- MP Kadaň

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Základní informace

Zprávy z ulice

 

Kontrolovali rybáře
14. září

Strážníci společně s členy rybářské stráže prováděli před začátkem půlnoci noční kontrolu břehu řeky Ohře od kostela Stětí sv. Jana Křtitele až po oblast pod františkánským klášterem. Během společné kontroly nebyly zjištěny žádné závady ani osoby, které by prováděly neoprávněný rybolov. Strážníky doprovázel také služební pes.

Voda vytápěla byty
9. září

Ráno po půl sedmé dorazilo na městskou policii oznámení, že ve čtvrtém patře domu v Chomutovské ulici teče voda a vyplavuje spodní byty. Uživatelka uvedeného bytu o ničem nevěděla. Strážníkům se ale podařilo zjistit, že voda teče ze záchodu a následně vodu uzavřela. Kontaktován byl majitel bytu, který sdělil, že je mimo Kadaně a vše bude řešit následující den.

Přestupek i alkohol
6. září

Když večer před osmou hodinou prováděla hlídka kontrolu v Chomutovské ulici, strážníci si všimli stojícího vozidla, které porušilo dopravní předpisy. Při příjezdu si strážníci všimli, že přes otevřené okénko u spolujezdce strká do auta plechovku piva. Po dotazu se řidič přiznal, že před jízdou požil alkoholické nápoje, které zde chtěl dopít. Orientační dechová zkouška ukázala 0,63 promile alkoholu v krvi. Případ si převzala policie ČR.

Ulevoval si na veřejnosti
3. září

V půl jedné odpoledne byla městská policie upozorněna na muže, který měl močit na veřejnosti poblíž popelnic v Chomutovské ulici. Strážníci zjistili, že se jedná o muže z Kadaně. Dostalo se mu poučení a byla mu uložena bloková pokuta


Sama by domů nedošla
31. srpna

Večer před osmou hodinou přijala městská policie  telefonické oznámení, že v ulici Jana Švermy se nachází žena, která nezvládá chůzi, padá a je od krve. Strážníci na uvedeném místě ženu z Kadaně zastihli. Byla pod vlivem alkoholu, co strážníkům sama potvrdila. Měla viditelné poranění obličeje, ale lékařské ošetření odmítla. Strážníci ji i s jejím psem doprovodili do místa bydliště. Kabelku, kterou údajně ztratila, se najít nepodařilo.

Auto mu znečistili při sekání
30. srpna

Dopoledne po desáté hodině řešila městská policie případ znečištění vozidla, ke kterému došlo během v ulici Jana Roháče během sekání trávy. Majitel vozidla tvrdil, že mu to způsobila vozidla TS Kadaň.  Po dotazu strážníků na TS Kadaň bylo přislíbeno, že mu vozidlo umyjí, pokud je do jejich areálu doveze.

Prý ji ruší sousedka
29. srpna

V noci kolem třetí hodiny se na městskou policii obrátila žena z domu v ulici Na Podlesí. Stěžovala si, že z bytu od sousedky se ozývají hlasité rány a slyšela od ní také klepání. Po příjezdu strážníků byl v domě klid. Zmíněná sousedka jim řekla, že ničím nebouchá a že  spala.

Noční koncert
25. srpna

Kolem půlnoci si obyvatelé sídliště Na Podlesí stěžovali, že na lavičce směrem ke Klášterecké ulici se nachází skupina lidí, kteří hlasitě zpívají a hrají na kytaru. Při příjezdu strážníci již z dálky slyšeli hlasitý řev, který doprovázela hra na kytaru. Vzhledem k věku jedné z osob byl případ předán k dořešení příslušnému správnímu orgánu.


Zloděje kola dopadli díky všímavým občanům
20. srpna

Před polednem strážníci společně s Policií ČR pátrali po ukradeném kole. Svědkyně z Kadaně spolu se svým manželem jim sdělila, že ví, kde se nachází muž, který kolo ukradl. Natočila ho i na telefon. Na uvedeném místě se muž, který odpovídal vzhledem osobě zaznamenané na videu, skutečně nacházel. Případ dořeší Policie ČR.

Hlasitý hovor rušil noční klid
19. srpna

V noci před jedenáctou hodinou bylo na městskou policii telefonicky oznámeno, že v ulici Na Podlesí dochází k rušení nočního klidu. Strážníci na místě zjistili, že na místě se nachází tři mladíci, kteří si hlasitě povídali. Strážníci je poučili, že tím ruší noční klid. Mladíci slíbili okamžitou nápravu a bylo doporučeno aby se přesunuli na jiné místo, kde nikoho rušit nebudou.

Zákazník na podmínky akce nedbal

17. srpna

Před polednem museli strážníci řešit problém, který měla obsluha se zákazníkem v prodejně Penny. Naložil si plný nákupní vozík piv v plechovkách, které byly v prodejní akci, ale v omezeném množství. Zákazník se ale dožadoval prodeje všech najednou. Nechtěl pochopit podmínku prodeje  a se strážníky se odmítal bavit ani nechtěl prokázat svoji totožnost. Ke zjištění totožnosti byl proto předveden na Policii ČR. Přitom kladl aktivní odpor a musely být použity donucovací prostředky. Věc dořeší příslušný správní orgán.


Šli spolu na pivo a pak se pohádali
16. srpna

Večer před půl sedmou byla městská policie přivolána k k Lidlu, kde mělo dojít k potyčce dvou sob z nich jedna byla na invalidním vozíku. Strážníci zjistili, že se obě osoby znají a byly předtím spolu na pivě, a poté došlo k hádce, za kterou byla ztráta peněz. Případ si  převzala Policie ČR.

Dopadli ho brzy
14. srpna

Když večer před osmou hodinou prováděla motohlídka kontrolu v Chomutovské ulici, strážníci zaregistrovali muže z Kadaně, po kterém bylo 13. srpna vyhlášeno pátrání. Strážníci ho zadrželi a muž se ani nepokusil o útěk. Byl předán Policii ČR.

Znalost němčiny se hodila
13. srpna

Ráno před půl osmou byla hlídka městské policie na žádost Policie ČR vyslána ke kruhovému objezdu u Královského vrchu, kde došlo k nehodě cyklisty. Na místě již byla zdravotnická záchranná služba. Šlo o cyklistu z Německa, který spadl z kola. Neuměl česky a proto byla nutná asistence strážníka, který němčinu ovládá. Asistoval i při převozu muže do nemocnice. Poté, co byl muž z nemocnice propuštěn došetří případ dopravní policie.

Rušila noční klid
12. srpna

V noci po jedenácté hodině přivolala strážníky do domu v Chomutovské ulici žena, kterou rušila hluk z jiného bytu. Uživatelka uvedeného bytu byla upozorněna, že ruší noční klid a poučena o tom, jaké ji hrozí sankce, pokud se bude případ opakovat.

Urážela hosty
11. srpna

Večer před devatenáctou hodinou byli strážníci vysláni do baru v ulici Kpt. Jaroše, kde ženě nechtěli nalít. Strážníci zjistili, že jde o ženu z Klášterce nad Ohří. Otravovala hosty a slovně je urážela. Pod dohledem městské policie zaplatila útratu a z baru odešla.


Na ubytovnu v doprovodu strážníků
24. července

Po šestnácté hodině prováděla hlídka městské policie kontrolu sídliště Na Podlesí. Strážníci si povšimli muže ležícího na chodníku. Muž byl při vědomí, ale nebyl schopen koordinovat svoje pohyby a mluvil nesrozumitelně. Příčinou bylo požití alkoholu. Dechová zkouška ukázala 3,22 promile v krvi. Strážníci muže doprovodili do místa bydliště, na nedalekou ubytovnu. Byla mu uložena bloková pokuta.

Dočkala se pomoci
24. července

V noci před jedenáctou hodinou byla hlídka městské policie přivolaná ke Kauflandu, kde se podle oznamovatelky z taxislužby měla pohybovat zmatená stará paní. Jak strážníci zjistili, šlo o ženu, která trpí stařeckou demencí. Díky místní znalosti strážníci kontaktovali jejího vnuka, který byl ale momentálně na dovolené v zahraničí. Dokázal však zajistit osobu, která si pro babičku přišla a dovedla ji v pořádku domů.

Zapomněl se v obchodě
21. července

Večer před desátou hodinou byla hlídka městské policie přivolána do Lidlu. Při odchodu personálu z prodejny a jejím uzamčení se spustil poplach. Spustil ho zákazník, který se v prodejně zdržel a nyní nevěděl jak se dostat ven. Přitom se mu podařilo omylem spustit hlásič požáru a přivolat hasiče. Když se muž dostal ven, strážníci zjistili, že se jedná o cizince. Sdělil jim, že  nevěděl, že se prodejna zavírá a když zhaslo světlo, tak se snažil z prodejny dostat a hledal východ.


Hlasitá hudba rušila
20. července

Večer před sedmou hodinou byla hlídka městské policie na žádost Policie ČR vyslána na sídliště Na Podlesí, kde se z dětského hřiště ozývala hlasitá hudba. Na hřišti se nacházela skupina dětí ve věku 10 až 12 let, kteří si zde hrály a poslouchaly hudbu. Strážníci přítomné upozornili, že tím  ruší lidi v okolí a ti hned hudbu vypnuli.

Kamarád bydlí jinde

19. července

Půl hodinu před půlnocí byla hlídka městské policie přivolána do Chomutovské ulice, kde měly dvě osoby zvonit na zvonky a dobývat se do vchodu. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o muže s bydlištěm v Hořovičkách a ženu z Prunéřova. Muž se chtěl dozvonit na svého kamaráda, ale spletl si zvonek. Dotyčnému člověku se omluvil a místo v doprovodu ženy opustil.

Všímavý občan

18. července

Odpoledne kolem půl čtvrté zastavil hlídku městské policie kolemjdoucí muž, který strážníky upozornil na závodu na krycím pletivu popelnicového stání, která ohrožuje lidi při vynášení odpadu. Strážníci po prověření situace místo označili páskou aby nedošlo ke zranění osob než bude závada odstraněna.

Odjel záchrankou

12. července

V noci po jedné hodině byla hlídka městské policie přivolána do domu na sídlišti Na Podlesí, kde se měla v jednom vchodě nacházet cizí osoba. Šlo o muže, který zde spal. Po probuzení se choval zmateně. Strážníkům sdělil, že se léčí na epilepsii a jelikož je bezdomovec, tak léky již nemá. Orientační dechová zkouška ukázala 3,08 promile alkoholu v krvi. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která si muže převzala k ošetření.  


Hlasitá televize
12. července

V noci před druhou hodinou si obyvatel domu v Chomutovské ulici postěžoval na rušení nočního klidu. Strážníci se s uživatelem uvedeného bytu. Ten jim řekl, že měl hlasitě puštěnou televizi. Dostalo se mu poučení o rušení nočního klidu. Následně přislíbil, že televizi vypne a v bytě bude klid.

Zavolala o pomoc

10. července

Odpoledne před třetí hodinou se na městskou policii obrátila s žádostí o pomoc žena z Kadaně. Její manžel spadl a ona mu nemůže přes snahu pomoci vstát. Strážníci, kteří na místo dorazili, pomohli muži vstát. Muž si nestěžoval na bolest a lékařské ošetření odmítl. Pouze upadl. Vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu má problém schůzí. Strážníkům se za pomoc dostalo poděkování.

Ohně uhasili
8. července

Večer kolem po půl sedmé byla městská policie upozorněna, že na cyklostezce v Prunéřově se má zdržovat velký počet osob a jsou zde založené tři ohniště. Strážníci na místě zajistili, aby přítomní ohniště uhasili a dostalo se jim poučení. Hlídka místo opustila až poté, co zkontrolovala zda jsou ohniště řádně uhašena.

Auto srazilo psa, ale ten poté utekl

7. července

V noci po desáté hodině přijala městská policie oznámení, že v ulici Kpt. Jaroše před obchodem Penny mělo dojít k dopravní nehodě, když osobní auto srazilo psa. Řidič vozidla strážníkům vylíčil, že když tudy projížděl, tak mu pod auto vběhl pes. Po srážce chvíli ležel, ale pak vstal a utíkal směrem k Prioru. Za celou dobu se ke psovi nikdo nepřihlásil.

Hlučná skupina na mole
4. července

V noci před půl dvanáctou přijala městská policie oznámení o rušení nočního klidu. Hluk vycházel od mola. Na místě strážníci zastihli skupinku cizinců, kteří již při jejich příjezdu hlasitou hudbu puštěnou neměli. Dvě osoby se koupaly v řece. Po vyzvání se přítomní odebrali domů


Vymlouvala se, že v helmě nevypadá dobře
20. června

V podvečer před osmou hodinou u dětského hřiště „Lanáček“ neunikla pozornosti mladistvá cyklistka, která na hlavě neměla nasazenou helmu. Byla upozorněna, že se dopustila přestupku. Dívka strážníkům zdělila, že neví, zda nadále bude používat ochranou helmu, protože v tom nevypadá dobře. Strážníci se spojili s jejím otcem, vše mu vysvětlili a za prohřešek byla uložena bloková pokuta.

Bar obyvatele v okolí ruší
18. června

V noci po půlnoci přijala městská policie upozornění, že v ulici Kpt. Jaroše má docházet k rušení nočního klidu ze zde otevřeného baru. Při příjezdu strážníků před barem nestál žádný člověk a v baru bylo několik osob. Strážníci provozovatele zařízení upozornili na stížnost občanů a připomněli, že podobné stížnosti se opakují. Provozovatel ztlumil hudbu a byl upozorněn, že pokud se bude opakovat, bude případ předán přestupkové komisi.

Ztracený batoh našli
17. června

Odpoledne před třetí hodinou se na městskou policii obrátila žena s prosbou, že na vlakovém nádraží v Prunéřově měl její syn zapomenout batoh s věcmi. Žena se v tu dobu nacházela v Perštejně a na nádraží v Prunéřově se nemohla dovolat. Strážníci provedli pěší kontrolu nástupiště a zapomenutý batoh se jim podařilo najít. Ženu informovali, že si ho může po návratu vyzvednout  na služebně.

Hlučná oslava
15. června

V noci po půl jedenácté bylo oznámeno rušení nočního klidu v Chomutovské ulici. V uvedeném domě strážníci po příjezdu slyšeli hlasitou hudbu z uvedeného bytu. Uživatel bytu byl upozorněn na rušení nočního klidu. Omluvil se a přislíbil ukončení oslavy a vypnutí hudby.


U převozu pacienta museli asistovat strážníci
14. června

Večer po půl osmé byla hlídka městské policie na žádost zdravotnické záchranné služby vyslána na centrální příjem Nemocnice Kadaň, aby strážníci asistovali u převozu pacienta do psychiatrické léčebny v Petrohradě. Během převozu nemusely být použity donucovací prostředky a pacient byl v pořádku předán lékařskému personálu v léčebně.

Kontrola rybářů

13. června

Na žádost místní organizace Českého rybářského svazu prováděla hlídka městské policie společně s členy rybářské stráže kontrolu na břehu řeky Ohře, která proběhla v nočních hodinách. Zkontrolováno bylo okolí malé vodní elektrárny a jezu v Želině a také oblast u vodní nádrže v Kadani. Během kontroly nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání.

Odložené věci ženy uklidily

12. června

Odpoledne po druhé hodině byli strážníci přivoláni do Prunéřova, kde se u popelnice nacházela lednice a sedací pohovka. Oznamovatel uvedl i osoby, které zde věci odložily. Žena, které zde odložila pohovku, po poučení slíbila, že ji nechá odvést do sběrného dvora. Stejně tak sllíbila učinit další den druhá žena, které zde odložila lednici.

Koloušek skončil v záchranné stanici

11. června

Odpoledne před třetí hodinou obdržela městská policie informaci, že u cesty od Vinohrad směrem k řece se nachází zraněné srna. Strážníci na uvedeném místě nalezly mládě srny, které bylo při krajnici vozovky. Bylo slabé a nejspíše dehydrované, viditelné zranění ale nemělo. Jelikož na kolouška bylo saháno dalšími lidmi, strážníci kontaktovali pracovníky záchranné stanice v Chomutově, kteří si pro kolouška přijeli.


Návštěva rušila noční klid
31. května

V noci po desáté hodin se na městskou policii obrátili obyvatelé z domu v ulici Budovatelů, které rušil hluk vycházející z jednoho bytu. Strážníci zjistili, že se v něm nacházejí také dvě ženy, které na této adrese neměly trvalé bydliště. Bylo jim doporučeno, aby ženy místo opustily a nerušily noční klid. V případě opakování bude jejich případ předán na přestupkovou komisi.

S železným odpadem vzal i popelnici
30. května

Ráno kolem půl sedmé byla hlídka městské policie vyslána do Pokutické ulice, kde se měl pohybovat muž tahající žlutou popelnici. V popelnici měl železný odpad, který chtěl prodat ve sběrně. Popelnice se vrátila  na místo ve Dvořákově ulici, odkud byla odcizena a muži byla uložena bloková pokuta.

Pes na dětské hřiště nepatří
29. května

Večer před sedmou hodinou se na městskou policii obrátila žena, která strážníkům sdělila, že na dětské hřiště ve smetanových sadech přišla paní se psem, který se napil z pítka. Majitelka psa strážníkům vysvětlila, že po dlouhé procházce se psem mu chtěla dát napít. Psa měla na vodítku, ale neuvědomila si, že na hřiště nesmí.

K alkoholu chtěl přijít zadarmo

28. května

Večer kolem šesté hodiny byla městské policii nahlášena drobná krádež, ke které došlo v Kauflandu. Kamera zachytila muže jak si do batohu strká láhev s alkoholem. U pokladny ji však nezaplatil. Muž z Kadaně odcizil zboží v hodnotě 349,90 Kč a byla mu uložena bloková pokuta.


Vyčítal ji nepořádek v bytě
25. května

Večer po deváté hodině byla hlídka městské policie vyslána do Chomutovské ulice, kde mělo v jednom z bytů docházet k fyzickému napadání. Strážníci se po příjezdu na místo spojili s oznamovatelkou. Tak jim sdělila, že jí její druh začal vyčítat nepořádek v bytě. O pomoc zavolala policii, aby jejího druha pomohla uklidnit. Strážníci oba poučili aby vzájemně ctili pravidla slušného chování. Muž řekl, že z bytu odchází ke svým rodičům. K újmě na zdraví ani majetku nedošlo.

Hádka rušila noční klid

23. května

V půl jedenácté v noci byli strážníci přivoláni do domu v Chomutovské ulici, kde  mělo docházet k rušení nočního klidu. Majitelka uvedeného bytu vysvětlila, že se doma pohádali a neuvědomovali si, kolik je hodin.

Cyklista havaroval
20. května

Odpoledne po půl páté byla hlídka městské policie vyslána  k dopravní nehodě, která se stala v Sukově ulici. Na místě již byla přítomná zdravotnická záchranná služba. Zraněný byl cyklista z Kadaně, který při odbočování z kruhového objezdu dostal smyk, který nezvládl a upadl na vozovku. Při pádu si zranil pravé koleno a pravou ruku. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Případ si převzala Policie ČR.

Mladí sprejeři

19. května

Dopoledne po desáté hodině byla městská policie upozorněna na dva mladíky, kteří sprejují na autobusové zastávce. Strážníci zjistili, že jde o dva chlapce (r. 2007 a 2009). Dali vše do původního stavu a byli poučení o dalším postupu, pokud se bude případ opakovat.


Nedával pozor
15. května řešili strážníci případ automobilu, který zaparkoval na místě  vyhrazeném dopravní značkou pro osoby se zdravotním postižením. Řidiči byla uložena bloková pokuta.

Sousedská hádka
14. května

Na žádost Policie ČR byla hlídka městské policie vyslána do Prunéřova, kde mělo dojít ke slovní potyčce mezi sousedy. Strážníci na místě zjistili, že šlo o rozmíšku mezi mužem a ženou. Muž uvedl, že žena křičela na svoje děti a tím probudilo jeho dítě. Žena tvrdila, že děti jen okřikla, ale nekřičela a že jí muž slovně urážel. Strážníci obě rodiny uklidnili a poučili o sousedských vztazích.

Popíjel alkohol, kde neměl
12. května

Večer po osmé hodině upoutala hlídku městské policie skupinka lidí v lesoparku. Jeden z mužů popíjel tvrdý alkohol v místě, kde je to vyhláškou zakázané.. Ke strážníkům se choval arogantně a byl pod vlivem alkoholu. Orientační dechová zkouška ukázala 0,86 promile alkoholu v krvi. Za porušení vyhlášky mu byla uložena pokuta.

Skříň skončila, kde měla
11. května

Dopoledne v půl desáté byla hlídka městské policie vyslána do ulice Na Podlesí, kde někdo u kontejneru na smíšený odpad odložil velkou plechovou skříň.  Strážníkům se podařilo najít muže, který byl za to zodpovědný. Uvedl, že skříň zde pouze odložil a ji odveze na sběrný dvůr. Strážníci provedli odpoledne kontrolu, zda se tak opravdu stalo.

Stěžoval si na štěkot psa

9. května

Odpoledne po jedné hodině se na městskou policii obrátili muž, který si stěžoval na štěkot psa od sousedů. Strážníkům na místě uvedl, že nad nimi bydlí mladá rodina, která má malého pejska. Když nejsou doma, tak neustále štěká a on nemůže kvůli tomu po práci řádně spát. Pes v přítomnosti strážníků několikrát zaštěkal, ale nebylo to nijak intenzivní, jak oznamovatel popisoval. Uživatelé bytu nebyli doma. Muž i jeho manželka byli poučeni a dalším případném postupu.

Kolo se mu brzy vrátilo
8. května

Večer kolem půl deváté se na hlídku městské policie v ulici U Stadionu obrátil muž z Libědic a oznámil, že mu ze stojanu před prodejnou Lidl bylo odcizeno uzamčené jízdní kolo. O krádeži byly uvědoměny ostatní hlídky. Následně si strážníci v Chomutovské ulici všimli chlapce, který vedl kolo odpovídající popisu. Mladík z Prunéřova se ke krádeži přiznal. Podařilo se mu nastavit správnou kombinaci číselného zámku. Případ si převzala Policie ČR.


Kontrolovali hřiště
18. dubna

Odpoledne po druhé hodině prováděla hlídka městské policie kontrolu na chytrém hřišti v Polní ulici. Strážníci zjistili poškozené prkno u bludiště, které zajistili proti upadnutí. Strážníci dále zjistili ulomená dvířka od skříňky na hasicí přístroj z jedné i druhé strany u „bungru“. Ulomená dvířka naložili a odvezli na služebnu městské policie. Celé záležitost byla předána odboru životního prostředí.

Mytí na nevhodném místě

17. dubna

Dopoledne po desáté hodině byla hlídka městské policie upozorněna, že u zahrádek V Bystřici si u pramene vodního toku někdo umývá motorové vozidlo. Strážníci na místě zastihli muže z Chomutova, který do vozidla skládal pneumatiky. Sdělil jim, že si neumýval vozidlo, ale pouze pneumatiky. Dostalo se mu poučení a případ dořeší odbor životního prostředí.

Opět hlasitá hudba

16. dubna

V noci před jedenáctou hodinou byli strážníci vysláni do domu v Chomutovské ulici, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Oznamovatelka jim ukázala byt, ze kterého hluk vycházel. Muž, který jim otevřel byl podnapilý a poslouchal nahlas hudbu. Byla mu uložena bloková pokuta.

Kontrolovali restaurace

15. dubna

V nočních hodinách provedly hlídky městské policie a Policie ČR kontrolu čtyř restauračních provozoven na území města. Během kontroly nebyly zjištěny žádné osoby v pátrání ani mladiství pod vlivem alkoholu.


V nemocnici mu bylo teplo
14. dubna

Ráno po páté hodině byla hlídka městské policie přivolána do nemocnice, kde se nacházel muž, který odmítal prostory nemocnice opustit, i přesto, že byl již dříve ošetřen a žádnou další péči nepotřeboval. Muž byl rakouské národnosti a strážníci se s ním dorozuměli anglicky. Muž jim vysvětlil, že odejít nechce, protože je mu tam teplo.  Doklady u sebe neměl a tak byl k prokázání totožnosti převezen na Policii ČR.

Hledal útočiště před chladem

12. dubna

Po půlnoci museli strážníci navštívit dům v Golovinově ulici, kde se v jednom vchodě nacházel muž, který procházel po chodbě a klepal na dveře.  Muže našli strážníci ležet mezi 6. a 7. patrem. Vysvětlil jim, že ze spal, protože je venku zima. Zraněný ani opilý nebyl. Po domluvě dům opustil. Když městská policie místo opouštěla, strážníci si všimli, že muž zamířil do jiného vchodu, kde zvonil náhodně na zvonky s nadějí, že ho někdo pustí dovnitř. Dostalo se mu poučení a nabídnuto přespání v Naději. Muž se přiznal, že má v Naději dluh a proto se tam vrátit nemůže.

Zaháněli koně

11. dubna

Ráno v půl deváté přišlo na městkou policii oznámení, že na silnici směrem na Pokutice se pohybují dva nezajištění koně. Strážníci nejprve za pomoci výstražných světel u služebního vozidla označili překážku v provozu a poté zahnali koně ze silnice na přilehlou louku. Prostřednictvím dispečinku byla kontaktována majitelka koní, která se dostavila na místo. Za asistence strážníků dovedla koně do ohrady, kde si je zajistila.

Kamera opět jako svědek

10. dubna

Po osmnácté hodině si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla, že v Chomutovské ulici se k popelnicovému stání ukládá nadměrný odpad. Šlo například o vnitřní dveře, součástí skříně, torzo pračky, TV a podobně. Strážníci i na základě místní znalosti zjistili, ze které domácnosti odložený odpad pochází. Žena z této domácností se přiznala, že odložené věci jsou její a k jejích výnosu a uložení k popelnicovému stání využila své nezletilé děti. Byla poučena kam tyto věci správně patří (sběrný dvůr) a slíbila, že odložený odpad odklidí.

Málem spadla pod auto

8. dubna

Dopoledne po jedenácté hodině byla hlídka městské policie vyslána na silnici směrem na Tušimice k Jezerce. Podle oznamovatelky měla po vozovce jít zřejmě podnapilá žena, která ji  málem spadla pod vozidlo. Na místě již byla hlídka Policie ČR, která se ženou cizí národnosti komunikovala. U sebe neměla žádné doklady a bylo nutné ověřit její totožnost.


Usnul za volantem
27. března

Večer po osmé hodině obdržela městská policie telefonické oznámení o dopravní nehodě v Sukově ulici. Když strážníci dorazili na místo, muž, který stál vedle, vozidla uvedl, že vozidlo řídil. Podle svých slov zřejmě usnul před kruhovým objezdem a dále si nic nepamatuje. Vozidlo přejelo kruhový objezd v přímém směru a následně nabouralo do plotu. Řidič se dále strážníkům přiznal, že je pod vlivem alkoholu, měl několik piv. Byl mu také uložen zákaz řízení. Případ si převzala Policie ČR.  

Usnul na WC

27. března

Městská policie byla během dne upozorněna na opilého muže na veřejném WC, který zde usnul při konání velké potřeby. Strážníci muže, jehož totožnost je jim dobře známa, probudili. Muž zvládal chůzi a místo opustil.

Po krádeži alkoholu skončil na policii

25. března

Odpoledne po druhé hodině byla z prodejny Kaufland nahlášena drobná krádež. Dopustil se jí muž ze Zábřehu, který odcizil láhev tvrdého alkoholu v ceně 489 Kč. Schoval jí do brašny a bez placení prošel před pokladnu. Strážníci při ověřování totožnosti pachatele zjistili, že muž je hledanou osobou a byl převezen na Policii ČR.

Měl starost o maminku

24. března

Odpoledne před třetí hodinou se na městskou policii obrátil muž s žádostí o pomoc, protože měl starost o svoji maminku. Ta se vrátila po hospitalizaci v nemocnici domů a nebere mu telefon. Na uvedenou adresu byla vyslána hlídka městská policie. Strážníkům se podařilo se ženou spojit. Řekla jim, že se synem mluvila ráno a pak si chtěla odpočinout, tak spala. Následně strážníci vyrozuměli syna, že je maminka v pořádku.

Hudba z auta rušila noční klid

23. března

V noci po jedenácté hodině si obyvatel domu v Chomutovské ulici stěžoval na rušení nočního klidu. Strážníci na uvedeném místě nalezli zaparkovaný automobil, ze kterého se ozývala hlasitá hudba. Uvnitř vozidla se nacházeli dva mladíci v podnapilém stavu. Uvedli, že vozidlo patří otci jednomu z nich. Za rušení nočního klidu jim byla uložena bloková pokuta.


Byla to jen oslava narozenin
12. března

Kolem devatenácté hodiny obdržela městská policie upozornění, že v domě v Chomutovské ulici dochází v jednom z bytů k hádce. Po příjezdu na místo oznamovatelka nasměrovala strážníky k jednomu z bytů. Uživatelka bytu strážníkům sdělila, že slaví narozeniny a vše je v pořádku.

Domácí hádka

11. března

Odpoledne po půl druhé hodině byla hlídka městské policie vyslána do Chomutovské ulice, kde se z jednoho bytu měl ozývat křik a rány. Oznamovatelka ukázala strážníkům zmíněný byt, se kterým sousedí a tak vše slyší. Při příchodu k bytu také strážníci slyšeli hluk a hlasitý řev, který svědčil o hádce. Žena, která strážníkům otevřela, jim sdělila, že je v bytě v podnájmu zhruba 3 měsíce. Dnes se pohádala se zetěm. Žádná škoda nevznikla ani nedošlo k ublížení na zdraví. Aktérům hádky se dostalo poučení.

Už to nemohl vydržet

9. března

Odpoledne před třetí hodinou obdržela městská policie upozornění, že v Chomutovské ulici močí nějaký muž na fasádu domu. Oznamovatelka strážníkům sdělila, že když muže napomenula, tak ji začal nadávat. Podle popisu strážníci muže z Klášterce nad Ohří dostihli ve Školní ulici. Přiznal, že si za domem ulevil a dále řekl, že se oznamovatelce za močení omluvil, protože to nemohl vydržet. Oba aktérům se dostalo poučení, jak se v podobných případech zachovat.


Pálil kabel
7. březen

Dopoledne kolem desáté hodiny byla hlídka městské policie vyslána do Prunéřova, kde mělo údajně docházet k pálení kabelů. Muž, který kabel o délce cca 30 cm pálil se omluvil a strážníkům řekl, že si neuvědomil, že se tam nesmí pálit. V době příjezdu hlídky již na místě žádná oheň nebyl a místo bylo uklizené. Muž se dostalo poučení.

Dobrý skutek se mu vymstil

6. března

Večer po sedmé hodině byli strážníci vysláni do domu v Golovinově ulici, kde se nacházel muž, který tam křičí nemá tam co dělat. Oznamovatel strážníkům řekl, že muž stojí na chodbě, bouchá na dveře sousedovi a chce jít k němu do bytu. Obyvatel onoho bytu strážníkům sdělil, že minulý týden onoho muže, který neměl kam jít, vzal bydlet k sobě. Jelikož se ale neumí chovat, už ho u sebe nechce a přeje si aby odešel.  Muž si následně sbalil svoje osobní věci a místo v klidu opustil.

Spletl si patro

4. března

V noci před půlnocí byla hlídka městské policie vyslána na sídliště 1. máje, kde se měl neznámý muž dobývat do cizího bytu. Strážníci po příjezdu zjistili, že se jedná o muže z Kadaně. Muž byl v podnapilém stavu a spletl si patro. Strážníci muže dovedli do jeho bytu.

Všimli si závad

3. března

Když hlídka městské policie dopolední kontrolu na dětském hřišti v Polní ulici, zjistili strážníci několik závad (Uvolněné spodní prkno u bludiště, díra v podlaze u pódia a vyvrácený dřevěný sloupek lanového zábradlí). O zjištěných závadách byl informován odbor životního prostředí.


Myslel, že ho někdo sleduje
22. února

Před šestnáctou hodinou řešili strážníci na žádost Policie ČR případ muže, který se nacházel v zahradní kolonii pod hvězdárnou a bál se, že ho někdo sleduje. Na otázku strážníků potvrdil, že den předtím požil drogu. Strážníci ho ujistili, že ho nikdo nesleduje, že za jeho stav může požití zmíněné drogy. Muž je požádal aby ho doprovodili zpět na zahradu a mohl si vzít svoje věci a odejít. Lékařské ošetření vyžadováno nebylo.

Zabral místo invalidům

21. února

Odpoledne v půl čtvrté řešili strážníci vozidlo, která zaparkovala na vyhrazeném místě pro invalidy v Chomutovské ulici. Řidiči byla uložena bloková pokuta.

Kopal do aut

19. února

V noci před desátou hodinou prováděla hlídka městské policie kontrolu v Chomutovské ulici. Strážníci zaslechli rámus a hluk. Na místě, odkud se hluk ozýval, přistihli dva muže, kteří byli zjevně pod vlivem návykových látek a jeden z nich kopal do zaparkovaných aut. Později bylo zjištěno poškození pěti vozidel. Při předvedení na Policii ČR kladl aktivní odpor, strážníkům vyhrožoval a vulgárně urážel. Později se přiznal, že vozidla úmyslně poškodil.

Narazil do lampy

18. února

V půl jedné v noci si službu konající hlídka povšimla již z dálky auta v Chomutovské  ulic, které mělo zapnuty výstražná světla. Jak strážníci na místě zjistili, vozidlo narazilo do lampy veřejného osvětlení. Řidič se strážníky komunikoval, ale byl viditelně pod vlivem alkoholu. Potvrdila to dechová zkouška, která ukázala 2,73 promile alkoholu v krvi. Případ si převzala Policie ČR.

Vítr porážel

17. února

Před osmnáctou hodinou byla hlídka vyslána na Chytré hřiště, kde došlo k převrhnutí plechové boudy u vchodu na hřiště z Polní ulice. Strážníci na místě zjistili, že k tomu došlo vlivem větru. O případu byl informován odbor životního prostředí.


Alkohol ho zmohl
14. února
Odpoledne kolem páté hodiny obdržela městská policie upozornění, že u veřejného ohniště poblíž cyklostezky za Kadaňským stupněm leží muž. Strážníci po příjezdu zjistili, že muž zde spal. Na slova reagoval, ale nebyl schopen chůze. Orientační dechová zkouška ukázala, že má v krvi 3,73 promile alkoholu. Aby nebyl ohrožen na životě byl převezen na vyšetření do nemocnice, kde lékař rozhodl o převozu na záchytku do Teplic.

Pomohli mu domů

14. února
Dopoledne před půl desátou byla městská policie upozorněna na muže v Husově ulici, který se podle volajícího choval zmateně a potácel se na ulici. Strážnici na místě zjistili, že se jedná o staršího muže, který jim sdělil, že má problém s mobilitou a nemůže moc na nohy. Lékařské ošetření nevyžadoval. Strážníci ho poté doprovodili do jeho bytu.

Zadarmo si nenakoupil

12. února

Po sedmnácté hodině byla s Lidlu ohlášena drobná krádež. Kamerový záznam usvědčoval muže, který odešel bez placení. Podle popisu a zhlédnutého záznamu se strážníkům muže z Bernartic podařilo dopadnout v Chomutovské ulici. Ke krádeži zboží v hodnotě 1299 Kč se přiznal. Při ověřování totožnosti o něj projevila zájem Policie ČR, protože se dopustil trestného činu.


Porušil pravidla a musel odejít
8. února

Večer kolem půl šesté se na městskou policii obrátili pracovníci centra Naděje v Prunéřově, kde se nacházel muž pod vlivem alkoholu, který odmítal opustit prostory centra. Strážníci zjistili, že jde o muže z Hory sv. Šebestiána, který byl pracovnicí centra vykázán, protože byl pod vlivem alkoholu a porušil tak daná pravidla. Strážníci ho vyzvali aby centrum opustil a muž tak učinil.

Rušení ve dne i v noci

8. února

V noci po desáté hodině přijala městská policie stížnost na rušení nočního klidu z domu na sídlišti Na Podlesí. Oznamovatel strážníkům řekl, že z uvedeného bytu se ozývá hluk neustále přes den, tak i v nočních hodinách a již několikrát na to obyvatele bytu upozornil, ale bez úspěchu. Strážníci obyvatel bytu upozornili na rušení nočního klidu a byla jim uložena bloková pokuta.

Sousedské spory

7. února

Odpoledne před třetí hodinou byla hlídka městské policie vyslána do ulice Na Podlesí, kde v jednom domě mělo dojít k sousedskému sporu. Žena, která strážníky přivolala, uvedla, že její sousedka jí měla slovně napadat nejdříve ráno v osm hodin při odchodu z bytu a odpoledne opět, vše kvůli bouchnutí dveří při odchodu z bytu. Události nebyl přítomen žádný svědek. Žena byla poučena, jak má dále postupovat.

Rodinná hádka

6. února

Odpoledne kolem půl čtvrté obdržela městská policie oznámení, že v Prunéřově mělo dojít ke rvačce. Strážníci na místě zjistili, že zde došlo především k hádce mezi matkou a dcerou. Příčinou hádky bylo, že dcera chtěla odjet se svým údajným přítelem do Německa a matka ji to zakázala. K fyzickému napadání nedošlo, pouze slovnímu. Matka si stěžovala na dceru, konkrétně na její zahálčivý způsob života. Dcera si naopak stěžovala na podmínky v místě bydliště. Strážníci zamezili pokračování hádky. Případ byl oznámen na odbor sociálních věcí.

Usnul v čekárně

26. ledna

Večer po šesté hodině byla hlídka městské policie vyslána do nemocnice na zubní oddělení, kde se měl nacházet spící bezdomovec. Strážníkům tvrdil, že zde čekal na stomatologické vyšetření. Strážníci ho upozornili, že v tuto hodinu se zde již nepracuje a proto to musí zkusit následující den. Muž poté místo opustil. Žádná škoda na majetku zjištěna nebyla.

Bála se o dědečka

25. ledna

V noci po desáté hodině zavolala na městskou policie vnučka ženy z Prunéřova. Sdělila, že se nemůže dovolat svému dědovi a bojí se o jeho zdraví, protože se k němu nastěhoval jeho bratr, který je po výkonu trestu. Strážníkům se podařilo spojit s jeho bratrem, který jim řekl, že její děda je nemocný a leží v posteli. Strážníci si informaci ověřili. Děda strážníkům potvrdil, že má chřipku a vnučce se ozve později.  


Rozbitá okna
23. ledna

Dopoledne po desáté hodině přijala městská policie oznámení, že v objektu bývalého mlýna na špitálském předměstí jsou rozbitá okna, která směřují k řece Ohři. Dvě rozbitá okna již minulosti strážníci řešili, nyní bylo rozbito pět oken. Pro podezření, že jde o škodu přesahující 10 000 Kč. Byla na místo přivolána hlídka Policii ČR. Majitel objektu však neměl zájem vzniklou škodu řešit.

Nebyl to nezvaný návštěvník

22. ledna

Odpoledne kolem jedné hodiny zavolala na městskou policii starší žena, která měla podezření, že do  přízemního bytu ve Fibichově vnikl neoprávněně bezdomovec. Strážníkům otevřel muž, který jim sdělil, že se tu momentálně zdržuje se souhlasem ženy, která mám tento objekt v podnájmu. Žena předložila strážníkům nájemní smlouvu na 6 měsíců a potvrdila, že muž je tu skutečně na návštěvě s jejím souhlasem.

Pro nedopalek i přes plot skočíš

21. ledna

V noci před pátou hodinou zachytil dohlížecí kamerový systém dva muže, jak přelézají zábradlí a lezou na terasu provozovny v Husově ulici. Strážníci na místě zastihli dva muže z Kadaně. Jeden z nich strážníkům vysvětli, že přelezl zábradlí uzavřené terasy, protože si chtěl odnést nedopalky od cigaret z popelníku u vchodových dveří. K poškození majetku ani jiným škodám nedošlo.

Nemohla se hnout z bytu

20. ledna

Dopoledne po desáté hodině na požádání Policie ČR zasahovali strážníci v Jungmannově ulici. Muž měl v bytě známou, která nechtěla byt opustit. Žena ležela u vchodových dveří a byla zjevně pod vlivem návykových látek. Neudržela se na nohou a se strážníky nekomunikovala. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba. Protože se chovala agresivně byla při převozu nutná asistence městské policie. Žena měla v krvi 4,6 promile alkoholu.


Musel se jít vyspat
17. ledna

V noci po půl jedenácté obdržela městská policie telefonické oznámení, že nedaleko Slovanu v Chomutovské ulici bylo slyšet volání o pomoc. Muž, který o pomoc volal byl viditelně pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Strážníkům sdělil, že za ním někdo utíkal a má obavu, že ho chce neznámá osoba fyzicky napadnout. Po chvíli usoudil, že bude lepší, když se půjde domů vyspat a z místa odešel. Strážníci ještě provedli kontrolu okolí, i za pomoci kamerového systému, ale žádné podezřelé osoby nebyly zjištěny.

Nestačil zabrzdit

17. ledna

Dopoledne po deváté hodině byla hlídka městské policie vyslána do průmyslové zóny Královský vrch, kde došlo k dopravní nehodě. Strážníci na místě zjistili, že vozidlo čelně nabouralo do kruhového objezdu. Řidička z Krupky jim vysvětlila, že nestačil auto ubrzdit. K jejímu zranění nedošlo a nevyžadovala lékařské ošetření. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Případ si převzala Policie ČR.

Hlasitá hudba?

16. ledna

V půl jedenácté v noci byli strážníci vysláni do domu v Chomutovské ulici, kde docházelo k rušení nočního klidu. Z uvedeného bytu bylo slyšet ne příliš hlasitou hudbu. Nájemnice byla upozorněna, že svým jednáním nejspíše někoho v domě ruší. Žena hudbu vypnula a postěžovala si na sousedy, kteří jsou na ni vysazeni a nejspíše oni městskou policii zavolali.

Poskytli mu první pomoc

13. ledna

Večer po půl deváté byla městská policie upozorněna, že na křižovatce ulic Fibichova a Poštovní leží na chodníku zraněný muž. Strážníci po příjezdu zjistili, že jde o jim známou osobu. Muž měl poraněnou pravou ruku na dlani a na čele měl velkou bouli, která se během přítomnosti strážníkům zvětšila. Byl pod vlivem alkoholu. Strážníci na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu a do něž přijela, poskytli muži první pomoc.


Televize rušila sousedy
7. ledna

Večer po desáté hodině byla městská policie přivolána do domu v Chomutovské ulici, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Když strážníci přijeli na místo, hlasitou hudbu ani jiný hlasitý projev neslyšeli. Uživatel označeného bytu strážníkům řekl, že se s přítelkyní dívají na televizi a nepouští si žádnou hudbu. Dostalo mu poučení, jak se případného rušení nočního klidu vyvarovat.

Rozbil dveře a utekl

6. ledna

Večer v půl osmé byla hlídka městské policie na telefonickou žádost vyslána do Chomutovské ulici. Žena, které strážníky zavolala jim sdělila, že viděla jak její syn, který bydlí v Husově ulici, přišel ke vchodovým dveřím, které následně poškodil tak, že rozbil skleněnou výplň a poté z místa utekl. Společenství vlastníků upřesní výši škody a případ projedná přestupková komise.

Měl obavu o život

3. ledna

Večer před osmou hodinou se na služebnu městské policie dostavil muž, který vyjádřil obavu o svůj život jelikož má sebevražedné sklony a bojí se jít do nemocnice. Hlídka městské policie jej doprovodila na urgentní příjem Nemocnice Kadaň. Muž strážníkům sdělil, že předešlý den podepsal revers, když zde byl ošetřován s poraněnou rukou. Strážníci sdělili lékaři, jaké obavy muž má. Lékař řekl, že jej přijmou zpět na chirurgické oddělení k doléčení ruky.


Děti prý kouřily
2. ledna

Večer před osmou hodinou obdržela městská policie upozornění z jednoho domu v Chomutovské ulici, že v jeho vchodě vysedávají děti, které zde nebydlí, na schodech a kouří. Při příjezdu strážníku byla skupinka dětí již na odchodu. Žádné z dětí nekouřilo. Dostalo se jim poučení o chování a poté děti místo opustily.

Rychlá pomoc

1. ledna

Když večer po desáté hodině hlídka městské policie prováděla kontrolu na sídlišti 1. máje, všimli si strážníci starší ženy, která seděla na schodech u jednoho vchodu. Strážníkům řekla, že bere léky na cukrovku a tlak a udělalo se jí špatně. Měla problém s koordinací a nemohla vstát a dojít domů. Přivolání zdravotnické záchranné služby odmítla s tím, že nejprve zavolá na místo svoji dceru. Strážníci proto ženu doprovodili do jejího bytu a zavolali dceři, které se dostavila na místo o svoji maminku se postarala.

Hlasitý hovor rušil

30. prosince

Před půlnocí obdržela městská policie stížnost na rušení nočního klidu u restaurace v historické části města. Strážníci na místě zjistili dvě osoby, které se hlasitě bavily. Strážníci je poučili, aby nedocházelo k rušení nočního klidu.

Případ polonahého muže

28. prosince

Dopoledne v půl dvanácté byla hlídka městské policie vyslána do ulice Na Průtahu, kde měl za Kauflandem ležet na zemi polonahý muž.  Strážníci na místě zjistili, že jde o známého bezdomovce, který byl zjevně pod vlivem alkoholu bez zjevného zranění. Nedokázal se postavit na nohy a odmítal komunikovat. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která ho převezla na další vyšetření do nemocnice. Kontrolní dechová zkouška ukázala 4,04 promile alkoholu v krvi. Lékař rozhodl o jeho převozu na záchytku do Teplic.

Ležel na ulici

26. prosince

večer před osmou hodinou obdržela městská policie upozornění, že v Raisově ulici leží muž uprostřed silnice, je v podnapilém stavu a odmítá se zvednout. Strážníci na místě zjistili, že muž je opravdu pod vlivem alkoholu, ale dokázal s nimi komunikovat. Nebyl schopen sám vstát. Protože byla obava o jeho zdraví, byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, která si ho převzala do péče.  


Skončil na záchytce
21. prosince

Po půl desáté v noci byla hlídka městské policie vyslána do ulice Na Průtahu, kde dohlížecí kamera zachytila muže ležícího na chodníku. Muž byl strážníků známý. Byl silně podnapilý ale bez zjevného zranění a měl agresivní sklony. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže převezla na vyšetření do nemocnice. Muž měl v krvi 4,64 promile alkoholu v krvi. Lékař rozhodl o jeho převozu na záchytku do Teplic.

Zranila se na náledí

21. prosince

Večer v půl sedmé, když strážníci prováděli kontrolu v Chomutovské činnosti, všimli si ženy ležící na zemi hned za přechodem pro chodce. Žena z Kadaně ležela na břiše. Strážníkům řekla, že upadla na kluzkém chodníku a zřejmě si poranila levé rameno a také si stěžovala na velikou bolest v levé ruce, kterou měla pod sebou. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která ženu převezla do nemocnice. Žena požádala strážníky, aby o případu informovali jejího syna.

Namrzlé chodníky si vybíraly daň

20. prosince

Dopoledne před půl jedenáctou přijala městská policie upozornění, že v ulici Pionýrů starší muž uklouzl na namrzlém chodníku a poranil se na ruce.  Strážníci na místě zjistili, že muž má menší oděrky na rukou jinak byl bez viditelného zranění. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která mu poskytla ošetření.

Museli mu přivolat pomoc

19. prosince

Když hlídka prováděla po poledni kontrolní činnost v Chomutovské ulici u základní školy, byli strážníci upozorněni na ležícího muže za plakátovací plochou. Strážníci na základě místní znalosti poznali, že se jedná o muže z Prunéřova. Ležel na betonové dlažbě a kterou se zřejmě udeřil hlavou. Muž neodpovídal na dotazy a ani nereagoval na dotek. Do příjezdu zdravotnické záchranné služby postupovali strážníci podle pokynů operátora tísňové linky.


Neměli tam co dělat
15. prosince

Večer po šesté hodině obdržela městská policie žádost z domu v Golovinově ulici o vykázání dvou osob. Strážníci, kteří na místo dorazili, zjistili, že jde o dva muže mající bydliště v Lounech a Vejprtech.  Muži byli viditelně pod vlivem alkoholu a z místa byli vykázáni.

Rušila je hudba z baru

14. prosince

V noci před jedenáctou hodinou se na městskou policii obrátil obyvatel Kadaně, který si stěžoval na rušení nočního klidu hudbou vycházející z baru v ulici Čsl. Armády. Když strážníci na místo dorazili, byl zde klid a nehrála žádná hudba. Přesto obsluhu baru poučili. Bylo přislíbeno, že si pohlídá, aby k rušení nočního klidu nedocházelo.

Znečištěná komunikace

13. prosince

Dopoledne kolem desáté hodiny byla hlídka vyslána na kruhový objezd v ulici Na Průtahu u autobusového nádraží, kde došlo ke znečištění komunikace. Šlo o vysypaný štěrk a kamení. Ani prostřednictvím dohlížecího kamerového systému nebylo možné zjistit konkrétní vozidlo, které znečištění způsobila. Strážníci informovali Technické služby Kadaň aby byla zajištěna sjízdnost vozovky.

Byl neopatrný

12. prosince

Odpoledne kolem jedné hodiny se na městskou policii obrátili z obchodu v ulici Kpt. Jaroše, kde zákazník rozbil zboží a odmítá ho zaplatit. Strážníci zjistili že došlo k poškození náramku z kovu zlaté barvy v hodnotě 300 Kč. Na kamerovém záznamu je vidět, jak si zákazník prohlíží náramek, který následně spadl na zem. Obě strany sporu byly poučeny a nakonec se mezi sebou dohodly.

Chtěl nakoupit levněji

11. prosince

Odpoledne po druhé hodině byla hlídka městské policie přivolána do Kauflandu, kde došlo ke krádeži zboží. Dopustil se ho muž z Klášterce nad Ohří, který bez placení pronesl přes pokladnu zboží v hodnotě 1371,60 Kč. Jeho případ dořeší přestupková komise.

Ženě pomohli

10. prosince

Po jedné hodině odpoledne se na městskou policii obrátil telefonicky obyvatel domu v Golovinově ulici. Oznámil, že když se vracel z nákupu, slyšel z dalšího bytu volání o pomoc. Strážníci na místě zjistilo, že za dveřmi uvedeného bytu leží žena, která spadla z WC a nemůže se zvednout. Byla přivolána jednotka hasičů, kteří byt otevřeli. Žena komunikovala neměla viditelné zranění. Byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která ženu odvezla na vyšetření do nemocnice.  


Hlučná noc
2. prosince

Po půldruhé v noci přijala městská policie telefonické oznámení o rušení nočního klidu v domě v Chomutovské ulici. Když strážníci na místo přijeli, ve vchodě se nacházely čtyři osoby, které jim řekly, že byly na návštěvě u podnájemníka ve čtvrtém patře a zrovna odcházejí. Byla provedena kontrola vchodu a majetku společenství. Poškození ani znečištění majetku nebylo zjištěno.

Na záchodě se nespí

1. prosince

Večer po deváté hodině prováděla hlídka městská policie kontrolu veřejného WC v ulici Kpt. Jaroše. Uvnitř objevila spícího muže, kterého strážníci probudili a z místa vykázali. Znečištění místa ani škoda na majetku zjištěna nebyla.

Chtěl mlsat zadarmo

30. listopadu

Odpoledne po třetí hodině zjistila ostraha obchodu Penny krádež zboží. Přivolaní strážníci zjistili, že se krádeže dopustil muž z Jirkova, které bez placení pronesl přes pokladnu zboží v hodnotě 139,60 Kč. Šlo o zmrzlinu a mléčnou čokoládu. Byla mu uložena bloková pokuta.

Hlučná oslava narozenin

28. listopadu

V noci po desáté hodině zavolal na městskou policii obyvatel domu v Chomutovské ulici a stěžoval se na rušení nočního klidu. Uživatelka uvedeného bytu strážníků řekla, že slaví narozeniny a neuvědomila si že už je po 22.00 hod. Hudbu vypnula a slíbila, že akci rozpustí.

Koně na silnici

27. listopadu

Dopoledne po deváté hodině obdržela městská policie upozornění, že na silnici z Kadaně do Pokutic se pohybují koně. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o dva koně černé a hnědé barvy. Na základě místní znalosti byla informována jejich majitelka a strážníci se snažili zamezit koním v útěku. Než se majitelka dostavila na místo, tak koně odchytil její přítel. Příčina útěku koní zjištěna nebyla.

Jak je důležité nebýt lhostejný

24. listopadu

Po šestnácté hodině se na městskou policii obrátil muž, který měl obavu o svoji sousedku, které již nikam nechodí a nákup ji vozí taxíkem. Taška z nákup však před dveřmi už stojí pár hodin. Strážníkům, kteří na místo dorazili, se podařilo se ženou mluvit přes dveře. Uvedla, že spadla z postele a nemůže se zvednout. Na místo byli přivoláni hasiči, kteří provedli otevření bytu. Ženu odvezla zdravotnická záchranná služba na vyšetření do nemocnice.


Chtěl přespat na klouzačce
16. listopadu

Před jednou hodinou v noci byla hlídka městské policie vyslána do Koželužské ulice, kde se na dětském hřišti měla nacházet osoba pod vlivem návykových látek. Strážníci na místě nalezli muže, který si pod stříškou na klouzačce udělal pohodlí z dřevěných krabic a snažil se usnout. Se strážníky spolupracoval. Po sobě si uklidil a místo opustil.

Hlasitá hudba rušila noční klid

15. listopadu

V půl jedenácté v noci byli strážníci vysláni k Albertu, kde skupina mládeže rušila noční klid hlasitou hudbou. Na místě strážníci zastihli pět osob. Jeden z mladíků se po jejich příjezdu utekl. Hudbu si pouštěli na přenosném reproduktoru. Případ byl byl vyřešen uložením pokuty.

Stěžovala si na sousedy

14. listopadu

V noci po desáté hodině se na městskou policii obrátila žena z Komenského ulice a stěžovali si, že sousedi v jejich domě dělají rámus. Po příjezdu na místo ale strážníci zjistili, že z uvedeného bytu žádný hluk není slyšet. Uživatelka bytu strážníkům řekla, že si jen s přítelem povídají v kuchyni a sousedku to asi ruší. O rušení nočního klidu nešlo.

Pro starosti zapomněla na placení

13. listopadu

Večer po půl deváté se na městskou policii obrátila obsluha čerpací stanice v Klášterecké ulici, kde jim mladá žena ujela bez placení. Dokladem pro jejich tvrzení byl kamerový záznam na kterém řidička po natankování nasedne do vozidla a odjede. Za pomoci Policie ČR byla zjištěna totožnost mladé řidičky. Žena strážníkům uvedla, že zapomněla zaplatit z důvodu těžkých rodinných události. Ihned zavolal na čerpací stanici a částku 200,30 Kč uhradila.  

Kluci se k poničení světlíku přiznali

12. listopadu

Když po polední prováděla hlídka městské policie kontrolu chytrého hřiště v Polní  ulici, spatřili strážníci tři chlapce, jak se snaží prokopnout plastový kryt světlíku na bunkrem. Po kontrole na místě bylo zjištěno, že kryt světlíku byl poničen. Chlapci se k jeho poničení přiznali. Byli předáni zákonným zástupcům kteří byli upozornění, že vzniklou škodu bude třeba uhradit.


Po sobě si uklidili
3. listopadu

V noci kolem půl druhé bylo zjištěno, za pomoci kamerového systému, že v ulici 1. máje dva muži vybírají odpadky z kontejnerového stání. Na místě strážníci přistihli muže z Loun, který vybíral odpadky z nádob na odpad a přitom dělal nepořádek. Byla mu uložena pokuta a nepořádek po sobě musel uklidit.

Pomoc v nesnázích

2. listopadu

Před šestnáctou hodinou přijala městská policie oznámení, že poblíž Kutu se nachází zmatený muž. Po příjezdu strážníku bylo zřejmé, že jde duševně nemocného člověka. U sebe měl kartičku se jménem a telefonním číslem na matku. Ta se chvíli po upozornění dostavila na místo a syna si převzala. Vysvětlila, že se jim „zaběhl“ při nakupování.

K žebrání prý dceru nenabádala

1. listopadu

V půl druhé odpoledne dostala městská policie telefonické upozornění, že nedaleko Kauflandu má žebrat žena s malou dívkou. Za pomoci kamerového systému strážníci ženu dostihli na parkovišti u Lidlu. Žena z Kadaně přiznala, že opravdu žebrala, popřela však, že by k tomu nabádala i svou nezletilou dceru. Dále strážníkům sdělila, že dceru nemá ve své péči, ta byla svěřena babičce. Té byla dívka předána. Informace o případu byla předána na odbor sociálních věcí a Policii ČR.


Klid noci rušil hlasitý hovor a smích

29. října

V noci po druhé hodině se na městskou policii obrátil občan ze sídliště 1. máje, který si postěžoval na rušení nočního klidu. Z uvedeného bytu skutečně slyšeli strážníci hlasitý hovor a smích. Strážníci nájemnici bytu upozornili na rušení nočního klidu. Spolu s ní se v bytě nacházely další tři osoby.

Opilí rybáři bez povolení k lovu ryb

28. října

V půl páté ráno se na městskou policii obrátil člen rybářské stráže, že za Kadaňským stupněm u řeky je skupinka osob, která zde rybaří v době kdy je to zakázáno. Na místě strážníci zjistili, že jde o tři muže z Kadaně, kteří jevili známky opilosti. Nikdo z nich nebyl na místě doložit potřebné doklady k lovu ryb. Případ byl předán na odbor životního prostředí k došetření.


Pomáhali při nehodě
26. října

Odpoledne mezi jednou a druhou hodinou došlo v ulici Kpt. Jaroše k dopravní nehodě, při které došlo ke zranění osoby. Tu převezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice. Policií ČR byli strážníci požádáni o pomoc při usměrňování dopravy. Tuto činnost  prováděli do příjezdu dopravní policie.

Prohodil jí oknem

25. října

V půl jedenácté v noci byla hlídka vyslána do Klášterecké ulici, kde došlo k rozbití okna u jednoho z bytů. Uživatelka strážníkům řekla, že jí okno rozbil její bývalý přítel. Ten se k činu přiznal. Muž měl poranění na zápěstí pravé ruky. Proto byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba. Žena strážníkům dále sdělila, že poté, co ho vyhodila ji neustále otravuje a klepe na okno ve večerních hodinách. K rozbití okna došlo tak, že oknem prohodil francouzskou hůl.  Případ byl předán správnímu orgánu.

Noční hádka

22. října

V noci před jednou hodinou přijala městská policie oznámení o domácí hádce v domě v Bystřické ulici. Majitel bytu strážníkům sdělil, že se s přítelkyní hádají, protože přišla domů v podnapilém stavu. Hlídka oba poučila o rušení nočního klidu.

Špatně zaparkoval

18. října

Po dvacáté hodině přijala městská policie oznámení, že na sídlišti B je problém s průjezdností komunikace. Strážníci na místě zjistili, že řidič zaparkovaného vozidla nesplnil povinnost zachovat minimální šířku vozovky pro každý směr jízdy. Byla mu uložena bloková pokuta.

Agresivní zákazník skončil na záchytce

17. října

Kolm půl čtvrté odpoledne byla městská policie přivolána do restaurace v Sukově ulici, kde měli problém s agresivním zákazníkem. Muž, který byl zjevně pod vlivem alkoholu, odmítal zaplatit.  Učinil tak až po domluvě strážníků. Orientační dechová zkouška ukázala, že má v krvi 2,88 promile alkoholu. Muž byl převezen do nemocnice na další vyšetření. Lékař rozhodl o jeho převozu pacienta na „záchytku“ do Teplic.


Ulehl ve vchodě
6. října

V půl dvanácté v noci upozornil městskou policii obyvatel domu v Chomutovské ulici na nocležníka v jejich vchodě. Na místě strážníci nalezli muže, jeho totožnost jim byla známa na základě místní znalosti. Muž zde neudělal žádný nepořádek ani nezpůsobil škodu na majetku. Strážníci muže poučili a ten místo opustil.

Někteří lidé přidělávají práci nejen strážníkům

5. října

Odpoledne po druhé hodině byla na žádost Policie ČR vyslána hlídka městské policie do Poštovní ulice, kde v křižovatce měla polehávat osoba. Strážníci na místě zjistili, že jde o muže, který ležel na chodníku, byl pomočený podnapilý. Viditelné zranění neměl. Komunikace s ním byla obtížná. Strážníkům se podařilo muže postavit a na jeho přání mu přivolali taxík, který ho odvezl směrem na sídliště Na Podlesí. Když zhruba po hodině hlídka městské policie projížděla Chomutovskou ulici, uviděli ležícího muže na okraji vozovky. Poznali v něm případ z Poštovní ulice. Se strážníky nekomunikoval a usínal. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže převezla na další vyšetření na nemocnice.

Pomohli jak mohli

5. října

Večer kolem půl deváté byla městská policie upozorněna na ženu na sídlišti Na Podlesí, která byla podle oznamovatelky „zmatená“. Žena strážníkům sdělila, že přijela z Moravy za synem, ale neví kde bydlí a telefon na něj prý nemá. Syn o tom, že matka přijede, informován nebyl. Strážníci zjistili kde její syn bydlí a pokusili se ho na adrese kontaktovat, ale nebyl k zastižení. Strážníci žena zajistili nocleh v ubytovně, kde by mohla přečkat noc.

Hřiště pod kontrolou

4. října

Odpoledne před druhou hodinou prováděli strážníci kontrolu v ulici Bystřická, kde si povšimli utržené houpačky na veřejném sportovišti. Závada byla nahlášena na příslušný odbor MěÚ Kadaň.

Párty rušila sousedy

1. října

V noci v půl jedenácté byla hlídka městské policie přivolána do domu v Chomutovské ulici, kde docházelo k rušení nočního klidu. Strážníci při příjezdu slyšeli hluk z posledního patra uvedeného vchodu. Uživatel bytu strážníků sdělil, že pořádá párty pro své  kamarády. Omluvil se a slíbil okamžitou nápravu.


Místní znalost pomohla
29. září

Večer po osmé hodině prováděla hlídka pěší kontrolu v Husově ulici u dětského hřiště. V té době se zde u laviček nacházela skupina mládeže. Jeden hoch ze skupiny, díky místní znalosti strážníkům známý, k nim přišel a oznámil, že jedna dívka ze skupiny je v pátrání. Šlo o dívku z Děčína, kterou si po ověření převzala Policie ČR.

Strážníkům neutekl

27. září

V podvečer kolem půl sedmé prováděla hlídka městské policie kontrolu v Chomutovské ulici. Přitom si strážníci povšimli mladého muže, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Muž po spatření hlídky se dal na útěk mezi panelové domy. Pod Českou hospodou byl ale dopadem a předán Policii ČR.

Sám by domů nedošel

27. září

Večer po deváté hodině přijala městská policie oznámení o opilém muži ležícím na zemi v ulici Na Průtahu. Po příjezdu strážníci zjistili, že jde o jim známou osobu. Muž byl tak opilý, že nezvládal chůzi bez opory. Zraněn nebyl. Byl dopraven do svého bydliště v Bystřické ulici a předán matce.

Kontrolovali přihlášení psů

26. září

Na základě poznatků od společenství vlastníků v jednom z domů v Kadani a ve spolupráci s MěÚ Kadaň byla v dané lokalitě provedena kontrola evidence psů. V případě 9 psů byla zjištěna pochybení. Na jejich odstranění dostali majitelé lhůtu 14 dní.


Našli ji cestu domů
19. září

Odpoledne před pátou hodinou přijala městská policie oznámení, že u čerpací stanice na Ušáku se nacházela starší zmatená žena, která neví jak se jmenuje a kde bydlí. Oznamovatel dále sdělil, že ženu přivezl do Kadaně k STS Prunéřov. Strážníci následně zjistili jméno ženy na základě místní znalosti a asistence Policie ČR i to, že bydlí v Prunéřově, kam ženu převezli. Kde si svoji babičku převzal její vnuk.

Řešili partnerské spory

18. září

Dopoledne v půl jedenácté byla na žádost Policie ČR vyslána hlídka do Chomutovské ulice řešit partnerské neshody. Oznamovatelka uvedla, že se bojí svého přítele, od kterého 16. září odešla. Přítel jí má údajně obtěžovat telefonáty, sms zprávami a sledovat její pohyb. Žena dále uvedla, že chce věc nahlásit na polici, ale bojí se odejít z bytu své kamarádky. Strážníci ji doprovodili k přivolanému vozidlu taxislužby, kterým odjela věc ohlásit na Policii ČR.

Odpad museli uklidit

17. září

Kolem třetí hodiny dopoledne zjistila hlídka městské policie založení černé skládky u domu v Chomutovské ulici.  Vedle popelnicového stání odložili kusy starého nábytku dva nezletilí mladíci. Strážníci se spojili s jejich zákonným zástupcem a poučila ho o přestupku. Ten slíbil nápravu. Strážníci následně provedli opětovnou kontrolu a vše již bylo uklizeno

Problém pomohli vyřešit

14. září

Ráno po osmé hodině se na městskou policii obrátil se žádostí o pomoc muž z domu na sídlišti 1. máje. Volal kvůli sousedce, které spadl gauč na dveře, kde má svoje osobní věci a nemůže je otevřít. Strážníci na místě odstranili sklo ze dveří a dostali se do místnosti. V ní pak odstranili zmíněnou překážku u dveří a otevřeli ženě dveře.

Vozidlo brzy našli

14. září

Po patnácté hodině byla na městkou policii oznámená dopravní nehoda na kruhovém objezdu při které vozidlo VW Golf nabouralo do lampy veřejného osvětlení. Obsluha kamerového systému strážníky vyslané na místo informovala, že vozidlo odpovídající popisu se nachází v Říční ulici u orloje. Při příjezdu strážníku se na místě nikdo nenacházel. Na vozidle byly vidět stopy po střetu s lampou. Po chvilce se k vozidlu dostavil řidič, který vysvětlil, že na kruhovém objezdu došlo k podklouznutí vozidla a následném střetu s lampu. Případ si převzala dopravní policie.


Museli je utišit
2. září

V noci před jednou hodinou přijala městská policie oznámení o rušení nočního klidu, které přicházelo od benzinové stanice v Klášterecké ulici. Jak strážníci na místě zjistili, hlasitým projevem rušili noční klid tři mladí muži. Dostalo se jim poučení o rušení nočního klidu a poté muži z místa odešli.

Přispěchali na pomoc

1. září

Na žádost zdravotnické záchranné služby byla hlídka městské policie kolem půl desáté dopoledne vyslána do Školní ulice, aby strážníci pomohli ženě, která upadla a nemůže vstát. Na místě sice byl její syn, ale ten byl po operaci krční páteře a nemohl mamince pomoci vstát. Strážníci pomohli ženě se zvednout a usadili ji na postel. Syn ujistilo, že se takto již dokáže o ni postarat. Žena byla v pořádku, bez zranění a lékařské ošetření nebylo potřeba.

Napil se opravdu zhluboka

31. srpna

Před sedmnáctou hodinou obdržela městská policie upozornění na muže, který ležel na zemi v ulici Jana Švermy a byl pod vlivem alkoholu. Strážníci na míst zjistili, že muž je bez viditelného vnějšího zranění, ale nebyl schopen s nimi srozumitelně komunikovat. Podle dechové zkoušky měl v krvi 4,79 promile alkoholu. Muž byl převezen do nemocnice, kde zůstal na pozorování.

Nehlídal
a si psa
30. srpna

Když hlídka městské policie prováděla v odpoledních hodinách kontrolní činnost v Chomutovské ulici, přišla k ním dívka, která oznámila, že před jejich domem ji napadl pes, který nebyl na vodítku a napadá kolemjdoucí. Strážníci zjistili, že se jedná o malého křížence, který se choval agresivně a chtěl napadnou i strážníka. Po chvilce zaběhl do vchodu, kde bydlí jeho majitelka. Ta strážníkům řekla, že pes prý utekl po otevření dveří. Majitelka psa neměla u sebe jeho očkovací  ani doklad ho jeho přihlášení. Byla ji uložena pokuta.

Hluk se nesl daleko

28. srpna

Kolem třetí hodiny v noci přijala městská policie oznámení o rušení nočního klidu ze sídliště Na Podlesí. Strážníci zjistili, že otevřeným oknem se hudba nesla na protějším dům, odkud volal oznamovatel. Muž, který byl za hluk zodpovědný okamžitě hudbu vypnul a jeho hosté odešli při příjezdu hlídky.


Rodiče nebyli doma, tak mladí pařili
18. srpna

Kolem půl jedenácté v noci přijala městská policie stížnost na rušení nočního klidu v Jiráskově ulici. Na uvedeném místě strážníci po příjezdu slyšeli hudbu a zpěv, který se ozýval až ven do ulice. V bytě myla skupina mladých lidí, kteří byli na návštěvě u kamaráda. Chlapec strážníkům sdělil, že rodiče zrovna nejsou doma a uznal svoji zodpovědnost. Po domluvě byl již klid.

Hledaných si všimli

16. srpna

Odpoledne po půl páté prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v Golovinově ulici. U Labyrintu si strážníci všimli dvou mužů z Prunéřova o které měla zájem Policie ČR. Než si pro ně přijela, setrvali strážnici se zadrženými na místě. Donucovací prostředky nebylo třeba použít.

Děti chtěly zapalovat

14. srpna

Odpoledne po třetí hodině přijala městská policie upozornění, že v ulici Na Podlesí děti zapalují letáky a trávu. Na místě oznamovatelka strážníkům řekla, že zde bylo několik dětí, které si zde hrály a zapalovačem se pokoušely zapalovat noviny. Před příjezdem městské policie se skupinka rozutekla. Strážníci podle popisu dohledali dvě děti, které se přiznali, že se skutečně pokoušeli zapálit noviny, ale nepovedlo se jim to. Děti byli předání zákonným zástupcům a dostalo se jim poučení o nebezpečí, které hrozí v době zvýšeného sucha a rozdělávání ohně.

Napil se pořádně

14. srpna

před půl třetí odpoledne byla městská policie upozorněna na opilého muže v ulici Jana Švermy, který zde narušoval veřejný pořádek. Muž, kterého strážníci na uvedeném místě nalezli, byl pod vlivem alkoholu do té míry, že neovládal své chování. Orientační dechová zkouška ukázala 4,18 promile alkoholu v krvi. Muž byl převezen na vyšetření a ošetřující lékař rozhodl o převozu pacienta na záchytku do Teplic.


Pacientku dovedli zpět na ošetření
12. srpna

V noci po jedné hodině byla městská policie požádána o pátrání po starší ženě, která v kadaňské nemocnici odmítla ošetření a přitom mohla být ohrožena na životě. Podle udaného popisu ji hledaly dvě hlídky městské policie. Strážníci ženu nalezli u východu pro centrální příjem. Ženu za využití invalidního vozíku  dopravili na interní oddělení. Ženu, která byla rozrušena ze zdravotníků a jejich úkonů při ošetření, strážníci po dobu zákroku uklidňovali a odhlíželi na to, aby si svých chování nezpůsobila újmu.

Našli pozůstatek po dětských hrách

10. srpna

Ráno po sedmé hodině nalezli strážníci během kontrolní činnosti pozůstatky po dětských hrách, jejichž součástí bylo stavění bunkru, ve stromoví u garáží v Bystřické ulici. Jednalo se o dřevěné deska, prkna a krabice. Nález byl ohlášen na odbor životního prostředí a správci zeleně.

Muže po hádce zmohl alkohol

9. srpna

Večer v půl sedmé obdržela městské policie upozornění, že v ulici Na Průtahu u cyklostezky leží na zemi muž pod vlivem alkoholu. Na místě strážníci zjistili, že se jedná o muže z Kadaně, který jim řekl, že je již na odchodu, že se pohádal se svojí přítelkyní. Byl bez zranění.

Pokousal
ji pes
7. srpna

Odpoledne v půl páté byla hlídka městské policie na žádost Policie ČR vyslána k prodejně Kaufland, kde mělo dojít k pokousání psem. Pes, který byl uvázán u Kauflandu, pokousal mladou dívku. Strážníci na místo přivolali Zdravotnickou záchrannou službu, která ji převezla k ošetření. Majitel psa se strážníky spolupracoval. Předložil očkovací průkaz, doklad o čipování a známku, že je pes řádně přihlášen. Obratem si domluvil veterinární vyšetření svého psa. Případ si převzala Policie ČR pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.

Zboží chtěla provést v kočárku

6. srpna

Odpoledne kolem šestnácté hodiny obdržela městská policie oznámení o drobné krádeži v Albertu. Šlo o krádež zboží v hodnotě 718 Kč. Žena, která se přestupku dopustila, nejprve zapírala a trvala na tom, že zboží, které bylo ukryto v úložném prostoru kočárku, zakoupila v jiném obchodě. Když ji usvědčil kamerový záznam, přiznala se, že zboží provezla přes pokladnu bez placení. Byla ji uložena bloková pokuta.  


K ošetření ho museli dovést strážníci
3. srpna

Před dvacátou hodinou byla městská policie požádána o asistenci v kadaňské nemocnici. Z chirurgické ambulance utekl pacient, který byl pod vlivem alkoholu, s  podezření na poranění hlavy. Strážníci pacienta našli ležet v areálu nemocnice ve křoví. Muže z Kadaně odvedli zpět na na centrální příjem, kde
mu bylo poskytnuto nutné ošetření.

Rušili noční klid

2. srpna

V půl jedné v noci obdržela městská policie oznámení, že v Chomutovské ulici několik osob ruší noční klid. Strážníci na místě zjistili, že se na místě nachází zhruba desetičlenná skupinka mladistvých osob. Strážníci je důrazně poučili o rušení nočního klidu a mládež následně místo opustila.

Běhali po garážích

1. srpna

odpoledne po třetí hodině byla městská policie upozorněna, že v Bystřické ulici běhají děti po střeše garáží. Strážníci při příjezdu zahlédli dva chlapce, kteří se opravdu pohybovali po střechách garáží. Chlapec, kterého se strážníkům podařili chytit, již znali a se strážníky spolupracoval. Uvedl, že na garáže lezl proto, že neměl co jiného dělat. Strážníci hocha předali jeho zákonnému zástupci.

Při rodinné oslavě jim rychle utekl čas

30. července

V noci před druhou hodinou přijala městská policie stížnost na rušení nočního klidu hlasitou hudbou z domu v Chomutovské ulici. Žena z uvedeného bytu strážníkům řekla, že mají rodinnou oslavu a mají návštěvu. Povídali si a pouštěli hudbu a nevěděli, kolik je hodin. Po domluvě a upozornění žena slíbila, že již bude klid.

Kočka n
a koupališti
28. července

V šestnáct hodin přijala městská policie oznámení, že v prostorách koupaliště se nachází zraněná kočka. Ještě před příjezdem strážníku kočku odchytla pracovnice z kočičího útulku a odvezla ji na ošetření. O případu byl informován odbor životního prostředí.


Závada na hřišti
26. července

V odpoledních hodinách nahlásil asistent prevence kriminality závadu na atrakci na hřišti „Lanáček“. Strážník, který se dostavil na místo, zjistil, že zde chybí prkno ve středové části prolézačky. Atrakce byla označena zákazem vstupu a o závadě byl informován odbor životního prostředí MěÚ Kadaň

Poděkovala za ochotu

26. července

Kolem poledne se na hlídku městské policie obrátila starší žena bydlící v Tyršově ulici. Protože měla velké bolesti nohou, poprosila strážníky zda by byli ochotni vyzvednout její tašku, kterou zapomněla v restauraci na Mírovém náměstí. Strážníci tašku vyzvedli a ženě předali. Žena následně poděkovala strážníkům za velkou ochotu a pomoc.

Rušili noční klid

25. července

V noci po jedenácté hodině byla hlídka městské policie vyslána do Chomutovské ulice, kde měla skupinka lidí hlasitě řvát. Na místě se nacházeli tři muži, kteří zde dělali hluk a popíjeli alkohol. Strážníci je poučili a požádali aby místo opustili. Muži na to nedbali a dál rušili noční klid. Byla jim uložena bloková pokuta. Poté muži místo opustili.  


Prý neměla na jídlo
21. července

Večer před osmou hodinou došlo v Kauflandu k drobné krádeži zboží v hodnotě 578,20 Kč. Žena, která se krádeže dopustila a k činu se přiznala, strážníkům řekla, že chtěla dětem koupit jídlo, ale nemá teď peníze. Byla ji uložena pokuta.

Obtěžoval ženu

17. července

Odpoledne po šesté hodině byli strážníci na žádost Policie ČR vyslání do Poštovní ulice, kde měl muž obtěžovat ženu. Při příjezdu městské policie byl na místě klid. Žena, která se na místě nacházela, strážníkům sdělila, že ji obtěžuje a vyhrožuje ji muž z Kadaně. Strážníci obě osoby vyslechli a poučili. Případ si převzala Policie ČR.

Hlučnější narozeniny

16. července

Po jedné hodině v noci byla hlídka městské policie vyslána do Chomutovské ulice, kde obyvatelům bytového domu vadil hluk z jednoho bytu. Po příjezdu na místo strážníci zaregistrovali, že v uvedený byt má otevřeny dveře na balkon a jsou z něj slyšet hlasy více osob. Uživatel bytu uvedl, že jeho maminka slaví narozeniny. Slíbil, že zavře  balkon a bude klid.

Chtěl vonět bez placení

15. července

Před šestnáctou hodinou došlo k drobné krádeži v Lidlu. Muž zde chtěl pronést bez placení tři pánské toaletní vody v hodnotě 387 Kč. Strážníkům tvrdil, že si je připlacení zapomněl vyndat. Věc dořeší přestupková komise.


Nekradla poprvé
14. července

Odpoledne v půl čtvrté řešila městská policie případ ženy, která se v prodejně Lidl pokusila odcizit dětské hry, pastelky a svítilnu v celkové částce 946 korun. Ženu přistihl pracovník ostrahy, který přivolal strážníky. Při šetření případu se zjistilo, že to není poprvé, co se tato žena dopustila krádeže. Byla ji uložena pokuta a zboží se vrátilo do prodejny.

Požádala o pomoc

12. července

Večer kolem sedmé hodiny se na městskou policii se žádostí o pomoc obrátila žena, která si nepřála aby se její přítel dále zdržoval v bytě kvůli dlouhodobým neshodám. Nájemní smlouvu je jen na její jméno. Strážníci muže vyzvali aby si vzal osobní věci a byt opustil. To také učinil.

V noci hráli na kytaru

11. července

V noci po jedenácté hodině byla hlídka městské policie vyslána na dětské hřiště v Husově ulici, kde se měla nacházet skupinka mladších osob a rušit  noční klid hrou na kytaru a zpíváním. Strážníci na místě zastihli skupinku osob z nichž jeden mladistvý hrál na kytaru. Byla zjednána náprava a zamezeno rušení nočního klidu.

Hlučná parta

9. července

Ráno po páté hodině si obyvatel sídliště Na Podlesí stěžoval  na skupinku osob, která seděla na lavičce u louky a dělala hluk. Strážníci na místě zastihli pět osob. V té době nebyl slyšet žádný hluk ani křik. Strážníci jen členy skupiny poučili. Ti si po sobě uklidili a odešli z místa pryč.

Pachatele odhalila kamera

7. července

V půl šesté odpoledne během kontroly v Chomutovské ulici zjistila městská policie černou skládku u popelnicového stání. Strážníci provedli místní šetření aby zjistili, kdo se odložené věci nanosil. Pomohl bezpečnostní kamerový systém, který zachytil muže, který zde věci odkládal.


Problémová zákaznice
23. června

V půl čtvrté odpoledne byla hlídka městské policie po telefonickém oznámení vyslána do Chomutovské ulice kdy v zastavárně měli problém se zákaznicí. Na místě se nacházel majitel se svým zaměstnancem a žena z Prunéřova. Ta se i za přítomnosti strážníků chovala nevhodně a několikrát zaměstnance zastavárny vulgárně urazila. Byla poučena, že se dopouští přestupku. Případ byl předán správnímu orgánu k dořešení.

Byt museli rychle otevřít

23. června

Dopoledne po desáté hodině byli strážníci na žádost Policie ČR vysláni do ulice na Strážišti, aby asistovali hasičů při otevření bytu. Uživatelka bytu strážníkům uvedla, že si zabouchla a v bytě má malé dítě. Hasiči, kteří dorazili na místo, byt otevřeli a dítě bylo v pořádku.

Spletla si autobus

22. června

Ráno po osmé hodině se na hlídku městské policie obrátila s žádostí o pomoc mladá dívka z Dětského domova Mašťov. Strážníkům vysvětlila, že při cestě do školy nastoupila do jiného autobusu. Strážníci na její žádost kontaktovali ředitele domova, které ji zajistil odvoz.

Ztracená koloběžka

21. června

Během dne byla na Studentském náměstí nalezena freestylová koloběžka značky Spokey černo-bílé barvy. Nikdo se k ní delší dobu nehlásil. Koloběžka byla předána do ztrát a nálezu na MěÚ Kadaň.

Nevěděli, že ruší okolí

19. června

Před jednou hodinou v noci byli strážníci vysláni do ulice Nová kolonie, kde noční klid rušila hlasitá hudba a zpěv ze zahrádkářské kolonie na kopci pod hvězdárnou. Po příjezdu na místo strážníci již hlasitou hudbu z uvedeného místa  neslyšeli, pouze hlasy. Na místě se nacházel muž, jeho manželka a jejich pět hostů. Strážníkům přiznali, že ještě před půlnocí si zpívali a měli na zahradě puštěnou hudbu, ale neuvědomili si, že to někoho v okolí obtěžovalo. Nyní jsou všichni na odchodu.

Od popelnice se mu nechtělo

16. června

V noci kolem půl jedné přijala městská policie oznámení, že v ulici Na Podlesí u popelnic řve bezdomovec. Strážníci na místě uviděli muže jak leze do popelnice. Byl vyzván aby vylezl a prokázal svoji totožnost. Muž dále křičel a totožnost prokázat nechtěl. Proto byl předveden na Policii ČR. Protože kladl odpor, musely být použity donucovací prostředky.


Močil u silnice
8. června

Večer kolem desáté hodiny prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v Chomutovské ulici. Přitom strážníci spatřili muže stojícího u silnice, který zde močil. Ačkoliv kolem jezdila auta okolo chodili lidé. Strážníci ověřili jeho totožnost. Muž odmítl s nimi spolupracovat. Bylo mu oznámeno, že se dopustil přestupku. Jeho případ dořeší přestupková komise.

Upozornil na černou skládku

8. června

Dopoledne v půl desáté byla hlídka městské policie na základě telefonického oznámení vyslána do Žitné ulice, kde byla podezření na vznik černé skládky. Strážníci se spojili s oznamovatelem, který je zavedl na místo za garážemi, kde se nacházely hromady odpadků. Při pořizovaní fotodokumentace našli strážníci osobní doklad muže, který tam mohl odpad zanechat. Na základě místní znalosti se strážníci vydali za jeho příbuzným. Ten jim sdělil, že muž se v Čechách již nenachází a již delší dobu pracuje v zahraničí. Případ byl předán na odbor životního prostředí.

Alkohol opět úřadoval

7. června

V půl druhé odpoledne byla městská policie upozorněna, že v Chomutovské ulici leží muž, který je zjevně pod vlivem alkoholu. Po příjezdu na uvedené místo strážníci se od svědka dozvěděli, že muž spadl s lavičky a udeřil se do hlavy. Utrpěl zranění v podobě tržné rány. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže převezla na chirurgické oddělení.

Partička rušila noční klid

4. června

V noci před jedenáctou hodinou řešili strážníci stížnost na rušení nočního klidu, ke kterému docházelo v Bystřické ulici. Noční klid rušila hlasité hudba z jedné garáže. Zde si ji pouštěl muž s kamarády a přitom popíjeli alkohol. Po výzvě muž hudbu ztišilo, ale měl k tomu řadu připomínek. Jeho případ dořeší správní orgán.V noci 14. března před čtvrtou hodinou byla městská policie upozorněna na dva potulující se mladíky, kteří měli ničit zaparkované osobní vozidla. Dohlížecí kamerový systém je vzápětí objevil a na místo vyrazily hlídky městské policie. Jakmile pachatelé zahlédli přijíždějící vozidla, dali se na  útěk a několikrát měnili směr. Také v tomto případě dispečerka kamerového systému naváděla strážníky správným směrem. Oba mladíci tak byli posléze zadrženi a předáni Policii ČR, která případ šetří. Během své vandalské procházky dokázali pachatelé poškodit 15 vozidel, informační tabuli a rozházet kontejnery. Důkaz jejich vandalství poskytuje i záznam z kamerového sytému.   

Dohlížecí kamerový systém městské policie již několikrát potvrdil svoji prospěšnost. Nemalou měrou na tom mám i obsluha, která situaci v Kadani prostřednictvím kamer sledují. Nabyté zkušenosti jí pomáhají včas odhalit nejrůznější přestupky nebo i trestné činy.  Například 12. února odpoledne před druhou hodinou dvě osoby odcizily z zboží z košíků vystavené před obchodním centrem na sídlišti Na Podlesí. Obsluha kamerového systému na místo vyslala hlídku městské policie. Strážníci pachatele dopadli v Chomutovské ulici. Oba se doznali, že odcizili podsedáky na židli a fleesové deky. Protože jeden z dvojice byl nezletilý, byl předán zákonnému zástupci a na případ byl upozorněn odbor sociálních věcí. Vše dořeší přestupková komise.

1. června byla u Kauflandu odcizena freestyle koloběžka. Krádež zaznamenala kamera bezpečnostního dohlížecího systému městské policie. O den později si obsluha kamerového všimla mladíka, který na podobné koloběžce jezdil v Chomutovské ulici. Na místo byla vyslána hlídka městské policie. Podezřelý mladík se strážníkům k činu doznal. Byl předán svému zákonnému zástupci. Koloběžka se vrátila majitelce.

23. března po jedenácté hodině v noci si obsluha dohlížecího kamerového sytému městské policie všimla muže pohybujícího se na střeše sportovní haly. Nějakým předmětem se snažil rozbít prosklené dveře, které se nachází na terase. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka městské policie. Před příjezdem strážníků muž ze střechy seskočil. Obsluha kamerového systému ho dále sledovala a strážníky navigovala. Když byl zadržen, strážníkům na otázku, co dělal na střeše, odvětil, že sbíral nedopalky. Případ si převzala k došetření Policie ČR.

15. října dopoledne zaznamenala obsluha bezpečnostního kamerového systému psa, který se volně bez dozoru pohyboval po dětském hřišti v areálu bývalých kasáren. Díky dohledu a trasování se  podařilo zjistit jeho majitele, který se nacházel v Průmyslové ulici. Psa si zajistil proti svévolnému pobíhání a byla mu uložena bloková pokuta.

Po sedmé hodině večer si obsluha kamerového systému městské policie všimla skupinky osob, které popíjely pivo na veřejném prostranství v Chomutovské ulici. Přivolané hlídce se podařilo prokázat přestupek u tří osob, kterým byla uložena bloková pokuta.

10. července v noci, kolem půl druhé zaznamenala kamera dohlížecího systému městské policie osobu, která při přecházení přechodu od Penny k Lidlu se zastavilo u dopravní značky a něco na ní kreslila lihovým fixem. Osoba pak pokračovala směrem ke Kauflandu. To již na místo mířila hlídka městské policie, která ji zadržela. Šlo o muže z Klášterce nad Ohří.  K činu se přiznal a byla mu udělena bloková pokuta.   

Večer 20. února došlo v Chomutovské ulici k rozepři několika lidí při které došlo nejen ke slovnímu ale i fyzickému napadání. Incident řešila městské policie. Jeden z aktérů  incidentu si stranou odložil pár červených bot v hodnotě 600 Kč. Nepozornosti zúčastněných využil muž z Kadaně, který tyto boty vzal a snažil s nimi nepozorovaně zmizet.  To se mu ale nepodařilo. V jeho stopách se vydal jeden ze strážníků. Před ním se dal pachatel na útěk.  Pravidelná fyzická příprava městské policie se ale v tomto případě vyplatila. Muž byl dostižen a boty se vrátily majiteli. Případem se bude zabývat přestupková komise.

V sobotu 30.listopadu po jedné hodině v noci prováděla hlídka městské policie kontrolu v okolí Kauflandu. Během kontroly si strážníci všimli dvojice mužů, kteří útěkem reagovali na projíždějící hlídku Policie ČR. Strážníci muže zadrželi. Šlo o občany Běloruska. Jeden z nich měl s sebou vínový batoh, ve kterém bylo několik různých barev ve spreji. Při kontrole Rooseveltových sadů, okolí zimního stadionu, koupaliště a sportovní haly bylo nalezeno několik sprejem pomalovaných míst. Další byla během dne nalezena na Nábřeží Maxipsa Fíka. Na základě místní znalosti bylo vysloveno podezření, že nápisy se shodují s těmi, které se v létě objevily na skateboardovém hřišti a na cyklostezce do Prunéřova. Případ si převzala Policie ČR.

V říjnu se městská policie zaměřila na kontrolu míst, kde nocují lidi bez domova. V okolí těchto míst vznikají černé skládky z věcí a odpadků, které zde bezdomovci zanechávají. Byly jim poskytnuty plastové pytle a rukavice, aby si nepořádek po sobě sami uklidili. Odvoz naplněných pytlů zajistily Technické služby Kadaň.

Během kontroly v Chomutovské ulici objevila hlídka městské policie černou skládku u kontejnerů na komunální odpad. Nacházely se zde odhozené kusy nábytku, plovoucí podlaha, pohovka, pračka, krabice a další vybavení bytu. Strážníci zahájili pátrání po tom, kdo tuto černou skládku založil. Během šetření jim pomohl záznam z kamery, kterou do domu instalovalo společenství vlastníků. Díky místní znalosti se jim podařilo identifikovat tři osoby, které věci ke kontejnerovému stání ukládaly. Byla jim uložena bloková pokuta. Jeden z trojice s ní nesouhlasil a jeho případ dořeší přestupková komise.

Při besedě s občany na sídlišti C zazněla připomínka k nepořádku u kontejnerových stání, kam lidé odkládají  především nepotřebné věci z domácností. Městská policie následně zvýšila kontrolní činnost za pomocí fotopastí a přenosných kamer. Díky tomu se již podařilo přistihnout několik hříšníků, jejichž případy následně řeší příslušné orgány. Je třeba připomenout, že občané Kadaně se mohou celý rok (365 dní)  a zdarma tohoto odpadu zbavit ve sběrném dvoře v areálu Technických služeb Kadaň v Polní ulici. Vrátnice je otevřena od 7.00 do 17.00 hodin. Navíc jsou v jednotlivých lokalitách města pravidelně rozmisťovány velkoobjemové kontejnery. Rozpis najdete na webových stránkách TS Kadaň a také v Kadaňských novinách.  

Po devatenácté hodině byla městská policie upozorněna na vylitou kapalinu na kruhovém objezdu u Lidlu. Povrch se stal kluzký a hrozila dopravní nehoda. Strážníci zjistili, že rozlitou kapalinou byla nafta. Na místo byli přivolání hasiči, aby znečištění vozovky odstranili. Dispečerka bezpečnostního kamerového systému ze záznamu zjistila, že nafta unikla z projíždějícího firemního vozidla a kudy vozidlo jelo. To potvrdily i skvrny od nafty. Podařilo se tak zjistit i totožnost řidiče. Případ byl předán příslušnému správnímu orgánu.        

Půl hodinu před půlnocí si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla počínání několika osob  z nichž jedna poničila nově vysazený strom i s jeho dřevěnou podpěrou. Přivolaní strážníci je zadrželi v Husově ulici, kde pětice chtěla navštívit zdejší zábavní podnik. Šlo o návštěvníky z jiných měst. K činu se přiznal mladík z Meziboří. Orientační dechová zkouška ukázala, že měl v krvi 0,19 promile alkoholu. Případ byl předán na odbor životního prostředí. Další kroky budou následovat po vyčíslení způsobené škody.

V půl třetí dopoledne byla hlídka městská policie vyslána do ulice Jana Švermy, kde se na zemi povalovali dva muži, zjevně pod vlivem alkoholu, kteří slovně napadali kolemjdoucí. Jak strážníci na místě zjistili, šlo o muže, kteří zaměstnávají strážníky skoro každý den. Zvláště jeden z dvojice, kterému pomáhali také předchozí den, aby se vůbec postavil na nohy. Musela k němu být přivolána zdravotnická záchranná služba, pro kterou je to rovně známý pacient.  A zmíněný muž zaměstnal strážníky a zdravotníky i den předtím, a ještě se choval tak agresivně, že při jeho převozu do nemocnice byla potřeba asistence městské policie. V tomto případě se jedná o téměř sisyfovskou práci, která zaměstná řadu lidí, kteří by mohli zatím společnosti sloužit jinak.

14. ledna po osmnácté hodině byli strážníci vysláni do ulice Jana Roháče. Z důvodu prudkého poklesu teploty a sněžení zde došlo k vytvoření náledí, na kterém dostal smyk osobní automobil, který zablokoval dopravu. Strážníci za pomoci posypové soli a štěrku uvízlé vozidlo vyprostili a teprve poté mohl projet i posypový vůz TS Kadaň. Městská policie též vlastními silami obnovila sjízdnost kruhového objezdu na křižovatce ulic Na Průtahu, Kpt, Jaroše a Chomutovská, kde uvízlá vozidla zablokovala dopravu. Dále za pomoci jednotky kadaňských hasičů provedli strážníci ruční prosolení komunikace vyproštění vozidel uvízlých nad stavebninami v ulici Rokelská, kde také nemohlo projet vozidlo údržby.

Nepořádek, který po sobě zanechávají lidé bez domova na místech, kde většinou přebývají, není strážníkům lhostejný. Zvláště, když někteří z nich se ve svém volném čase věnují myslivosti a mají k přírodě velmi blízký vztah. V prosinci bylo provedeno několik kontrol se zaměřením na veřejný pořádek. Bezdomovci nad nemocnici a v lesíku v Prunéřově byli na zanechaný nepořádek několikrát upozorněni. Slíbili, že si ho uklidí. Což také do stanovené lhůty učinili. Odpad uložili do pytlů, které odvezly Technické služby Kadaň.

18. listopadu v ranních hodinách si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla, že v Chomutovské ulici jsou odloženy části sedací soupravy vedle kontejnerového přístřešku. Z kamerového záznamu bylo zjištěno, odkud sem byl odpad sem v nočních hodinách přinášen. Strážníci pak následně zjistili, kdo sem odpad odložil. Muž z Kadaně jim řekl, že neměl možnost odvozu a že se odpad nesmí takto odkládat, prý netušil. Byla mu uložena bloková pokuta.
Před dvanáctou hodinou obsluha kamerového systému zaznamenala další ukládání odpadu k tomu přístřešku. Odpad vynášel muž z auta značky Ford. Muž z Klášterce se strážníkům přiznal, že zde věci odložil, protože si myslel, že kancelářskou židli někdo odnese a deky někdo využije. Také jemu byla uložena bloková pokuta.

Zachyceno kamerou

30. října po šestnácté hodině si obsluha kamerového systému všimla nakloněného stožáru u nákupního centra u křižovatky Na Podlesí a Na Průtahu. K poškození stožáru došlo silným větrem. Městská policie se spojila se zástupcem obchodního centra. Na místo byli přivoláni hasiči z Kadaně a Klášterce nad Ohří, kteří za pomoci vysokozdvižné plošiny nebezpečný stožár demontovali. Strážníci během demontáže dohlíželi aby nedošlo ke vstupu osob do ohroženého prostoru.

V noci po druhé hodině neušla pozornosti obsluhy dohlížecího kamerového systému podezřelé chování trojice osob v ulici Kpt. Jaroše. Zdálo se, že se pokouší zastavovat projíždějící vozidla s úmyslem prodat notebook, který měly u sebe. Bylo podezření, že může pocházet z krádeže. Před strážníky se podezřelí dali na útěk. Dvojice mladých mužů byla zadržena v Golovinově ulici. Třetí osobou byl nezletilec z Prunéřova. Muži tvrdili, že notebook našli. V té době neměla Policie ČR hlášení o jeho krádeži. Byl proto předán do ztrát a nálezů.

Večer po deváté hodině si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla jak v ulici Chomutovská u Slovanu jezdí nezletilé děti na kole a nemají na hlavě cyklistickou přilbu. Přivolaní strážnici zjistili, že jde o dva bratry, kteří již byli několikrát upozorněni na povinné nošení cyklistických přileb. Jejich rodiče porušení zdůvodnili tím, že žádné helmy doma nemají. O případu byl informován příslušný odbor městského úřadu.  

I když v Kadani není mnoho lidí bez domova, řada z nich zaměstnává městskou policii prakticky každý den.  Mezi každodenní úkoly strážníků tak patří pomáhat jim na nohy po nadměrné konzumaci alkoholu nebo řešit nepořádek, který po sobě na různých místech ve městě zanechávají. Jeden z mnoha případů zaznamenal kamera městské policie u kruhového objezdu v ulici Kpt. Jaroše. Bezdomovec zde na frekventovaném místě ulehl na chodník odpoledne po jedné hodině. Tedy v době, kde zde prochází také velký počet dětí a studentů kadaňských škol. Pro ně zrovna nebyl dobrým příkladem. Pomoci na nohy mu museli opět strážníci. Nepořádek, který po sobě zanechal uklidili pracovníci technických služeb.

Šestého srpna po jedné hodině v noci zpozorovala obsluha kamerového systému muže, jak v Chomutovské ulici na parkovišti před Tepelným hospodářstvím Kadaň demoluje osobní automobil. Přivolaní strážníci zjistili, že podnapilý muž rozbil zadní okno u zaparkovaného vozidla. Poškozené auto patří jeho otci z Tušimic. Ten se po oznámení na místo dostavil a potvrdil, že si to vyřeší mezi sebou.  Muž bude řešen za rušení nočního klidu.

V úterý 13. června došlo k dopravní nehodě na Špitálském předměstí, kterou zachytila kamera bezpečnostního systému. Nákladní automobil, jehož řidiče postihly zdravotní potíže, přejel kruhový objezd a skončil v zeleni. Naštěstí nedošlo ke zranění dalších osob ani k větších materiálních škodách.

1. dubna odpoledne před pátou hodinou upoutala pozornost obsluhy kamerového systému zábava trojice mladíků. Mladíci nejprve v ulici Jana Švermy rozhazovali písek a poté se skupinka přesunula na Mírové náměstí k automatům na výdej parkovacích lístků. Jak strážníci po příjezdu na místo zjistili, během deseti minut mladíci stačili vytisknout 135 kusů parkovacích lístků. Nezletilci byli předáni do rukou svých zákonných zástupců. Strážníci také informovali správce automatů. Podle něj nebyla způsobena žádná škoda.

Vozidlo, které vezlo před polednem zboží do jednoho z obchodů v ulici Jana Švermy, poškodilo lampu veřejného osvětlení umístěnou na zdi budovy. Strážníci zjistili, že vozidlo, které lampu poškodilo, odjelo směrem na Mírové náměstí. Zachytila ho jedna z bezpečnostních kamer městské policie. Hříšníka usvědčovala část kopule z lampy, kterou si vezl na střeše. Šlo o řidiče z Poděbrad. Protože se jednalo o dopravní nehodu, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR.

Odchyt hadů sice nepatří k běžným činnostem městské policie, ale strážníci ho zvládnou také. 30. srpna je přivolala žena z Vinohrad, kde hada objevila na terase u dveří svého domu. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o užovku obojkovou v délce přibližně 80 cm, která patří mezi chráněné živočichy naší přírody. Strážníci hada odchytili a následně vypustili poblíž vodního toku zpět do přírody.   

Večer v šest hodin obdržela městská policie oznámení, že v jedné kadaňské pivnici se nachází zcela nahý muž. Na místě se strážníci přesvědčili, že tomu tak skutečně je. Muž, který bydlí v ubytovně vedle pivnice, si vůbec nepamatoval, proč se ocitl nahý venku. Bylo zřejmé, že požil alkoholické nápoje, ale se strážníky komunikoval.  Strážníci se spojili s majitelem ubytovny, který zajistil její otevření aby nahý muž mohl zpět do svého pokoje. Byla mu uložena bloková pokuta za buzení veřejné pohoršení.

7. května došlo v Chomutovské ulici k dopravní nehodě, kterou zaznamenala kamera městské policie. Mladý cyklista bez přibrzdění a rozhlédnutí vjel na přechod a byl sražen projíždějícím autem jedoucím směrem do města. Utrpěl odřeninu lokte a měl tržnou ránu nad okem. Chlapce si převzal zdravotnická záchranná služba. Případ došetří Policie ČR. Je potřeba, aby rodiče svým dětem věnovali větší pozornost. Nenechali je vyjíždět bez ochranné přilby a stále jim zdůrazňovali základní pravidla bezpečnosti.  Prevence patří k stálým činnostem městské policie. V loňském kalendářním roce preventisté věnovali  200 vyučovacích hodin tomu, aby seznámili žáky kadaňských základních škol  (a 50  hodin v mateřských školách) se základy bezpečnosti silničního provozu nejen na silnicích, ale také na chodnících a cyklostezkách.

Snaha muže z Klášterce dostat se za každou cenu do sklepa domu v ulici Budovatelů, skončila jeho voláním o pomoc. Jak se snažil protáhnout dovnitř kolem schodišťového zábradlí a vstupem do sklepních prostor, zůstal mezi nimi zaklíněn. Aby ho mohli vyprostit, museli strážníci na pomoc přivolat kadaňské hasiče. Přivolána byla také záchranná zdravotnická služba, která muži s pohmožděným hrudníkem poskytla ošetření. Akci zdokumentovala služební kamera, kterými jsou strážníci vybaveni.   

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky