- MP Kadaň

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Základní informace

Zprávy z ulice

 

Psí tragédie
30. března

Večer kolem osmé hodiny došlo v Rooseveltových sadech k napadení psa jiným psem. Přivolaní strážníci našli na místě muže, která klečel nad psem malého vzrůstu, který již jen bezvládně ležel na zemi pod lavičkou. Na druhé lavičce seděl muž s velkým psem. Strážníci se snažili napadenému psu zajistit veterinární péči, ale ten po pár minutách následkům pokousání podlehl. Jeho majitel strážníkům řekl, že byl na obvyklé procházce a svého psa měl na vodítku, když se znenadání přiřítil pes, který ho napadl. Muž, který ho venčil, byl z útoku psa zaskočen, ale přiznal, že ho měl na volno a bez vodítka. Uvedl, že není jeho majitelem, pouze ho venčil. Strážníci poškozeného poučili o možných dalších krocích při náhradě škody.

Objevili černou skládku

30. března

Během kontroly v Prunéřovské ulici objevili strážníci černou skládku. Šlo o vyhozené pneumatiky a stavební suť.  Pneumatiky byly pohozené ve křoví vedle polní cesty na louku, kde byla hromada stavební suti. O nálezu byl informován odbor životního prostředí.

Ukázali mu cestu

19. března

V noci před třetí hodinou byla městská policie upozorněna na muže v podnapilém stavu, který se nacházel před hlavním vchodem do Elektrárny Prunéřov II. Strážníci namístě našli muže z Mostu sedícího na betonových květináčích. Strážníkům řekl, že ho zde vysadilo taxi a že cestuje do Teplic a neví kudy. Hlídka mu ukázala cestu od objektu elektrárny.


Porušil karanténu
17. března

Po jedenácté hodině zavolala na městskou policii žena z Kadaně, která si postěžovala na svého syna. I když byl ten den strážníky upozorněn na dodržování karantény, nesetrval doma a s výmluvou, že jde venčit psa, odešel z bytu. Strážníci prohledali okolí domu a místa, kde by se mohl zdržoval, ale bez výsledku. O případu byla informována Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje.

Trubku nedonesli

15. března

Mezi polednem a jednou hodinou zaznamenala kamera městské policie v Rokelské ulici dva bezdomovce, kteří nesli trubku. Strážníci na místě zjistili, že jde o lešenářskou podpěru, kterou údajně muži našli u řeky nedaleko bývalého mlýna. Předali ji strážníkům jako nález.  
Protože se nepodařilo zjistit, odkud část lešení pochází, byla podpěra uložena to skladu Služeb města Kadaň.

Divné zvuky
12. března

Ráno před půl sedmou řešili strážníci případ podivných zvuků v Golovinově ulici. Oznamovatelka uvedla byt, ze kterého se ozývají. Zvuk připomínal vytí psa. Strážníkům nikdo neotevřel, ale zvuk ustal. Další obyvatelka bytu potvrdila, že zvuk se ozývá často a z bytu je také cítit vůně marihuany. Byt má v užívání žena, která v něm však nebydlí. Případ byl oznámen na správu bytů.  


Mladý lupič dlouho neunikal
8. března

Kolem osmé hodiny večer došlo k výjimečnému případu. Když šla starší žena z obchodu a chtěla otevřít vstupní dveře do domu, přistoupil k ní mladík v černé mikině ve stáří kolem 12 let a tvrdil, že jde do uvedeného vchodu na návštěvu. Vzápětí ji sebral kabelku, kterou si žena při odemykání položila na zem. Měla v ní také telefon, peněženku, platební kartu a hotovost cca 400 Kč. Jakmile městská policie obdržela informaci o loupeži, rozběhlo se pátrání po pachateli, přivolána byla i hlídka Policie ČR.  Podle svědectví dalších osob, nálezu odhozené kabelky v Husově ulici a popisu, byl  pachatel před devátou hodinou zadržen na čerpací stanici Benzina, kde byl společně s dalšími dvěma mladíky. Případ si převzala Policie ČR. Mladík se k činu doznal.  

Rum vypil přímo v prodejně

6. března

Před dvacátou hodinou navštívil Kaufland muž, který vytáhl z regálu půllitrovou láhev rumu v hodnotě 169 korun a při chození mezi nákupními regály její obsah zkonzumoval. Vše zdokumentovala bezpečnostní kamera. Poté se začal potácet. Když se na místo dostavili přivolaní strážníci, byl v takovém alkoholovém opojení, že nereagoval na žádné podněty. Pro podezření z otravy alkoholem byla přivolána zdravotnická záchranná služba. Případ dořeší přestupková komise.

Zapomněl klíč od vozu ve vozíku

6. března

Když v dopoledních hodinách prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v ulici Na Průtahu nedaleko obchodního domu Albert, oslovil je muž, který je upozornil, že v jednom nákupním vozíku si někdo spolu s vloženým žetonem zapomněl klíč od vozidla. Na klíči bylo logo Škoda. Strážníci informovali zástupce prodejny pro případ, kdyby klíče přišel hledat jejich majitel, že klíče budou uschovány na služebně městské policie a následně v pracovní den předány na ztráty a nálezy.


Noční vycházka
1. března

V noci před jedenáctou hodinou byla městská policie přivolána do Bystřické ulice. V jednom domě se zde měla pohybovat skupina osob, které se do vchodu údajně dostala po vykopnutí dveří. Na uvedeném místě se nacházelo 6 osob. Z toho dva chlapci nedovršili patnácté narozeniny. Byl informován odbor sociálních věcí a chlapci byli předání svým zákonným zástupcům. Zbylé osoby byly řešeny za porušení zákazu vycházení. Jeden z mladíků byl v době páchání přestupku na vycházce z výchovného ústavu. Poškození vchodových dveří nebylo zjištěno.

Čokoládu si nedonesl

28. února

Před půl třetí odpoledne byli strážníci přivoláni do obchodu Penny, kde se malý chlapec pokusil odcizit čokoládu. Ostraha obchodu mu čokoládu zabavila, ale chlapci se podařilo utéci směrem do Chomutovské ulice. Ani podle popisu se ho nepodařilo najít. Strážníci pracovníky obchodu vyzvali, že pokud by se tento chlapec opět v obchodě objevil, ať volají městskou policii.  

Rušilo jí naklepávání řízků

27. února

Po šestnácté hodině se na městskou policii obrátila žena z domu v Chomutovské ulice, kterou rušilo bouchání od sousedů nad ní. Strážníky poprosila aby sousedům domluvili protože je nemocná a bouchání ji vadí a nemůže spát. Sousedka z uvedeného bytu strážníkům sdělila, že jediné klepání byla příprava řízků na oslavu narozenin jejího muže.

Světlo nechali opravit

27. února

V ranních hodinách prováděla hlídka městské policie kontrolu Nábřeží Maxipsa Fíka. Poblíž restaurace Split si jeden ze strážníků všiml poškozeného osvětlení pad ocelovým zábradlím. O závodě byly informovány Technické služby Kadaň. Následně byla závada pracovníkem služeb odstraněna.

Kamera odhalila viníka

26. února

Ráno po sedmé hodině obsluha dohlížecího kamerového systému městské policie zjistila, že u jednoho popelnicového stání jsou odloženy kusy nábytku a další věci. Ze záznamu byl zjištěn muž, který zde věci den předtím odložil. Dle popisu a místní znalosti ho strážníci poznali. Muž se ke svému jednání přiznal a byla mu uložena bloková pokuta.


Noční klid nerušila poprvé
25. února

V noci kolem jedné hodiny byla městská policie přivolána na sídliště Na Podlesí, kde docházelo k rušení nočního klidu nad měrným hlukem. Při příjezdu před uvedený dům strážníci slyšeli hlasitou hudbu a mluvu. Uživatelce bytu, ze kterého hluk vycházel, již přestupková komise udělila napomenutí za podobný prohřešek. Případ byl předán správnímu orgánu.

Chtěl se napít zadarmo

24. února

Večer po půl deváté řešili strážníci případ muže z Chban, který v Kauflandu vypil zakysaný nápoj v hodnotě necelých 20 korun a prázdný obal poté na místě odhodil. Jeho počínání ale zaznamenal kamerový systém. Jak strážníci zjistili, muž se podobného přestupku dopustil v loňském roce. Případ byl předán správnímu orgánu.

Zachraňovali kotě ze stromu

22. února

Městská policie byla upozorněna na kotě, které  se nacházelo na stromě nedaleko restaurace Ušák a nemohlo dolů. Strážníci zjistili, že se nachází vy výšce zhruba 20 metrů. I přivolaní hasiči usoudili, že je to příliš vysoko a kotě poté zachránili přivolaní stromolezci.

Srážku s autem divočák nepřežil

20. února

Večer po šesté hodině přijala městská policie oznámení, že u Tušimic došlo ke srážce automobilu s lesní zvěří. Na místě se nacházelo usmrcené divoké prase. Druhé zvíře podle řidiče údajně uteklo do lese. Usmrcené zvíře bylo odtaženo na okraj vozovky. Strážníci na místě usměrňovali dopravu. Na místo bylo na žádost řidiče poškozeného vozidla přivolána dopravní policie. Případ byl oznámen mysliveckému sdružení.


Sníh padal ze střechy
18. února

Po poledni asistovali strážníci při odklízení ledu a sněhy ze střechy budovy městského úřadu ve Švermově ulici, kterou prováděli hasiči pomocí vysokozdvižné plošiny. Strážníci dohlíželi po dobu čištění na zajištění bezpečnosti chodců.

Díky čipu se pes rychle vrátil k majitelce

17. ledna

V noci kolem desáté hodiny byla městská policie upozorněn na psa bez majitele, který se pohyboval v Husově ulici.  Za přispění dalšího „pejskaře“ se ho podařilo odchytit. Díky čipu a jeho registraci se podařilo zjistit majitelku, které si pro svoji fenku přijela před jedenáctou hodinou. Při jejím převzetí uvedla, že se jí při večerní pocházce vysmekla z vodítka a utekla. Svojí majitelce byla předána v pořádku

Putoval na záchytku

16. ledna

Po půlnoci zajišťovali strážníci doprovod muže z Prunéřova, který byl převážen na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici  v Teplicích. V krvi mu bylo naměřeno 3,1 promile alkoholu. Po celou dobu asistence nebylo nutné použít donucovací prostředky. V letošním roce již strážníci zaznamenali pět podobných případů.

Hlasitá hudb
a
13. ledna

V půl třetí v noci přijala městská policie oznámení o rušení nočního klidu v jednom z domů v Kadani. Strážníci se po příjezdu sami mohli přesvědčit, že z uvedeného bytu je slyšet hlasitá hudba. Strážníci se spojili s uživatelem bytu a upozornili ho, že se dopouští přestupku.

Krádež mu neprošla

12. ledna

Po devatenácté hodině byli strážníci přivoláni do obchodního domu Albert, kde se muž z Kadaně pokusil  o krádež zboží v celkový výši 576 Kč. Zboží si dal pod bundu a chtěl ho pronést ven. U východu byl zadrženou ostrahou. Byla mu uložena pokuta.


Další černá skládka
3. února

Dopoledne po deváté hodině byla hlídka městské policie vyslána do Chomutovské ulice, kde se měla nacházet černá skládky. Oznamovatel jim popsal muže, který odpad nosil k popelnicím. Po místním šetření se ho strážníkům podařilo vypátrat. Muž ale tvrdil, že na zmíněné místo odložil jen část odpadu a neví, kdo tam odložil zbytek. Přislíbil, že odpad odstraní během dopoledne. To se také stalo, jak strážníci zkontrolovali.

Nedbala na zákaz a popíjela

31. ledna

K
olem půl páté odpoledne hlídka městské policie během kontrolní činnosti v Chomutovské ulici zpozorovala ženu, která porušovala zákaz konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství. Žena byla zjevně pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek. Chovala se zmateně. Již předtím byla žena upozorněna na to, aby alkohol se svým známým na veřejnosti nekonzumovala. Případ byl oznámen správnímu orgánu.

Ženě pomohl
i do bytu
31. ledna

Po jedenácté hodině odpoledne vyrazili strážníci prověřit telefonát na zdravotnickou záchranou službu o ženě od krve v domě v Golovinově ulici. V uvedeném vchodu se nacházela žena, které se nemohla dostat do bytu z důvodu ztráty klíče. Měla malou krvavou ranku u oka, kterou si způsobila pádem. Ošetření odmítla. Jelikož byla zjevně pod vlivem alkoholu, tak si nepamatovala, kde klíče nechala. Nebyla ani schopna odpovědět, zda nechala zapnutý plynový sporák. Na místo byla přivoláni hasiči, kteří byt otevřeli.

Zmožen ulehl pod lavičku

31. ledna

Před jednou hodinou odpoledne přijala městská policie oznámení o muži ležícím u lavičky v Chomutovské ulici. Strážníci nalezli zmíněného muže z Kadaně pod lavičkou. Byl zjevně pod vlivem alkoholu, ale bez zranění.  Muž měl potíže s koordinací svých pohybů a tak mu strážníci pomohli a nasměrovali ho domů, kde si ho převzala jeho matka.


Sražená srna
28. ledna

Odpoledne před pátou hodinou zavolal na městskou policii řidič a oznámil, že srazil srnu. Strážníci na uvedeném místě, na pravé straně komunikace u odbočky k firmě STS Prunéřov nalezli usmrcenou srnu. Protože hrozil další střet vozidla
s usmrceným zvířetem, odsunuli srnu pryč z vozovky na stranu. O usmrceném zvířeti byl informován myslivecký spolek, který zajistil ekologickou likvidaci kadaveru.

Pro opilce služba není

27. ledna

Večer po deváté hodině se na městskou policii s žádostí o pomoc obrátili pracovníci Naděje. Do noclehárny v Prunéřově se dobýval opilý muž. Protože byl pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek, nebylo mu umožněno zde přenocovat. Za asistence strážníků zařízení opustil.

Rušil noční klid

23. ledna

Ve dvě hodiny v noci si obyvatele panelového domu v Tušimicích stěžovali na rušení nočního klidu. Strážníci po příjezdu slyšeli z otevřených oken hlasitou hudbu, hovor a zpěv. Muž z uvedeného bytu strážníkům řekl, že ho na hluk již upozornili sousedé, ale že noční klid ruší všichni v domě, tak toho nedbal. A nic platit nebude. Strážníci na místě setrvali, než nastal klid. Případ byl oznámen správnímu orgánu.


Bezdomovce vykázali
20. ledna

Večer kolem šesté hodiny se na městskou policii obrátili obyvatelé z jednoho domu v Chomutovské ulici, ve kterém se pohyboval bezdomovec. Strážníci na místě zjistili, že byl pod vlivem návykových látek. Jelikož na této adrese neměl trvalé bydliště, byl vykázán ze vchodu a poučen, jak se má chovat k cizímu majetku. O pomoc centra Naděje v Prunéřově nejevil zájem. Poškození nebo znečištění majetku nebylo zjištěno.

Černou skládku musela uklidit

18. ledna

Po šestnácté hodině obdržela městská policie oznámení o založení černé skládky u popelnicového stání. Strážníci na uvedeném místě nalezli dvě matrace a části nábytku. Během šetření se jim podařilo zjistit, kdo zde věci odložil. Šlo o ženu, která se strážníkům přiznala a řekla, že zde věci odložila do jejich odvezení. Strážníci ji poučili, jak mám odpadem z domácnosti správně nakládat. Žena si následně zajistila odstranění odložených věcí.

Ve vzteku rozbil dveře

16. ledna

Když kolem půl třetí v noci prováděla hlídka městské policie kontrolu v Chomutovské ulici, zastavil je muž a oznámil, že viděl dva muže, kteří rozbili výplň vchodových dveří u jednoho domu a upřesnil jim i směr jejich útěku do ulice Bystřická. Zde je strážníci také nalezli. Jeden z dvojice se strážníkům přiznal, že skleněnou výplň dveří rozbil ve vzteku, když dveřmi  silně bouchl. Druhý muž jen přihlížel. Pachatel slíbil úhradu škody. Případ byl předán k dořešení Policii ČR


Žena potřebovala pomoc
12. ledna

Večer po osmé hodině byla městská policie informována, že ve Věžní ulici u kontejnerů sedí opilá žena a nemůže vstát. Žena si po příjezdu strážníků stěžovala na bolest v oblasti břicha. Jinak nejevila žádné známy fyzického ublížení nebo zranění. Z jejího dechu byl cítit alkohol. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která ženu odvezla k ošetření do nemocnice.

Děti nedodržely pravidla

11. ledna

Kolem páté hodiny odpoledne byla městská policie upozorněna na velkou skupinu dětí bez roušek na sídlišti Na Podlesí. Strážníci na místě zastihli osm dětí, které poučili vyhlášených opatřeních proti šíření covid-19 a jak je děti porušily. O případu byl informován odbor sociálních věcí.

Pálení kabelů přivolalo strážníky

11. ledna

Kolem půl jedenácté dopoledne zpozorovala hlídka městské policie černý kouř nad garážemi v Chomutovské ulici. Před garážemi byla zapálena hromada kabelů. Muž, kterého strážníci na místě zastihli, se přiznal, že z nich chce vypálit měď. Ale při projednávání přestupku se snažil odvést pozornost strážníků tím, že jim teatrálně sděloval, že mu někdo vykradl garáž, a proto pálí zbytky kabelů. Jeho počínání projedná příslušný správní orgán.

Mladík na útěku popíjel

9. ledna

Večer po půl deváté byla hlídka městské policie vyslána do Chomutovské ulici. Kde před vchodem jednoho z domů měla skupinka děti, které popíjely alkohol. Strážníci na uvedeném místě zastihli tři osoby. U všech byla provedena orientační dechová zkouška. Alkohol v dechu (0,28 promile) měl pouze mladík, který byl na útěku z výchovného ústavu v Místě. Byl předán Policii ČR.

Po domluvě odešel

8. ledna

Večer kolem osmé hodiny se na městskou policii s žádostí o pomoc obrátili pracovníci z Kauflandu, kde se nacházel opilý muž, který odmítal z obchodu odejít. Strážníci muže vyvedli ven a po jejich domluvě z místa odešel.


Při oslavě narozenin čas rychle běží
6. ledna

Kolem druhé hodiny v noci byli strážníci přivoláni do Sukovy ulice, kde v jednom domě docházelo k rušení nočního klidu. Z uvedeného bytu byl slyšet hlasitý hovor a občas smích. Obyvatel bytu strážníkům řekl, že má narozeniny a na návštěvu si pozval sousedy z přízemí. Na omluvu dodal, že si neuvědomil kolik je hodin a přislíbil okamžitou nápravu.  Návštěva poté odešla.

Co na silnici nepatří

4. ledna

Když hlídka městské policie prováděla kolem třetí hodiny odpoledne kontrolní činnost, všimli si strážníci vozidla, které vleklo na tažném laně automobil, který zjevně nesplňoval podmínky provozu na pozemních komunikacích. Vozidlu chyběly podstatné části karoserie a příslušenství.  Strážníci vozidla na vhodném místě zastavili.  Muž v taženém vozidle se k porušení předpisů doznal a zajistil si odtah vozidla. Případ byl předán správnímu orgánu k dořešení.  

Rušila hlasitá hudba

27. prosince

Před půlnocí vyjížděla hlídka městské policie do Chomutovské ulice, kde noční klid v jednom z domů rušila hlasitá hudba. Muž, který si hudbu pouštěl, s přestupkem nesouhlasil a tak jeho případ dořeší přestupková komise.

Hlasitá oslava vánočních svátků

26. prosince

Po půlnoci byla městská policie přivolána do ulice Kpt. Jaroše, kde docházelo k rušení nočního klidu. Strážníci zjistili, že se na uvedeném místě nachází 5 osob z jedné rodiny, které zde slavily vánoční svátky. Sousedy rušil jejich zpěv. Organizátor oslavy ji ihned ukončil.

Kočka skončila v útulku

22. prosince

Městská policie byla večer upozorněna, že se ve vchodě jednoho domu na sídlišti 1. máje nachází kočka, které je zde již druhý den a nikdo o ni nejeví zájem. Strážníci kočku odchytili. Byla klidná a neměla žádné zranění. Následně byla předána do kočičího útulku.


Pyrotechniku chtěli zadarmo
16. prosince

Večer po půl deváté předala ostraha Kauflandu strážníkům dva chlapce z Kadaně a Klášterce nad Ohří podezřelé z krádeže. První vzal na prodejně zábavní pyrotechniku v hodnotě kolem 50 korun a strčil jí druhému do bundy. Poté oba prošli přes pokladnu a zboží nezaplatili. Oba nezletilci byli předání svým zákonným zástupcům a o případu byl informován také odbor sociálních věcí.

Ztracené balíčky doručili

15. prosince

Večer po šesté hodině se na městskou policii obrátili dvě dívky z Kadaně, které našly nedaleko Alza boxu u Penny dva balíčky bez adresáta na zemi a nikdo si jich nevšímal. Strážníkům se komplikovanou cestou podařilo zjistit majitele, kterému byly balíčky určeny. Šlo o muže z Klášterce nad Ohří, kterému zásilku předali.

Museli si po sobě uklidit

15. prosince  

Odpoledne po druhé hodině byla hlídka městské policie vyslána na sídliště Na Podlesí, kde kamerový systém zaznamenal dvě osoby, které okolo sebe dělaly nepořádek. Strážníci na místě zjistili, že jde o dva mladíky. Strážníci je vyzvali, aby nepořádek po sobě uklidili a byla jim uložena pokuta.

Zapomenutý kočárek

15. prosince

Po šestnácté hodině byla městská policie upozorněna na prázdný kočárek na parkovišti v Zahradní ulici. Oznamovatel měl obavu, že ho zde mohla zanechat matka, která ve spěchu naložila dítě do auta a na kočárek zapomněla. Strážníkům se majitele kočárku nepodařilo dohledat a tak kočárek převezli na služebnu.

Hledali hada v matraci

14. prosince

Na městskou policii se kolem druhé hodiny odpoledne obrátil muž z věžní ulice, který se obával, že má v matraci hada. Přivolaní strážníci po prohledání všech možných míst v jeho bytě hada neobjevili, ani stopy, které by o jeho přítomnosti nasvědčovaly. Muž uvedl, že měl v bytě i potkany a pohyb pod matrací mohl způsobit tento hlodavec. Strážníci muži doporučili aby v případě, že by skutečně hada ve svém bytě znovu zahlédl, aby se znovu obrátil na tísňovou linku. V opačném případě mu byla doporučena deratizační služba.

Zachránili lišku z jímky

14. prosince

Po poledni se na městskou policii obrátili zaměstnanci Skládky Tušimice a oznámili jim, že v jedné jímce uvízla liška a nemůže se z ní vlastními silami dostat ven. Strážníci na místě zjistili, že důvodem je jílovitý povrch jímky. Hrozilo, že zde zvíře uhyne. Strážníci použili odchytovou tyč a lišce pomohli dostat se ven. Následně byla vypuštěna do volné přírody.

Sousedku rušila distanční výuka

11. prosince

Ráno před devátou hodinou řešila městská policie sousedský spor v domě v Chomutovské ulici. Žena si stěžoval na souseda, že ji napsal výhrůžný dopis, že jestli u něho bude ještě jednou ťukat na dveře, tak s ní vyrazí dveře. Důvodem bylo chování jeho dcery, která měla nahlas počítat při distanční výuce a ženu to rušilo. Možnost řešit věc u přestupkové komise žena odmítla. Strážníkům řekla, že muži napsala také dopis, ve vší slušnosti, kde mu vše vysvětlila.   


Opilý sedl za volant
7. prosince

V noci před jednou hodinou projížděla hlídka městské policie ulici Na Průtahu. Strážníky upoutala osoba vycházející z budovy čerpací stanice jdoucí k vozidlu. Podle jejího chování a nejistých pohybu nabyli podezření, že je pod vlivem alkoholu. Počkali, zda se vozidlo rozjede.  Automobil se dal do pohybu Kláštereckou ulici do města. Jízda vozidla byla nápadně nejistá a řidič nedržel přímou stopu. Hlídka vozidlo zastavila na parkovišti pod služebnou Policie ČR. Již po otevření okénka vozidla byl cítit pach alkoholu. Za volantem byl muž z Kadaně, kterému orientační dechová zkouška naměřila v krvi 1,68 promile alkoholu. Případ byl předán Policii ČR.

Bez řidičáku a ještě nedodržel pravidla

4. prosince

Po patnácté hodině prováděla hlídka městské policie kontrolu v Chomutovské ulici. Přitom jim nedal přednost automobil vyjíždějící z parkoviště. Za jeho volantem seděl mladý muž z Kadaně., který není držitelem příslušného řidičského oprávnění. Zkouška na požití alkoholu nebo návykových látek byla negativní. Případ dořeší příslušný správní orgán.

Pyrotechniku prý našli u popelnic

3. prosince

V půl deváté večer byla hlídka městské policie vyslána do Chomutovské ulice, kde si měli mladiství hrát se zábavní pyrotechnikou. Strážníci na uvedeném místě zastihli dva dvanáctileté chlapce, které jim řekli, že zábavní pyrotechniku našli u popelnic. Strážníci je poučili o nebezpečí spojené s používáním pyrotechniky a o omezení jejího používání dané vyhláškou. Oba mladiství pak byli předání zákonným zástupců. O případu byl informován odbor sociálních věcí.  


Hluk od souseda rušil
3. prosince

Kolem půl desáté večer si na hlučného souseda postěžovala žena z domu v Zeyerově ulici. Když ho na to upozornila, tak byl na ní vulgární. Jak strážníci na místě zjistili, muž z Kadaně byl pod vlivem alkoholu a pohádal se doma s přítelkyní. Slíbil, že již bude klid.

Stromy bylo nutné porazit

1. prosince

Odpoledne byla hlídka městské policie vyslána do Husovy ulice, kde u dětského hřiště byly dva stromy ve špatném stavu. Strážníci se spojili s odborem životního prostředí. Bylo domluveno, že stromy budou druhý den pokáceny. Strážníci označili místo tak, aby do té doby nemohlo dojít k úrazu.

Odmítače čeká postih

29. listopadu

V půl druhé odpoledne si strážníci během kontrolní činnosti v Chomutovské ulici všimli mladíka, který stál v blízkosti dalších osob a neměl nasazenou roušku ani jiný prostředek k zakrytí úst a nosu. I po upozornění si odmítl roušku nasadit a odmítl i prokázat svoji totožnost. Proto byl předveden na Policii ČR, k prokázání totožnosti. Protože kladl pasivní odpor, musely být použity donucovací prostředky. Případ byl předán přestupkové komisi.

Na autě našel mouku a vajíčk
a
29. listopadu

Ráno v půl deváté se na městskou policii obrátil muž z Chomutovské ulice a oznámil, že mu někdo nejspíše z okna domu hodil přes noc na auto vajíčka a mouku.  Podezření měl na děti.


Hlasité narozeniny
24. listopadu

V noci před půl jedenáctou bylo na městskou policii nahlášeno rušení nočního klidu v domě v Chomutovské ulici. Uživatelka uvedeného bytu strážníkům přiznala, že slavili její 60. narozeniny. Přislíbila, že již bude klid.

Strůjce černé skládky odhalili

21. listopadu

Odpoledne po půl dvanácté zaznamenala obsluha kamerového systému městské policie skupinku dětí, které ve vnitrobloku v Chomutovské  ulici nosily věci ke kontejnerům. Strážníci na místě našli odložený starý dřevěný nábytek. Místním šetřením byl zjištěn pachatel přestupku, který slíbil nápravu a odvoz nábytku.

Nadstandardní využití veřejného WC?

20. listopadu

Po šestnácté hodině si obsluha kamerového dohlížecího systému všimla muže a ženy, kteří spolu vstoupili do WC u kina Hvězda. Nejprve do části s pisoárem a poté do části s mísou. Strážníci, kteří se na místo dostavili, je vyzvali aby WC opustili. Strážníkům vysvětlovali, že jim bylo zima a chtěli se ohřát. Byli požádáni aby nadále využívali standardním způsobem po jednom a pro účely k tomu určené.


I hlasitá mluva může rušit noční klid
15. listopadu

V noci před jednou hodinou byla městská policie přivolána do domu v Chomutovské ulici, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Při příjezdu strážníků byl v uvedeném vchodě klid, ale po chvilce zaslechli z uvedeného bytu hlasitý hovor. Muž, který vedl rozhovor se svou ženou, si neuvědomil, že mluví poněkud hlasitěji a může tak rušit noční klid. Omluvil se za to.

Po partnerském sporu je tu Naděje

14. listopadu

Večer kolem osmé hodiny řešila městská policie partnerskou rozepři, ke které došlo v domě v Chomutovské ulici. Žena si přivolaným strážníkům stěžovala, že její přítel a majitel bytu jí omezuje tím, že ji zakazuje vařit, zhasíná světlo a slovně ji napadá a vyhrožuje. Muž to popřel a tvrdil, že žena do domácnosti finančně nepřispívá. Žena strážníkům řekla, že by ráda byt přítele opustila, ale bohužel jako samoživitelka a bez zaměstnání si nemůže jiné bydlení dovolit. Strážníci ženě doporučili aby se obrátili na neziskovou organizaci Naděje, která by jí v její situaci mohla pomoci.


Nebyl si jistý za kým jde
12. listopadu

V noci před desátou hodinou se v Golovinově ulici pohyboval muž z Prunéřova. Strážníkům, kteří ho upozornili na zákaz vycházení, tvrdil, že si není žádných opatření vědom a že jde ze svého bydliště na návštěvu k sestře, pak se opravil že k matce. Případ byl předán správnímu orgánu.

Rušil noční klid

8. listopadu

Před půlnocí docházelo k rušení nočního klidu v domě v Chomutovské ulici. Strážníci na místě zjistili, že k rušení nočního klidu dochází hlasitým projevem. Muž z uvedeného bytu slíbil, že již bude klid. Případ byl předán přestupkové komisi.

Podezřelý se jim neschoval

7. listopadu

Po půlnoci projížděla hlídka městské policie od hřbitova kolem autobusového nádraží. Strážníci si všimli, že od jednoho zaparkovaného osobního automobilu běží osoba směrem k jinému automobilu, u kterého blikala směrová světla a následně se do něj ukryla. Hlídka provedla kontrolu zaparkovaných vozidel. U jednoho z nich strážnici zjistili rozbité sklo u řidičových dveří, střepy na vozovce a plechovku od nápoje. Ve vozidle, kam běžela podezřelá osoba, se na zadním sedadle snažil skrýval muž z Mostu. Při zadržení kladl pasivní odpor a musely být použity donucovací prostředky. Zadrženého si převzala Policie ČR.


Co by se dělat nemělo
4. listopadu

Odpoledne po třetí hodině zaznamenal bezpečnostní kamerový systém větší skupinku dětí na jednom hřišti. Strážníci na místě zjistili skupinku sedmi chlapců ve věku od 10 do 12 let, kteří hráli fotbal. Byli poučeni o aktuálních opatřeních proti šíření koronaviru včetně  zákazu kolektivních sportů. Poučeni o tom byly i maminky s dětmi na blízkém dětském hřišti.

Je dobře, že lidé mají o druhé starost

3. listopadu

Ráno v půl osmé se na městskou policii obrátil muž, který měl starost o svého známého, který bydli na sídlišti 1. máje. Muž trpí Parkinsonovou chorobou a již dva dny se mu s ním nedaří spojit. Strážníci za dveřmi uvedeného bytu zaslechli sténání a těžké dýchání. Na jejich klepání a výzvu nikdo nereagoval. Do bytu se dostali zapůjčeným klíčem a muže našli ležet na zemi obličejem k podlaze ve výkalech a krvi. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba. Transport zraněného na nosítkách si vyžádal i pomoc kadaňských hasičů. V bytě se nacházel také pes, o kterého se strážníci postarali a následně ho předali přítelkyni zraněného.

Opatrnosti není nikdy dost

31. října

Večer v půl osmé se obsluze kamerového systému zdálo, že na sídlišti Na Podlesí došlo k nedovolenému použití zábavní pyrotechniky. Strážníci ná místě zastihli skupinku mladých lidí, kteří jim řekli, že čekají na kamaráda a hned půjdou domů. Všichni měli nasazené ochranné roušky a mezi sebou rozestupy. K použití zábavní pyrotechniky nedošlo, pouze jeden z přítomných si hrál se sprejem a zapalovačem. Přítomní byli poučeni jak se v době nouzového stavu chovat.


Budil pohoršení
26. října

V půl deváté večer přijala městská policie oznámení, že v ulici Na Průtahu u obchodního centra je opilý muž, kterého se kolemjdoucí bojí. Strážníci na uvedeném místě našli muže ze Žatce, který seděl na zemi a jevil známky podnapilosti a zřejmě i použití návykových látek. Byl bez zranění a se strážníky komunikoval. Řekl jim, že přijel z Klášterce nad Ohří. V přítomnosti strážníků si opakovaně sedal na zem a poté i lehl. Strážníci ho požádali, aby si sedl na některou z laviček v okolí. Poté muž z místa sám odešel.

Koťata předali do útulku

24. října

Na městskou policii se obrátila žena z Kadaně, která u obce Želina nalezla osamocená koťata. Strážníci si je převzali a předali do kočičího útulku v Kadani.

Rušil noční klid

24. října

Po půl jedené v noci museli strážníci zklidnit muže, který rušil noční klid tím, že rozbíjel sklo a bouchla do kontejneru na objemný odpad. Byla mu uložena pokuta.

Tahaly se za vlasy

23. října

Večer před šestou hodinou byla městská policie upozorněna na velký počet občanů před Slovanem, kde mělo dojít k potyčce. Na místo vyjela také hlídka Policie ČR. Při příjezdu strážníků se zde již nikdo nepral. Podle svědectví některých přihlížejících osob, měly se zde tahat za vlasy dvě ženy. Přítomní byli poučeni o dodržování vládních nařízení v době nouzového stavu. Následně se rozešli.

Nalezený průkaz patřil mrtvému

22. října

Když hlídka městské policie odpoledne prováděla kontrolu v Chomutovské ulici, skupinka dětí jim předala občanský průkaz, který děti našli v trávě pod lavičkou. Jak strážníci následně zjistili, držitel průkazu, kterým byl muž z Kadaně, je již po smrti.


Hořela popelnice
21. října

V noci kolem půl jedenácté byl městské policii nahlášen požár popelnice v ulici Na Průtahu poblíž restaurace Astra. Na místě již byla jednotka hasičů z Kadaně. Šlo o nádobu na komunální odpad o objemu 110 litrů. Strážníci na místě pořídili fotodokumentaci. Případ si převzala Policie ČR.

Zadrželi hledaného

19. října

Kolem šestnácté hodiny prováděla hlídka městské policie kontrolu Rooseveltových sadů během které se strážníci snažili dohledat osobu podezřelou ze spáchání trestného činu. Na okraji lesoparku si strážníci všimli muže, který odpovídal popisu hledané osoby. Při zadržení se strážníky spolupracoval. Byl předán Policii CR

Sousedka přivolala pomoc

17. října

O svou sousedku měla obavu žena z domu v Chomutovské ulici, která se po poledni obrátila na městskou policii. Přivolaným strážníkům sdělila, že starší ženě nese jídlo, ale ta jí neotvírá a z bytu jsou slyšet divné zvuky. Na místo byli přivoláni kadaňští hasiči, kteří byt otevřeli. Nemohoucí ženu našli ležet v obývacím pokoji. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která ženu odvezla do nemocnice k ošetření.

Noční klid nerušila poprvé

16. října

Kolem půlnoci byla městské policie přivolána na sídliště Na Podlesí, kde docházelo k rušení nočního klidu. Při příjezdu strážníků byla z uvedeného bytu slyšet hlasitá hudba, také zpěv a hlasitá mluva. Jak strážníci zjistili, uživatelka bytu byla již za tento přestupen řešena a proto byl případ předán přestupkové komisi.   


Uměli si poradit
12. října

Po šestnácté hodině byla městská policie upozorněna, že na chodníku v ulici Na Průtahu leží podnapilá ženu na chodníku. Strážníci nalezli spící ženu u lavičky při východu Rooseveltových sadů pod vlakovým nádražím. Nedaleko ní byla dámská kabelka, prázdná láhev od vodky a na lavičce telefon. Šlo o cizinku, kterou se jim nepodařilo probrat. Když zazvonil telefon, podařilo se strážníků se s volajícím, kterým byl bratr této ženy, domluvit prostřednictvím bývalé učitelky cizích jazyků jednoho ze strážníků. Bratr uvedl, že sestra se ráno nedostavila do práce a tak ji shání. Poté si pro ni přijel.

Noční klid museli zajistit strážníci

11. října

V půl jedné v noci byla městská policie přivolána na sídliště Na Podlesí, kde v jednom z domů docházelo k rušení nočního klidu hlasitou hudbou. Majitel uvedeného bytu strážníkům přislíbil, že s přáteli veškerý hluk omezí.

Bezdomovec usnul v králíkárně
8. října

Ráno před devátou hodinou přijala městská policie oznámení, že u domu v Poštovní ulici jsou otevřená vrátka do dvora a ve dvoře spí někdo v králíkárně. Šlo o místního bezdomovce, kterého strážníci vzbudili. Nebyl jim však schopen říci, jak se do králíkárny dostal. Večer popíjel s kamarádem, vypil větší množství alkoholu a vůbec na nic si nepamatuje. Strážníci zjistili, že vrátka do dvora se dají při větším tlaku snadno otevřít. K poškození majetku nedošlo. Případ byl předán Policii ČR.

Pomáhali při evakuaci

5. října

Po desáté hodině byl hlášen požár bytu v Golovinově ulici. Strážníci na místě usměrňovali provoz a shromažďovali evakuované nájemníky z postiženého domu, které doprovodili do Šuplíku, kde pro ně bylo zřízeno provizorní zázemí.

Rozjaření
mladíci
4. října

Ráno před osmou hodinou se obrátil na městskou policii obyvatel sídliště 1. máje, který si postěžoval, že zde dva opilí kluci dělají hluk a údajně rozbili nějaké sklo. Strážníci na místě zastihli dva opilé mladíky z Kadaně. Jeden z nich jim sdělil, že byli s kamarádem popíjet až do ranních hodin a teď ho chce dovést domů. Žádné sklo ale nerozbili. Strážníci jim doporučili, aby se nikde nezdržovali a šli rovnou domů.

Pomohli, jak mohli

3. října

S prosbou o pomoc se na městskou policii obrátila žena z jiného města, která při nákupu v obchodě ztratila klíče od vozidla. U sebe měla půlroční miminko a v autě zapomněla peněženku, telefon a byl v něm také pes. Tomu újma na zdraví nehrozila. Strážníci ženu uklidnili a vyzvali, aby se ještě jednou podívala v obchodě po klíčích. Po chvíli se žena vrátila i s nalezeným klíčem od vozidla. Strážníci tak mohli odvolat firmu přivolanou k otevření vozidla.


Ridgeback napadl čivavu
30. září

Na služebnu městské policie se v půl páté odpoledne dostavil muž, který strážníkům vylíčil napadení svého psa (čivava). Když psa venčil v Chomutovské ulici, šel proti němu muž s rhodéským ridgebackem, který neměl svého psa na vodítku a ten na čivavu zaútočil. Způsobil jí poranění, která si vyžádala veterinární ošetření. Majitele ridgebacka se vypátrat nepodařilo.

Znečištěná komunikace

29. září

Městská policie přijala oznámení o znečištění komunikace z Kadaňské Jeseně směrem do Kadaně. Strážníci na místě zjistili, že znečištění způsobila vozidla společnosti, která prováděla subdodávku prací pro stavební firmu. Hlídka kontaktovala stavbyvedoucí, který slíbil nápravu s tím, že čistění komunikace je již objednáno. Znečištění začali čistit zaměstnanci společnosti a druhý den bylo provedeno důkladné dočištění.

Z bytu se mu nechtělo

27. září

Ráno se na městskou policie s žádostí o pomoc obrátila žena, která v noci do bytu vpustila opilého kamaráda a ten ho nyní nechce opustit. Strážníkům řekla, že jde o jejího bývalého přítele, který po třetí hodině v noci přišel k ní domů a dobýval se do bytu. Proto jej vpustila a on usnul. Nyní žádá aby z bytu, kde nemá trvalý pobyt, odešel. Po vyzvání strážníků to také učinil. Předběžně se ještě s bývalou přítelkyní domluvil na vyzvednutí svých osobních věcí.

Bdělá spolupracovnice

22. září

V noci po jedenácté hodině byla městská policie upozorněna externí pracovnicí, na závady oplocení hřiště v Chomutovského ulici. Po šetření na místě byl o tom informován odbor životního prostředí.


Nevhodná zábava
21. září

Večer před devátou hodinou bezpečnostní kamerový systém městské policie zaznamenal dvě děti, které v Chomutovské ulici házely kameny na lampu veřejného osvětlení. Šlo o dva chlapce, kteří se snažili shodit z vrchu lampy malou plastovou lahev. Poškození lampy strážníci nezjistili. Chlapcům bylo doporučeno aby si zvolili jiný druh zábavy.

Zadrželi hledaného

21. září

Odpoledne před jednou hodinou prováděla hlídka městské policie kontrolu na sídlišti Na Podlesí.  Během této činnosti si strážníci všimli osoby jdoucí po chodníku, která odpovídala popisu osoby, po které bylo vyhlášeno pátrání. Šlo o muže z Jirkova, který při zadržení nekladl odpor a byl předán Policii ČR.


Museli jim domluvit
12. září

V noci mezi půlnocí a jednou hodinou obdržela městská policie stížnost na hluk na veřejném prostranství v Golovinově ulici. Strážníci po příjezdu na místo zastihli před restaurací skupinku asi 10 osob, které zde kouřily a hlasitě se bavily. Strážníci přítomné upozornili, že ruší noční klid. Někteří dokouřili a odebrali se do provozovny, zbylí se ztišili.

Hlučná oslava

11. září

Před půlnocí byla hlídka městské policie vyslána do Tyršovy ulici, kde docházelo k rušení nočního klidu hlasitou hudbou. Strážníci se po příjezdu na místo obrátili na majitele uvedeného domu. Ten se omluvil a strážníkům sdělil, že slaví narozeniny manželky. Přislíbil ztišení hudby. Strážníci počkali, až k tomu skutečně došlo.   

Kabelka se našla

10. září

Po třetí hodině odpoledne byla městská policie požádána MP Klášterec o pomoc v případu ztráty kabelky, kterou žena z Klášterce pravděpodobně zapomněla během jízdy autobusem. Strážnici zastihli uvedený autobus na zastávce u Lidlu. Obrátili se na řidiče a ten zapomenutou kabelku našel. Uvnitř kabelky se nacházela peněženka, peníze, telefon a další věci. Žena tak o nic nepřišla.

Museli ho tahat z kolejiště

9. září

V noci v půl jedenácté přijala městská policie oznámení o muži, který se nacházel v kolejišti na vlakovém nádraží. Strojvedoucí strážníkům sdělila, že muž vystoupil z vlaku, ale zřejmě pod vlivem alkoholu není schopen chůze. Muž z Polska strážníkům řekl, že přijel vlakem z Ústí nad Labem do Kadaně, kde mám domluvené zaměstnání. Hodlal přečkat na nádraží do rána a pak se nejbližším spojem vrátit zpátky do Ústí nad Labem. Strážníci mu vysvětli, že se nemůže pohybovat v kolejišti a pomohli mu se přesunout na bezpečné místo.


Okamžitá pomoc
1. září

Před šestnáctou hodinou prováděla hlídka městské policie kontrolu v Chomutovské ulici. Během ní strážníci uviděli upadnout člověka na chodník. Strážnici zjistili, že jde o muže z Kadaně, kterému se údajně zamotala hlava a poté upadl. Strážníci zkontrolovali jeho zdravotní stav ale nebyly zjištěny žádné známky zranění ani požití alkoholu. Muž lékařské ošetření odmítl a strážníci ho poté doprovodili do jeho domova.

Odložené věci musel uklidit

1. září

Městská policie přijala v odpoledních hodinách oznámení o černé skládce za bývalou pekárnou. Staré spotřebiče, pytle se stavební sutí, lino a další našli strážníci u kontejnerového stání. Provedli šetření v přilehlých domech. V jednom z nich nelezli otevřený byt a na chodbě další materiál, který se muž cizí národnosti chystal odložit ke kontejnerům. Muž slíbil nápravu tím, že odpad odveze na své náklady do sběrného dvora.

Utekli z výchovného ústavu

28. srpna

Večer před desátou hodinou požádala Policie ČR o pomoc při hledání vozidla, ve kterém měli být osoby po kterých bylo vyhlášeno pátrání. Hlídka městské policie vozidlo nalezla na parkovišti v Golovinově ulici. Ve vozidle bylo pět  mladistvých osob  bez dokladů. Dvě z nich odpovídaly popisu osob  v pátrání. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si zmíněnou pětici převzala k zjištění totožnosti. Zjistila, že tři osoby jsou pátrání pro útěk z výchovného ústavu.


Sám se přiznal
26. srpna

Večer před devátou hodinou byli strážníci vysláni do Chomutovské ulice. Po příjezdu na místo je oslovil muž, který se sám přiznal k úmyslnému rozbití skleněné výplně vchodových dveří. Udělal to ve vzteku, jelikož se pohádal se svou sestřenicí, která zde bydlí. Byla mu udělena pokuta a jeho skutek byl zaevidován do registru přestupků.

Spadl ze schodů

25. srpna

Odpoledne v půl druhé byla městská policie přivolána do domu v Chomutovské ulici k ležícímu muži. Muž,který byl pod vlivem alkoholu, pravděpodobně spadl ze schodů. Měl problém s komunikací, působil zmateně a stěžoval si na bolest nohy. Strážníci si všimli, že má levou nohu podivně zkrocenou a nerovnost v oblasti stehenní kosti. Na místo byla hned přivolána zdravotnická záchranná služba. Do jejího příjezdu poskytli strážníci muži první pomoc a kontrolovali jeho životní funkce.

Hořela udírna

22. srpna

Ráno po šesté hodině byl městské policie nahlášen v zahrádkářské kolonii. Dispečerka na místo přivolal také jednotku kadaňských hasičů. Na místě strážníci zjistili, že jde o požár udírny na zahradě. Majitele o této události vyrozuměli a na místě počkali, až bude požár uhašen.

Bývalá mu rozbila okno

22. srpna

V noci před druhou hodinou bylo na městské policie nahlášeno házení kamení do oken. Strážníci se na místě spojili s muže, který uvedl, že jeho bývalá přítelky mu hodila do okna lodžie pivní lahev a okno rozbila. Tato žena se ke všemu doznala. Muž byl poučen aby se spojil s majitelem bytu a ten vyčíslil vzniklou škodu. Věc dořeší přestupková komise.

Psí život není lidem lhostejný

20. srpna

Po jedenácté hodině byla městská policie upozorněna na psa, který byl již víc jak půl hodinu zavřený automobilu na parkovišti u Kauflandu. Strážníci v uvedeném vozidle psa skutečně objevili. Auto mělo trochu stažená zadní okénka. Řidiče se zkoušeli několikrát vyvolat místním rozhlasem  pracovníci obchodu. Bez úspěchu skončil i pokus o vyvolání majitele psa na blízkém koupališti. Nakonec se k vozidlu dostavila řidička s nákupem, která tvrdila, že hlášení rozhlasu nerozuměla. V té době byla dosahovala venku teplota kolem 28 stupňů. I když v tomto případě o týrání zvířete nešlo, dostalo se řidičce pokárání za její chování při péči o psa.    


Způsobil závadu bývalý přítel?
18. srpna

Na městskou policii se obrátila žena z Kadaně. Svoje vozidlo značky Ford měla zaparkováno na přilehlém parkovišti u služebny městské policie. Při cestě do Chomutova zjistila závadu na vozidla, když přední kolo začalo zadrhávat. Vozidlo v Chomutově odstavila. Prohlédl ho její bratr a zjistil, že byly povolené šrouby. Žena měla podezření, že závadu mohl způsobit její bývalý přítel, se kterým se nerozešla v dobrém a ani se s ním nestýká. Bylo jí doporučeno aby celou věc oznámila na Policii ČR.

Bezdomovce postavili na nohy

17. srpna

Kolem poledne byla městská policie upozorněna na chodníku ležícího muže v ulici Kpt. Jaroše.  Strážníci zjistili, že jde o místního bezdomovce. Zkontrolovali jeho zdravotní stav. Byl bez zranění, pouze pod vlivem alkoholu. Díky teplému počasí usnul na chodníku. Po probuzení odešel.

Pohádal se s matkou

12. srpna

V půl třetí v noci zaznamenala městská policie stížnost na nadměrný hluk v domě v Golovinově ulici. Příčinou byl muž křičící na ženu sprostá slova. Šlo o muže, který měl neshody se svou matkou. Strážníkům potvrdil, že se se svou matkou pohádal a omluvil se za hlučné chování. Jeho matka byla zjevně pod vlivem alkoholu. K žádnému zranění nedošlo.

Víc vystrašila sousedy

10. srpna

V noci před jedenáctou hodinou byla městská policie upozorněna na dívku sedící v okně domu na sídlišti Na Podlesí. Sousedi o ní měli strach. Po příjezdu strážníků se v uvedeném okně již nikdo nenacházel. Rodiče jedenáctileté dívky strážníkům vysvětlili, že dcera se pouze demonstrativně posadila na okno poté, co dostala vyhubováno za nepořádek ve svém pokoji. Dcera potvrdila, že neměla v úmyslu si nějak ublížit a jen se chtěla rodičům vzepřít.  


Navigace ho zradila
13. srpna

Polský řidič kamionu, který mířil do Tušimic, se příliš spolehl na navigaci, která ho ráno před osmou hodinou zavedla až na Mírové náměstí. Alespoň to tvrdil strážníkům, kteří mu uložili pokutu. Následně vyvedli nadměrné vozidlo z náměstí na správnou cestu. Díky nim, i zkušenosti řidiče nedošlo k žádné škodě na majetku.

Vyspal se na rohožce

9. srpna

Ráno po osmé hodině byla městská policie přivolána do Golovinovy ulice, kde si muž zabouchnul dveře od bytu a nemohl se dostat dovnitř. Na místě strážníci zjistili, že muž spal celou noc před dveřmi na rohožce. Protože u muže klíče od bytu nenašli, požádali o pomoc kadaňské hasiče, kteří byt otevřeli. Strážníci na místě počkali do příjezdu zdravotní sestry, která si pořídí duplikát klíče od bytu a v případě opakování situace muži otevře.

Fotil si jen nepořádek

8. srpna

Odpoledne před čtvrtou hodinou se na městskou policii obrátila žena z Tušimic, která byla s dětmi u vody a nelíbilo se jí, že je fotí muž schovaný za křovím. Muž, kterého strážníci zastihli u jeho chaty, uvedl, že rodinu oznamovatelky jen žádal, aby po sobě břeh Nechranic uklidili a fotil si odpad, který tam během dne přibyl. Strážníků dal k nahlédnutí fotografie v mobilním telefonu, které jeho slova potvrdily. Strážníci muže poučili aby podobné situace řešil v klidu a ve spolupráci s majitelem pozemku, kterým je obec Březno. Strážníci poté informovali oznamovatelku o průběhu šetření. Ta s rodinou místo opustila uklizené.


Hlučné mládež na hřišti
3. srpna

V půl osmé večer přijala městská policie oznámení, že na dětské hřišti na sídlišti Na Podlesí je skupina dětí, které zde kouří a dělají hluk. Strážníci na místě zastihli 7 dětí ve věku od 13 do 15 let. Nikdo z přítomných ale nekouřil ani nedělal hluk. Strážníci je přesto upozornili na četné stížnosti na jejich chování. Požádali je aby si našli jiné místo na scházení.

Nedal jim přednost

3. srpna

Odpoledne kolem jedné hodiny prováděla hlídka městské policie kontrolu v ulici Poštovní. Vozidlo značky Peugeot přijíždějící z vedlejší ulice nedalo služebnímu vozidlu přednost  a málem do něj nabouralo. Navíc řidič nebyl připoutaný. Šlo o muže z Klášterce nad Ohří, který u sebe neměl řidičský průkaz ani osvědčení o registraci vozidla. Že tyto doklady vlastní potvrdila až lustrace na Policii ČR. Věc dořeší odbor dopravy.

Po varování pokuta

2. srpna

V noci po desáté hodině  byla městská policie přivolána do Chomutovské ulice, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Z uvedeného bytu vycházela hlasitá hudba a zpěv. Muž, který strážníkům otevřel, vysvětlil, že slaví narozeniny a slíbil, že již bude klid. O zhruba hodinu později však byli strážníci na místo přivoláni znovu. Ženě, která se označila za pořadatelku oslavy, byla uložena pokuta.

Pozorná dispečerka

1. srpna
  
Ráno po půl osmé si obsluha kamerového dohlížecího systému všimla vozidla značky Audi na sídlišti 1. máje, které mělo otevřené dveře u řidiče. Na místo byla vyslána hlídka městské policie. Díky místní znalosti strážníci identifikovali majitele vozidla. Na místo se dostavila jeho přítelkyně, která vozidlo zajistila. Předtím provedla kontrolu, zda nebylo něco z vozidla odcizeno. Vše bylo v pořádku.


Hlučná oslava
26. července

Pár minut před půlnocí byla hlídka městské policie přivolána do Žitné ulice, kde docházelo k rušení nočního klidu. Z uvedeného bytu se ozýval zpěv a hudba. Otevřela mladá žena, která strážníkům řekla, že si byt půjčila od kamaráda a mají zde oslavu. Zúčastnilo se jí kolem deseti lidí. Žena se za rušení nočního klidu omluvila a slíbila, že již bude klid.

Rušení jako schválnost?

26. července

V noci před jednou hodinou na městskou policii  zavolala žena, která si stěžoval na opětovné rušení nočního klidu v domě v Chomutovské ulici.  Při příjezdu strážníků byl již na místě klid. Muž, který pouštěl nahlas hudbu, ji vypnul. Strážníci počkali s oznamovatelkou několik minut, zda se rušení nočního klidu nebude opakovat, ale muž o přítomnosti městské policie věděl a hlasitou hudbu si již nepustil.

Zavolali ji pomoc

25. července

Večer v půl desáté prováděla hlídka městské policie kontrolu v Chomutovské ulici. Strážníci si všimli sražené cyklistky. Na místě se nacházel také taxikář, kterému žena z Kadaně vjela pod auto. Strážníci přivolali zdravotnickou záchrannou službu a případ si převzala Policie ČR.

Sousedy rušily hrající si děti

24. července

V půl páté odpoledne byli strážníci přivoláni do Golovinovi ulice, kde si oznamovatel stěžoval na hluk od sousedů nad ním. Strážníci mu vysvětlili, že hluk hrajících si dětí sousedů není schválnost. Strážníci také oslovili i sousedy. Ty jim sdělili, že již apelují na bytové družstvo aby jim opravilo podlahu v pokoji, kterou mají špatnou, a tak nerušili souseda pod nimi.


Alkohol mu posílil sebejistotu
18. července

Po půlnoci zaregistrovala  obsluha kamerového systému skupinu čtyř osob, které byly zjevně pod vlivem alkoholu. Dosvědčovalo tomu i jejich chování (rozbití láhve, močení do květináče a odpadkového koše) při cestě k baru v ulici Jana Švermy a zpět na Mírové náměstí, kde skupina nastoupila do zaparkovaného vozidla. Vozidlo ale dojelo jen k Tyršově ulici, kde ho zastavila přivolaná hlídka městské policie. Za volantem seděl muž z Března, který odmítl dechovou zkoušku. Spolucestující tvrdili, že se s ním potkali náhodou a že jim nabídl odvoz se slovy, že je řidičem z povolání a tudíž i ve svém stavu je schopen je odvézt. Případ si převzala Policie ČR.  

Ztracená baterie

18. července

Kolem půl deváté dopoledne hlídka městské policie během své kontrolní činnosti našla na kruhovém objezdu mezi ulicemi Na Průtahu a Chomutovská baterii z elektrokola. Protože se nepodařilo zjistit majitele, byla předána na městský úřad do ztrát a nálezů.

Naháněli stádo dobytka

18. července

Večer po deváté hodině byla hlídka městské policie vyslána do Úhošťan, kde se mělo volně pohybovat několik kusů hovězího dobytka. Strážníci díky místní znalosti kontaktovali majitele zvířat a podařilo se jim několik kusů zahnat zpět na jeho pozemek. Přitom se zjistilo, že po okolních pozemcích se pohybuje celé stádo čítající cca 60 kusů. Aby se zabránilo pohybu zvířat směrem k hlavní silnici, kde hrozil střet s vozidly, byla na místo přivolána druhá hlídka MP. Společně se jim podařilo zahnat dobytek zpět na ohrazený pozemek.  

Vyžádal si ošetření

15. července

Před půl sedmou večer byli strážníci na žádost Policie ČR vysláni do Pokutické ulice, kde na zemi ležela osoba. Šlo o muže, který ležel v trávě vedle chodníku do Kadaňské Jeseně. Zjevně byl pod vlivem alkoholu. Se strážníky komunikoval zmateně a nebyl schopen chůze, ani jistě stát. Vyžádal si lékařské ošetření. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba. Zdravotní stav muže ale nevyžadoval hospitalizaci. Muž posléze odešel po svých do místa, kde se zdržuje.


Kosa narazila na kámen
14. července

Večer v půl osmé byla hlídka městské policie přivolána do Chomutovské ulice, kde se měli napadat dva muž. Strážníci na místě nalezli ležícího muže, kterého díky místní znalosti poznali. Muž měl krvavé zranění na obličeji, ale lékařské ošetření odmítl. Podle svědků měl muž napadat děti a poté napadnout muže, který v sebeobraně proti jeho útoku rázně zakročil. Případ si převzala Policie ČR.

Ukradl balík čokolády

12. července

Odpoledne kolem půl čtvrté byla městská policie upozorněna muže, který z jednoho obchodu utíkal s odcizeným zbožím. Oznamovatel strážníkům na místě upřesnil, že zahlédl dva muže a jeden z nich si nesl krabici, a poté začal utíkat. Druhý muž ho následoval. Strážníkům se ho podařilo podle popisu zadržet. Tvrdil jim, že se žádné krádeže nezúčastnil a v obchodě ani nebyl. Muže s krabicí, ve které byla čokoláda v hodnotě kolem 600 Kč, ani nezná. Znal jen jeho jméno. Že jde do obchodu krást zjistil až když utíkal ven. Případ si převzala Policie ČR.

Oslava narozenin se protáhla

6. července

V půl třetí v noci přijala městská policie oznámení o rušení nočního klidu v panelovém domě v Chomutovské ulici. Strážníci při příchodu do domu slyšeli hlasitý hovor z otevřeného okna uvedeného bytu. Jeho nájemník jim vysvětlil, že slaví narozeniny. A slíbil, že oslavu ukončí a bude klid. Strážníci později provedli kontrolu, zda k tomu skutečně došlo.


Rozjařený muž skončil na záchytce
18. června

Odpoledne kolem půl jedné byla městská policie přivolána do kadaňské nemocnice, kde měli na interní ambulanci problémového pacienta. Šlo o muže Klášterce nad Ohří, který měl pobíhat a skákat před jedoucí vozidla na rušné silnici. Za asistence strážníků bylo provedeno lékařské vyšetření. Muž neměl žádné zranění, ale test na drogy byl pozitivní. Proto lékař rozhodl o jeho převozu na záchytnou stanici v Teplicích. Ten byl proveden pod dohledem strážníků.

Jízdy na kole nebyl schopen
12. června

V půl páté odpoledne byla městská policie upozorněna na muže pod vlivem alkoholu, který v Golovinově ulici odhodil jízdní kolo do trávy a pokračoval dál pěšky. Šlo o kolo větší hodnoty. Strážníkům se podařilo muže najít. Byl právě odvážen sanitním vozem na ošetření do nemocnice. Muž se strážníkům přiznal, že kolo někde odhodil. Byl ve stavu, který vylučoval, že by na něj mohl znovu nasednout. Proto bylo dohodnuto, že si kolo vyzvedne, až ho propustí z nemocnice.  

Hádka o barvu rušila sousedy
11. června
Večer po deváté hodině byla městská policie přivolána do domu v Bystřické ulici, kde v jednom bytě mělo docházet k hádce a napadání. Po příjezdu slyšeli strážníci z uvedeného bytu pouze výměnu názorů ohledně malování. Obyvatelé bytu – žena z Velenic a muž z Bruntálu strážníkům vysvětlili, že v bytě žijí krátce a měli mezi sebou menší rozepři ohledně barvy na malování. Nikdo nebyl zraněn. Byli upozorněni, aby si dali pozor a aby tak nedocházelo k rušení nočního klidu.


„Zloděj“ tvrdil, že šel domů
10. června

Před šestnáctou hodinou přijala městská policie oznámení z domu v Tušimicích, že se zde do jednoho bytu někdo vloupal a rozbil přitom dveře. Oznamovatelka strážníkům na místě řekla, že ji muž nejprve kopal do vchodových dveří, poté šel o patro níž a rozbil dveře u jednoho bytu.  Označený pachatel, který byl z Klášterce nad Ohří, strážníkům řekl, že zde bydlí jeho družka u které přespává a on chtěl jít domů. O případu byla informována Policie ČR. Muž také strážníkům sdělil, že má u sebe v kufříku střelnou zbraň. Protože hrozilo, že by mohl být nebezpečný sobě nebo svému okolí, byla mu nasazena pouta. Následně byl převezen na Policii ČR k prokázání totožnosti. Je podezření, že se dopustil trestného činu.

Za nepořádek pokuta

9. června

Večer kolem devatenácté hodiny řešili strážníci dva muže, kteří zde dělali nepořádek. Kolem nich bylo poházeno několik pet lahví, plechovek a nedopalků od cigaret. Oba byli viditelně pod vlivem alkoholu. Protože u sebe neměli doklady, byli předvedeni na Policii ČR k ověření totožnosti a znečišťování veřejného prostranství jim byla uložena pokuta.

Pomohli mu na nohy

6. června

Když hlídka městské policie prováděla před šestnáctou hodinou kontrolu sídliště Na Podlesí, všimli si strážníci u jedno domu ležícího muže na trávě. Muž z Kadaně měl oteklý pravý kotník a stěžoval si na bolest a nehybnost pravé nohy v důsledku zranění. Přivolání zdravotnické záchranné služby odmítl s tím, že se bydlí opodál a že se chce  hlavně dostat domů, kde ho ošetří jeho přítelkyně. Strážníci muži pomohli vstát a cestou k jeho domovu ho podpírali.

Museli mu domluvit strážníci

5. června

Před půlnocí se na městskou policii obrátili lidé z domu v Chomutovské ulice, které rušila hra na kytaru a zpěv. Muž z uvedeného bytu strážníkům slíbil, že ihned hru ukončí a bude klid. Byl upozorněn, že pokud tak skutečně neučiní, bude mu udělena pokuta.


Ohraná písnička
2. června

Při kontrole Rooseveltových sadů si v místech za Kauflandem strážníci všimli místního bezdomovce, který zde na lavičce popíjel pivo. Byl vyzván aby přestal konzumovat alkohol a uklidil kolem se povalující igelitové tašky a skleněné lahve. Muž tak učinil a z místa odešel.  

Podomní prodejce

29. května

Městská policie byla upozorněna na osobu, která se pohybovala prostorách Kauflandu a na přilehlém parkovišti, a nabízela různé kosmetické zboží. Strážníci zjistili, že šlo o muže ze Zlatých Moravců, který zde hledal potencionální zákazníky a zboží jim nutil. Za porušení tržního řádu mu byla uložena pokuta.

Chytračení ji nevyšlo

29. května

Ráno před osmou hodinou byla městská policie přivolána do Kauflandu, kde došlo k drobné krádeži. Strážníci na místě zjistili, že přestupku se dopustila žena z Kadaně, která úmyslně zaměnila samolepky bio banánů za normální, což dosvědčil pořízený videozáznam. A navíc si do tašky strčila mango a prošla pokladnou bez jeho zaplacení. Obchodu způsobila škodu ve výši 162,25 Kč. Byla ji uložena bloková pokuta.

Mládě sovy skončilo v dobré péči

29. května

Kolem poledne se na městskou policii obrátila žena ze sídliště Na Podlesí, které si všimla zvířete ve křoví a měla obavu, že je  zraněné. Strážníci zjistili, že jde pravděpodobně o mládě sovy pálené. Ptáče chráněného druhu bylo odchyceno a bez zranění převezeno do záchranné stanice zvířat v Zooparku Chomutov


Na psa prý vzal sekeru
27. května

Před polednem oznámil muž z Prunéřova, že jeho psa napadl bratr se sekerou. Ten ale strážníkům tvrdil, že nic takového neudělal. Ani pes nejevil žádn
é viditelné známky zranění. Proto doporučili jeho majiteli a s ním zašel na vyšetření k veterináři. Pokud bude zjištěno zranění z důvodu napadení, bude věc předání příslušnému orgánu pro podezření s týrání zvířat.

Uklidňovali pacienta

26. května

Večer před desátou hodinou byla městská policie přivolána do chirurgické ambulance v Kadani, kde měli problém s agresivním pacientem, který nespolupracoval při vyšetření hlavy. Šlo o staršího muže z Chomutova, pobývajícího toho času v kempu ve Vikleticích. Na hlavě měl tržnou ránu a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Strážníkům řekl, že upadl cestou z hospody a způsobil si zranění. Strážníci ho doprovodili na ošetření a následně zajistili i asistenci při jeho převozu sanitním vozem do Vikletic.

Někdo čmáral na zeď

26. května

Ráno během kontrolní činnosti v ulici Na průtahu hlídka městské policie zjistila, že někdo pomaloval zeď u vchodu na skateboardové hřiště nejspíše černým fixem. O vandalském činu byl informovány příslušné odbory městského úřadu.

Neznalost neomlouvá

24. květn
a
Kolem dvacáté hodiny byla městská policie upozorněna, že v Chomutovské ulici někdo vynáší odpad ke kontejnerovému stání. Strážníci na místě zjistili, že se jednalo o rodinu z Polska, která se právě nastěhovala. O tom, že se nesmí vynášet nábytek k popelnicím, údajně nevěděli.

Hlučná oslava narození dítěte

23. května

V noci před jedenáctou hodinou vyjeli strážníci řešit případ rušení nočního klidu. Hluk byl slyšet z rodinného domu. Na místě probíhala oslava narození dítěte. Muž, který byl za oslavu zodpovědný, byl upozorněn na rušení nočního klidu a slíbil, že hudba bude ztišena.


Nechtěl, ale rozbil
21. května

Před půl osmou večer obdržela městská policie oznámení z obytného domu, že zde někdo rozbil sklo ve vchodových dveří. Strážnici na místě zastihli muže z Kadaně, který se k rozbití skleněné výplně přiznal. Uvedl, že výplň nechtěl rozbít, jen se o sklo opřel o dveře a sklo se rozbilo. Na místě byl přítomen i jeho bratr, který slíbil úhradu škody a domluvil se na tom s předsedkyní společenství.

Na hřišti se psi nevenčí

21. května

Obsluha dohlížecího kamerového systému zaznamenala volný pohyb psa na dětském dopravním hřišti v Kadani.  Strážníci ženu, která psa venčila, na místě sice nezastihli, ale po místním šetření se jim ji podařilo dohledat. Žena byla poučena, že porušila vyhlášku o volném pohybu psů a byla ji udělena bloková pokuta.

Příště si dají pozor

20. května

Odpoledne po půl šesté si obsluha  dohlížecího kamerového systému městské policie všimla, jak tři muži odkládají nábytek u stání na kontejnery. Strážníci zjistili, že šlo o tři Ukrajince. Byli poučeni, že se tím dopustili přestupku. Byla jim uložena pokuta a dále zajistili odklizení odpadu.

Hříšníka vypátral
i
16. května

Odpoledne po jedné hodině zaznamenala jedna z kamer dohlížecího systému muže, který odkládal dřevěné desky od skříně mimo vyhrazené místo. Strážníci po příjezdu provedli místní šetření a podařilo se jim najít zmíněného hříšníka z Kadaně, který se k činu přiznal. Byla mu uložena bloková pokuta.  


Zmizel mu kůl od plotu
2. května

Ráno kolem deváté hodiny se na městskou policii obrátil muž z Kadaně a oznámil, že mu někdo z jeho pozemku odcizil dřevěný kůl od plotu. Strážníkům místo, kde odcizení kůlu došlo, ukázal a sdělil jim, že odcizeného kůlu si všiml u jedné z přilehlých zahrádek. Majitel zahrádky to vysvětil tím, že tento kůl našel v nedalekém remízku za svojí zahradou.

Noční hádka

30. dubna

V noci před třetí hodinou byla městská policie přivolána do domu v Chomutovské ulici, kde docházelo k rušení nočního klidu. Strážníci zjistili, že příčinou byla hlasitá partnerská hádka mezi mužem z Chomutova a ženou z Kadaně. Oba slíbili, že se situace již nebude opakovat. Poté žena z bytu muže odešla.

K nápravě nedošlo

29. dubna

Večer před sedmou hodinou odchytila hlídka městské policie volně pobíhajícího psa. Šlo o křížence malých rozměrů. Strážníci šetřením zjistili jeho majitelku a získali také informace, že se pes po ulici pohybuje bez dostatečného dozoru a vodítka pravidelně. Za psa nebyl dosud uhrazen stanovený poplatek, nebyl očipován ani očkován proti vzteklině. Protože majitelka psa byla za tyto přestupky řešena již v minulosti, a k nápravě nedošlo, byl její případ postoupen přestupkové komisi.

Přehraboval se v kontejnerech

29. dubna

Po devatenácté hodině v ulici U Stadionu strážníci umravňovali muže z Prunéřova, který vyhazoval jednotlivé pytle z kontejnerů na komunální odpad na zem, kde odpad prozkoumával a znečišťoval veřejné prostranství v okolí přístřešku na kontejnery. Jeho jednání bylo oznámeno správnímu orgánu a zapsáno do evidence přestupků


Včelí rojení
27. dubna

Po poledni byla městská policie upozorněna na roj včel ve Smetanových sadech nedaleko Orfea. Strážníci zjistili, že roj včel se nachází v dutině stromu zhruba ve 4m výšce. Na místo byl přivolán včelař z Kadaně, který jim sdělil, že roj včel  je v tomto místě každý rok a není nebezpečný. Navíc  je v dutině stromu a nejde jej odstranit.

Lup si ukryla do kočárku

26. dubna

Po sedmnácté hodině byli strážníci přivoláni do Alberta, kde museli řešit krádež zboží v hodnotě 389 korun. Dopustila se jí žena, která si zboží schovala do kočárku na na pokladně platila jiný drobný nákup. Ten se jí ale prodražil o uloženou pokutu.

Došlo k nápravě

24. dubna

V půl páté odpoledne prováděla hlídka městské policie kontrolu v Chomutovské ulici. Strážníci si přitom všimli, že u jednoho z popelnicových stání někdo vyhodil sedací soupravu. Po místním šetření zjistili, že se jednalo o ženu z Kadaně, která se k tomu přiznala. Přislíbila, že vyhozený nábytek odklidí do nedalekého přistaveného kontejneru. Strážníci provedli následnou kontrolu a zjistili, že se tak opravdu stalo.


Boural a ujel
23. dubna

V noci kolem jedenácté hodiny byla městská policie požádána Policií ČR o spolupráci při pátrání po bílé dodávce, která v Chomutovské ulici nabourala několik osobních vozidel a z místa ujela. Když se auto podařilo najít, strážníci v součinnosti s policií zajistili podezřelého, který byl v podnapilém stavu. Při opakované dechové zkoušce mu byly naměřeny 3 promile alkoholu v krvi.

Nouzový stav ovlivnil i zásobování

22. dubna

Po čtvrtého hodině  v noci byla hlídka městské policie vyslána k Lidlu, kde probíhala vykládka zboží z nákladního vozidla. Strážníci řidiče upozornili, že v minulosti bylo dohodnuto, že zásobování bude prováděno až po šesté hodině, aby nedocházelo k rušení nočního klidu. Řidič jim řekl, že o tom ví, ale vzhledem k nouzovému stavu, který vyhlásila vláda ČR, zásobují v současné době v nepravidelných intervalech.

Noční bruslení

21. dubna

V noci po druhé hodině  obsluha kamerového systému zaznamenala v Chomutovské ulici dvojici mladíků, kteří zde jezdili na kolečkových bruslích. Strážníkům se oba nezletilci snažili vysvětlil svoji noční přítomnost venku tím, že si prý jeli pro kolečkové brusle, které předtím zapůjčili kamarádům. Oba byli předáni do rukou svých zákonných zástupců.

Občané jsou bdělí

17. dubna

Po sedmnácté hodině obdržela městské policie telefonické upozornění, že v ulici Žitná do přistaveného kontejneru byl odložen větší počet pneumatik. Oznamovatelka uvedla i firmu, která to provedla. Její majitel strážníkům přiznal, že pneumatiky do kontejneru vyhodil jeho syn a slíbil nápravu. Při následné kontrole se pneumatiky na uvedeném místě již nenacházely.  


Pomohli ženě v nouzi
13. dubna

Před polednem, během kontroly v Rokelské ulici, zahlédla hlídka městské policie starší ženu, které seděla na chodníku pod klášterem. Žena strážníkům řekla, že upadla a uhodila se do hlavy. Strážníci na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která ženu převezla na ošetření do nemocnice. Žena u sebe neměla doklady a nemohla si vzpomenout na adresu bydliště ani datum narození. Strážníkům se po místním šetření podařilo adresu jejího bydliště zjistit.

Z autobusu ji měli pomoci strážníci

11. dubna

Mladá dívka při cestování usnula a vzbudila se až v zamčeném autobuse na zastávce v ulici Kpt. Jaroše u Lidlu kolem šestnácté hodiny. Protože neměla u sebe telefon, musela poprosit kolemjdoucí o přivolání městské policie. Strážníci se snažili spojit s provozovatelem autobusu. Po několika minutách se na místo dostavil řidič, dívce otevřel a omluvil se jí.

Nehoda kamerám neunikla

10. dubna

Odpoledne před druhou hodinou obsluha kamerového systému zaznamenala dopravní nehodu, ke které došlo na kruhovém objezdu na křižovatce ulic Na Průtahu a Kpt. Jaroše. Strážníci, kteří byli na místo vysláni, zjistili, že jeden motocykl zastavil před přechodem pro chodce a druhý motocykl jedoucí za ním  nedobrzdil a v malé rychlosti do něj narazil. Přitom došlo ke zranění spolujezdkyně na prvním motocyklu. Měla krvácející poranění pravého kolena, byla v šoku a stěžoval asi na bolesti. Strážníci se o ni do příjezdu zdravotnické záchranné služby postarali.

Ptáče skončilo v záchranné stanici
7. dubna

Městská policie obdržela dopoledne oznámení o nalezení zraněného zvířete na Mírovém náměstí. Šlo o mládě poštolky. Zraněné ptáče si strážníci převzali a kontaktovali záchrannou stanici v Zooparku Chomutov, které si opeřence převzala do své péče.  


Nedali si říct
28. března

V půl jedné v noci se na městskou policii městskou policii obrátil obyvatel domu v Chomutovské ulici, kde docházelo k rušení nočního klidu. Strážníci na místě zjistili, že hlasitou reprodukovanou hudbu si pouští mladík se svým kamarádem. Protože ale rušení nočního klidu zhruba po půlhodině pokračovalo, dořeší případ přestupková komise.

Nezvaný návštěvník

27. března

V noci po jedné hodině se na městskou policii obrátila žena z domu v Chomutovské ulici, které slyšela, jak se v domě někdo pohybuje a měla strach. Při příjezdu strážníci zjistili vykopnutou spodních část vchodových dveří. Na pomoc byla přivolána druhá hlídka. V druhém patře na schodech seděl muž z Kadaně. Strážníkům sdělil, že čeká na kamaráda. Uvedl ale jen jeho jméno. Také tvrdil, že dveře nerozbil, že už byly rozbité při jeho příchodu, a že si to mohou ověřit z kamerového záznamu. Protože bylo podezření z vloupaní a poškození cizí věci, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si případ převzala.   


Přivolali mu pomoc
23. března

Dopoledne kolem desáté hodiny prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v ulici Kpt. Jaroše a zahlédla muže ležícího na chodníku. Muž strážníkům sdělil, že při cestě domů se mu zamotala hlava a upadl. Na hlavě měl tržnou ránu a mluvil poněkud zmateně. Proto strážníci přivolali na místo zdravotnickou záchrannou službu, které muže převezla na ošetření.

Sprosté nadávky byly mířeny jinam

17. března

Ráno po půl osmé se na městskou obrátil muž, který si postěžoval na sprosté nadávky ozývající se z bytu pod ním. S tímto sousedem v tento den ale žádný konflikt neměl. Muž z uvedeného bytu strážníkům vysvětlil, že hraje hry a u toho nadává, že to nepatří nikomu konkrétnímu. Strážníci ho přesto poučili o zásadách slušného chování v obytném domě, aby se nedopouštěl přestupku proti občanskému soužití.

Sprejery na požádání

14. března

Odpoledne před půl pátou byla městská policie upozorněna, že ve Věžní ulici skupinka osob sprejuje na zídku u parkoviště. Na místě strážníkům syn majitele pozemku oznámil, že malovaní na zeď provádí na přání rodičů. Strážníci si ještě vlastnictví pozemku ověřili.


Na faře jim dobil mobil
5. března

Večer před šestou hodinou byla městská policie upozorněna, že tři bezdomovci zvoní a dobývají se na faru. Strážnici na místě zjistili, že jim nejde o duchovní útěchu ani nic jiného, ale jednomu z nich se zde dobíjel mobilní telefon. To se také následně potvrdilo.

Hlasitě se vybavovali

5. března

V noci mezi jednou a druhou hodinou byla městská policie přivolána do domu na sídlišti Na Podlesí, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Oznamovatel si postěžoval, že nájemníci v bytě nad ním se hlasitě baví. Strážníci se s nimi spojili  a upozornili je na rušení nočního klidu.

Zapomněl kde má byt

4. března

Večer před osmou hodinou se strážníci snažili pomoci zmatenému staršímu muži z Chomutova, který se pohyboval v Golovinově ulici. Muž jim sdělil, že má v Kadani byt po rodičích, ale že zapomněl, kde to je. Strážníci si od něj vzali číslo na jeho manželku. Ta jim řekl, že na svého muže čeká a udala jim přesnou adresu v Golovinově ulici. Strážníci tam muže doprovodili.

Při krádeži myslel na ochranu

4. března

Odpoledne kolem páté hodiny byli strážníci přivoláni do Kauflandu, kde byl zadržen pachatel drobné krádeže. Jak strážníci zjistili, šlo o muže z Gruzie, který přes pokladnu pronesl zboží v hodnotě 289,20 Kč, které nezaplatil. Byly mezi tím i kondomy. Později zboží zaplatil. Případ dořeší přestupková komise.


Pomohli mu dojít do cíle
2. března:

Večer po osmé hodině byli strážníci vysláni Na Podlesí, kde měl na chodníku ležet mladý muž. Strážníci zjistili, že jde o mladého muže z Klášterce nad Ohří, který v současné době bydlí u své babičky v Kadani. Byl pod vlivem alkoholu. Strážníci muže probudili a pomohli mu postavit se na nohy. S pomocí strážníků došel ke své babičce, které vnuka předali. Muž měl drobné povrchové zranění na ruce, které si podle svých slov způsobil v práci.

Nákup si ukryl pod bundu

2. března

Dopoledne v půl desáté byla městská policie přivolána do Kauflandu, kde došlo k drobné krádeži. Muž z Mašťova se pokusil odcizit zboží v hodnotě 569 korun, které si ukryl pod bundu. Protože u sebe neměl doklady, byl předveden na služebnu Policie ČR, kde byla ověřena jeho totožnost. Jeho čin byl zaznamenán do registru přestupků.


Z vlaku zmizela kladívka
26. února

V noci v půl desáté byla městská policie přivolána na nádraží Kadaň-Prunéřov. Z vlakové soupravy, která přijela z Děčína, došlo k odcizení kladívek na rozbíjení oken v případě nouze. Strážníci se od vlakvedoucího dozvěděli, že k jejich odcizení došlo v úseku Děčín – Ústí nad Labem. Proto ho poučili, že případ musí řešit orgány působící v tomto katastru.

Za hluk se omluvili

22. února

V noci před jedenáctou hodinou byli strážníci přivoláni na sídliště Na Podlesí, kde obyvatele rušil hluk z restaurace, kde probíhala romská zábava. Muž, který měl zábavu na starost okamžitě po jejich příjezdu zajistil ztišení hudby a omluvil se, že si neuvědomili kolik je hodin. Přislíbil, že se situace již nebude opakovat. To si strážníci zhruba za hodinu přijeli zkontrolovat.

Na dveřích našel dámské přirození

19. února

Večer před šestou hodinou se na městskou policii obrátil muž z domu v Chomutovské ulici, kde měl  asi týden pronajatý byt.  Na vchodové dveře do jeho bytu mu někdo sprejem nakreslil dámské přirození. Pachatele se zjistit nepodařilo. V případě škody na majetku by se měl majitel bytu obrátit na Policii ČR.


Problémový host daleko nedošel
18. února

Před šestnáctou hodinou byla městská policie přivolána do provozovny v Poštovní ulici, kde měli problém s  hostem. Strážníci zjistili, že jde o muže z Ukrajiny, který se zde opil, poté odešel na záchod a od té doby sedí mezi dveřmi bez kalhot. Muž se strážníky komunikoval a po chvíli se zvedl a z restaurace odešel. Došel jen do ulice Kpt, Jaroše, kde si sedl u plotu a odmítl jít dále. Na denním světle bylo vidět, že má zranění na hlavě. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže převezla k ošetření na chirurgické oddělení do nemocnice.

Vetřelci v naší přírodě škodí pastvině

18. února

Dopoledne provedli strážníci kontrolu lokality v Pokutické ulici, kde se zdržují bezdomovci. Na místě byla přítomna žena z Prunéřova, které zde krmila samici křížence vietnamského prasete se čtyřmi selaty. Tato zvířata devastují okolní pastvinu pro koně. Protože se jedná o nepůvodní druh, který žije ve volné přírodě, je tu obava, aby se nekřížil s původním druhem divokého prasete. Informace byly předány na odbor životního prostředí.

Pila a pak bourala u kláštera

15. února

V ulici Kana Švermy u františkánského kláštera došlo během dne k dopravní nehodě. Auto zde narazilo do ozdobného zábradlí a došlo k poškození sedmi kusů jeho sloupků. Ve vozidle seděla žena z Klášterce nad Ohří, které byla v šoku. Strážníkům se přiznala, že řídila pod vlivem alkoholu. Případ si převzala Policie ČR. Byl zajištěn odtah vozidla a kadaňští hasiči provedli úklid a odstranění ostrých částí sloupků.


Sladkost ji vyšla draho
10. února

Večer před osmou hodinou řešila městská policie krádež v Kauflandu. Mladá slečna si chtěla bez placení pochutnat na sušence Oreo za 19,90 Kč. V evidenci přestupků zatím žádný záznam neměla. Byla ji uložena bloková pokuta. Vzhledem k jejímu věku byl o případu informován odbor sociálních věcí.

Museli si po sobě uklidit

10. února

Mezi třetí a čtvrtou hodinou odpolední byli strážníci vysláni na Mírové náměstí, kde poblíž restaurace slunce skupinka bezdomovců dělala nepořádek. Šlo o šestici mužů bez domova. Strážníci je vyzvali, aby prostor opustili a uklidili po sobě nedopalky cigaret. To muži také učinili.

Bratři se do sebe pustili

8. února

V noci po jedenácté hodině obdržela městská policie oznámení, že v jednom domě v Chomutovské ulici došlo k fyzickému napadení několika osob. Strážníci na místě zjistili, že se zde nepohodli dva bratři. Nikdo však nebyl zraněn a nepotřeboval lékařské ošetření. Při incidentu nedošlo ani k žádné škodě na majetku. Strážníci je ještě upozornili aby dodržovali noční klid.  

Ublížil si sám

7. února

V noci před jedenáctou hodinou ohlásil muž z Prunéřova, že ho někdo napadl. Strážníkům, kteří na místo přijeli, muž řekl, že si nepamatuje kdo to byl, že mají zjistit, jak ke svému zranění na nose přišel. K případu ještě řekl, že se probudil na podlaze ve svém bytě, kde byl sám a předtím vypil láhev vodky. Lékařské ošetření odmítl. Strážníci se poptali sousedů, ale nikdo o ničem nevěděl. Muž nakonec usoudil, že si zranění způsobil sám.


Zachytila ho kamera
3. února

Kolem třetí hodiny odpoledne zaznamenala obsluha bezpečnostního kamerového sytému muže, který do prostoru kontejnerového stání odložil plynový sporák. Jak strážníci zjistili, šlo o muže z Chomutova. Strážníkům sdělil, že byl montovat nový plynový sporák u klienta a ten starý odložil do kontejnerového stání. Tím se dopustil přestupku a byla mu uložena bloková pokuta.

I „trošku“ může druhé rušit

2. února

Před půlnocí byla městská policie přivolána do domu v Sukově ulici, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Strážnici na místě zjistili, že z uvedeného bytu se ozývá hlasitá hudba. Uživatel bytu měl podle svých slov jen „trošku hlasitě puštěnou hudbu“.  Případ dořeší přestupková komise.23. března po jedenácté hodině v noci si obsluha dohlížecího kamerového sytému městské policie všimla muže pohybujícího se na střeše sportovní haly. Nějakým předmětem se snažil rozbít prosklené dveře, které se nachází na terase. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka městské policie. Před příjezdem strážníků muž ze střechy seskočil. Obsluha kamerového systému ho dále sledovala a strážníky navigovala. Když byl zadržen, strážníkům na otázku, co dělal na střeše, odvětil, že sbíral nedopalky. Případ si převzala k došetření Policie ČR.

15. října dopoledne zaznamenala obsluha bezpečnostního kamerového systému psa, který se volně bez dozoru pohyboval po dětském hřišti v areálu bývalých kasáren. Díky dohledu a trasování se  podařilo zjistit jeho majitele, který se nacházel v Průmyslové ulici. Psa si zajistil proti svévolnému pobíhání a byla mu uložena bloková pokuta.

Po sedmé hodině večer si obsluha kamerového systému městské policie všimla skupinky osob, které popíjely pivo na veřejném prostranství v Chomutovské ulici. Přivolané hlídce se podařilo prokázat přestupek u tří osob, kterým byla uložena bloková pokuta.

10. července v noci, kolem půl druhé zaznamenala kamera dohlížecího systému městské policie osobu, která při přecházení přechodu od Penny k Lidlu se zastavilo u dopravní značky a něco na ní kreslila lihovým fixem. Osoba pak pokračovala směrem ke Kauflandu. To již na místo mířila hlídka městské policie, která ji zadržela. Šlo o muže z Klášterce nad Ohří.  K činu se přiznal a byla mu udělena bloková pokuta.   

Večer 20. února došlo v Chomutovské ulici k rozepři několika lidí při které došlo nejen ke slovnímu ale i fyzickému napadání. Incident řešila městské policie. Jeden z aktérů  incidentu si stranou odložil pár červených bot v hodnotě 600 Kč. Nepozornosti zúčastněných využil muž z Kadaně, který tyto boty vzal a snažil s nimi nepozorovaně zmizet.  To se mu ale nepodařilo. V jeho stopách se vydal jeden ze strážníků. Před ním se dal pachatel na útěk.  Pravidelná fyzická příprava městské policie se ale v tomto případě vyplatila. Muž byl dostižen a boty se vrátily majiteli. Případem se bude zabývat přestupková komise.

V sobotu 30.listopadu po jedné hodině v noci prováděla hlídka městské policie kontrolu v okolí Kauflandu. Během kontroly si strážníci všimli dvojice mužů, kteří útěkem reagovali na projíždějící hlídku Policie ČR. Strážníci muže zadrželi. Šlo o občany Běloruska. Jeden z nich měl s sebou vínový batoh, ve kterém bylo několik různých barev ve spreji. Při kontrole Rooseveltových sadů, okolí zimního stadionu, koupaliště a sportovní haly bylo nalezeno několik sprejem pomalovaných míst. Další byla během dne nalezena na Nábřeží Maxipsa Fíka. Na základě místní znalosti bylo vysloveno podezření, že nápisy se shodují s těmi, které se v létě objevily na skateboardovém hřišti a na cyklostezce do Prunéřova. Případ si převzala Policie ČR.

V říjnu se městská policie zaměřila na kontrolu míst, kde nocují lidi bez domova. V okolí těchto míst vznikají černé skládky z věcí a odpadků, které zde bezdomovci zanechávají. Byly jim poskytnuty plastové pytle a rukavice, aby si nepořádek po sobě sami uklidili. Odvoz naplněných pytlů zajistily Technické služby Kadaň.

Během kontroly v Chomutovské ulici objevila hlídka městské policie černou skládku u kontejnerů na komunální odpad. Nacházely se zde odhozené kusy nábytku, plovoucí podlaha, pohovka, pračka, krabice a další vybavení bytu. Strážníci zahájili pátrání po tom, kdo tuto černou skládku založil. Během šetření jim pomohl záznam z kamery, kterou do domu instalovalo společenství vlastníků. Díky místní znalosti se jim podařilo identifikovat tři osoby, které věci ke kontejnerovému stání ukládaly. Byla jim uložena bloková pokuta. Jeden z trojice s ní nesouhlasil a jeho případ dořeší přestupková komise.

Při besedě s občany na sídlišti C zazněla připomínka k nepořádku u kontejnerových stání, kam lidé odkládají  především nepotřebné věci z domácností. Městská policie následně zvýšila kontrolní činnost za pomocí fotopastí a přenosných kamer. Díky tomu se již podařilo přistihnout několik hříšníků, jejichž případy následně řeší příslušné orgány. Je třeba připomenout, že občané Kadaně se mohou celý rok (365 dní)  a zdarma tohoto odpadu zbavit ve sběrném dvoře v areálu Technických služeb Kadaň v Polní ulici. Vrátnice je otevřena od 7.00 do 17.00 hodin. Navíc jsou v jednotlivých lokalitách města pravidelně rozmisťovány velkoobjemové kontejnery. Rozpis najdete na webových stránkách TS Kadaň a také v Kadaňských novinách.  

Po devatenácté hodině byla městská policie upozorněna na vylitou kapalinu na kruhovém objezdu u Lidlu. Povrch se stal kluzký a hrozila dopravní nehoda. Strážníci zjistili, že rozlitou kapalinou byla nafta. Na místo byli přivolání hasiči, aby znečištění vozovky odstranili. Dispečerka bezpečnostního kamerového systému ze záznamu zjistila, že nafta unikla z projíždějícího firemního vozidla a kudy vozidlo jelo. To potvrdily i skvrny od nafty. Podařilo se tak zjistit i totožnost řidiče. Případ byl předán příslušnému správnímu orgánu.        

Půl hodinu před půlnocí si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla počínání několika osob  z nichž jedna poničila nově vysazený strom i s jeho dřevěnou podpěrou. Přivolaní strážníci je zadrželi v Husově ulici, kde pětice chtěla navštívit zdejší zábavní podnik. Šlo o návštěvníky z jiných měst. K činu se přiznal mladík z Meziboří. Orientační dechová zkouška ukázala, že měl v krvi 0,19 promile alkoholu. Případ byl předán na odbor životního prostředí. Další kroky budou následovat po vyčíslení způsobené škody.

V půl třetí dopoledne byla hlídka městská policie vyslána do ulice Jana Švermy, kde se na zemi povalovali dva muži, zjevně pod vlivem alkoholu, kteří slovně napadali kolemjdoucí. Jak strážníci na místě zjistili, šlo o muže, kteří zaměstnávají strážníky skoro každý den. Zvláště jeden z dvojice, kterému pomáhali také předchozí den, aby se vůbec postavil na nohy. Musela k němu být přivolána zdravotnická záchranná služba, pro kterou je to rovně známý pacient.  A zmíněný muž zaměstnal strážníky a zdravotníky i den předtím, a ještě se choval tak agresivně, že při jeho převozu do nemocnice byla potřeba asistence městské policie. V tomto případě se jedná o téměř sisyfovskou práci, která zaměstná řadu lidí, kteří by mohli zatím společnosti sloužit jinak.

14. ledna po osmnácté hodině byli strážníci vysláni do ulice Jana Roháče. Z důvodu prudkého poklesu teploty a sněžení zde došlo k vytvoření náledí, na kterém dostal smyk osobní automobil, který zablokoval dopravu. Strážníci za pomoci posypové soli a štěrku uvízlé vozidlo vyprostili a teprve poté mohl projet i posypový vůz TS Kadaň. Městská policie též vlastními silami obnovila sjízdnost kruhového objezdu na křižovatce ulic Na Průtahu, Kpt, Jaroše a Chomutovská, kde uvízlá vozidla zablokovala dopravu. Dále za pomoci jednotky kadaňských hasičů provedli strážníci ruční prosolení komunikace vyproštění vozidel uvízlých nad stavebninami v ulici Rokelská, kde také nemohlo projet vozidlo údržby.

Nepořádek, který po sobě zanechávají lidé bez domova na místech, kde většinou přebývají, není strážníkům lhostejný. Zvláště, když někteří z nich se ve svém volném čase věnují myslivosti a mají k přírodě velmi blízký vztah. V prosinci bylo provedeno několik kontrol se zaměřením na veřejný pořádek. Bezdomovci nad nemocnici a v lesíku v Prunéřově byli na zanechaný nepořádek několikrát upozorněni. Slíbili, že si ho uklidí. Což také do stanovené lhůty učinili. Odpad uložili do pytlů, které odvezly Technické služby Kadaň.

18. listopadu v ranních hodinách si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla, že v Chomutovské ulici jsou odloženy části sedací soupravy vedle kontejnerového přístřešku. Z kamerového záznamu bylo zjištěno, odkud sem byl odpad sem v nočních hodinách přinášen. Strážníci pak následně zjistili, kdo sem odpad odložil. Muž z Kadaně jim řekl, že neměl možnost odvozu a že se odpad nesmí takto odkládat, prý netušil. Byla mu uložena bloková pokuta.
Před dvanáctou hodinou obsluha kamerového systému zaznamenala další ukládání odpadu k tomu přístřešku. Odpad vynášel muž z auta značky Ford. Muž z Klášterce se strážníkům přiznal, že zde věci odložil, protože si myslel, že kancelářskou židli někdo odnese a deky někdo využije. Také jemu byla uložena bloková pokuta.

Zachyceno kamerou

30. října po šestnácté hodině si obsluha kamerového systému všimla nakloněného stožáru u nákupního centra u křižovatky Na Podlesí a Na Průtahu. K poškození stožáru došlo silným větrem. Městská policie se spojila se zástupcem obchodního centra. Na místo byli přivoláni hasiči z Kadaně a Klášterce nad Ohří, kteří za pomoci vysokozdvižné plošiny nebezpečný stožár demontovali. Strážníci během demontáže dohlíželi aby nedošlo ke vstupu osob do ohroženého prostoru.

V noci po druhé hodině neušla pozornosti obsluhy dohlížecího kamerového systému podezřelé chování trojice osob v ulici Kpt. Jaroše. Zdálo se, že se pokouší zastavovat projíždějící vozidla s úmyslem prodat notebook, který měly u sebe. Bylo podezření, že může pocházet z krádeže. Před strážníky se podezřelí dali na útěk. Dvojice mladých mužů byla zadržena v Golovinově ulici. Třetí osobou byl nezletilec z Prunéřova. Muži tvrdili, že notebook našli. V té době neměla Policie ČR hlášení o jeho krádeži. Byl proto předán do ztrát a nálezů.

Večer po deváté hodině si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla jak v ulici Chomutovská u Slovanu jezdí nezletilé děti na kole a nemají na hlavě cyklistickou přilbu. Přivolaní strážnici zjistili, že jde o dva bratry, kteří již byli několikrát upozorněni na povinné nošení cyklistických přileb. Jejich rodiče porušení zdůvodnili tím, že žádné helmy doma nemají. O případu byl informován příslušný odbor městského úřadu.  

I když v Kadani není mnoho lidí bez domova, řada z nich zaměstnává městskou policii prakticky každý den.  Mezi každodenní úkoly strážníků tak patří pomáhat jim na nohy po nadměrné konzumaci alkoholu nebo řešit nepořádek, který po sobě na různých místech ve městě zanechávají. Jeden z mnoha případů zaznamenal kamera městské policie u kruhového objezdu v ulici Kpt. Jaroše. Bezdomovec zde na frekventovaném místě ulehl na chodník odpoledne po jedné hodině. Tedy v době, kde zde prochází také velký počet dětí a studentů kadaňských škol. Pro ně zrovna nebyl dobrým příkladem. Pomoci na nohy mu museli opět strážníci. Nepořádek, který po sobě zanechal uklidili pracovníci technických služeb.

Šestého srpna po jedné hodině v noci zpozorovala obsluha kamerového systému muže, jak v Chomutovské ulici na parkovišti před Tepelným hospodářstvím Kadaň demoluje osobní automobil. Přivolaní strážníci zjistili, že podnapilý muž rozbil zadní okno u zaparkovaného vozidla. Poškozené auto patří jeho otci z Tušimic. Ten se po oznámení na místo dostavil a potvrdil, že si to vyřeší mezi sebou.  Muž bude řešen za rušení nočního klidu.

V úterý 13. června došlo k dopravní nehodě na Špitálském předměstí, kterou zachytila kamera bezpečnostního systému. Nákladní automobil, jehož řidiče postihly zdravotní potíže, přejel kruhový objezd a skončil v zeleni. Naštěstí nedošlo ke zranění dalších osob ani k větších materiálních škodách.

1. dubna odpoledne před pátou hodinou upoutala pozornost obsluhy kamerového systému zábava trojice mladíků. Mladíci nejprve v ulici Jana Švermy rozhazovali písek a poté se skupinka přesunula na Mírové náměstí k automatům na výdej parkovacích lístků. Jak strážníci po příjezdu na místo zjistili, během deseti minut mladíci stačili vytisknout 135 kusů parkovacích lístků. Nezletilci byli předáni do rukou svých zákonných zástupců. Strážníci také informovali správce automatů. Podle něj nebyla způsobena žádná škoda.

Vozidlo, které vezlo před polednem zboží do jednoho z obchodů v ulici Jana Švermy, poškodilo lampu veřejného osvětlení umístěnou na zdi budovy. Strážníci zjistili, že vozidlo, které lampu poškodilo, odjelo směrem na Mírové náměstí. Zachytila ho jedna z bezpečnostních kamer městské policie. Hříšníka usvědčovala část kopule z lampy, kterou si vezl na střeše. Šlo o řidiče z Poděbrad. Protože se jednalo o dopravní nehodu, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR.

Odchyt hadů sice nepatří k běžným činnostem městské policie, ale strážníci ho zvládnou také. 30. srpna je přivolala žena z Vinohrad, kde hada objevila na terase u dveří svého domu. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o užovku obojkovou v délce přibližně 80 cm, která patří mezi chráněné živočichy naší přírody. Strážníci hada odchytili a následně vypustili poblíž vodního toku zpět do přírody.   

Večer v šest hodin obdržela městská policie oznámení, že v jedné kadaňské pivnici se nachází zcela nahý muž. Na místě se strážníci přesvědčili, že tomu tak skutečně je. Muž, který bydlí v ubytovně vedle pivnice, si vůbec nepamatoval, proč se ocitl nahý venku. Bylo zřejmé, že požil alkoholické nápoje, ale se strážníky komunikoval.  Strážníci se spojili s majitelem ubytovny, který zajistil její otevření aby nahý muž mohl zpět do svého pokoje. Byla mu uložena bloková pokuta za buzení veřejné pohoršení.

7. května došlo v Chomutovské ulici k dopravní nehodě, kterou zaznamenala kamera městské policie. Mladý cyklista bez přibrzdění a rozhlédnutí vjel na přechod a byl sražen projíždějícím autem jedoucím směrem do města. Utrpěl odřeninu lokte a měl tržnou ránu nad okem. Chlapce si převzal zdravotnická záchranná služba. Případ došetří Policie ČR. Je potřeba, aby rodiče svým dětem věnovali větší pozornost. Nenechali je vyjíždět bez ochranné přilby a stále jim zdůrazňovali základní pravidla bezpečnosti.  Prevence patří k stálým činnostem městské policie. V loňském kalendářním roce preventisté věnovali  200 vyučovacích hodin tomu, aby seznámili žáky kadaňských základních škol  (a 50  hodin v mateřských školách) se základy bezpečnosti silničního provozu nejen na silnicích, ale také na chodnících a cyklostezkách.

Snaha muže z Klášterce dostat se za každou cenu do sklepa domu v ulici Budovatelů, skončila jeho voláním o pomoc. Jak se snažil protáhnout dovnitř kolem schodišťového zábradlí a vstupem do sklepních prostor, zůstal mezi nimi zaklíněn. Aby ho mohli vyprostit, museli strážníci na pomoc přivolat kadaňské hasiče. Přivolána byla také záchranná zdravotnická služba, která muži s pohmožděným hrudníkem poskytla ošetření. Akci zdokumentovala služební kamera, kterými jsou strážníci vybaveni.   

Také kamera městské policie zaznamenala muže, který ležel v Chomutovské ulici u autobusové zastávky před 3. ZŠ. Než přijeli strážníci na místo, muže se zvedl a odešel směrem ke Slovanu. Zasahujícího strážníka opilý muž s plastovou lahví v ruce častoval sprostými slovy. Následovaly výhrůžky a nakonec došlo k přímému napadení zasahujícího strážníka. Muž v urážkách nepřestal ani po předvedení na Policii ČR.     

Během silvestrovských oslav a vítání nového roku nedošlo v Kadani k žádným mimořádným událostem, které by musela řešit městská policie. Na průběh oslav dohlížely také její bezpečnostní kamery.    

Kamera v prosinci zaznamenala také nebezpečné chování starší řidičky. Ta nasedla do svého vozu, který stál blízko přechodu v Jungmannově ulici. Rozjela se ve chvíli, kdy přes přechod přecházeli lidé, které vozidlem ohrozila.

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky