- MP Kadaň

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Základní informace

Zprávy z ulice

 

Přivolali mu pomoc
23. března

Dopoledne kolem desáté hodiny prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v ulici Kpt. Jaroše a zahlédla muže ležícího na chodníku. Muž strážníkům sdělil, že při cestě domů se mu zamotala hlava a upadl. Na hlavě měl tržnou ránu a mluvil poněkud zmateně. Proto strážníci přivolali na místo zdravotnickou záchrannou službu, které muže převezla na ošetření.

Sprosté nadávky byly mířeny jinam

17. března

Ráno po půl osmé se na městskou obrátil muž, který si postěžoval na sprosté nadávky ozývající se z bytu pod ním. S tímto sousedem v tento den ale žádný konflikt neměl. Muž z uvedeného bytu strážníkům vysvětlil, že hraje hry a u toho nadává, že to nepatří nikomu konkrétnímu. Strážníci ho přesto poučili o zásadách slušného chování v obytném domě, aby se nedopouštěl přestupku proti občanskému soužití.

Sprejery na požádání

14. března

Odpoledne před půl pátou byla městská policie upozorněna, že ve Věžní ulici skupinka osob sprejuje na zídku u parkoviště. Na místě strážníkům syn majitele pozemku oznámil, že malovaní na zeď provádí na přání rodičů. Strážníci si ještě vlastnictví pozemku ověřili.


Na faře jim dobil mobil
5. března

Večer před šestou hodinou byla městská policie upozorněna, že tři bezdomovci zvoní a dobývají se na faru. Strážnici na místě zjistili, že jim nejde o duchovní útěchu ani nic jiného, ale jednomu z nich se zde dobíjel mobilní telefon. To se také následně potvrdilo.

Hlasitě se vybavovali

5. března

V noci mezi jednou a druhou hodinou byla městská policie přivolána do domu na sídlišti Na Podlesí, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Oznamovatel si postěžoval, že nájemníci v bytě nad ním se hlasitě baví. Strážníci se s nimi spojili  a upozornili je na rušení nočního klidu.

Zapomněl kde má byt

4. března

Večer před osmou hodinou se strážníci snažili pomoci zmatenému staršímu muži z Chomutova, který se pohyboval v Golovinově ulici. Muž jim sdělil, že má v Kadani byt po rodičích, ale že zapomněl, kde to je. Strážníci si od něj vzali číslo na jeho manželku. Ta jim řekl, že na svého muže čeká a udala jim přesnou adresu v Golovinově ulici. Strážníci tam muže doprovodili.

Při krádeži myslel na ochranu

4. března

Odpoledne kolem páté hodiny byli strážníci přivoláni do Kauflandu, kde byl zadržen pachatel drobné krádeže. Jak strážníci zjistili, šlo o muže z Gruzie, který přes pokladnu pronesl zboží v hodnotě 289,20 Kč, které nezaplatil. Byly mezi tím i kondomy. Později zboží zaplatil. Případ dořeší přestupková komise.


Pomohli mu dojít do cíle
2. března:

Večer po osmé hodině byli strážníci vysláni Na Podlesí, kde měl na chodníku ležet mladý muž. Strážníci zjistili, že jde o mladého muže z Klášterce nad Ohří, který v současné době bydlí u své babičky v Kadani. Byl pod vlivem alkoholu. Strážníci muže probudili a pomohli mu postavit se na nohy. S pomocí strážníků došel ke své babičce, které vnuka předali. Muž měl drobné povrchové zranění na ruce, které si podle svých slov způsobil v práci.

Nákup si ukryl pod bundu

2. března

Dopoledne v půl desáté byla městská policie přivolána do Kauflandu, kde došlo k drobné krádeži. Muž z Mašťova se pokusil odcizit zboží v hodnotě 569 korun, které si ukryl pod bundu. Protože u sebe neměl doklady, byl předveden na služebnu Policie ČR, kde byla ověřena jeho totožnost. Jeho čin byl zaznamenán do registru přestupků.


Z vlaku zmizela kladívka
26. února

V noci v půl desáté byla městská policie přivolána na nádraží Kadaň-Prunéřov. Z vlakové soupravy, která přijela z Děčína, došlo k odcizení kladívek na rozbíjení oken v případě nouze. Strážníci se od vlakvedoucího dozvěděli, že k jejich odcizení došlo v úseku Děčín – Ústí nad Labem. Proto ho poučili, že případ musí řešit orgány působící v tomto katastru.

Za hluk se omluvili

22. února

V noci před jedenáctou hodinou byli strážníci přivoláni na sídliště Na Podlesí, kde obyvatele rušil hluk z restaurace, kde probíhala romská zábava. Muž, který měl zábavu na starost okamžitě po jejich příjezdu zajistil ztišení hudby a omluvil se, že si neuvědomili kolik je hodin. Přislíbil, že se situace již nebude opakovat. To si strážníci zhruba za hodinu přijeli zkontrolovat.

Na dveřích našel dámské přirození

19. února

Večer před šestou hodinou se na městskou policii obrátil muž z domu v Chomutovské ulici, kde měl  asi týden pronajatý byt.  Na vchodové dveře do jeho bytu mu někdo sprejem nakreslil dámské přirození. Pachatele se zjistit nepodařilo. V případě škody na majetku by se měl majitel bytu obrátit na Policii ČR.


Problémový host daleko nedošel
18. února

Před šestnáctou hodinou byla městská policie přivolána do provozovny v Poštovní ulici, kde měli problém s  hostem. Strážníci zjistili, že jde o muže z Ukrajiny, který se zde opil, poté odešel na záchod a od té doby sedí mezi dveřmi bez kalhot. Muž se strážníky komunikoval a po chvíli se zvedl a z restaurace odešel. Došel jen do ulice Kpt, Jaroše, kde si sedl u plotu a odmítl jít dále. Na denním světle bylo vidět, že má zranění na hlavě. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže převezla k ošetření na chirurgické oddělení do nemocnice.

Vetřelci v naší přírodě škodí pastvině

18. února

Dopoledne provedli strážníci kontrolu lokality v Pokutické ulici, kde se zdržují bezdomovci. Na místě byla přítomna žena z Prunéřova, které zde krmila samici křížence vietnamského prasete se čtyřmi selaty. Tato zvířata devastují okolní pastvinu pro koně. Protože se jedná o nepůvodní druh, který žije ve volné přírodě, je tu obava, aby se nekřížil s původním druhem divokého prasete. Informace byly předány na odbor životního prostředí.

Pila a pak bourala u kláštera

15. února

V ulici Kana Švermy u františkánského kláštera došlo během dne k dopravní nehodě. Auto zde narazilo do ozdobného zábradlí a došlo k poškození sedmi kusů jeho sloupků. Ve vozidle seděla žena z Klášterce nad Ohří, které byla v šoku. Strážníkům se přiznala, že řídila pod vlivem alkoholu. Případ si převzala Policie ČR. Byl zajištěn odtah vozidla a kadaňští hasiči provedli úklid a odstranění ostrých částí sloupků.


Sladkost ji vyšla draho
10. února

Večer před osmou hodinou řešila městská policie krádež v Kauflandu. Mladá slečna si chtěla bez placení pochutnat na sušence Oreo za 19,90 Kč. V evidenci přestupků zatím žádný záznam neměla. Byla ji uložena bloková pokuta. Vzhledem k jejímu věku byl o případu informován odbor sociálních věcí.

Museli si po sobě uklidit

10. února

Mezi třetí a čtvrtou hodinou odpolední byli strážníci vysláni na Mírové náměstí, kde poblíž restaurace slunce skupinka bezdomovců dělala nepořádek. Šlo o šestici mužů bez domova. Strážníci je vyzvali, aby prostor opustili a uklidili po sobě nedopalky cigaret. To muži také učinili.

Bratři se do sebe pustili

8. února

V noci po jedenácté hodině obdržela městská policie oznámení, že v jednom domě v Chomutovské ulici došlo k fyzickému napadení několika osob. Strážníci na místě zjistili, že se zde nepohodli dva bratři. Nikdo však nebyl zraněn a nepotřeboval lékařské ošetření. Při incidentu nedošlo ani k žádné škodě na majetku. Strážníci je ještě upozornili aby dodržovali noční klid.  

Ublížil si sám

7. února

V noci před jedenáctou hodinou ohlásil muž z Prunéřova, že ho někdo napadl. Strážníkům, kteří na místo přijeli, muž řekl, že si nepamatuje kdo to byl, že mají zjistit, jak ke svému zranění na nose přišel. K případu ještě řekl, že se probudil na podlaze ve svém bytě, kde byl sám a předtím vypil láhev vodky. Lékařské ošetření odmítl. Strážníci se poptali sousedů, ale nikdo o ničem nevěděl. Muž nakonec usoudil, že si zranění způsobil sám.


Zachytila ho kamera
3. února

Kolem třetí hodiny odpoledne zaznamenala obsluha bezpečnostního kamerového sytému muže, který do prostoru kontejnerového stání odložil plynový sporák. Jak strážníci zjistili, šlo o muže z Chomutova. Strážníkům sdělil, že byl montovat nový plynový sporák u klienta a ten starý odložil do kontejnerového stání. Tím se dopustil přestupku a byla mu uložena bloková pokuta.

I „trošku“ může druhé rušit

2. února

Před půlnocí byla městská policie přivolána do domu v Sukově ulici, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Strážnici na místě zjistili, že z uvedeného bytu se ozývá hlasitá hudba. Uživatel bytu měl podle svých slov jen „trošku hlasitě puštěnou hudbu“.  Případ dořeší přestupková komise.

Měla strach ze syna

30. ledna

Před půlnocí se na městskou policii obrátila žena ze školní ulice a uvedla, že ji napadl její syn. Strážníkům vysvětlila, že syn nemá kde bydlet, tak jej pustila k sobě do bytu. Syn ale přišel zjevně pod vlivem alkoholu a začal jí nadávat. Jeho matka dostala strach o své bezpečí a proto zavolala na městskou policii. Její syn po příjezdu strážníkům sdělil, že z bytu dobrovolně odejde a také tak učinil.

Pomohli mu na nohy

30. ledna

Večer před osmou hodinou byli strážníci vysláni do Rooseveltových sadů, kde na zemi ležel muž. Ten neměl žádné viditelné zranění, se strážníky komunikoval a sdělil jim, že požil alkohol. Při cestě parkem se mu zamotala hlava a poté upadl. Za pomoci strážníků se muž postavil na nohy a poté odešel domů.


Odhalili další vraky
27. ledna

Během další kontroly v Chomutovské ulici zjistili strážníci dvě auta, které mají propadlou kontrolní známku o technické způsobilosti k provozu na pozemní komunikaci. Na obě vozidla byla umístěna výzva k jejich odstranění a informace předána na odbor dopravy.

Krádež se potvrdila

26. ledna

Večer po deváté hodině byla městská policie přivolána do Kauflandu, kde ostraha obchodu prostřednictvím kamerového systému odhalila pokus o krádež. Strážníci společně s ostrahou vyčkali. Když podezřelá žena prošla přes pokladnu bez zaplacení zboží v hodnotě 1 169 Kč, byla zadržena společně s mužem, který ji doprovázel. Šlo o cizince. Pachatelce byla uložena bloková pokuta.

Při hádce udeřil ženu do zad

25. ledna

Po devatenácté hodině se na městskou policii obrátila žena z ulice 1. máje, kterou při hádce napadl její přítel z Kadaně. Strážníkům řekla, že ji udeřil do zad. K újmě na zdraví ani na majetku nedošlo a lékařské ošetření odmítla. K hádce došlo kvůli neshodám ohledně výchovy dítěte. Situace se během přítomnosti strážníků uklidnila. Vzhledem k tomu, že při hádce byl přítomno roční dítě, a protože k rozepřím dochází opakovaně, byl o případu informován odpor sociálních věcí.

Hlučný návrat z oslavy

25. ledna

Ráno po páté hodině byla hlídka městské policie vyslána do ulice Kpt. Jaroše, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Žena, která strážníky přivolala, si postěžovala, že v bytě nad ní je hluk. Uvedeném bytě se nacházely tři osoby. Uživatel bytu strážníkům řekl, že se zrovna vrátili z oslavy. Následně došlo ke zklidnění situace.

Měla starost o souseda

25. ledna

Ráno před čtvrtou hodinou  se na městskou policii obrátila žena z domu v ulici 1. máje, která měla obavy o souseda, který bydlí nad ní. Z jeho bytu slyšela divné skřeky. Zmíněný muž byl na invalidním vozíku a strážníku řekl, že ho den předtím propustili z nemocnice. V danou chvíli lékařské ošetření nepotřeboval. Stará se o něj jeho setra. Jelikož má problémy s dýcháním tak občas vydává hlasitější zvuky při kašlání.


Mapují autovraky
19. ledna

Během kontroly v Husově a Chomutovské ulici objevili strážníci dvě vozidla, která vykazovala známky autovraku. Na vozidla byla vylepena výzva k jejich odstranění z pozemní komunikace a věc byla předána na odbor dopravy.

Příliš hlasitá hudba

17. ledna

Před šestnáctou hodinou se na městkou policii obrátila žena z Chomutovské ulice, kterou rušila hlasitá hudba. Strážníkům řekla že v bytě nad již asi tři měsíce bydlí v podnájmu sousedé, kterým neustále hraje nahlas muzika. Strážníci se spojili s obyvatelkou bytu a ta přislíbila, že hudbu již bude pouštět mírněni s ohledem k ostatním obyvatelům domu.

Vymlouval se na syna

14. ledna

Večer před sedmou hodinou zadrželi v Kauflandu muže z Kadaně, který nepřiznal zboží v hodnotě 778 Kč. Přivolaným strážníkům na svou obhajobu uváděl, že toto zboží je jeho syna, ale nedokázal to doložit účtenkou. Bylo zjištěno, že se uplynulých dvou letech dopustil dvou přestupků. Případ proto dořeší přestupková komi


Agresivní pacient
13. ledna

Večer po šesté hodině byli strážníci přivoláni do chirurgické ambulance, kde měl být agresivní pacient. Šlo o muže z Kadaně se zakrváceným obličejem, který se odmítal nechat ošetřit. Za asistence strážníků je jej podařilo převést na rentgen a poté k ošetření na ambulanci, kde provedli šití tržných ran v obličeji. Poté byl za asistence městské policie převezen do místa bydliště.

Spor o strom

12. ledna

Kolem desáté hodiny se na městskou policie obrátila žena z Prunéřova které vadilo, že soused kácí strom. Muž strážníkům ukázal písemný i zvukový záznam od majitelky pozemku, že strom může pokácet. Žena se ale domnívala, že tento strom je na hranici jejího pozemku a proto si ho může nárokovat. Strážníci oba aktéry sporu poučili, jak by měli postupovat a o případu informovali odbor životního prostředí.  


Ája přišla o půlku mašle
8. ledna

V půl páté odpoledne prováděla hlídka městské policie kontrolu Nábřeží Maxipsa Fíka v úseku u Splitu. Na sousoší Fíka a Áji bylo zjištěno, že mašle na její hlavě byla rozpůlena a na hlavě sochy zbyla jen polovina. Tu strážníci zajistili a převzali do úschovy. Druhou polovinu se na místě ani v okolí najít nepodařilo.

Štěkající pes rušil sousedy

2. a 5. ledna

V noci mezi pátou a šestou hodinou se na městskou policie obrátil muž ze sídliště Na Podlesí, kterého rušil štěkající pes u souseda. Tvrdil, že když jeho majitel odejde do práce, pes nesnesitelně přibližně 2 hodiny štěká. Při příjezdu strážníků již pes neštěkal a jeho majitele doma nezastihli. Situace se opakovala 5. ledna. Tentokrát se strážníkům majitele psa podařilo kontaktovat. Ten jim vysvětlil, že psa má krátce a že zajistil, aby v době  jeho nepřítomnosti pohlídala štěně jeho sestra.

Prý ho srazil autobus

3. ledna

Když pěší hlídka městské policie prováděla ve večerních hodinách kontrolu Chomutovské ulici, povšimla si hloučku osob. Strážníci zjistili, že důvodem srocení je muž ležící na trávě, který se nehýbal, nereagoval na oslovení a má pěnu u úst. Po zaklonění hlavy se muž  začal pravidelně dýchat. Přihlížející tvrdilo, že již volali na linku 155. Strážníci to raději ověřili a zjistili, že tomu tak nebylo. Přivolaná zdravotnická záchranná služba muže převezla  do nemocnice. Tam tvrdil, že byl poražen autobusem. Po prozkoumání záznamu z bezpečnostních kamer se nezjistilo nic, co by potvrzovalo jeho tvrz


Při parkování nedal pozor
29. prosince

Po jedné hodině odpoledne řešili strážníci dopravní nehodu, ke které došlo na Mírovém náměstí. Muž z Prunéřova narazil se svým automobilem při parkování do zaparkovaného vozidla. Strážníkům to potvrdil svědek události. Při střetu došlo k poškození zadního kola zaparkovaného vozidla, které patří muži z Klášterce nad Ohří.

Pomáhali ženě v nouzi

25. prosince

Když hlídka městské policie prováděla kontrolní činnost v Chomutovské ulici, obrátil se na ni muž z Kadaně, který strážníkům sdělil, že se nemůže dostat do bytu babičky, se kterou od včera nemluvil. Dveře do jejího bytu v Golovinově ulici byly zamčené a klič byl zastrčen zevnitř v zámku. Žena na volání reagovala, ale bylo zjevné, že se nemůže hýbat. Na místo byla přivoláni hasiči z Kadaně. Aby nedošlo k poškození vchodových dveří, hasičům se podařilo dostat do bytu přes balkónové dveře. Žena ležela v kuchyni na zemi a stěžovala se na bolest kyčlí. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba a po prvotním ošetření ji převezla do nemocnice k dalšímu ošetření.

Spor o topení v domě

21. prosince

Kolem sedmnácté hodiny byla hlídka městské policie vyslána do Golovinovy ulice, kde mělo docházet ke sporu sousedů o používání topení ve společných prostorách. Podnět ke sporu zadal starší muž, který opakovaně otevírá balkónové dveře na chodbě a zavírá topení. Na místo se dostavila také zástupkyně společenství vlastníků, která muži celou situaci vysvětlila a ten přislíbil, že se přizpůsobí většině.

Házeli petardy

21. prosince

Před jednou hodinou odpoledne byla městská policie upozorněna, že na hřišti v Chomutovské ulici děti používají zábavní pyrotechniku. Na místě strážníci zastihli dva nezletilé chlapce. Oba se strážníkům přiznali, že házeli petardy. Chlapci byli předání svým zákonným zástupcům a informaci dostal odbor sociálních věcí.

Večírek rušil sousedy
16. prosince

Půl hodinu před půlnocí byla městská policie přivolána do Tyršovy ulice, kde okolí rušila hlasitá hudba. Strážníci zjistili, že se zde koná soukromý večírek. Za rušení nočního klidu byla uložena pokuta.

Pranice v baru

14. prosince

V noci po třetí hodině se na městskou policii obrátila obsluha jedno z kadaňských barů, že se zde pere několik zákazníků. Strážníci na místě zastihli několik osob a údajného agresora, který byl viditelně pod vlivem alkoholu. Strážníkům potvrdil, že měl konflikt s ostatními hosty baru, ale vše bylo již vyřešeno. Na místo se dostavila také hlídka Policie ČR. Po uklidnění situace obě hlídky dohlédly na poklidný odchod návštěvníků baru. Příčinu konfliktu se zjistit nepodařilo.

Agresivní pacient

12. prosince

V odpoledních hodinách byla městská policie požádána o asistenci na interním oddělení kadaňské nemocnice. Důvodem byl agresivní pacient, který se nechtěl nechat ošetřit. Strážníci zjistili, že jde o muže bez domova, který byl ve velmi podnapilém stavu. Strážníkům se ho ale podařilo uklidnit a lékaři mu mohli poskytnout pomoc.

Díky čipu se vrátil k majitelce

12. prosince

Asistent prevence kriminality upozornil kolem třetí hodiny odpoledne městskou policii na pobíhajícího psa v Bystřické ulici. Strážníci psa odchytili. Jednalo se o fenku Jorkšírského teriéra, které byla čipovaná a očkovaná. Strážníci kontaktovali majitelku psa, která si ho odvedla domů. Pes utekl nedopatřením, když děti při příchodu ze školy nechaly pootevřené dveře.


Bezdomovci přidělávají starosti
8. prosince

Večer po deváté hodině byla městská policie přivolána do ulice 1. máje, kde měla na trávníku ležet osoba. Strážníci po příjezdu zjistili, že jde o bezdomovce původem ze Slovenska. Neměl žádné viditelné zranění, se strážníky komunikoval a lékařskou pomoc nepožadoval. Než z místa odešel, musel po sobě uklidit nepořádek.

Opilá zapomněla vystoupit

8. prosince

Ráno před pátou hodinou se na městskou policii obrátil řidič autobusu s prosbou, že má ve vozidle opilou dívku, která nechce vystoupit a počká s ní pod Strážištěm na loděnici. Strážníci zjistili, že se jedná o mladou ženu z Klášterce nad Ohří. Ta jim řekla, že byla na plese v Radonicích a že zapomněla vystoupit. Žádné zranění neměla. Strážníkům se podařilo spojit s jejím přítelem, který si pro ni přijel.  


I bezdomovci musí dodržovat pořádek
5. prosince

Městská policie provedla v ranních hodinách kontrolu levého břehu řeky Ohře směrem k železničnímu mostu. Jejich cílem byla místa, kde se zdržují bezdomovci. Strážníci nalezli stan u kterého se nacházely plastové pytle s odpadky a matrace. Na místě zastihli muže a ženu, kteří potvrdili, že se zde zdržují trvale. Strážníci je vyzvali k úklidu místa. Následně provedli kontrolu, zda se tak stalo.

Chtěl přespat v teple

1. prosince

Před dvacátou hodinu byla městská policie přivolána do Věžní ulice, kde se ve vchodě jednoho domu měl nacházet bezdomovec. Strážníci zjistili, že na schodech v prvním patře spí muž, ve které poznali místního bezdomovce. Hlídka ho vyzvala aby dům opustil a muž jejich výzvu uposlechl.

Nevěděli, co se nesmí

30. listopadu

V noci před desátou hodinou zaznamenala bezpečnostní kamera městské policie použití zábavní pyrotechniky na Špitálském předměstí pod barbakánem. Strážníci zjistili, že se jedná o skupinu cizinců. Byli poučeni o zákazu používání zábavní pyrotechniky mimo vyhrazené dny na konci roku.

Důvěřuj, ale prověřu
j
30. listopadu

Kolem poledne byla městská policie upozorněna, že v Chomutovské ulici někdo vynáší nábytek k popelnicím.  Na uvedeném místě našli strážníci ležet pohovku a posléze je pátrání dovedlo k ženě, které vynášel další nábytek. Strážníkům řekla, že nábytek vynáší z bytu, protože v něm má štěnice. Jak přijede její manžel s vozíkem, nábytek odvezou. Strážníci během dne provedli kontrolu, že se tomu tak skutečně stalo.


Kamery dohlíží na pořádek
27. listopadu

Bezpečnostní kamerový systém zachytil po dvanácté hodině na sídlišti Na Podlesí muže z Prunéřova, který zde odhazoval nedopalky. Na místě mu strážníci udělili blokovou pokutu. Další muž z Prunéřova byl zachycen jak močí na kontejner. K přestupku se doznal a byla mu rovněž udělena pokuta.

Opatrnosti není nikdy dost

27. listopadu

Ráno po deváté hodině byla hlídka městské policie vyslána do Pokutické ulice, kde byl hlášen dým. Strážníci na uvedeném místě našli muže z Kadaně, který si na ohništi opékal buřty. V ohništi strážníci našli jen suchý rostlinný materiál, který však vlivem klimatických podmínek navlhl.

Noční štěkot

25. listopadu

V půl třetí v noci byla městská policie přivolána do Chomutovské ulice, kde měl na balkoně štěkat pes. V té době se majitel psa v bytě nenacházel. Strážníci se s ním spojili odpoledne. Řekl jim, že chodí na noční směny a chtěl psovi dopřát prostor na balkóně. Ale již se to nebude opakovat. V době, kde je v zaměstnání mu o psa pečuje sousedka, která má od bytu klíče.

Nákupní košík jako hračka

22. listopadu
 
Večer před devátou hodinou si dispečerka bezpečnostního kamerového systému všimla skupinky čtyř dětí v Chomutovské ulici u 3. ZŠ, které si hrály s nákupním vozíkem patřící Albertu. Strážníkům děti tvrdily, že košík byl odložen v jednom z vedlejších vchodů. Košík nebyl poškozen a děti se nabídly, že ho odvezou k obchodnímu domu. Strážníci na vrácení košíku dohlédli.  


Kouření  na zastávce ho vyšlo draho
16. listopadu

V půl jedné odpoledne zaregistrovala obsluha dohlížecího kamerového systému mladíka, který kouřil na autobusové zastávce v Chomutovské ulici. Strážnici mu udělili blokovou pokutu ve výši 1500 Kč.

Dělal nepořádek, dostal pokutu

16. listopadu

Obsluha kamerového systému si v odpoledních hodinách všimla skupinky mladistvých, kteří v Chomutovské ulici u Slovanu kouřili a dělali nepořádek. Kamera zachytila mladíka, který po vypití energetického nápoje plechovku odhodil na zem a ještě ji odkopl od sebe. Strážníkům se k přestupku přiznal. Byla mu udělena pokuta a jeho přestupek byl zaregistrován.

Koně pobíhali volně

16. listopadu

Ráno před sedmou hodinou byla hlídka městské policie vyslána do Pokutic, kde měli volně pobíhat koně po komunikaci. Muž, který strážníky přivolal, jim řekl, že z pozemku přes rozbitý a nefungující ohradník utekli majiteli tři koně na jeho pozemek a následně na pak ven na silnici. Koně podle něj utíkají opakovaně. Na jeho pozemku mu způsobili škodu, kterou vyčíslí a pokusí se s majitelkou koní domluvit na náhradě škody. Majitelka s tím souhlasila.

Po sobě si uklidil

15. listopadu

Večer po osmé hodině byla městská policie přivolána na Studentské náměstí, kde měl někdo zvracet. Strážníci na uvedeném místě našli jim známého bezdomovce, který byl zjevně pod vlivem alkoholu. Muž místo po sobě uklidil a poté mohl odejít.  


Probuzení od strážníků
11. listopadu

Kolem páté hodiny odpoledne byla hlídka městské policie vyslána k ležícímu muži v Zeyerově ulici. Strážníci na místě zjistili, že jde o místního bezdomovce, který byl zjevně pod vlivem alkoholu. Hlídka muže probudila. Ten vstal a za asistence strážníků z místa odešel.

Děti, které kouřily, zahlédla kamera

9. listopadu

Odpoledne mezi druhou a třetí hodinou upoutala pozornost dispečerky kamerového systému skupina dětí v ulici Na Podlesí. Bylo vidět, jak tři děti z této skupinky drží v ruce zapálenou cigaretu a pokuřují. Strážníkům, kteří na místo dorazili, se mladí kuřáci ve věku 15 až 17 let přiznali. O případu byli informováni jejich rodiče a také odbor sociálních věcí.

Jedna cigareta jim stačila

9. listopadu

Kolem jedenácté hodiny odpoledne neušla pozornosti obsluhy kamerového systému trojice nezletilců nedaleko Slovanu, kteří si mezi sebou předávali jednu cigaretu. Přivolaným strážníkům se přiznali, ale kde tabákové výrobky sehnali neřekli. O případu byl informován odbor sociálních věcí.

Odhalili příčinu vyplavování

9. listopadu

Po půlnoci se na městskou policii obrátil obyvatel bytu v Chomutovské ulici, který si stěžoval, že ho opakovaně vytápí sousedé s vyššího patra. Strážníkům řekl, že si na stěžoval již u majitele bytu, ale nic se nezměnilo. Nájemníci u vedeném v bytě jsou cizí národnosti a tak se s nimi strážníci obtížně domlouvali. Ale podařil se zjistit jejich zaměstnavatel a následně i majitel bytu. Bylo zřejmé, že opatření, které proti zatékání již provedl, byla nedostačující. Strážníci zjistili, že zřejmě dochází k vytápění sousedů vlivem špatné izolace vany a spár obložení vany.    


Stěžoval si na opilou přítelkyni
6. listopadu

Večer po osmnácté hodině se obrátil na městskou policii muž z Chomutovské ulice, kterému údajně opilá přítelkyně demolovala byt. Přivolaným strážníkům řekl, že jeho přítelkyně se opila a došlo k hádce v domácnosti, při které demolovala byt a urážela ho. Při příjezdu strážníků již v bytě nebyla. Strážníci muže poučili, jak má dále postupovat.

Po pádu ze schodů skončil v nemocnici

3. listopadu

Před půlnocí se na městskou polici obrátila obyvatelka domu v ulici 1. máje, která měla starost o souseda, který upadl ze schodů. Strážníci u zadního vchodu pod schody našli ležícího muže. Muž ležel na boku a na hlavě měl tržnou ránu. Na podněty nereagoval a chrčel. Pravděpodobně byl pod vlivem alkoholu. Na místo byla přivolána záchranná zdravotnická služba. Do jejího příjezdu strážníci zraněnému zajistili volné dýchání a kontrolovali jeho stav.

Z dětské hry měla strach

2. listopadu

Odpoledne před třetí hodinou zavolala na městskou policii žena ze Školní ulice, kde si děti na hřišti stavěly bunkr. Žena měla strach aby tam něco nezapálily. Na místě strážníci zjistili, že se jedná o tři nezletilé chlapce ve věku 11 a 12 let, kteří si zde chtěli jen hrát, ale nějaké paní na ně z okna křičela, že když neodejdou, tak zavolá policii. Chlapci věci, se kterými si hráli a které na místě našli, odnesli do popelnice.

Pro větší bezpečnost

2. listopadu

V dopoledních hodinách byla městská policie upozorněna obyvateli z ulice Jana Švermy, že zde probíhá běžecký závod, ale lidé, kteří usměrňují provoz, nemají ani reflexní vesty. V době příjezdu strážníků závod již končil. Strážníci se spojili s organizátorem akce a doporučili mu, aby příště zajistil potřebný počet pořadatelů, kteří budou proškolení a řádně označeni.    


Močil u kontejnerů
30. října

Strážník, který před půl desátou v noci kontroloval dění ve Školní ulici, si povšiml osoby uvnitř kontejnerového stání. Šlo o muže z Mostu, který zde močil na obezdívku. Byla mu uložena bloková pokuta ve výši 1000 korun.

Předstíral záchvat, aby se dostal do nemocnice

30. října

Večer kolem půl sedmé byl prostřednictvím dohlížecího kamerového systému zaregistrován v ulici Jana Švermy bezvládně ležící muž na lavičce. Hlídka městské policie, která byla vyslána na místo, zjistila, že jde o místního bezdomovce. Na sobě neměl žádné viditelné zranění a po chvilce začal se strážníky komunikovat. Přiznal se, že se snažil předstírat epileptický záchvat, protože chtěl být odvezen do nemocnice. Posléze z místa sám odešel.

Nevěděl kam patří odpad?

30. října

V půl desáté ráno odhalily kamery městské policie muže, který ve Školní ulici odkládal vedle kontejnerového stání. Strážníci na místě zastihli muže z Kadaně, který z vchodu vynášel kusy nábytku a různý odpad a vše ukládal na trávu vedle kontejnerového stání. Strážníkům řekl, že vyklízí sklepní prostor. Byla mu uložena bloková pokuta. Poté muž zavolal svému známému a následně veškerý odpad uklidili a odvezli do sběrného dvora.

Ohýnek na špatném místě

26. října

Před sedmou hodinou byla městská policie upozorněna na oheň v lese u zahrádkářské kolonie v ulici  Na Průtahu. Strážníci na uvedeném místě nalezli doutnající ohniště u kterého spal na zemi muž z Klášterce nad Ohří. Strážníkům na vysvětlenou řekl, že nemá momentálně kde bydlet, proto přespal v lese. A protože mu byla zima, rozdělal si v noci oheň. Strážníci ho upozornili, že tak porušil zákon a poučili ho, kde lze oheň bezpečně rozdělávat. Z místa byl vykázán. Následně se  strážníci postarali o zbytky ohniště, aby nemohlo dojít k požáru lesa.  

Po konzumaci drog a alkoholu skončila v nemocnici
22. října

Ráno před osmou hodinou byla městská policie přivolána k ležící podnapilé ženě v Ječné ulici. Na místě strážníci našli jim známou ženu z Prunéřova, která v době jejich příjezdu seděla na zemi s PET lahví červeného vína. Strážníkům si postěžovala, že se dusí a že požilo drogu a alkohol. Na místo byla přivolána rychlá zdravotnická služba, která ženu převezla do nemocnice.

Rozumí psí řeči?

21. října

V devět hodin večer přijala městská policie oznámení o podezření, že v jednom bytě v Chomutovské ulici dochází k týrání psa. Oznamovatelka strážníkům uvedla, že pes z uvedeného bytu přes den štěká a obtěžuje tím sousedy. Má podezření, že pes je málo venčen, majitelé se mu nevěnují tak, jak by měli a nemá ani doplněnou misku s vodu. Podezření opírala o tvrzení, že „rozumí psí řeči“.  Strážníci následně provedli kontrolu v uvedeném bytě. Pes již na pohled žádným týráním netrpěl. Pes však neměl známku a přítelkyně jeho majitele nemohla ani najít doklad o uhrazení poplatku za psa. Byla provedena následná kontrola.

Upozornili je včas

21. října

Odpoledne před pátou hodinou byl prostřednictvím dohlížecího kamerového systému zachycen muž, které u kontejnerového stání v Chomutovské ulici zakládal černou skládku. Strážníkům, kteří  ho na místě přistihli, muž z Klášterce nad Ohří řekl, že uklízí byt a ještě jim nepřijelo auto, tak to dávají ke kontejnerovému stání. Poté si přivolal pomoc a materiál začal nosit zpět do bytu s tím, že  ho vynesou až přijede vozidlo. Byla provedena následná kontrola, zda se tak opravdu stalo.

Kuře v troubě

18. října

V půl jedné odpoledne byla hlídka městské policie vyslána do ulice Budovatelů, kde si jedna majitelka bytu zabouchla dveře a má kuře v troubě. Při příjezdu strážníků již byli na místě kadaňští hasiči, kteří byt otevřeli. Případ tak skončil šťastně.

Peníze zapomněl

15. října

V noci kolem desáté hodiny hlídka městské policie zjistila, že v bankomatu v ulici Kpt. Jaroše při výběru peněz někdo zanechal hotovost ve výši 200 Kč a také lístek o výběru. Platební karta na místě nebyla. Finanční hotovost spolu s dokladem o výběru byla později předána na pobočku banky


Zapomněl, ale měl štěstí
10. října

Po devatenácté hodině byla městská policie upozorněna, vozidlo stojící v ulici Na Podlesí, které mělo klíče ponechané v zámku dveří. Strážníci nemuseli po majiteli vozidla pátrat dlouho. Sdělil jim je muž, které vše pozoroval z okna. Majitel vozidla strážníkům řekl, že klíče ve vozidle zapomněl při odnášení nákupu domů. Překontroloval vozidlo, ale nic nepostrádal.

Museli pomoci zdravotníkům

9. října

Po čtvrté hodině odpoledne se na městskou policie s žádostí o pomoc obrátili pracovníci  zdravotnické záchranné služby. Pacient ze Sukovy ulice, který trpí schizofrenií se odmítal nechat ošetřit. Choval se agresivně a napadal členy rodiny. Aby nedošlo k napadení zdravotníků a zabránilo se mu v sebe poškozování, byla mu nasazena pouta. Po vyšetření bylo rozhodnuto o jeho převozu na psychiatrické oddělení do Mostu, při kterém městská policie asistovala.  

Jednali rychle

9. října

Když strážníci prováděli ráno kontrolní činnost v ulici Na Podlesí, zahlédli mladíka, který odpovídal popisu hledané osoby, která byla podezřelá z fyzického napadení. Mladík nebyl schopen prokázat svoji totožnost a byl předán Policii ČR.

Museli si po sobě uklidit

7. října

V odpoledních hodinách provedla městská policie ve spolupráci s odborem sociálních věcí kontrolu podél řeky Ohře směrem od silničního k železničnímu mostu se zaměřením na osoby bez domova. Na místě strážníci zjistili, že zmíněné osoby zde mají postavený stan, rozdělaný oheň a rozvěšené osobní věci na keřích. Následně byla čtveřice vyzvána aby veškeré věci odstranila a také odklidila odpadky.

Usvědčilo ho i zranění

5. října

Kolem jedenácté hodiny přijala městská policie oznámení, že někdo rozbil okno v areálu Slovanu a poté odešel do vnitrobloku. Podle popisu na místě strážníci zadrželi muže, který měl řezné poranění na levé ruce. Strážníkům tvrdil, že jen udeřil do plastových dveří. Když oznamovatelka potvrdil, že zadržený rozbil skleněnou výplň plastového okna a následně ho otevřel, muž se k činu přiznal. Případ byl předán Policii ČR.     


Šišky létaly do oken
2. října

Odpoledne před pátou hodinu byla hlídka městské policie vysláno do Klášterecké ulici, kde  měly děti házet šišky do oken mateřské školy. Na místě byli tři hoši ve věku 8 až 10 let. Ředitelka školy strážníkům řekla, že je přistihla na zahradě MŠ jak házejí šišky do oken a zvoní na zvonky. Chlapci strážníkům ale tvrdili, že jen přihlíželi a viníkem je bratranec jednoho z nich.

Dvojnásobná smůla

30. září

V půl jedenácté dopoledne byla městská policie přivolána k cyklostezce do Želiny, kde mimo ní skončil osobní automobil, jehož řidička si tudy chtěla zkrátit cestu z důvodu dopravní nehody, ke které došlo na silnici z Rokle do Kadaně. Strážníci zjistili, že řidička z Hradce nezvládla řízení a vozidlo následně sjelo z nezpevněné krajnice a nemohlo se dostat zpět na vozovku. Jak se ukázalo, žena nevlastní oprávnění k řízení vozidel. Případ si převzala Policie ČR.

Obyvatel obce obtěžují prasata

29. září
Městská policie byla upozorněna na prasata pohybující se v okolí Pokutic, která obtěžují obyvatele obce. Došlo zde k rozrytí několika pozemků, poškození plotů a ohrad, co zapříčinilo i útěk psa. Strážníci se od oznamovatele dále dozvěděli, že prasata pocházejí od bachyně, nejspíše vietnamského prasete, která někomu utekla z domácího chovu. Jelikož selata, které vyvedla v loňském roce, již dospívají, začínají být agresivní a z člověka strach nemají. O situaci byl informován odbor životního prostředí.

Pila je v noci rušila

27. září

Kolem jedenácté hodiny v noci si obyvatelé domu v Prunéřově stěžovali na rušení nočního klidu z podniku, který zde má svoji provozovnu. Strážníci zjistili, že je rušil zaměstnanec, který během noční směny řezal pilou železo. Následně se spojili s odpovědným vedoucím, který přislíbil učinit opatření aby během nočního provozu nedocházelo k rušení nočního klidu.


Havaroval s chodítkem
26. září

Kolem desáté hodiny strážníci řešili případ seniora, který se vydal na svém chodítku (čtyřkolka) za manželkou do OD Albert. Při odbočování sjel pravým předním kolečkem z chodníku, to se mu ohnulo a s chodítkem upadl na trávu. Zjevné zranění strážníci nezjistili,  muž si ani nestěžoval na žádnou bolest a přivolání záchranné zdravotnické služby odmítl. Po chvíli se na místo dostavila jeho manželka. Oba manžele strážníci doprovodili do místa jejich bydliště.


Mládež si dopřávala alkohol
22. září

Odpoledne po druhé hodině byla městské policie upozorněna, že v Husově ulici se nachází hlučná skupinka dětí, které požívají alkohol. Strážníci na uvedeném  místě zastihli pět nezletilých osob.  Mladí tvrdili, že žádný alkohol nepožili. Provedená orientační dechová zkouška u čtyř z nich ale ukázala od 0,15 do 0,54 promile alkoholu v krvi. Nezletilci byli předání svým zákonným zástupcům a o celé záležitosti byl informován odbor sociálních věcí.

Rušil celé sídliště

21. září

V noci před jedenáctou hodinou přijala městská policie oznámení, že na sídlišti 1. máje se z jednoho domu ozývá hlasitá hudba, které se rozléhá mezi domy.  Strážníci na místě zjistili, že hlasitá hudba se ozývá z otevřeného okna uvedeného bytu. Muž, který si hudbu pouštěl, strážníkům řekl, že s tím již končí. Nebylo to poprvé, kdy se stejného přestupku dopustil. Byla mu uložena pokuta 500 Kč.   

Odložené kolo

20. září

Odpoledne před jednou hodinou přijala městská policie oznámení, že v ulici Bystřická vedle garáží leží dětské jízdní kolo modro-černé barvy. Čipované nebylo a tak se nepodařilo zjistit jeho majitele. Bylo předáno na ztráty a nálezy při městském úřadu.

Čipování kol pokračuje

Značení jízdních kole za pomoci syntetické DNA a jejich evidence městskou policie, bude pokračovat dokud budou příznivé klimatické podmínky. Značení se neprovádí při dešti nebo teplotách pod 10 stupňů. Díky této službě již bylo očipováno přes sto kol.


Odhalili místo pijáckých schůzek
12. září

Po šestnácté hodině prováděla hlídka městské policie kontrolu v Rooseveltových sadech. V lokalitě určené pro volný pohyb psů našli strážníci v zeleni ukrytou skládku, kterou zde pravděpodobně vytvořily osoby, které se zde scházejí za účelem popíjení alkoholu. Nasvědčujeme tomu i blízkost OD Kaufland. O situaci byl informován odpor životního prostředí s návrhem na prostříhání porostu a zamezit tak vytváření zázemí pro závadové osoby.

Alkohol za volant nepatří

9.září

Před šestnáctou hodinou se u kina Hvězda na hlídku městské policie obrátila mladá žena, které strážníkům řekla, že byla svědkem jak do jejího auta na parkovišti naboural muž v šedivém vozidle. Přiznal se jí, že před jízdou požil alkohol. Jak strážníci zjistili, že o cizince z Ukrajiny, který jevil známky ztráty motoriky, mluvil pomalu a nesrozumitelně a byl z něj cítit alkohol. Byla provedena orientační dechová zkouška, která ukázala 4,23 promile alkoholu v krvi. Případ si převzala přivolaná Policie ČR.

Muž ohlásil napadení manželkou

7. září

Před půlnocí byla městská policie přivolána do Chomutovské ulice, kde byl muž napaden svojí manželkou. Při příjezdu strážníků byli oba aktéři manželské rozepře v bytě přítomni. Muž strážníkům sdělil, že se manželka vrátila ze stavby a nedlouho po příchodu jej udeřila do tváře. Odůvodnil to tím, že špatně snáší alkohol a dlouhodobě s tím má problém, který nechce řešit. Ošetření muž nepožadoval. Po chvíli se oblékl a odešel z bytu s tím, že jde přespat k matce a vrátí se, až manželka nebude pod vlivem alkoholu a bude možné s ní normálně mluvit.


Kapesníčky jí vyšly draho
4. září

Před polednem řešila městská policie krádež supermarketu Kaufland. Starší žena z Kadaně zde odcizila papírové kapesníčky v hodnotě 19,90 Kč. V evidenci přestupků dosud neměla žádný záznam. Byla ji uložena bloková pokuta 200 Kč.

Záchrana skončila zatčením

4. září

Kolem jedné hodiny odpoledne byla městská policie přivolána do Chomutovské ulice, kde měl ležet muž bez známek života, ale který dýchal. Strážníci po příjezdu na základě místní znalosti poznali, že jde o muže z Prunéřova. Po probuzení byl zmatený, ale nakonec se strážníky komunikoval. Po prověření na Policii ČR zjistili, že je po něm vyhlášeno pátrání. Muž se následně pokusil o útěk, ale strážníci ho pomocí chvatů a hmatů zadrželi a nasadili mu pouta. Muž kladl odpor i při převozu a pokoušel se vykopnout okno služebního vozidla, ale v tom mu strážníci zabránili. Zadržený byl předán Policii ČR.

Seniorka v roli straky

3. září

V půl jedenácté byla městská policie přivolána do Kauflandu, kde došlo další drobné krádeži. Starší žena zde odcizila pytle do koše v hodnotě 24,90 Kč a svačinové sáčky v hodnotě 14,90 Kč. Byla jí uložena bloková pokuta.

Nakonec vše uklidil

1. září

Po poledni prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v ulici U Stadionu. U stání na kontejnery si všimla odložených kusů nábytku, desek a dřevěných šuplíků. Přitom nedaleko byl přistaven velkoobjemový kontejner na nadměrný odpad. Strážníkům se během pátrání po původci podařilo zjistit muže, který zde věci odložil. Na svoji obhajobu uvedl, že „to tam hází každý, tak proto může i on“.  A že nic odklízet nebude a pokutu také platit nebude. Věc byla proto předána přestupkové komisi. Zhruba po dvou hodinách provedli strážníci na místě opětovnou kontrolu a zjistili, že je zde uklizeno a odložené věci byla přemístěny do přistaveného kontejneru.

Vyčítal přítelkyni rozbitý vysavač

30. srpna

Před polednem byla městské policie přivolána do Ječné ulice. Přivolala je žena, které v té době byla na chytrém hřišti a slyšela z jednoho domu partnerskou rozepři, během které muž sprostě ženě nadával. Muž strážníků vysvětlil, že křičel na svoji přítelkyni protože zničila vysavač. Přítelkyně  již v bytě nebyla. Strážníci muži doporučili, aby příště nedorozumění ve své domácnosti řešil klidněji a méně hlasitě.


Založil si vlastní skládku
19. srpna

Před polednem upozornili městskou policii pracovníci statku Jezerka, že na Zlatém vrchu nalezli černou skládku, ve které pravděpodobně přespává nějaká bezdomovec.  Při příjezdu strážníků se na uvedeném místě nikdo nenacházel. Byla provedena fotodokumentace a o skládce byl informován odbor životního prostředí. Městská policie se pokusí zjistit původce skládky.

Hosté rušili noční klid

17. srpna

V noci před třetí hodinou byla městská policie přivolána do Husovy ulice, kde docházelo k rušení nočního klidu. Strážníci na uvedeném místě před nočním podnikem zastihli skupinu asi dvaceti osob, které chodí ven kouřit a hlasitě se baví. Také byly otevřeny dveře do podniku a skrz ně byla slyšet reprodukovaná hudba. Strážníci na to upozornili obsluhu, která přislíbila, že dohlédne na to aby k rušení nočního klidu nedocházelo.  Strážníci také upozornili přítomné  aby se hlasitě nebavili.  

K prutům se nikdo nehlásil

16. srpna

V jednu hodinu v noci přivolal člen rybářské stráže městskou policii pod jez v Želině. Na místě k lovu ryb se nacházely dva pruty s navijáky a stojany s hlásiči záběru. Na místě se nacházela žena ze Šumperku, která ale prohlásila že neví čí jsou pruty, ryby že nechytá a ani nevlastní povolení k jejich lovu a nevlastní rybářský lístek. Rybářské náčiní tak bylo jako nález předáno na městský úřad.   


Noční klid je třeba dodržovat všude
11. srpna

Po půlnoci byla městská policie vyslána do areálu v Prunéřovské ulici, ze kterého se ozývala hlasitá hudby. Strážníci zjistili, že zde dva kamarádi zde slaví 50 let. Muž, který pro ně oslavu pořádal si myslel, že když areál není v zastavěné oblasti, nebudou nikoho rušit. Po upozornění strážníků, že ruší noční klid, byl sjednána náprava. Při následné kontrola byla již oslava ukončena.

Pomoc byla nutná

11. srpna

V půl jedné odpoledne byla městská policie přivolána k restauraci u koupaliště, kde měl ležet zraněný podnapilý muž. Strážníci po příjezdu našli u laviček ležícího muže. Muž z Ústí nad Labem strážníkům řekl, že se léčí s vysokým tlakem a se srdcem. Předal jim osobní doklady a poté omdlel. Dýchal sám, na podněty nereagoval a viditelné zranění neměl. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba a do jejího příjezdu strážníci udržovali muže ve stabilizované poloze.

Motorkář nezvládl řízení

10. srpna

Během kontrolní činnosti, kterou prováděla před třetí hodinou odpoledne hlídka městské policie kolem Albertu, zaznamenali strážníci dopravní nehodu. Motorkář dostal na vozovce smyk a následně narazil do ostrůvku u přechodu. Strážníci mu chtěli poskytnout první pomoc, ale motorkář to odmítal, že se cítí bez zranění. Na místo se dostavila zdravotnická záchranná služba, kterou přivolal kolemjdoucí a poskytla mu ošetření.


Lovili hada
8. srpna

Před šestnáctou hodinou byla městská policie přivolána do Chomutovské ulice, kde se měl v prostoru mu Slovanu nacházet nějaký had. Strážníci v něm rozpoznali užovku obojkovou, kterou odchytili do plastové přepravky a na doporučení odborníka ze Zooparku Chomutov byla užovka vypuštěna do volné přírody.

Chytala bez rybářského lístku

7. srpna

Ráno před osmou hodinou přistihla rybářská stráž u jezu v Želině ženu, která měla uloveného kapra (65 cm, 6,5 kg) a neměla doklady potřebné k chytání ryb ani doklady totožnosti. Strážníci zjistili, že jde o ženu ze Staňkovic. Rybářská stráž rybu vrátila do Řeky. Žena uvedla, že si chtěla rybolov vyzkoušet, protože si v budoucnu plánuje požádat o vydání rybářského lístku. Případ dořeší příslušný orgán.

Noční křikloun také ničil

4. srpna

Po jedné hodině v noci prováděla hlídka městské policie kontrolu Husovy ulice. U hudebního klubu spatřili strážníci polonahého muže, který chodil okolo a pokřikoval. Strážníci muže uklidnili. Poté přišla jeho přítelkyně a odvedla ho domů. Muž z ostrahy klubu hlídce oznámil, že viděl jak zmíněný muž poškodil lampu veřejného osvětlení a betonovou stříšku skříně na měřiče plynu. Případ byl předán přestupkové komisi.

Opět dával
odpad kam nepatří
3. srpna

Večer po šesté hodině byla městská policie přivolána do Chomutovské ulice, kde měl někdo odkládat odpad, kam nepatří. Strážníci na místě zjistili, že vedle stání na popelnice někdo odložil staré nábytkové desky. Provinilce se během šetření podařilo odhalit. Byl jím muž z Chomutovské ulice. Přislíbil rychlou nápravu. Proto mu byla uložena blokové pokuta na dolní hranici. Strážníci také prověřili, zda uklizení odpadu skutečně došlo.


Po hádce si sbalila věci
1. srpna

Po osmé hodině obdržela městská policie telefonické oznámení z ulice Kpt. Jaroše, že sousedé se nejspíše perou. Na Löschnerově náměstí strážníci zastihli muže, který měl na sobě pouze bermudy a botami a trikem v ruce. Ten jim sdělil, že to on se pohádal se svojí přítelkyní a jeho pes hádku neunesl a utekl z bytu a posléze i z domu, když do něj přítelkyně při hádce stržila. Muž trval na tom, aby jeho přítelkyně opustila byt, ve kterém spolu žijí. Žena ale strážníkům řekla, že chce byt opustit, ale muž jí v tom brání. Nikdo z dvojice neměl viditelné poranění. Žena si poté sbalila svoje věci, vrátila klíče od bytu a odešla.

V noci si hrál s autíčkem

30. července

Kolem půl jedenácté v noci byla městská policie přivolána do Prunéřova, kde docházelo k rušení nočního klidu. Na uvedeném místě zastihli strážníci tři muže z nichž jeden jezdil po silnici autíčkem na dálkové ovládání. Strážníkům muž z Prunéřova řekl, že si autíčko pořídil  po dlouhých dvou letech a chce si s ním hrát. Přes den nemůže, protože se hned na místo seběhnou zde žijící děti. Proto si s ním hraje v noci, kdy již děti spí. Strážníci mu doporučili, aby si šel hrát s autíčkem tam, kde nebude nikoho rušit. Muž poslechl a strážníkům se omluvil.

Kabely si musí hlídat

26. červenc
e
Ráno se na městskou policii obrátil zástupce firmy, která provádí instalaci elektrického vedení podél železniční trati. Oznámil, že jim bylo odcizeno větší množství kabelů, které instalovali předešlý den, včetně jejich izolace. Ke krádeži došlo poblíž tunelu mezi Rooseveltovými sady a zahrádkami Bystřice. Zde byla také objevena vytvořená stěna s větví a okolo ní části kabelů a jejich izolace. Z důvodu výše způsobené škody si případ převzala Policie ČR. Bylo domluveno, že městská policie bude po dobu stavby provádět v oblasti častější kontroly a firma si pokusí lépe zajistit ostrahu staveniště.


Spěchal na toaletu a ven se již nedostal
25. července

Odpoledne po půl čtvrté byla hlídka městské policie přivolána do kadaňské nemocnice, kde na na dětském oddělení zůstal uzamčen jeden návštěvník. Strážníci se spojili s vrátnou a muže ze Slovenska, který přechodně bydlí v Kadani, pustili ven. Jak strážníkům vysvětli, do nemocnice ho přivezl jeho přítel. Protože potřeboval na toaletu, zaběhl na dětské oddělení, protože to měl nejblíž. Mezitím ale bylo dětské oddělení uzamčeno a on tam zůstal uvězněn. Strážníci pro jistotu provedli kontrolu, zda se v objektu ještě někdo nenachází.

Skokana po autech usvědčil otisk boty

22. července

V půl jedenácté v noci byla městská policie upozorněna na skupinku mládeže v Chomutovské ulici za Slovanem, která měla skákat po autech. Oznamovatelka uvedla i bližší popis pachatele a ukázala jim vozidla, která měla mládež poškodit. Na voze Octavia byl otisky od rukou a na vozidle Ford otisky od bot. K činu se nechtěl nikdo přiznat. Strážníci proto provedli kontrolu obutí přítomných. Stopy vedly k mladíku ze Žamberka, který byl v Kadani na prázdninách a odpovídal popisu.  Vzorek podrážky jeho boty se shodoval s otiskem na kapotě. K činu se doznal a případ si převzala Policie ČR.

Podnapilá dívka přišla o kabelku

21. července

V noci po třetí hodině vyjeli strážníci k podnapilé dívce, která ležela na trávě v ulici Na Podlesí a spala. Viditelné zranění neměla. U sebe měla koženou bundu a mobilní telefon. Po probuzení strážníkům řekla, že jde domů a zřejmě si potřebovala odpočinout, tak si sedla do trávy. Cítí se v pořádku a lékařské ošetření nepotřebuje. Strážníci ji pomohli na nohy, ale protože nebyla kvůli podnapilosti schopna sama pokračovat v chůzi, spojili se s matkou dívky, která si pro ni přijela. Strážníkům sdělili, že její dcera měla u sebe při odchodu z bytu ještě malou černou kabelku. Ta se však na místě ani v okolí nenacházela.

Roztančené děti

19. července

V půl šesté odpoledne obdržela městská policie telefonát, že na ploše u dětského hřiště jsou děti, které si pouští hlasitou hudbu. Strážníci na místě zastihli skupinku čtyř dětí ve věku kolem deseti let, které měly puštěné reproduktory a u toho tancovaly. Strážníci je poučili, aby nepouštěly hudbu příliš hlasitě.


I „šepot“ může rušit noční klid
18. července

V noci po desáté hodině byla městská policie přivolána na sídliště Budovatelů, kde měla před jedním domem hlučet skupinka. Strážníci na uvedeném místě zjistili, že se u lavičky baví tři ženy a jeden muž, nikdo ale nekřičel a mezi sebou si dokonce povídali šeptem. Přesto byli přítomní upozorněni na možnost rušení nočního klidu. Skupinka se poté rozešla.

Po pádu skončil v nemocnici

17. července  

Po půl čtvrté odpoledne byla městská policie upozorněna, že na trávníku na sídlišti Na Podlesí leží zraněný muž. Pravděpodobně vlivem pádu měl rozražené obočí nad pravým okem. Na žádnou bolest si nestěžoval, ale vzhledem ke zranění přivolali strážníci na místo zdravotnickou záchrannou službu, které ho převezla na ošetření do nemocnice. Důvod svého pádu jim muž z Kadaně nesdělil, ale přiznal, že ještě před touto událostí vypil asi tři piva.

Opilý muž musel z koupaliště pryč

15. července

Po druhé hodině odpoledne byli strážníci přivoláni na koupaliště v Kadani, kde se měla pohybovat podnapilá osoba. Po jejich příjezdu se zjevně podnapilý muž nacházel  před hlavním vchodem mimo areál koupaliště, ze kterého ho plavčík vykázal. Žádnou škodu na majetku muž nezpůsobil.

Zemřel mu soused

11. července

Večer se na městskou policii obrátil muž z domu na sídlišti 1. máje. Měl starost o nájemce bytu, kterého již týden nikdo neviděl a z jeho bytu byl cítit zápach. Muž byl podle sousedů očividně nemocný, proto se nabízelo podezření že zemřel. Na místo byla přivoláni hasiči a hlídka Policie ČR. Po otevření bytu se podezření potvrdilo. Muž byl nalezen mrtvý. Případ si převzala Policie ČR.

Nemohla se dostat domů

10. července

Ráno po páté hodině se na městskou policii obrátila žena, které údajně v baru v ulici Jana Švermy ztratila mobilní telefon a nemůže se dostat do bytu na sídlišti Budovatelů jelikož zlomila klíč. Strážníci zjistili, že je pod silným vlivem alkoholu, proto ji doprovodili domů. Zjistili, že dveře od bytu jsou pootevřené a klíč je zlomený v zámku. Když prozvonili číslo ztraceného mobilu, zjistilo se, že se nachází někde v bytě, kam strážníci nevstupovali. Ještě ženě doporučili, aby si zavolala zámečníka.

Pomohli řidiči v nouzi

10. července

Kolem sedmnácté hodiny prováděla hlídka městské policie kontrolu ve Hřbitovní ulici. Strážníci zde spatřili auto Hyundai s otevřenými dveřmi ve kterém seděl s nohama ven starší muž z Kadaně, který si stěžoval na slabost a omdléval. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba a muž byl převezen na ošetření do nemocnice. Na místo byli přivoláni také hasiči a hlídka Policie ČR. Protože opuštěné vozidlo tvořilo překážku silničního provozu, bylo odtlačeno mimo vozovku. Klíče  od vozidla převzala městská policie a později byly předány jeho majiteli.

Zmatený muž něco hledal v řece

6. července

Před dvacátou hodinou se ve vodě před hrází Kadaňského stupně nacházel zmatený muž. Strážníci zjistili, že je do půl těla ve vodě a zmateně jako by něco hledal. Za pomoci kolemjdoucích se muže z Klášterce nad Ohří podařilo vytáhnout na břeh. Byl dezorientovaný, měl vidiny, zjevně byl pod vlivem návykové látky. Jelikož bylo patrné, že potřebuje lékařské ošetření, byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba.

Ani noc neukryla hříšníky

6. července

V nočních hodinách prováděla rybářská stráž kontrolu u řeky Ohře v úseku pod osadou Pokutice. Byli zde přistiženi dva muži z Radonic, kteří prováděli rybolov bez patřičného povolení. Jejich přestupek dořeší příslušný orgán.      


Oslava na kopci
16. června

V půl sedmé ráno obdržela městská policie upozornění, že na Bystřickém kopci se nachází několik aut, ve kterých spí lidí a kolem je nepořádek. V době příjezdu strážníků byla na místě čtyři auta. Jejich řidiči byli z Kadaně, Lužice a Podbořan strážníkům řekli, že zde měli oslavu.  Na místě také bylo dále doutnající ohniště a postavený stan. Všichni přítomní byli vyzvání, aby nepořádek po sobě uklidili. Následně městská policie provedla kontrolu, zda se tak stalo. O případu byl informován odbor životního prostředí.

Noční kontrola odhalila hříšníka

15. června

Od půl dvanácté do druhého hodiny prováděla rybářská stráž za asistence městská policie kontrolu u řeky Ohře. Tentokrát byl odhalen jeden hříšník, který porušil dané předpisy.

Dvě nehody

15. června

V noci kolem druhé hodiny prováděla hlídka městské policie kontrolu v ulici Jana Roháče, když zaslechla ránu z místa pod Albertem. V křižovatce ulici Jana Roháče a Na průtahu se nacházelo havarované vozidlo Škoda Superb. Na místo se dostavila také hlídka Policie ČR. Řidič nejprve nereagoval na žádné podněty. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba. Řidič se zatím probral a bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholu. Strážníci poté pokračovali v hlídkové činnosti a zjistili, že v ulici Na Podlesí je havarované další vozidlo. I tento případ si převzala Policie ČR.


Hledaný se ukrýval v umývárně
12. června

Večer kolem deváté hodiny byla městská policie upozorněna, že v budově v Prunéřově se nachází osoba, kterou hledá Policie ČR. Strážníci provedli kontrolu objektu a muže, po kterém policie pátrala, našli ukrytého v umývárně. Následně byl předán Policii ČR.

Neodborná manipulace příčinou detonace

10. června

Po třetí hodně odpoledne došlo v jednom z bytů v Kadani k detonaci, kterou zavinila neodborná manipulace s plynovou lahví na plnění zapalovačů. Na místo byly přivolány hasičské jednotky z Kadaně a Klášterce nad Ohří a také zdravotnická záchranná služba. Muž, který neodbornou manipulaci prováděl, byl zraněn na noze a byl po ošetření převezen do nemocnice. V bytě se v době detonace nacházela také matka zmíněného muže se svým přítelem. Oba vyvázli bez zranění.

Neměli v noci klid

9. června

Před druhou hodinou v noci si obyvatelé Husovy ulici stěžovali, že zdejší klub ruší noční klid. Strážníci zjistili, že důvodem je hlasitá hudba nezavřené dveře po odchodu návštěvníků podniku. Spojili se s obsluhou a domluvili se, že hudba bude utlumena a dveře se budou zavírat.

Pil a pak sedl za volant

8. června

Večer před osmou hodinou obdržela městská policie upozornění, že v ulici U Stadionu nasedá podnapilý muž do vozidla Audi a vyjíždí do Chomutovské ulice. Zde ho také strážníci dostihli a zastavili. Muž za volantem byl viditelně podnapilý. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR. Provedená dechová zkouška ukázala, že muž má v krvi 2,65 promile alkoholu.

Rybáři si dávají pozor

7. června

Ve večerních hodinách prováděla rybářská stráž v doprovodu hlídky městské policie kontrolu rybářů v oblasti Nábřeží Maxipsa Fíka. Během kontroly nebyl zjištěn žádný nedostatek a všechny kontrolované osoby měly v pořádku doklady opravňující je k chytání ryb.   


Muže raději poslali do nemocnice
5. června

V půl osmé večer byla městská policie přivolána k domu v Chomutovské ulici, kde ležel zraněný muž. Muž se pokoušel otrhnout vchodové dveře a přitom upadl na hlavu. Poranil si její zadní část, kde měl tržnou ránu. Zjevně byl pod vlivem alkoholu. Vzhledem k povaze jeho zranění a jeho lehké dezorientaci, byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže převezla na ošetření do nemocnice.

Řádil pod vlivem omamných látek
?
5. června

Večer před devátou hodinou byli strážníci přivoláni do Chomutovské ulice, kde v jednom v bytě řádil muž, údajně pod vlivem omamných látek. Hlasitě řval, bouchal a vyhazoval věci z okna. Se strážníky muž komunikoval přes zavřené dveře a byl vulgární. Na místo se dostavil také hlídka Policie ČR. V bytě se měl zdržovat přítel majitelky bytu. Později se z bytu začal valit houstnoucí dým. Protože byla  obava o  ohrožení zdraví osob a hrozila větší škoda na majetku, policisté vstoupili do bytu. V obývacím pokoji seděl muž a uprostřed hořela hromada papíru a oblečení. Strážníci provedli prvotní uhašení ohniska požáru a na místo byli přivoláni hasiči. Muž byl agresivní a tak byly použity donucovací prostředky. Na svém těle měl viditelná malá řezná zranění, proto byl převezen na ošetření do nemocnice.

Pomohli ženě v nouzi

2. června

Před čtvrtou hodinou v noci se na projíždějící hlídku ulicí 1. máje obrátila žena, která strážníkům sdělila, že má doma nemohoucí maminku, která se jí svalila z postele na zem a on ji sama není schopná vrátit zpět na postel. Strážníci našli její maminku ležet vedle postele. Ta je ujistila, že se jí při pádu nic nestalo, že je jinak bez zranění. Strážníci ji pomohli zpět na postel.


Poškodil tři věci najednou
29. května

Městská policie byla před sedmnáctou hodinou přivolána k dopravní nehodě, ke které došlo na křižovatce ulic Na Průtahu a Jana Roháče, ze které vyjížděl kamion. Ten při odbočování poškodil zábradlí, veřejné osvětlení a dopravní značení. K újmě na zdraví nedošlo. Za volantem nákladního vozidla seděl řidič z Ostravy.  Na místo byla přivolána dopravní policie, která si případ převzala k došetření. Strážníci po potřebnou dobu usměrňovali provoz.

Zraněný muž skončil v nemocnici

27. května

Po dvacáté hodině byla městská policie vyslána k zimnímu stadionu, kde měl ležet zraněný muž. Strážníci zjistili, že má na temeni velkou podlitinu a tržnou ránu, ze které krvácel. Muž byl pod vlivem alkoholu, špatně komunikoval a neměl u sebe žádný doklad totožnosti, pouze mobilní telefon. Díky jemu se podařilo totožnost muže zjistit. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže převezla na ošetření.

Milovník sýrů zadarmo

27. května

Po půl osmé večer přistihla ochranka Kauflandu muže z Prunéřova při krádeži dvou kusů sýrů v celkové hodnotě 258 Kč. Zájem o zadrženého projevila Policie ČR, které strážníci muže bez zranění předali.

Chtěl přelézt bránu a skončil v nemocnici

26. května

Před půlnocí byla městská policie upozorněna, že před vjezdem do zahrádkářské kolonie za čerpací stanici leží nějaký muž. Na místě strážníci zjistili, že muž je pod vlivem alkoholu, má rozbitý nos a z obličeje mu teče krev. Na otázku, jak si zranění přivodil, odpověděl, že přelézal bránu do zahrádkářské kolonie, ze které spadl. Chtěl jít ke kamarádovi na chatu. Přesto, že ošetření odmítal, byla vzhledem k jeho stavu přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže z Kadaně převezla na ošetření do nemocnice.   


Chyběla rozumná domluva
21. května

Dopoledne po desáté hodině byla městská policie přivolána do Bystřické ulice, kde došlo neshodám mezi rodiči, kteří se měli střídat v péči o dítě. Při předání však nebyli schopni dosáhnout rozumné domluvy, s maximálním ohledem na stav své dcery, kdy došlo i na její pláč. Muž se dožadoval naplnění soudního rozhodnutí, žena tomu bránila. K fyzickému napadání nedošlo, pouze na vzájemné výčitky. O případu byl informován odbor sociálních věcí.

Hlučná oslava narozenin

20. května

V noci po jedenácté hodině docházelo k rušení nočního klidu v Chomutovské ulici. Obyvatele, kteří městskou policii přivolali, rušila hra na kytaru a zpěv. Z uvedeného bytu se kytara skutečně ozývala.  Žena, která strážníkům otevřela, se přiznala, že slaví narozeniny, ale že oslava již končí. Strážníci vyčkali, zda k tomu skutečně dojde. Až poté místo opustili.


Děti loupaly kůru ze stromy
15. května

Na sídlišti 1. máje u hřiště došlo k poškození stromu. Strážníci zjistili, že ho poškodily děti, které z tohoto stromu oloupaly kůru. O špatném skutku byli informování jejich  rodiče a záležitost byla projednána i ve škole,  kam docházejí, s oběma žáky za účasti zástupce ředitele školy. Případ byl předán k došetření odboru životního prostředí.

Psa vrátil domů

13. května

Při odpolední pochůzce v Chomutovské ulici, zjistil službu konající strážník volně pobíhajícího psa bez majitele. Po jeho odchytu mu jeden muž sdělil, že pes patří sousedovi, který ale není doma a dveře od bytu jsou otevřeny. Skutečně tomu tak bylo. Žádné poškození dveří ale nebylo patrné. Od souseda se strážník dozvěděl, že z bytu před chvílí odešla dcera majitele psa. Toho se podařilo kontaktovat, byl však mimo Kadaň. O situaci ale informoval svoji dceru, která se vrátila do bytu. Tvrdila, že při odchodu zamykala. Dveře byly skutečně zamčené, ale protože při zamykaní nebyly zcela dovřeny, k uzamčení bytu nedošlo. Pes se domů vrátil v pořádku.

Opakovat přestupek není moudré

11. května

V půl čtvrté dopoledne prováděla hlídka městské policie kontrolu ve Věžní ulici. Během kontroly bylo zjištěno vozidlo značky Mercedes, které stálo v zákazu vjezdu. Majitel vozidla, který se krátce na to dostavil na místo, se choval arogantně, a se slovy „Tady se nic řešit nebude,“ z místa ujel. Jak bylo zjištěno, stejného přestupku se dopustil 2. května a byla mu uložena pokuta. Případ byl předán příslušnému správnímu orgánu k dořešení.    


Noční křik
8. května

V noci kolem druhé hodiny rušil obyvatele v Chomutovské ulici hlasitý křik, který měl původ v hádce muže a ženy. Strážníci zjistili, že dvojice je z Kadaně a zjevně pod vlivem alkoholu. Za jejich prohřešek jim byla udělena bloková pokuta. Záznam v registru přestupků dosud neměli.

Pomohli ženě v nouzi

6. května

Ráno mezi sedmou a osmou hodinou byla městská policie přivolána do domu v Chomutovské ulici, kde se z jednoho bytu volala o pomoc starší žena. Na místo se dostavil i její syn, který strážníkům otevřel vchodové dveře. Ke vstupu do bytu jim však ještě bránil bezpečností řetízek. Strážníci si proto od souseda zapůjčili pilku na železo a kleště a se souhlasem syna řetízek odřezali. Poté se jim  podařilo dostat do bytu. Žena, která volala o pomoc, ležela na zemi a nemohla se hýbat. Také se jí špatně dýchalo. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která ženu převezla na ošetření do nemocnice.

Po rozchodu s přítelem skočila do vody

29. dubna

V půl jedenácté v noci byla městská policie požádána o pomoc při pátrání po ženě ze Žatce. Na policii se obrátila její sestra, když žena že skočila do řeky Ohře pod silničním mostem. Naposledy byla viděna jak přeplavala řeku v úrovni železničního mostu a na pravém břehu vylezla na břeh. Sestra měla obavu, že znovu mohla skočit do vody, protože byla silně rozrušena po rozchodu s přítelem. Do pátrání se zapojila i jednotka hasičů. Žena byla nalezena promočená nedaleko kostela v Želině.

Kamarádi se prali kvůli dívce

28. dubna

V půl osmé večer byla hlídka městské policie přivolána k prodejně Albert, kde se v té době prali dva mladiství. Strážníci se na uvedeném místě od přítomné ženy dozvěděli, že její syn se kvůli děvčeti nepohodl se svým kamarádem. Ten již na místě nebyl. Nikdo nebyl zraněn.


Dali návrh na zlepšení situace
23. dubna

Kolem desáté hodiny přivolala městskou polici na parkoviště před nemocnicí žena, která má invalidní dceru. U schodiště je osobní výtah pro vozíčkáře, od kterého vede úzká ulička. Do té zasahovalo parkující vozidlo, takže nebylo možno vozíkem projet. Tato situace se zde opakuje několikrát denně. O situaci bylo informováno vedení nemocnice společně s návrhem na možné řešení situace.

Bujará oslava
21. dubna
V noci před jedenáctou hodinou byla hlídka městské policie vyslána do Chomutovské ulice, kde v jednom z domů docházelo k rušení nočního klidu. Strážníci zjistili, že v uvedeném bytě se konala oslava 55. narozenin. Oslavenec byl poučen o rušení nočního klidu. Hosté již byt opouštěli a hudbu ztišili.

Nehoda nebo úmysl?

19. dubna

Večer po osmé hodině se na městskou policii obrátil muž ze sídliště Na Podlesí. Oznámil, že mu někdo poškodil skleněnou výplň okna u bytu nejspíše airsoftovou zbraní. Kulička, která oknem proletěla, nikoho nezasáhla. Nikdo podezřelý se v okolí bytu nenacházel. Strážníci muži doporučili, aby věc nahlásil na Policii ČR.

Škodu uhradí

19. dubna

V půl třetí v noci byli strážnici přivoláni do ulice Kpt. Jaroše. U vchodových dveří uvedeného domu našli muže pod vlivem alkoholu, který sotva stál na nohou. U vchodových dveří byla rozbitá skleněná výplň, jak vnitřní tak vnější část. Muž u sebe neměl doklady, ale díky telefonu se mu podařilo spojit se svým otcem, který měl noční službu v práci. Bylo domluveno, že se spojí se zástupcem vlastníků a dohodnou úhradu škody. Strážníci si následně ověřili, že se to skutečně stalo.


Vzorní rybáři
13. dubna

Během dopoledne provedla rybářská stráž za asistence městské policie kontrolu chytajících rybářů v revíru Ohře. Během kontroly nebyly zjištěny žádné závady.

Měl starost o souseda

13. dubna

Na městskou policie se obrátil muž z domu v Poštovní ulici, který měl starost o souseda. Ten již delší dobu nevyšel z bytu, na zvonění nereaguje a zevnitř je slyšet hrající televize. Strážníkům po delší době soused otevřel. Stěžoval si na dušnost, tlak na hrudi a otok nohy. Dále se jim řekl, že užívá léky na vysoký tlak a cukrovku. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu byla přivolána zdravotnická záchranná služba, který muže převezla na ošetření do nemocnice.

Porušil zákaz

11. dubna

Při pěší kontrole v Rooseveltových sadech kolem jedné hodiny odpoledne zjistili strážníci muže, který zde popíjel alkohol, choval se hlučně  a pokřikoval.  Byl předveden na Policii ČR k ověření totožnosti a byla mu uložena bloková pokuta.

Objevili čtyři hříšníky

11. dubna

Strážníci městská policie asistovali u kontroly, kterou prováděli pracovníci Oblastního inspektorát práce pro Ústecký kraj a Liberecký kraj se sídlem v Ústí nad Labem na stavbě v průmyslové zóně Královský vrch. Kontrola byla zaměřena na dodržování zákona o zaměstnanosti. V průběhu kontroly byly jištěny čtyři osoby, které na stavbě pracovaly v rozporu s uvedeným zákonem.


Chtěl vonět zadarmo
8. dubna

Kolem jedné hodiny odpoledne řešila městská policie případ muže z Velké Vsi, který chtěl vonět zadarmo. Přišel do Kauflandu, z regálu vyndal deodorant známé značky, použil ho na celé tělo a poté ho vrátil do regálu. Do této doby neměl v registru přestupků žádné provinění. Byla mu uložena bloková pokuta.

Svým zpěvem sousedy nepotěšil

5. dubna

V noci před jedenáctou hodinou byla hlídka městské policie přivolána na sídliště Na Podlesí, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Po příjezdu strážníci slyšeli, že z uvedeného bytu vychází hlasitý zpěv. Muž, který hlídce otevřel, jim sdělil, že oslavuje narozeniny. Za přestupek mu byla uložena bloková pokuta.

Počkali, než ochladnou emoce
5. dubna
Po jedenácté hodině v noci Policie ČR požádala městskou policii o spolupráci při zákroku v restauraci v Chomutovské ulici, kde docházelo k rvačce většího počtu osob. Na místě se zjistilo, že podnapilý muž měl rozepři s jinými zákazníky, kteří zde měli rodinnou oslavu. Případ si převzala Policie ČR. Strážníci na místě vyčkali, než horké hlavy na obou stranách nevychladly. Žádná osoba nepotřebovala lékařské ošetření.  


Opilého manžela doma nechtěla
3. dubna

Večer v půl byli strážníci přivolání do domu v Chomutovské ulici aby pomohli ženě vyřešit problém s opilým manželem. Strážníků žena řekla, že si přeje aby její opilý manžel odešel z bytu. Ten se k tomu ale neměl. K fyzickému napadání nedošlo.

Nezvaný spolujezdec

2. dubna

Po desáté hodině v noci se na městskou policii obrátil muž, kterému se do jeho vozu, zaparkovaném v Chomutovské ulici, dostal cizí muž. Přivolaní strážníci museli nezvaného spolujezdce z Kadaně probudit a pak ho vyzvali aby z auta vystoupil. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a ani nevěděl, jak se do auta dostal. Měl štěstí, že na majetku žádná škoda nevznikla a tak majitel auta nechtěl případ dále řešit.

Podezření z týrání psa

2. dubna

Na městskou policii se obrátila žena z Klášterce nad Ohří, která vlastní byt na sídlišti Na Podlesí. V bytě bydlí její vnuk a vnučka. Ta si pořídila německého ovčáka. Žena má podezření, že dochází k jeho týrání a požádala strážníky, aby věc prošetřili. V době jejich kontroly byl pes byl zavřený v jedné místnosti, kde byla spousta výkalů a prázdné misky, velikostí nedostačující pro toto plemeno. Pes nejevil žádné známy fyzického týrání. Byl pohublý, ale dostatečně temperamentní. Případ byl předán k řešení odboru životního prostředí.

Zbloudilá ovečka

1. dubna

Oznámení o zatoulané ovci u řeky na Nábřeží Maxipsa Fíka , které městská policie obdržela před devatenáctou hodinou, nebyl apríl. Podařilo se zjistit majitelku zvířete, která strážníků řekla, že slyšela odpoledne štěkat psa, který ovci naháněl již ve výběhu, a nejspíše ji zahnal k řece. Bylo jí doporučeno, aby si lépe zajistila výběh pro ovce.

Stálý klient

28. března

Před devatenáctou hodinou si hlídka městské policie povšimla ležícího muže v Poštovní ulici. Muž se strážníky nekomunikoval, nereagoval na podněty, jevil známky opilosti a měl tržnou ránu na hlavě. Vedle něj stála otevřená láhev s vodkou. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, které tohoto muže v tento den již dvakrát převážela k zákroku.   


Močili na náměstí
27.  března

V noci před jedenáctou hodinou zpozorovala obsluha dohlížecího kamerového systému dva muže jak močí na chodník na Mírovém náměstí. Strážníci zjistili, že šlo o muže z Klášterce nad Ohří a z Kadaně. Muž z Kadaně měl již v registru přestupků několik záznamů. Druhý muž zatím žádný. Podle toho byla jim byla stanovena výše pokuty za znečišťování veřejného prostranství.

Chtěl popíjet zadarmo

24. března

Večer před devátou hodinou byla hlídka městské policie přivolána do supermarketu, kde si muž z Kadaně schoval lahev vína pod bundu a prošel bez zaplacení kolem pokladny. Byla mu uložena bloková pokuta.

Pomohli mu na nohy

23. března

V noci před půl jedenáctou byla městská policie přivolána do ulice Václava Havla k muži, který potřeboval pomoc. Muž ležel na zemi a opodál byly francouzské hole. Sám se nemohl na nohy postavit. Strážníci muži pomohli na nohy aby se mohl dopravit do zařízení pro seniory, kde je ubytován.

Opékali si buřty na špatném místě

23. března

Odpoledne kolem třetí hodiny byli strážníci přivolání do zahrádkářské kolonie v ulici Zahradní, kde si u vodojemu skupinka lidí s dětmi rozdělala oheň a opékala si buřty. Dospělí byli poučeni, že oheň se v lese nesmí rozdělat, až ve vzdálenosti 50 m od něj. Oheň uhasili a pod dohledem strážníků místo opustili. Byla jim do budoucna doporučena místa, kde je možnost opékání uzenin na ohněm.

Děti ho rozčílily, tak vytáhl obušek

20. března

Večer v půl šesté městská policie spěchala do ulice Na Průtahu, kde měl muž ohrožovat občany teleskopickým obuškem. Strážníci na uvedeném místě našli muže z Hory sv. Šebestiána, který měl na zádech batoh. Strážníkům se přiznal, že v averzi po slovním útoku nějakých dětí vytáhl obušek a zvedl jej nad hlavu. Muž byl zjevně podnapilý a rozrušený, proto mu byla zbraň odňata a byl poučen o dalším postupu.


Vadili mu dupající děti
17. března

Po jedné hodině byla městská policie vyslána do Chomutovské ulice, kde mělo dojít mezi sousedy k vyhrožování újmou na zdraví. Oznamovatelka a její druh strážníkům řekli, že soused, který bydlí pod nimi, jim před chvilkou vyhrožoval že je zbije, když mu jejich děti nepřestanou dupat nad hlavou. Ten to popřel. Ale přiznal, že mu dupání dětí vadí a tak za sousedy zašel, protože chtěl ať své děti uklidní. Muž dále strážníkům řekl, že se bude do konce března stěhovat a slíbil, že už se jeho chování nebude opakovat.

Bezdomovci dali koni svobodu

16. března

Odpoledne před třetí hodinou  spěchali strážníci k Pokuticím, kde se na silnici pohyboval kůň. Zároveň byla informována majitelka koně z Kadaně. Strážníci do jejího příjezdu usměrňovali provoz na komunikaci. Majitelka si poté koně zabezpečila. Příčinou, proč se kůň dostal mimo pozemek bylo poškození několik tyčí elektrického ohradníku. Podle majitelky ho opakovaně poškozují bezdomovci, kteří se zdržují poblíž a tím si zkracují cestu. Proto se chystá postavit dřevěnou ohradu.  

Nebezpečný odpad

15. března

Po osmnácté hodině obdržela městská policie upozornění, že u kontejneru v Golovinově ulici je vyhozená acetylénová lahev. Nález byl oznámen také hasičům. Strážníci se přesvědčili, že oznámení bylo pravdivé a v kontejneru skutečně byla vyhozena láhev na acetylén. Protože nebyla označena, nebylo možné dohledat její původ. Byla odvezena na bezpečné místo.


Síla větru
11. března

Kolem devatenácté hodiny zaznamenala obsluha dohlížecího kamerového systému, že v Chomutovské ulici byla povalena dopravní značky, která vyznačují začátek a konec cyklostezky. Strážníci na místě zjistili, že k značky byly vyvráceny silnými poryvy větru. Informaci předali příslušnému odboru městského úřadu.

Rodinn
é spory
8. března

Večer po sedmé hodině byla městská policie přivolána do domu v Jungmannově ulici, kde v jednom z bytů docházelo k slovnímu napadání mezi rodinnými příslušníky. Šlo o ženu a jejího podnapilého syna. Strážníci se přesvědčili, že syn skutečně jeví známky opilosti a je vulgární. Když mu strážníci vysvětlili jeho nevhodné chování z bytu odešel.


Skončil v zeleni
5. března

Večer po deváté hodině přijala městská policie oznámení, že vozidlo BMW sjelo z Chomutovské ulice do křoví. Řidič strážníkům řekl, že se mu z neznámých příčin zasekl plynový pedál, auto prudce zrychlilo. Následoval smyk následkem kterého se vozidlo dostalo mimo vozovku a narazilo do živého plotu. Případ si převzal hlídka Policie ČR, která provedla orientační dechovou zkoušku s negativním výsledkem.

Po údajném násilníkovi pátrala policie

5. března

V půl druhé odpoledne byli strážníci přivolání do Chomutovské ulice, kde se napadaly dvě osoby. Šlo o ženu a muže. Žena tvrdila, že ji znásilnil dceru. Údajný násilník u sebe neměl doklady totožnosti a byl předveden na Policii ČR k jejímu ověření. Přitom se zjistilo, že po tomto muži bylo vyhlášeno pátrání.

Zapalovala kontejnery

3. března

V noci kolem půl druhé si hlídka městské policie všimla požáru v prostoru popelnicového stání v ulici Kpt. Jaroše. Přivoláni byli hasiči a případ oznámen Policii ČR. K dalšímu založení požáru kontejnerů na komunální odpad došlo po čtvrté hodině v Sukově ulici a zhruba o půl hodiny později v Koželužské ulici. Díky dohlížecímu kamerovému systému městské policie byla pachatelka brzy dopadena a usvědčen. Celkem bylo zničeno třináct nádob a poškozeny tři přístřešky. Předběžná škoda, bez majetku společnosti EKO-KOM, byla vyčíslena na zhruba 156 000 Kč.


Kontroly majitelů psů pokračují
28. února

Strážníci pokračují v kontrolách majitelů psů, kteří mají povinnost svého čtyřnohého miláčka řádně přihlásit a uhradit za něj stanovený poplatek.  
Ráno před osmou hodinou prováděli kontrolu v Chomutovské ulici. Majitel mladého psa, který nebyl přihlášen a nebyl za něj uhrazen poplatek, pochybení omlouval tím, že se domníval, že psa musí přihlašovat do jednoho roku. O případu byl informován ekonomický odbor městského úřadu.
Žena z Chomutovské ulice, kterou kontrolovali před jednou hodinou odpoledne, měla psa ve staří 7 let, ale nebyl řádně přihlášen. Žena tak neučinila ani po předchozím poučení a upozornění před 14 dny. Případ byl tak předán k řešení ekonomickému odboru městského úřadu.

Podnapilý řidič strážníkům neujel

28. února

V půl čtvrté v noci zaregistrovala hlídka městské policie vozidlo v Chomutovské ulici, které vyjíždělo z místa označené dopravní značkou zákaz vjezdu. Hlídka chtěla vozidlo zastavit, ale řidič nereagoval ani na výstražná světla a zastavit se ho podařilo až v ulici Kpt. Jaroše. Strážníkům nebyl schopen předložit doklady totožnosti a mluvil nesrozumitelně. Z jeho dechu byl cítit alkohol. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR. Orientační dechová zkouška ukázala 2,3 promile.   

„Přeparkování“ ho vyšlo draho

27. února

Večer po sedmé hodině, když hlídka městské policie prováděla kontrolu v ulici Československé armády, zastavil je muž z Radonic a upozornil je na řidiče, který byl zjevně pod vlivem alkoholu a naboural svým vozidlem jedno ze zaparkovaných aut. Odjel do Čechovy ulice, kde zaparkoval. Strážníkům řidič řekl, že vypil jen dvě piva a pouze chtěl přeparkovat z jedné ulice do druhé. Případ si převzala Policie ČR. Dechová zkouška u něj potvrdila požití alkoholu, kterého měl v krvi  2,7 promile.  

Kamera hříšníka sledovala

25. února

Asistentka prevence kriminality si před třetí hodinou odpoledne v Chomutovské ulici všimla muže, jak z osobního vozidla vykládá pneumatiky a ukládá je v přístřešku na komunální odpad. Asistentka upozornila hlídku městské policie, která pomocí kamerového systému osobní vozidlo sledovala až do Koželužské ulice, kde zaparkovalo. Řidiči z Kadaně, který pneumatiky odložil, byla udělena bloková pokuta.

K rušení nočního klidu se přiznala

24. února

V půl druhé v noci si lide z ulice U Stadionu stěžovali na rušení nočního klidu hlasitou hudbou. Při příjezdu hlídky se již hluk z uvedeného bytu neozýval. Majitelka bytu ale strážníkům přiznala, že hudbu pouštěla a vypnula ji teprve před příjezdem městské policie. Byla ji uložena bloková pokuta.


Chtěl skočit z mostu
20. února

Večer v půl desátá se na silniční mostě přes Ohří chystal muž z Klášterce nad Ohří skočit do řeky. Na místo byly vyslány hlídky městské i státní policie. Muže se podařilo přemluvit, aby od zamýšleného skoku z mostu a poté ho zdravotnická záchranná služba převezla do nemocnice.

Kdo má psa, má i povinnosti

20. února

V půl druhé odpoledne prováděla hlídka městské policie v Bystřické ulici jednu z kontrol zaměřených na dodržování povinností majitelů psů.  Žena, která si psa adoptoval z organizace Psí štěstí, strážníkům dále řekla, že psa má asi tři čtvrtě roku, pes stále není její a musí pravidelně podávat informace o jeho stavu. Žena byla poučena na povinnosti, které má jako držitelka psa. O případu byl informován ekonomický odbor městského úřadu.

Psa přihlásí

19. února

V půl čtvrté odpoledne prováděla hlídka městské policie v Bystřické ulici jednu z kontrol zaměřených na dodržování povinností majitelů psů. Muž, který neměl psa přihlášeného, strážníkům řekl, že ho má půl roku a teprve se ho chystá přihlásit a zaplatit stanovený poplatek. O případu byl informován ekonomický odbor městského úřadu.

Řešili havárii

16. února

Před jednou hodinou odpoledne byla městská policie vyslána do Prunéřova, kde měl téci voda a správce domu se nemohl dostavit na místo. Po příjezdu strážníky kontaktovala žena, která jim sdělila, že jí v bytě z odpadu ve sprše vytéká voda, které vylila již sedm kýblů. Ukázala část bytu, který byl pod vodu. Hlídce se přihlásil muž, který měl stejný problém. I jemu vytékala zpět z odpadu voda. Hlídka se spojila s instalatérskou firmou, která následně zajistila  vozidlo SČVK pro odčerpání a propláchnutí odpadů.


Znečištěná vozovka
12. února

Odpoledne před jednou hodinou řešili strážníci znečištění vozovky do Kadaňské Jeseně bahnem. Strážníkům se podařilo najít firmu, která provádí geologické práce a komunikaci znečistila. Kontaktovali následně zástupce firmy, který zajistil sjednal nápravu a zajistil  úklid vozovky.  

Zákaz kouření ho popudil

11. února

V noci před třetí hodinou došlo v baru v ulici Jana Švermy k napadení obsluhy. Muž z Kadaně hodil láhev po obsluze baru poté, co mu nedovolila v baru kouřit. Lahev trefila ženu do hlavy, čímž jí způsobila tržnou ránu za levým uchem. V baru tou dobou byli další tři hosté, kteří byli svědky této události. Pouze jeden z nich byl ochotný vše dosvědčit. Druzí dva měli z pachatel, který před příjezdem městské polici stačil z baru odejít. Ženu na ošetření odvezl její syn, kterému zavolala.


Zaměřili se na taxíky
5.-7. února

Městská policie provedla kontrolu zaměřenou na dodržování zákona o vozidlech taxislužby a stanovených podmínek. Celkem bylo zkontrolováno 13 vozidel. Ve dvou případech byl zjištěn závažný přestupek, který byl postoupen k řešení příslušnému orgánu.

Zfetovaného muže odvezla záchranka

6. února

Večer kolem osmé hodiny byla městská policie vyslána do Fibichovy ulice, kde se měl nacházet opilý muž. Po příjezdu strážníci zjistili, že muž má u sebe plechovku s toluenem a byl zjevně pod vlivem této látky. Nemohl se postavit na nohy, na rukou měl krvavé zranění a stěžoval si na bolest v levém lokti. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže převezla k ošetření do nemocnice. Protože se choval agresivně, při převozu byla nutná asistence městské policie.

Hřáli se na toaletách

3. února

V půl páté odpoledne byla městská policie upozorněna na skupinu mládeže, která měla dělat nepořádek na veřejných toaletách v ulici Kpt, Jaroše. Strážníci zjistili, že ve veřejné toaletě se schovává šest mladistvých před zimou a sněhem. Nepořádek ani poničené zařízení nebylo během kontroly zjištěno.


Zmizelo mu kolo
29. ledna

Na služebnu městské policie se dostavil muž z Rokle, který oznámil, že mu někdo u výjezdu z Husovy ulice naproti vrátnici nemocnice ukradl jízdní kolo, které měl zámkem zajištěné k lampě veřejného osvětlení. Nákupní cena pánského kola byla 13 000 korun. Případ byl předán Policii ČR. Při vyšetřování krádeže jí může pomoci záznam kamerového dohlížecího systému městské policie, na kterém  je u zmíněného kola zachycena trojice neznámých osob. Na pozdějším záběru se zde již kolo nenacházelo.

Ztratili pojem o čase

26. ledna

V noci po jedenácté hodině byla městská policie požádána o pomoc z důvodu rušení nočního klidu hlasitou hudbou v domě v Bystřické ulici.  Nájemce z uvedeného bytu se strážníkům omlouval. Zdůvodnil to tím, že slaví narozeniny syna a ztratili pojem o čase. Hudbu hned vypnul. Strážníci ještě v domě chvilku počkali, ale již byl klid.

Hlučná oslava

26. ledna

V noci mezi desátou a jedenáctou hodinou docházelo k rušení nočního klidu v domě v Chomutovské ulici. Obyvatel bytu, ze kterého se hlasitá hudba rozléhala, strážníkům řekl, že zde slaví narozeniny kamaráda a hlasitou hudbu vypnul.


V útulku jim bude lépe
21. ledna

Odpoledne kolem druhé hodiny odchytili strážnici dva psy, kteří se pohybovali bez majitele v prostoru přírodního koupaliště v Prunéřově. Podle místních to nebylo poprvé. Jak strážníci zjistili, majitel psů byl v tu dobu upoután na lůžko a nemůže se pohybovat. Byl před nástupem na oddělení LDN v Nemocnici v Kadani. Ze zdravotních důvodů se již není schopen se o psy starat. Psi proto byli umístěni do psího útulku v Jirkově.

Hlasitá hudba rušila souseda

21. ledna

V noci před jedenáctou hodinou byla městská policie přivolána do ulice Chomutovská, kde v jednom domě měla noční klid rušit hlasitá hudba. Strážníci na místě zjistili, že jde o hudbu z rádia, která však nijak nepřekračovala únosnou mez. Muž z onoho bytu po upozornění hudbu vypnul a slíbil, že se to již nebude opakovat.

Kdo v noci dupal?

20. ledna

Před půlnocí si obyvatelka bytu v Golovinově ulici stěžovala na hluk od souseda nad ní, mělo se jednat o hlasité dupání. Strážníci podobný hluk z uvedeného bytu neslyšeli. Pouze hovor dvou osob. Muž z onoho bytu si nebyl vědom ničeho, čím by noční klid mohl rušit.

Dravce předali do záchranné stanice

20. ledna

Kolem desáté hodiny byla městská policie upozorněna na poraněného dravce, který se nacházel nedaleko autobusové zastávky v Prunéřově. Strážníci na místě zjistili, že jde o káně lesní, které mělo poraněné křídlo. Po odchytu byl ptačí dravec přepraven do záchranné stanice pro zvířata v Chomutově.

Hlučná oslava narozenin

18. ledna

V noci před jedenáctou hodinou rušil sousedy hluk z bytu v Jungmannově ulici. Strážníci zjistili, že v uvedeném bytě probíhá oslava 70. narozenin. Po upozornění na rušení nočního klidu  došlo ke ztlumení hudby i dalšího hluku.


Vyšla sousedům vstříc
17. ledna
Před sedmou hodinou večerní se na městskou policii obrátili obyvatelé panelového domu z Chomutovské ulice, kterým vadila hlučná hudba vycházející z bytu další obyvatelky domu. I když ještě nebyl noční klid, strážníci se na ženu obrátili s tím, zda by nemohla hudbu ztišit. Žena žádosti vyhověla a hudbu ztišila.

Musel si po sobě uklidit

16. ledna

V ranních hodinách provedla hlídka městské policie kontrolu u cyklostezky podél Ohře směrem k Zásadě. Zde v provizorním přístřešku měl delší přebývat muž bez domova. Když ho strážníci upozornili na nepořádek, který v přírodě nemá co dělat, sdělil, že místo opustí, ale že potřebuje čas na to, aby místo vrátil do původního stavu.

Ustlal si pod schody
12. ledna

Večer před devátou hodinou byla městská policie upozorněna, že v jednom panelovém domě v Chomutovské ulici na muže, který spal pod schody. Po probuzení jevil známky opilosti a strážníkům tvrdil, že se v tomto domě zdržuje u své matky. Žena z uvedeného bytu potvrdila, že se jedná o jejího syna a odvedla si ho domů.


Zavolala o pomoc
10. ledna

V půl třetí v noci se na městskou policii se žádostí o pomoc obrátila žena z Chomutovské ulice, která  doma spadla z invalidního vozíku a nemohla se dostat zpět. Přivolaní strážníci slyšeli z bytu sténání. Žena je ale ujistila, že není zraněna a přivolat lékařskou pomoc nepotřebuje. Strážníci si všimli otevřeného okna na ventilaci. Přivolaní hasiči pak okno otevřeli. Žena ležela na zemi v koupelně. Pomohli jí zpět do invalidního vozíku. Lékařské ošetření nepotřebovala.

Měl strach jít do školy

8. ledna

Asistentka prevence kriminality po osmé hodině přivolala strážníky k nezletilému chlapci z osmé třídy, který by měl být ve škole. Strážníkům se chlapec svěřil, že nebyl ve škole již předchozí den. Jako důvod uvedl, že se do školy bojí jít, protože má strach ze svého třídního učitele, který na něj má být údajně zlý. Chlapec byl předán matce, který o problému nevěděla a přislíbila, že vše bude řešit a domluví si schůzku ve škole. Strážníci rovněž informovali o případu i zmíněného učitele.

Vadilo mu jak dupají sousedé

7. ledna

Večer kolem půl desáté byla hlídka městské policie vyslána do Chomutovské ulice, kde si oznamovatel z jednoho domu stěžoval na sousedy, kteří podle něj měli celý den běhat, dupat a bouchat dveřmi. Strážníkům řekl, že to sousedé nad ním dělají neustále. Pozval je do bytu, aby si to také poslechli. Bylo slyšet občasné podupávání a zavírání dveří. Šlo o zvuky běžné při provozu domácnosti.

Vánoční osvětlení rušilo sousedy

7. ledna  
   
Večer před sedmou hodinou řešila městská policie stížnost občanů ze sídliště Na Podlesí, kterým vadil laser, který jim svítil do oken panelového domu. Strážníci zjistili, že laser je součástí vánoční výzdoby. Byl namířen na nedaleké stromy, kde vytvářel různé obrazce. Majitel jim sdělil, že si není vědom, že by tím někoho obtěžoval. Naopak sousedé na něj často zvoní, aby osvětlení zapnul. Po upozornění, že to obtěžuje obyvatelé z protějšího domu, osvětlení vypnul.  


Nedá si pokoj
2. ledna

Před poledne byli strážníci na žádost Policie ČR vysláni do prodejny Albert, kde došlo k drobné krádeži. Té se dopustil muž z Rotavy, když odcizil zboží v hodnotě 120 Kč. Za stejný přestupek byl již několikrát řešen. Případ tak dořeší přestupková komise.

Byl to jen větříček

2. ledna

Kolem druhé hodiny v noci prováděla hlídka městské policie kontrolu na Mírovém náměstí. Před městskou galerii zjistili ležící kulisu betléma, které slouží pro památeční focení návštěvníků. Kulisa byla umístěna před galerii. Kontrolou kamerového záznamu bylo zjištěno, že k povalení kulisy v důsledku silného větru.

Jak na Nový rok?

1. ledna

O půlnoci si lidé stěžovali na hlasitou hudbu v ulici Kpt. Jaroše. Při příjezdů hlídky bylo z uvedeného objektu slyšet hlasité dunění a zpěv. Muž, který byl za to odpovědný, se hájil tím, že jde o soukromý pozemek, kde si může dělat co chce a celou věc projedná se svým právníkem. Strážníci ho upozornili, že porušuje noční klid. Muž slíbil, že hudbu ztiší. Věc byla předání k projednání správnímu orgánu, protože ke stejnému přestupku došlo 7. prosince.


Večer 20. února došlo v Chomutovské ulici k rozepři několika lidí při které došlo nejen ke slovnímu ale i fyzickému napadání. Incident řešila městské policie. Jeden z aktérů  incidentu si stranou odložil pár červených bot v hodnotě 600 Kč. Nepozornosti zúčastněných využil muž z Kadaně, který tyto boty vzal a snažil s nimi nepozorovaně zmizet.  To se mu ale nepodařilo. V jeho stopách se vydal jeden ze strážníků. Před ním se dal pachatel na útěk.  Pravidelná fyzická příprava městské policie se ale v tomto případě vyplatila. Muž byl dostižen a boty se vrátily majiteli. Případem se bude zabývat přestupková komise.

V sobotu 30.listopadu po jedné hodině v noci prováděla hlídka městské policie kontrolu v okolí Kauflandu. Během kontroly si strážníci všimli dvojice mužů, kteří útěkem reagovali na projíždějící hlídku Policie ČR. Strážníci muže zadrželi. Šlo o občany Běloruska. Jeden z nich měl s sebou vínový batoh, ve kterém bylo několik různých barev ve spreji. Při kontrole Rooseveltových sadů, okolí zimního stadionu, koupaliště a sportovní haly bylo nalezeno několik sprejem pomalovaných míst. Další byla během dne nalezena na Nábřeží Maxipsa Fíka. Na základě místní znalosti bylo vysloveno podezření, že nápisy se shodují s těmi, které se v létě objevily na skateboardovém hřišti a na cyklostezce do Prunéřova. Případ si převzala Policie ČR.

V říjnu se městská policie zaměřila na kontrolu míst, kde nocují lidi bez domova. V okolí těchto míst vznikají černé skládky z věcí a odpadků, které zde bezdomovci zanechávají. Byly jim poskytnuty plastové pytle a rukavice, aby si nepořádek po sobě sami uklidili. Odvoz naplněných pytlů zajistily Technické služby Kadaň.

Během kontroly v Chomutovské ulici objevila hlídka městské policie černou skládku u kontejnerů na komunální odpad. Nacházely se zde odhozené kusy nábytku, plovoucí podlaha, pohovka, pračka, krabice a další vybavení bytu. Strážníci zahájili pátrání po tom, kdo tuto černou skládku založil. Během šetření jim pomohl záznam z kamery, kterou do domu instalovalo společenství vlastníků. Díky místní znalosti se jim podařilo identifikovat tři osoby, které věci ke kontejnerovému stání ukládaly. Byla jim uložena bloková pokuta. Jeden z trojice s ní nesouhlasil a jeho případ dořeší přestupková komise.

Při besedě s občany na sídlišti C zazněla připomínka k nepořádku u kontejnerových stání, kam lidé odkládají  především nepotřebné věci z domácností. Městská policie následně zvýšila kontrolní činnost za pomocí fotopastí a přenosných kamer. Díky tomu se již podařilo přistihnout několik hříšníků, jejichž případy následně řeší příslušné orgány. Je třeba připomenout, že občané Kadaně se mohou celý rok (365 dní)  a zdarma tohoto odpadu zbavit ve sběrném dvoře v areálu Technických služeb Kadaň v Polní ulici. Vrátnice je otevřena od 7.00 do 17.00 hodin. Navíc jsou v jednotlivých lokalitách města pravidelně rozmisťovány velkoobjemové kontejnery. Rozpis najdete na webových stránkách TS Kadaň a také v Kadaňských novinách.  

Po devatenácté hodině byla městská policie upozorněna na vylitou kapalinu na kruhovém objezdu u Lidlu. Povrch se stal kluzký a hrozila dopravní nehoda. Strážníci zjistili, že rozlitou kapalinou byla nafta. Na místo byli přivolání hasiči, aby znečištění vozovky odstranili. Dispečerka bezpečnostního kamerového systému ze záznamu zjistila, že nafta unikla z projíždějícího firemního vozidla a kudy vozidlo jelo. To potvrdily i skvrny od nafty. Podařilo se tak zjistit i totožnost řidiče. Případ byl předán příslušnému správnímu orgánu.        

Půl hodinu před půlnocí si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla počínání několika osob  z nichž jedna poničila nově vysazený strom i s jeho dřevěnou podpěrou. Přivolaní strážníci je zadrželi v Husově ulici, kde pětice chtěla navštívit zdejší zábavní podnik. Šlo o návštěvníky z jiných měst. K činu se přiznal mladík z Meziboří. Orientační dechová zkouška ukázala, že měl v krvi 0,19 promile alkoholu. Případ byl předán na odbor životního prostředí. Další kroky budou následovat po vyčíslení způsobené škody.

V půl třetí dopoledne byla hlídka městská policie vyslána do ulice Jana Švermy, kde se na zemi povalovali dva muži, zjevně pod vlivem alkoholu, kteří slovně napadali kolemjdoucí. Jak strážníci na místě zjistili, šlo o muže, kteří zaměstnávají strážníky skoro každý den. Zvláště jeden z dvojice, kterému pomáhali také předchozí den, aby se vůbec postavil na nohy. Musela k němu být přivolána zdravotnická záchranná služba, pro kterou je to rovně známý pacient.  A zmíněný muž zaměstnal strážníky a zdravotníky i den předtím, a ještě se choval tak agresivně, že při jeho převozu do nemocnice byla potřeba asistence městské policie. V tomto případě se jedná o téměř sisyfovskou práci, která zaměstná řadu lidí, kteří by mohli zatím společnosti sloužit jinak.

14. ledna po osmnácté hodině byli strážníci vysláni do ulice Jana Roháče. Z důvodu prudkého poklesu teploty a sněžení zde došlo k vytvoření náledí, na kterém dostal smyk osobní automobil, který zablokoval dopravu. Strážníci za pomoci posypové soli a štěrku uvízlé vozidlo vyprostili a teprve poté mohl projet i posypový vůz TS Kadaň. Městská policie též vlastními silami obnovila sjízdnost kruhového objezdu na křižovatce ulic Na Průtahu, Kpt, Jaroše a Chomutovská, kde uvízlá vozidla zablokovala dopravu. Dále za pomoci jednotky kadaňských hasičů provedli strážníci ruční prosolení komunikace vyproštění vozidel uvízlých nad stavebninami v ulici Rokelská, kde také nemohlo projet vozidlo údržby.

Nepořádek, který po sobě zanechávají lidé bez domova na místech, kde většinou přebývají, není strážníkům lhostejný. Zvláště, když někteří z nich se ve svém volném čase věnují myslivosti a mají k přírodě velmi blízký vztah. V prosinci bylo provedeno několik kontrol se zaměřením na veřejný pořádek. Bezdomovci nad nemocnici a v lesíku v Prunéřově byli na zanechaný nepořádek několikrát upozorněni. Slíbili, že si ho uklidí. Což také do stanovené lhůty učinili. Odpad uložili do pytlů, které odvezly Technické služby Kadaň.

18. listopadu v ranních hodinách si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla, že v Chomutovské ulici jsou odloženy části sedací soupravy vedle kontejnerového přístřešku. Z kamerového záznamu bylo zjištěno, odkud sem byl odpad sem v nočních hodinách přinášen. Strážníci pak následně zjistili, kdo sem odpad odložil. Muž z Kadaně jim řekl, že neměl možnost odvozu a že se odpad nesmí takto odkládat, prý netušil. Byla mu uložena bloková pokuta.
Před dvanáctou hodinou obsluha kamerového systému zaznamenala další ukládání odpadu k tomu přístřešku. Odpad vynášel muž z auta značky Ford. Muž z Klášterce se strážníkům přiznal, že zde věci odložil, protože si myslel, že kancelářskou židli někdo odnese a deky někdo využije. Také jemu byla uložena bloková pokuta.

Zachyceno kamerou

30. října po šestnácté hodině si obsluha kamerového systému všimla nakloněného stožáru u nákupního centra u křižovatky Na Podlesí a Na Průtahu. K poškození stožáru došlo silným větrem. Městská policie se spojila se zástupcem obchodního centra. Na místo byli přivoláni hasiči z Kadaně a Klášterce nad Ohří, kteří za pomoci vysokozdvižné plošiny nebezpečný stožár demontovali. Strážníci během demontáže dohlíželi aby nedošlo ke vstupu osob do ohroženého prostoru.

V noci po druhé hodině neušla pozornosti obsluhy dohlížecího kamerového systému podezřelé chování trojice osob v ulici Kpt. Jaroše. Zdálo se, že se pokouší zastavovat projíždějící vozidla s úmyslem prodat notebook, který měly u sebe. Bylo podezření, že může pocházet z krádeže. Před strážníky se podezřelí dali na útěk. Dvojice mladých mužů byla zadržena v Golovinově ulici. Třetí osobou byl nezletilec z Prunéřova. Muži tvrdili, že notebook našli. V té době neměla Policie ČR hlášení o jeho krádeži. Byl proto předán do ztrát a nálezů.

Večer po deváté hodině si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla jak v ulici Chomutovská u Slovanu jezdí nezletilé děti na kole a nemají na hlavě cyklistickou přilbu. Přivolaní strážnici zjistili, že jde o dva bratry, kteří již byli několikrát upozorněni na povinné nošení cyklistických přileb. Jejich rodiče porušení zdůvodnili tím, že žádné helmy doma nemají. O případu byl informován příslušný odbor městského úřadu.  

I když v Kadani není mnoho lidí bez domova, řada z nich zaměstnává městskou policii prakticky každý den.  Mezi každodenní úkoly strážníků tak patří pomáhat jim na nohy po nadměrné konzumaci alkoholu nebo řešit nepořádek, který po sobě na různých místech ve městě zanechávají. Jeden z mnoha případů zaznamenal kamera městské policie u kruhového objezdu v ulici Kpt. Jaroše. Bezdomovec zde na frekventovaném místě ulehl na chodník odpoledne po jedné hodině. Tedy v době, kde zde prochází také velký počet dětí a studentů kadaňských škol. Pro ně zrovna nebyl dobrým příkladem. Pomoci na nohy mu museli opět strážníci. Nepořádek, který po sobě zanechal uklidili pracovníci technických služeb.

Šestého srpna po jedné hodině v noci zpozorovala obsluha kamerového systému muže, jak v Chomutovské ulici na parkovišti před Tepelným hospodářstvím Kadaň demoluje osobní automobil. Přivolaní strážníci zjistili, že podnapilý muž rozbil zadní okno u zaparkovaného vozidla. Poškozené auto patří jeho otci z Tušimic. Ten se po oznámení na místo dostavil a potvrdil, že si to vyřeší mezi sebou.  Muž bude řešen za rušení nočního klidu.

V úterý 13. června došlo k dopravní nehodě na Špitálském předměstí, kterou zachytila kamera bezpečnostního systému. Nákladní automobil, jehož řidiče postihly zdravotní potíže, přejel kruhový objezd a skončil v zeleni. Naštěstí nedošlo ke zranění dalších osob ani k větších materiálních škodách.

1. dubna odpoledne před pátou hodinou upoutala pozornost obsluhy kamerového systému zábava trojice mladíků. Mladíci nejprve v ulici Jana Švermy rozhazovali písek a poté se skupinka přesunula na Mírové náměstí k automatům na výdej parkovacích lístků. Jak strážníci po příjezdu na místo zjistili, během deseti minut mladíci stačili vytisknout 135 kusů parkovacích lístků. Nezletilci byli předáni do rukou svých zákonných zástupců. Strážníci také informovali správce automatů. Podle něj nebyla způsobena žádná škoda.

Vozidlo, které vezlo před polednem zboží do jednoho z obchodů v ulici Jana Švermy, poškodilo lampu veřejného osvětlení umístěnou na zdi budovy. Strážníci zjistili, že vozidlo, které lampu poškodilo, odjelo směrem na Mírové náměstí. Zachytila ho jedna z bezpečnostních kamer městské policie. Hříšníka usvědčovala část kopule z lampy, kterou si vezl na střeše. Šlo o řidiče z Poděbrad. Protože se jednalo o dopravní nehodu, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR.

Odchyt hadů sice nepatří k běžným činnostem městské policie, ale strážníci ho zvládnou také. 30. srpna je přivolala žena z Vinohrad, kde hada objevila na terase u dveří svého domu. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o užovku obojkovou v délce přibližně 80 cm, která patří mezi chráněné živočichy naší přírody. Strážníci hada odchytili a následně vypustili poblíž vodního toku zpět do přírody.   

Večer v šest hodin obdržela městská policie oznámení, že v jedné kadaňské pivnici se nachází zcela nahý muž. Na místě se strážníci přesvědčili, že tomu tak skutečně je. Muž, který bydlí v ubytovně vedle pivnice, si vůbec nepamatoval, proč se ocitl nahý venku. Bylo zřejmé, že požil alkoholické nápoje, ale se strážníky komunikoval.  Strážníci se spojili s majitelem ubytovny, který zajistil její otevření aby nahý muž mohl zpět do svého pokoje. Byla mu uložena bloková pokuta za buzení veřejné pohoršení.

7. května došlo v Chomutovské ulici k dopravní nehodě, kterou zaznamenala kamera městské policie. Mladý cyklista bez přibrzdění a rozhlédnutí vjel na přechod a byl sražen projíždějícím autem jedoucím směrem do města. Utrpěl odřeninu lokte a měl tržnou ránu nad okem. Chlapce si převzal zdravotnická záchranná služba. Případ došetří Policie ČR. Je potřeba, aby rodiče svým dětem věnovali větší pozornost. Nenechali je vyjíždět bez ochranné přilby a stále jim zdůrazňovali základní pravidla bezpečnosti.  Prevence patří k stálým činnostem městské policie. V loňském kalendářním roce preventisté věnovali  200 vyučovacích hodin tomu, aby seznámili žáky kadaňských základních škol  (a 50  hodin v mateřských školách) se základy bezpečnosti silničního provozu nejen na silnicích, ale také na chodnících a cyklostezkách.

Snaha muže z Klášterce dostat se za každou cenu do sklepa domu v ulici Budovatelů, skončila jeho voláním o pomoc. Jak se snažil protáhnout dovnitř kolem schodišťového zábradlí a vstupem do sklepních prostor, zůstal mezi nimi zaklíněn. Aby ho mohli vyprostit, museli strážníci na pomoc přivolat kadaňské hasiče. Přivolána byla také záchranná zdravotnická služba, která muži s pohmožděným hrudníkem poskytla ošetření. Akci zdokumentovala služební kamera, kterými jsou strážníci vybaveni.   

Také kamera městské policie zaznamenala muže, který ležel v Chomutovské ulici u autobusové zastávky před 3. ZŠ. Než přijeli strážníci na místo, muže se zvedl a odešel směrem ke Slovanu. Zasahujícího strážníka opilý muž s plastovou lahví v ruce častoval sprostými slovy. Následovaly výhrůžky a nakonec došlo k přímému napadení zasahujícího strážníka. Muž v urážkách nepřestal ani po předvedení na Policii ČR.     

Během silvestrovských oslav a vítání nového roku nedošlo v Kadani k žádným mimořádným událostem, které by musela řešit městská policie. Na průběh oslav dohlížely také její bezpečnostní kamery.    

Kamera v prosinci zaznamenala také nebezpečné chování starší řidičky. Ta nasedla do svého vozu, který stál blízko přechodu v Jungmannově ulici. Rozjela se ve chvíli, kdy přes přechod přecházeli lidé, které vozidlem ohrozila.

Kamera městské policie zachytila i drobnou nehodu, ke které došlo při vjezdu na parkoviště na sídlišti D. Auto sjelo z komunikace. Nehoda se obešla bez zranění a vážných škod.

Kamery městské policie zaznamenaly také chovaní řidičky, kterou chtěli strážníci řešit za běžný dopravní přestupek blokovou pokutou. Žena z Prahy se však se strážníky odmítla bavit, a když se jí pokoušeli zastavit, najížděla na ně autem. Strážníci ji dostihli v její provozovně. Její jednání tak bude mít dohru. Pro řidičku nepříjemnější v tom, že se zjistilo, že vozidlo, které řídila, je nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích. Firmě, která ho vlastní, tak hrozí ve správním řízení vysoká pokuta.

Kamerový systém městské policie opět prokázal, že je dobrým pomocníkem. Zachytil průběh dopravní nehody, ke které došlo na kruhového objezdu poblíž Smetanových sadů. Auto se dostalo mimo vozovku a poničilo sloupky oplocení. Záznam pomohl Policii ČR při vyšetřování příčin nehody.

Že jsou dohlížecí kamery platným pomocníkem městské policie, dokazují každý den. Platí to i pro případy pití alkoholu v místech, kde je to zakázané. To je i případ Chomutovské ulice u areálu Slovan. Mladík, kvůli kterému strážnici na místě zasahovali, navíc ještě nedovršil 18 let. Informaci tak obdržel odbor sociálních věcí.

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky