- MP Kadaň

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Základní informace

Zprávy z ulice

 

Zachraňovali zaklíněnou kočku
11. října
V půl třetí odpoledne přijala městská policie oznámení o kočce, která uvízla v otevřené ventilačce okna v domě v Chomutovské ulici. Protože se okno nacházelo v 1. patře, byli přivolali strážníci na pomoc kadaňské hasiče, kteří kočku z okna vyprostili. Zvíře bylo předáno do kočičího útulku, kde o něj bylo postaráno i pro veterinární stránce. Uživatel bytu, ve kterém se kočka nacházela, je již delší dobu nepřítomen a domů chodí jen občas.

Hádka probudila sousedy
10. října
V půl jedné v noci se na městskou policii obrátili obyvatelé domu, ve kterém rušila noční klid hádka z jednoho bytu, údajně zde mělo dojít k pranici. Muž, které strážníkům otevřel, potvrdil, že se doma pohádal s kamarádem, které je u něj na návštěvě. Svou roli sehrál alkohol. Muž měl řeznou ránu na noze od střepu, ale lékařské ošetření odmítl. Za hluk se omluvil a slíbil, že v bytě již bude klid.

Kontrolovali pořádek

9. října

V noci od deseti do půl jedenácté prováděli strážníci kontrolu v Husově ulici zaměřenou na pořádek a dodržován í nočního klidu. U restauračních zařízení byl klid a nacházelo se zde jen několik hostů, kteří kouřili.

Ája opět bez ruku

4. října

Kolem dvacáté hodiny prováděla hlídka městské policie kontrolu nábřeží u Splitu. Během kontroly strážníci zjistili, že sousoší Maxipsa Fíka a Áji bylo opět poškozené, konkrétně část levé ruky plastiky dívky. Ulomenou část se najít nepodařilo.

Z aut se sypal štěrk

4. října

Kolem jedenácté hodiny městská policie zaznamenal a rozsypaný štěrk na vozovce od silničního mostu přes řeku až po výjezd z Kadaně na průmyslovou zónu Královský vrch. Největší množství štěrku bylo vysypáno na kruhových objezdech. Odpoledne si hlídka všimla vozidla Tatra vezoucí štěrku, ze kterého se sypal štěrk. Vozidlo strážníci zastavili na průmyslové zóně. Řidič z Jirkova jim sdělil, že předním jel s vozidlem jeho kolega. Majitel firmy, pro kterého řidiči pracují, slíbil nápravu a úklid vysypaného štěrku.

Chtěl se vyhnout psovi a poškodil osvětlení

3. října

Ráno před osmou hodinou poškodil bagr při jízdě veřejné osvětlení v ulici Jana Švermy. Řidič bagru strážníkům sdělil, že jel od Strážiště a na přechodu pro chodce u františkánského kláštera mu do cesty vběhl pes, který utekl majiteli a on se mu snažil vyhnout. Přitom narazil radlicí do veřejného osvětlení. Případ si převzala Policie ČR. Oprava osvětlení byla zajištěna druhý den.

I menší oslava rušila sousedy

2. října

V noci před jedenáctou hodinou přijala městská policie oznámení, že v domě v Chomutovské ulici dochází k rušení nočního klidu hlasitou hudbou.. Uživatel bytu strážníkům sdělil, že mají menší oslavu. Byl poučen, že se dopouští rušení nočního klidu a jak bude postupováno v případě opakování přestupku.


Závadu nakonec našli
19. září

Večer po sedmé hodině byla městská policie přivolána do domu v Golovinově ulici, kde voda z jednoho bytu vytápěla sousedy. Byt obývá starší muž a byla obava, zda se mu něco nestalo, jelikož nereagoval na zvonek ani bouchání na dveře. Jeho sousedka ale strážníkům sdělila, že její soused  večer používá špunty do uší. Byla ochotná zaklepat ze svého balkonu na okno u souseda, a tak jej probudila. Důvodem vytápění byl protékající sifon u dřezu.  

Sladké ji zhořklo

19. září

V půl deváté večer řešili strážníci drobnou krádež ke které došlo v Kauflandu. Mladá žena ze Stráže nad Ohří strážníkům přiznala, že se snažila bez placení z obchodu vynést Studentskou pečeť. Byla ji uložena bloková pokuta.

Krádež se mu nezdařila

18. září

odpoledne po druhé hodině byla městská policie přivolána do Kauflandu, kde muž z Kadaně se pokusil odcizit zboží v hodnotě 259,80 Kč, když prošel pokladnou bez zaplacení. Byla mu uložena bloková pokuta  a přečin zapsán do evidence přestupků.


Odložené věci musela odvézt
15. září

Když večer před sedmou hodinou prováděla hlídka městské policie kontrolu v Chomutovské ulici, všimla si, že se u jednoho popelnicového stání nachází rozebraná postel u vchodu prkna ze skříně. Strážníci provedli místní šetření a zjistili ženu, která zde věci odložila. Uvedla, že tak učinila po domluvě s majitelem bytu, který měl vyhozený nábytek druhé den odvézt. Strážníkům přislíbila, že nepořádek uklidí. Strážníci následně provedli kontrolu, že se tak opravdu stalo.

Po nehodě daleko neujel

15. září

Odpoledne před třetí hodinou, když mířila z Chomutovské ulice do centra, byla hlídka městské policie svědkem dopravní nehody. Náklad umístěný na návěsu protijedoucího nákladního vozidla poškodil dopravní zrcadlo umístěné mezi čp. 1203 a 1202. Nákladní automobil pokračoval v jízdě. Strážníci za použití výstražných světel vozidlo zastavili v Prunéřovské ulici. Případ byl předán Policii ČR.

Mlsat chtěl zadarmo

12. září

Kolem jedenácté hodiny řešili strážníci drobnou krádež, ke které došlo v Kauflandu. Starší muž z Kovářské si při nákupu strčil do kapsy dvě tyčinky Margot, které chtěl vynést bez placení. K činu se doznal a byla mu uložena bloková pokuta.


Mytí auta se mu nezdálo
8. září

Po půl dvanácté se na městskou policii obrátil muž, kterému se nezdálo, jak dvě osoby umývají v Prunéřově auto. Podle oznamovatele měli přitom odhazovat odpadky do trávy. Strážníci na místě zjistili, že jde o muže z Klášterce a ženu z Kadaně, kteří si čistili okna u svého vozidla a čisticí prostředky měli položené vedle něj. Žádného přestupku se nedopustili.

Bezdomovce čekal úklid

6. září

Kolem poledne obdržela městská policie oznámení, že v křoví za budovou v Prunéřově byly nalezeny dvě hromady věcí, které byly zřejmě vytažené z kontejneru a nashromážděné dvojicí bezdomovců. Ti se v tu dobu na místě nenacházeli. Strážníci je ale zahlédli odpoledne při kontrolní činnosti v Sukově ulici. Oba přislíbili, že zmíněný nepořádek uklidí. Bude provedena kontrola.

Nechtěná krádež?

6. září

Po poledni řešila hlídka městské policie drobnou krádež v Kauflandu. Muž z Mostu, který se jí dopustil, tvrdil, že nic odcizit nechtěl, že si krém Nivea v hodnotě 89,90 Kč strčil do kapsy nechtěně. Vše si uvědomil až když ho za samoobslužnou pokladnou oslovil pracovník bezpečnostní agentury.  Pořízený videozáznam však jeho tvrzení vyvracel. Je na něm vidět jak muž držím krém  v ruce, rozhlíží se a když prochází mezi regály strčí si krém do kapsy. Případ dořeší přestupková komise.

Upozornili na oheň

5. září
   
Před polednem obdržela městská policie oznámení, že na Strážišti v zahrádkářské kolonii někdo pálí gumy. Strážníci ale zjistili, že se zde muž z Kadaně pokouší pálit čerstvě ořezané větve. Byl vyzván aby doutnající oheň uhasil. Byl poučen, jak má při pálení postupovat, aby neporušoval zákon o ochraně ovzduší. Ohlášení pálení hasičům provedl.

Ztracená holčička

5. září

Kolem jedenácté hodiny byli strážníci přivoláni k nemocnici, kde se nacházela devítiletá holčička, která nevěděla kam má jít. Její maminka si šla zaběhat a dívka měla jít k babičce bydlící v Golovinově ulici, která ale nebyla doma. Blízko ale bydlela druhá babička, která si holčičku od strážníků převzala a informovala její matku.

Po noční směně chtěl mít klid

3. září

V devět hodin ráno se na městskou policii obrátil muž, který měl problém se sousedem. Přišel z noční směny na zahrádku, kde se chtěl v klidu vyspat, ale nemůže, protože soused nad ním pouští hlasitou hudbu. Strážníci se s ním spojili. Muž jim řekl, že přišel na zahrádku pracovat a k tomu si pouští hudbu. Nicméně po  domluvě hudbu ztlumil aby nerušil okolí.


Skákal po autech
25. srpna

V noci před třetí hodinou se na městskou policii obrátila žena, které viděla jak muž skákal po autech zaparkovaných v Husově ulici. Strážníkům, kteří na místo dorazili, řekla, že ji v noci vzbudil hluk. Když se podívala z okna viděla muže, jak běží přes zaparkované vozy. Když na něj zakřičela z místa utekl. Strážníkům sdělila také jeho popis. Poničena byla tři vozidla. Případ si převzala Policie ČR.

Při odchodu ruší noční klid

21. srpna

Půl hodinku před půlnocí přijala městské policie oznámení, že před barem v Chomutovské ulici je hlučná skupina osob. Strážníci na místě přítomné upozornili na rušení nočního klidu a skupinka se rozešla. Situace se opakovala druhý den, kdy si obyvatelé ze sousedního domu opět stěžovali na rušení nočního klidu a strážníci museli zasahovat.

Testoval novou aparaturu

21. srpna

Kolem desáté hodiny byl důvodem oznámení dunivý zvuk, který vycházel z garáže v Prunéřovské ulici. Majitel garáže strážníkům vysvětlil, že zde testuje novou aparaturu. Byl upozorněn na rušení nočního klidu a při opakování bude věc řešit přestupková komise.

Kolo se našlo v potoce

20. srpna

Po třinácté hodině požádala o pomoc městskou policii žena, které někdo odcizil jízdní kolo, když byla nakoupit v Kauflandu. Šlo o starší kolo modré barvy. Při pátrání  v okolí Kauflandu a sídliště B strážníkům jedna žena řekla, že kolo viděla pohozené v potoce. Pachatele se vypátrat nepodařilo.  


Strážníci si poradili
11. srpna

Večer před sedmou hodinou přijala městská policie od asistenta prevence kriminality, že na hřišti v Chomutovské ulici je závada na pítku. Strážníci po příjezdu na místo kontaktovali odpovědnou osobu za provoz hřiště. Následně vypnuli tryskající vodu a namontovali zpět uvolněný kohout. Po zapnutí vody bylo pítko opět funkční.

Raději mu přivolali záchranku

9. srpna

Dopoledne po půl desáté byla hlídka městské policie vyslána do Bystřické ulici, kde se měla nacházet ležící osoba. Muž z Kadaně ležel na vozovce, se strážníky nekomunikoval a byl z něj cítit alkohol. Protože nebyl schopný sdělil, zda má nějaké zranění, byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba.

Po hře dětí zbyl nepořádek

8. srpna

Večer před půl sedmou byla městská policie upozorněna na nepořádek za garážemi v Bystřické ulici. Strážníci místním šetřením zjistili, že papírové krabice a další věci sem nosí děti, které si zde hrají a postavily si zde bungr. O které děti šlo, ze zjistit nepodařilo.


Plakáty dali kam nepatří
5. srpna

V odpoledních hodinách byla městská policie upozorněna na plakáty, které se objevily mimo výlepové plochy k tomu určené. Strážníci zjistili celkem osm poutačů do cirkusu, které byly umístěny na lampách veřejného osvětlení. Spojili se zástupci cirkusu, kteří slíbili, že plakáty s nepovolených ploch odstraní.

Motal se na silnici

4. srpna

Ráno před půl sedmou zaznamenala obsluha dohlížecího kamerového systému muže v Chomutovské ulici, který se motal po silnici a byl zřejmě pod vlivem alkoholu. Strážníci zjistili, že muž je pod vlivem návykových látek a není schopen na místě rozeznat nebezpečí, které mu hrozí. Nebyl schopen ani srozumitelné komunikace. Bylo rozhodnuto o jeho převozu na záchytku do Teplic. Dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 3,39 promile alkoholu v krvi.

Domluvili mládeži

30. července

V noci po jedenácté hodině byla městská policie přivolána do ulice U Stadionu, kde měla mládež hrát na kytaru a zpívat. Při příjezdu strážníku byli již všichni přítomní potichu až na jednu dívku. Strážníci je poučili, že se svým hlučným projevem dopouštějí přestupku.


Srně pomohli na svobodu
29. července

Ráno před osmou hodinou byla městská policie upozorněna na srnu, která se zachytila v oplocení když proskakovala skrz plot v Rokelské ulici. Strážník pomocí deky zvíře nejprve zklidnil a následně ho z oplocení vyprostil. Srna byla prohlédnuta a poté vypuštěna do přírody.

Hlučná oslava narozenin

28. července

V noci po desáté hodině byla hlídka městské policie vyslána do Prunéřova, kde na soukromém pozemku mělo docházet k rušení nočního klidu. Po příjezdu strážníků byla z uvedeného místa slyšet hlasitá hudba a zpěv. Mladý muž, který akci pořádal, strážníkům řekl, že slaví 18. narozeniny. I přes upozornění, že ruší noční klid, oslava pokračovala. Protože došlo k opakování přestupku, byl případ předán správnímu orgánu.

Krádež masa se nezdařila

27.července

V půl třetí odpoledne se s žádostí o pomoc obrátili zástupci Albertu, kde měli dva muži odcizit   masné výroby v hodnotě kolem 2500 Kč, když je vyvezli v nákupním vozíku z prodejny bez zaplacení. Za pomoci kamerového dohlížecího systému byli oba muži zadrženi v Husově ulici. Pro strážníky nebyli neznámí. V posledních třech letech byli totiž pravomocně odsouzeni za majetkové delikty. Zboží vrátili do prodejny a případ si převzala policie ČR.  

Noční párty v garáži

21. července

V noci před jednou hodinou byla hlídka městské policie vyslána do Prunéřovské ulice, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Strážníkům se podařilo zjistit, že hluk vychází z jedné garáže v chatové oblasti. Její majitel strážníkům řekl, že zde má malou sešlost s přáteli a pustili si nahlas hudbu. Strážníci je poučili, jak se mají v noci chovat.


Z obchodu utekl bez placení
19. července

Odpoledne po šestnácté hodině došlo v Kauflandu ke krádeži zboží a pachatel utekl. Podle jeho popisu ho strážníci dopadli v Chomutovské ulici. U sebe neměl doklady a proto byl předveden na Policii ČR k ověření totožnosti. Zde se k činu doznal a odcizené věci (zubní pasty) vyndal z batohu. Byla mu uložena pokuta.

Strážníkům se chlubil svými svaly

17. července

Když před půlnocí prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v Chomutovské ulici, začal mladý muž z Kadaně strážníky bezdůvodně častovat nadávkami a urážet je, že  nemají tak velké svaly jako on a snažil se je zesměšnit. Byl zjevně pod vlivem nějaké návykové látky. Strážníci mu doporučili aby šel domů a zanechal svého protiprávního jednání. Muž v něm pokračoval a byla mu uložena pokuta a přestupek zaevidován.

Pití alkoholu ho stálo svobodu

16. července

Odpoledne před pátou hodinou si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla muže, který u pítka v ulici Kpt, Jaroše pije alkohol. Podle vyhlášky města je na tomto místě pití alkoholu zakázané.  Strážníci, kteří na místo vzápětí dorazili požádali muže, který byl pod vlivem alkoholu, o prokázaní totožnosti. Muž byl pod vlivem alkoholu. Následně byl předveden na Policii ČR, kde bylo zjištěno, že se jedná osobu v pátrání a  Policie ČR si ho převzala.

Pomohli jim na nohy

15. července

V noci po jedenácté hodině byla městská polici upozorněna na dva muže ležící ve Školní ulici. Strážníci muže našli ležet u lavičky poblíž fotbalového hřiště. Muže se při příchodu hlídky probudili a  strážníci jim pomohli vstát. Oba byli pod vlivem alkoholu ale ani jeden z nich nepotřeboval  lékařské ošetření. Byli schopni chůze a místo v klidu opustili.  


Schovali se před deštěm
15. července

Po třetí hodině v noci byla hlídka městské policie vyslána do Chomutovské ulice, kde údajně docházelo k rušení nočního klidu. Strážníci po příjezdu na uvedené místo zjistili, že se u vchodu domu pod stříškou schovávají tři osoby. Pod vlivem alkoholu nebyly. Strážníci je poučili jak se mají chovat, aby nedocházelo k rušení nočního klidu.

O psa se postarali

13. července

Před polednem byla městská policie požádána o asistenci při odchytu psa v bytě na sídlišti Budovatelů a jeho odvozu do psího útulku. Požádala o to majitelka psa, která byla hospitalizovaná v nemocnici a neměla nikoho, kdo by se o psa mohl postarat. Strážníci psa odchytili a převezli do psího útulku v Jirkově. Přitom provedli kontrolu bytu (otevřená okna, tekoucí voda atd.).

Pomoc hledali u strážníků

12. července

Když před dvacátou hodinou prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost na sídlišti D, zastavila je skupinka dětí s žádostí o pomoc. Jeden z chlapců měl na čele tržnou ránu, kterou si způsobil pádem z koloběžky. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která chlapce převezla na ošetření do nemocnice. Rodiče chlapce se nepodařilo kontaktovat, jelikož pracují v zahraničí. Na starost ho má jeho sestra. Strážníci s chlapcem vyčkali v čekárně chirurgického ambulance do jejího příchodu.

Vadí ji zápach od sousedů

11. července

Na strážníky se při jejich kontrolní činnosti obrátila žena s podezřením, že její sousedi pěstují ve skleníku na zahradě, hned vedle nich, marihuanu. Žena strážníkům vysvětlila, že má  problémy s dýcháním a zápach ji obtěžuje. Její poznatek byl předán Policii ČR.

Nemocného muže našli brzy

3. července

Po poledni se na městskou policii s žádostí o pomoc obrátila žena poté, co její nemocný manžel trpící duševní nemocí odešel z domova neznámo kam. Měla o něj strach aby se mu něco nestalo. Městská policie podle jeho popisu a pomocí kamerového systému muže dohledala a doprovodila zpět domů.


Pomohli mu do stínu
16. června

Při kontrole v ulici Boženy Němcové spatřili strážníci muže ležícího na zemi. Muž byl při vědomí, ale byl dezorientovaný, evidentně pod vlivem návykových látek. Jejich kombinace s přímým sluncem, byla příčinou jeho stavu, jak uvedl jeho kamarád. Známky zranění neměl. Strážníci muže zvedli a odvedli do stínu na lavičku. Po chvíli muž z místa sám odešel.

Skončil na záchytce

16. června

Dopoledne po desáté hodině byla městská policie přivolána do Smetanových sadů, kde měl ležet muž na chodníku. Strážníci na místě zjistili, že muž, který spal na chodníku v parku je pod vlivem alkoholu bez zjevného zranění. Byla provedená orientační dechová zkouška, která ukázala 3,65 promile alkoholu v krvi. Muži byl převezen k lékařskému vyšetření a následně převezen do Protialkoholní a protitoxikomanické  záchytné stanice v Teplicích.

Hluční rybáři

15. června

Po půl jedenácté v noci obdržela městská policie stížnost na hlučné rybáře v Říční ulici. Strážníci prošli uvedený úsek podle řeky a u mola objevili rybáře z Kadaně s kamarády. Rybář při příchodu strážníků již uklízel svoje náčiní. K rušení nočního klidu nedocházelo.

Rychlá pomoc

15. června

Ráno v po půl deváté prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v Říční ulici. V té době procházel po chodníku starší muž s kolečkových chodítkem. Náhle bezvládně padl k zemi. Strážníci mu okamžitě spěchali na pomoc a snažili se s mužem komunikovat. Uvedl, že se mu zamotala hlava, následně se mi podlomily nohy a upadl obličejem na chodník a způsobil si tak zranění. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže odvezla na ošetření do nemocnice.


Hlučná oslava
10. června

V noci kolem jedenácté hodiny docházelo k rušení nočního klidu na sídlišti Budovatelů. Přivolaní strážníci slyšeli hluk z přízemí uvedeného domu. Majitel bytu přiznal, že mají menší oslavu a omluvil se za hluk. Slíbil, že oslavu ukončí.

Rozčílil se na matku

10. června

V půl jedné odpoledne byla městská policie upozorněna na muže, který oznamovateli vyřvával pod okny. Strážníci zjistili, že muž stál před domem a křičel do okna ve čtvrtém patře, kdy byla na návštěvě jeho matka. Na adresu matky měly padat hrubé urážky a výhrůžky. Důvodem bylo to, že mu matka nechtěla půjčit finanční hotovost. Strážníci ho vyzvali aby svého jednání zanechal a místo opustil.

Usnul na hřišti

6. června

Ráno před devátou hodinou byla městská policie upozorněna na muže, který spal na  chytrém hřišti. Strážníci zjistili, že jde o jim známého bezdomovce, který byl zjevně pod vlivem alkoholu a spal na jedné z atrakcí pro děti. Strážníci muže vzbudili a poučili, že zde spát nemůže. Muž poté místo opustil.

Hudba rušila noční klid

5. června

V noci po půl jedenácté byli strážníci přivoláni do Žitné ulice, kde podle oznamovatele rušila noční klid hlasitá hudba z restaurace. Strážníci zjistili, že na venkovní předzahrádce se nacházejí hosté a hraje zde hudba. Spojili se s obsluhou aby zjednala nápravu. Případ byl předán správnímu orgánu.

Bál se o své stádo

5. června

Po desáté hodině se na městskou policii obrátil muž ze zásady, která se bál o své stádo, jelikož někdo v penzionu odpálil ohňostroj. Zatím byl dobytek na pastvinách a neutekl. Strážníci zjistili, že se v penzionu koná svatební hostina. Ženich byl poučen o zákazu užívání zábavní pyrotechniky. Strážníky ubezpečil, že žádný ohňostroj nemají, že to předtím byl jen svatební dar. Osobu, která jej odpálila, se však zjistit nepodařilo.    


Hosty poučili
2. června

V noci před půl jedenáctou obdržela městská policie stížnost na rušení nočního klidu u restaurace v Husově ulici. Při příjezdu strážníků na místo sedělo několik lidí na předzahrádce. V době příjezdu žádný velký hluk z restaurace nevycházel. Strážníci hosty upozornili na rušení nočního klidu a ti se přesunuli dovnitř restaurace. Poučena  byla i obsluha.

Včely se rojily

2. června

V deset hodin přijala městská policie upozornění, že u dětského hřiště v Jungmannově ulici se nachází roj včel. Strážníci zjistili, že na stromu asi 10 metrů od hřiště jsou usazeny dva včelí roje. Na místo byl přivolán včelař, který oba roje odchytil a odvezl.

Zachraňovali kůzle

1. června

Na upozornění zasahovala městská policie v komunitní zahradě. Strážníci na místě zjistili, že se jedno z kůzlat omotalo na krk igelitovou plachtu, která chránila přístřešek proti dešti a nedokázalo se samo vyprostit.  Z důvodu obav o život zvířete strážníci překonali vjezdovou branku a kůzle ze sevření vymotali. Bylo v pořádku.  Následně byl o případu vyrozuměn správce pozemku.

Ženě v potížích přivolali pomoc

1. června

Po poledni hlídka městské policie prováděla kontrolu na Mírovém náměstí. Strážníci si všimli ženy, která byla opřena o odpadkový koš. Strážníkům, které zajímalo zda je v pořádku, řekla, že byla na očkování proti covidu-19 a že se jí udělalo špatně. Zvracela a motá se jí hlava. Dále žena z Libědic uvedla, že má nemocné srdce. Strážníci na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která se o ženu postarala.

Nalezených srnčat se nedotýkejte

1. června

Ráno kolem deváté hodiny byl z Prunéřova nahlášen nález „opuštěného“ srnčete ve vysoké trávě. Strážníci na místě upozornili všechny přítomné, aby se mláděte nikdy nedotýkali. Myslivec, kterého kontaktovali, doporučil nechat mládě srny na místě a nechat okolo dostatek prostoru.

Koně na silnici

28. května    

Ráno před šestou hodinou obdržela městská policie oznámení, že v Pokuticích běhají koně po silnici. Strážníci na místě zjistili, že jsou koně venku z ohrady, která je poškozená. Byli zahnáni zpět do ohrady, která byla provizorně zabezpečena. Strážníci o případu informovali majitelku s tím, aby sjednala nápravu a koně si lépe zabezpečila.  


Po příjezdu strážníků byl již klid
25. května

V půl jedné v noci zavolal na městskou policii muž bydlící na Chomutovské ulici, který si stěžoval na rušení nočního klidu. Podle něj k němu dochází pravidelně a nemůže kvůli tomu spát. Když strážníci přijeli na místo, byl v uvedeném bytě naprostý klid a nikdo jim neotevřel ani po zvonění a klepání.

Zaparkoval kde neměl

22. května

V půl osmé byli strážníci přivolání na sídliště Budovatelů, kde neoprávněně zaparkovalo vozidlo na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením. Přestupku se dopustil postarší muž z Chomutova.  Strážníkům sdělil, že si vykládá nákup a pak odjede. Byla mu udělena pokuta.

Po dvou pivech se mu zamotala hlava

22. května

Před polednem byla městská policie upozorněna, že v Golovinově ulici u restaurace se povaluje polonahý muž. Strážníci na místě našli muže, který ležel pod stolem na zahrádce restaurace. Muž si dal údajně na zahrádce dvě piva a při odchodu se mu zamotala hlava, upadl na zem a udeřil se do hlavy. Muž s hlídkou komunikoval, viditelné zranění neměl a na nic si nestěžoval.


Chtěl si jen odpočinout
19.května

Po devatenácté hodině byla městská policie upozorněna na bezdomovce v Třešňové ulici, který měl na místě pobývat delší dobu. Muž strážníkům sdělil, že je v Kadani za rodinou a na místě se nehodlá déle zdržet. Chtěl si jen odpočinout po dlouhé cestě na kole. S sebou měl batoh a kufr. Poté muž místo opustil.

Byl se opít

19. května

Odpoledne kolem třetí hodiny přijala městská policie oznámení, že v ulici Kpt. Jaroše leží na zemi muž a vedle sebe má peněženku a doklady.  Muž z Kadaně byl pod vlivem alkoholu a nechtěl se strážníky na poprvé komunikovat.  Nejevil známky zranění  a lékařské ošetření nevyžadoval. Tvrdil, že je v pořádku. Jen se omlouval, že se byl opít. Strážníci muže převedli přes hlavní komunikaci v ulici Na Průtahu, aby nezpůsobil komplikace na silnici a následně ho usadili na lavičku.

To se nedělá

17. května

Po poledni si obsluha dohlížecího kamerového systému městské policie všimla odloženého gauče u popelnic v Chomutovské ulici. Strážníci na místě nalezli několik částí gauče. Provedli místní šetření a podařilo se jim zjistit, že věci zde odložil muž z Prunéřova. Byla mu uložena pokuta.

Závadu zjistili včas

15. května

Při odpolední kontrole lanového hřiště si strážníci všimli, že z pítka nepřetržitě teče voda. Zjistili, že se kohoutek po časové prodlevě automaticky nezavře a je nutné ho zavřít manuálně. O závadě byl informován odbor životního prostředí.


Noční zpěvák
13. května

V noci před třetí hodinou byli strážníci přivoláni do Chomutovské ulice, kde měl někdo zpívat a křičet. Noční klid rušil muž z Klášterce nad Ohří. Za stejný přestupek byl řešen již předchozí den. Proto mu strážníci uložili pokutu. Muž poté odjel do svého bydliště.

Nemohl najít cestu domů

11. května

Večer kolem půl desáté přijala městská policie oznámení ze sídliště 1. máje, že u vchodu jednoho domu se nachází muž, který nadává. Muž byl pod vlivem alkoholu a strážníci díky místní znalosti znali jeho totožnost. Když zjistili, že bydlí v protějším panelovém domě, pomohli muži vstát a s oporou ho doprovodili ke správnému vchodu.

Lidé měli starost o kůzlata

11. května

K večeru přijala městská policie oznámení, že na pozemku při odbočce do Želiny jsou přivázána dvě kůzlata, která naříkají. Na uvedeném pozemku, v aleji ovocných stromů strážníci skutečně dvě kůzlata našli, ale zjistili, že zvířata měla volný pohyb a k žádnému strádání u nich nedocházelo. Spojili se s jejich majitelkou, která uvedla, že je z pastviny odváží a nejsou na místě přes noc.

Uvízlou srnu vyprostili

11. května

Ráno po sedmé hodině spěchali strážníci k srně, která uvízla v plotě nedaleko za Pokuticemi. Srna byla zamotané v lesnickém pletivu. Zvíře bylo vystresované a příliš se při vyprošťování nebránila. Strážníci ji vyprostili a srna zaběhla do lesa.

Ulehl do příkopu

7. května

V půl osmé večer byla městská policie přivolána k muži, který opilý ležel v rigolu u zdi v ulici Pionýrů. Muž z Kadaně ležel na zemi v příkopu, do kterého sám upadl a nemohl se zvednout. Strážníci mu pomohli vstát a vytáhli ho z příkopu. Muž si posléze začal stěžovat, že mu je zima a bolí ho levé rameno.


Kočku nezachránili
5. května

V noci před jedenáctou hodinou prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v Chomutovské ulici. Protijedoucí vozidlo srazilo kočku, která přebíhala přes silnici. Strážníci zastavili a pokusili se kočce pomoci. Ta však během chvilky přestala jevit známky života. Uhynulé zvíře bylo odvezeno do kafilerního boxu.

Na kluzké vozovce dostala smyk

5. května

V půl osmé ráno došlo v ulici 5. května k dopravní nehodě. Mladá žena nezvládla řízení na kluzké vozovce a došlo ke smyku. Následně vozidlo otočila do protisměru a sjela na zastávku MHD. Přitom došlo k proražení olejové nádrže a z vozidla unikaly provozní kapaliny. Ke zranění osob nedošlo. Orientační dechová zkouška na alkohol byla negativní. Na místo byli přivolání hasiči, kteří se postarali o likvidaci unikajících kapalin.

Kmen stromu byl jinde

4. května

Když večer před osmou hodinou prováděli strážníci kontrolu na sídlišti B, zjistili, že opracovaný kmen stromu, který byl jinak umístěn na hřišti, byl neznámými osobami přesunut na travnatou plochu mezi panelové domy. O případu byl informován odbor životního prostředí.

Občané mají starost

2. května

V noci před půl desátou přijala městská policie oznámení, že v ulici Komenského u jedné z laviček leží na zemi muž. Po příjezdu na místo strážníci poznali, že jde o známého bezdomovce, který byl pod vlivem alkoholu a u lavičky usnul. Se strážníky komunikoval a lékařské ošetření odmítl. Ze země se zvedl bez pomoci a místo opustil.

Noční zpěv

2. května

Městská policie byla po druhé hodině upozorněna, že v domě v Chomutovské ulici dochází k rušení nočního klidu. Z uvedeného bytu byl slyšet hluk a zpěv několika osob. Uživatelka bytu se za hluk omluvila a strážníkům sdělila, že její návštěva je již na odchodu.

Opilce do autobusu nepustil

29. dubna

Po patnácté hodině požádal městskou policii o pomoc řidič linkového autobusu, který zůstal stát na zastávce před 3. ZŠ. Jak vylíčil strážníkům, do autobusu chtěl nastoupit muž pod vlivem alkoholu, který neměl zakryté dýchací cesty. Proto ho odmítl přijmout k přepravě. Po uzavření dveří muž do nich udeřil pěstí a poškodil sklenou výplň. Škoda byla odhadnuta na 10 000 korun.


Spěchal vařit oběd a zapomněl na psy
21. dubna

Odpoledne před jednou hodinou byla městská policie upozorněna, že před prodejnou v Chomutovské ulici jsou již delší dobu uvázáni 2 menší psi. Strážníci zjistili, že jde o dvě čivavy. Místním šetřením se jim podařilo zjistit jejich majitele, kterého kontaktovali. Společně se strážníky si je zašel před prodejnu vyzvednout. Na vysvětlenou uvedl, že po nákupu spěchal domů a začal připravovat oběd, přitom na své psy zapomněl. Psi byli bez dozoru asi 30 minut. Strážníci ještě provedli kontrolu očkovacích průkazů a ověřili si, že jsou psi řádně přihlášeni a je za ně zaplacen stanovený poplatek. Vše bylo v pořádku.

Nechtěla z obchodu ani po zavírací hodině

20. dubna

Večer před osmou hodinou obdržela městská policie oznámení o nevhodném chování obchodníka k zákazníkovi v prodejně v ulici Kpt. Jaroše. Starší ženě se nelíbilo, jak ji obchodník upozornil na konec otevírací doby. Majitel strážníkům sdělil, že žena procházela po obchodě asi 60 minut z toho 30 minut po zavírací době a nic nekupovala. Když ji na konec otevírací doby upozornil, ženě se to nelíbilo. Za přítomnosti strážníků si oba aktéři věc vysvětlili.

Povaloval se u pomníku

20. dubna

Odpoledne kolem druhé hodiny byla městská polici upozorněna na opilého muže ve Smetanových sadech, který se povaloval u „pomníku mučedníků“ . Strážníci na místě zjistili, že jde známého bezdomovce, který zde konzumoval alkohol, přestože je to v tomto místě zakázáno. Z místa byl vykázán.

Kamera je usvědčila

16. dubna

V půl sedmé večer obsluha kamerového systému městská policie  spatřila dva muže jak z auta vynášejí lednici k popelnicovému stání v Chomutovské ulici a poté si šli nakoupit do Albertu. Na místo byla vyslána hlídka městské policie. Strážníci na muže ze Strupčic počkali a upozornili je na jejich přestupek. Byla slíbena rychlé náprava. Při následné kontrole se již lednice na místě nenacházela.

Házeli kameny a trefili auto

15. dubna

Večer před dvacátou hodinou zavolala na městskou policii žena, která strážníkům sdělila, že viděla chlapce jak po sobě hází kameny. Jeden z ních po odhození kameny trefil jedno ze zaparkovaných aut. Strážníci na místě zjistili, že kámen lehce poškodil zadní okno za řidičem.  Podle jejich popisu a za pomoci dohlížecího kamerového systému byla čtveřice chlapců chycena v Chomutovské ulici. Byli předání zákonným zástupcům a o případu byl informován odbor sociálních věcí.  


Museli po sobě uklidit
14. dubna

Kolem poledne byla hlídka městské policie vyslána do Polní ulice, kde došlo k jejímu znečištění štěrkem. Strážníci zjistili, že vysypaný štěrk se nachází od ulice Rokelská až do ulice Zahradní. Stopa strážníky zavedla až do dvora jedné firmy. Spojili se s majitelem a na znečištění ho upozornili. Majitel přiznal, že znečištění způsobil zaměstnanec firmy a že neprodleně nechá silnici uklidit. Strážníci následně provedli kontrolu, že se tak opravdu stalo.

Chtěl se bránit tyčí

13. dubna

Po šestnácté hodině řešila městská policie napadení, ke kterému došlo v Chomutovské ulici. Strážníci na místě zjistili, že šlo o fyzické napadení, když mladý muž druhého mladíka udeřil pěstí do obličeje a poté chtěl i napadnout i rodiče. Otec napadeného měl poté na svou obranu vzít do ruky tyč. K další potyčce ale nedošlo. Při příjezdu strážníků se útočník již na místě nenacházel. Protože je údajně bez domova, před usilovné hledání se ho nepodařilo dohledat.

Vozidlo odstranil

14. dubna

Před sedmnáctou hodinou přijala městská policie oznámení, že v Úhošťanech stojí nepojízdné vozidlo, které brání další vozidlům v parkování. Strážníci na místě zjistili, že vozidlo stojí mimo hlavní komunikaci, nebrání průjezdu, nevykazuje známky vraku, ale má  propadlou technickou kontrolu. Podařilo se jim dohledat adresu majitele vozidla. Žena z domu strážníkům řekla, že auto je jejího syna a přemístil ho ze zahrady za účelem úklidu. Syna informovala  a byla přislíbena okamžitá náprava. Při následné kontrole se auto již na místě nenacházelo.

Za vyklepání deky urážky

11. dubna

V odpoledních hodinách se na městskou policii obrátila žena z domu v Chomutovské ulici. Strážníkům řekla, že klepala deku z balkonu a nejspíše z deky spadlo nějaké smetí. V tu samou chvíli se na balkoně pod ní nacházel muž, který ji okamžitě začal vulgárně nadávat a urážet. Žena požadovala, aby celou věc projednala přestupková komise pro urážku na cti.

Rušil okolní chataře

11. dubna

V noci před jednou hodinou v noci byli strážníci vysláni do chatové osady v Tušimicích, kde docházelo k rušení nočního klidu. Majiteli chaty, ze které vycházela hlasité hudba, byla uložena pokuta. Při odjezdu hlídky byl již na místě klid.


Po smyku narazil do domu
6. dubna

Hlídka městské policie při denní kontrole v ulici Na Strážišti povšimla vozidla, které bylo zaklíněno v prudkém svahu. Zároveň bylo opřené o dům. Obyvatel přízemního bytu uvedl, že slyšel ránu po nárazu. Poté kontroloval zeď ve svém bytě, známky poškození majetku nenalezl. Řidič vozidla strážníkům vysvětlil, že dostal smyk na náledí a vozidlo takto zůstalo ve svahu. Dále uvedl, že již informoval asistenční službu.

Bezdomovec si musel hledat jiné místo

5. dubna

Před půlnocí přijala městská policie oznámení, že v domě na sídlišti Budovatelů přízemí domu u sklepů spí bezdomovec. Strážníci ho vykázali z domu bez použití donucovacích prostředků.

Černá skládka se stopou

4. dubna

Při kontrole u Prunéřovského potoka objevila hlídka městské policie černou skládku, která byla založena po obou stranách polní cesty. Strážníci v odložených věcech nalezli dokumenty, které by mohly vést k původci skládky. O případu byl informován životního prostředí.

Alkoholu měl v krvi čtyři promile

2. dubna

Po dvacáté hodině byla městská policie upozorněna na muže, který ležel na lavičce v Rokelské ulici poblíž čerpací stanice. Muž se strážníky obtížně komunikoval a byl zjevně pod vlivem alkoholu, což potvrdila orientační dechová zkouška, která naměřila 4 promile alkoholu v krvi. Muž u sebe žádný doklad totožnosti, ale po přivolání hlídky Policie ČR se prokázalo, že je z Perštejna. Vzhledem k tomu, že měl pod levým okem krvavé zranění, byla na místo přivolána i zdravotnická záchranná služba. Strážníkům se následně podařilo spojit s bratrem muže, který slíbil, že si ho vyzvedne.


Psí tragédie
30. března

Večer kolem osmé hodiny došlo v Rooseveltových sadech k napadení psa jiným psem. Přivolaní strážníci našli na místě muže, která klečel nad psem malého vzrůstu, který již jen bezvládně ležel na zemi pod lavičkou. Na druhé lavičce seděl muž s velkým psem. Strážníci se snažili napadenému psu zajistit veterinární péči, ale ten po pár minutách následkům pokousání podlehl. Jeho majitel strážníkům řekl, že byl na obvyklé procházce a svého psa měl na vodítku, když se znenadání přiřítil pes, který ho napadl. Muž, který ho venčil, byl z útoku psa zaskočen, ale přiznal, že ho měl na volno a bez vodítka. Uvedl, že není jeho majitelem, pouze ho venčil. Strážníci poškozeného poučili o možných dalších krocích při náhradě škody.

Objevili černou skládku

30. března

Během kontroly v Prunéřovské ulici objevili strážníci černou skládku. Šlo o vyhozené pneumatiky a stavební suť.  Pneumatiky byly pohozené ve křoví vedle polní cesty na louku, kde byla hromada stavební suti. O nálezu byl informován odbor životního prostředí.

Ukázali mu cestu

19. března

V noci před třetí hodinou byla městská policie upozorněna na muže v podnapilém stavu, který se nacházel před hlavním vchodem do Elektrárny Prunéřov II. Strážníci namístě našli muže z Mostu sedícího na betonových květináčích. Strážníkům řekl, že ho zde vysadilo taxi a že cestuje do Teplic a neví kudy. Hlídka mu ukázala cestu od objektu elektrárny.


Porušil karanténu
17. března

Po jedenácté hodině zavolala na městskou policii žena z Kadaně, která si postěžovala na svého syna. I když byl ten den strážníky upozorněn na dodržování karantény, nesetrval doma a s výmluvou, že jde venčit psa, odešel z bytu. Strážníci prohledali okolí domu a místa, kde by se mohl zdržoval, ale bez výsledku. O případu byla informována Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje.

Trubku nedonesli

15. března

Mezi polednem a jednou hodinou zaznamenala kamera městské policie v Rokelské ulici dva bezdomovce, kteří nesli trubku. Strážníci na místě zjistili, že jde o lešenářskou podpěru, kterou údajně muži našli u řeky nedaleko bývalého mlýna. Předali ji strážníkům jako nález.  
Protože se nepodařilo zjistit, odkud část lešení pochází, byla podpěra uložena to skladu Služeb města Kadaň.

Divné zvuky
12. března

Ráno před půl sedmou řešili strážníci případ podivných zvuků v Golovinově ulici. Oznamovatelka uvedla byt, ze kterého se ozývají. Zvuk připomínal vytí psa. Strážníkům nikdo neotevřel, ale zvuk ustal. Další obyvatelka bytu potvrdila, že zvuk se ozývá často a z bytu je také cítit vůně marihuany. Byt má v užívání žena, která v něm však nebydlí. Případ byl oznámen na správu bytů.  


Mladý lupič dlouho neunikal
8. března

Kolem osmé hodiny večer došlo k výjimečnému případu. Když šla starší žena z obchodu a chtěla otevřít vstupní dveře do domu, přistoupil k ní mladík v černé mikině ve stáří kolem 12 let a tvrdil, že jde do uvedeného vchodu na návštěvu. Vzápětí ji sebral kabelku, kterou si žena při odemykání položila na zem. Měla v ní také telefon, peněženku, platební kartu a hotovost cca 400 Kč. Jakmile městská policie obdržela informaci o loupeži, rozběhlo se pátrání po pachateli, přivolána byla i hlídka Policie ČR.  Podle svědectví dalších osob, nálezu odhozené kabelky v Husově ulici a popisu, byl  pachatel před devátou hodinou zadržen na čerpací stanici Benzina, kde byl společně s dalšími dvěma mladíky. Případ si převzala Policie ČR. Mladík se k činu doznal.  

Rum vypil přímo v prodejně

6. března

Před dvacátou hodinou navštívil Kaufland muž, který vytáhl z regálu půllitrovou láhev rumu v hodnotě 169 korun a při chození mezi nákupními regály její obsah zkonzumoval. Vše zdokumentovala bezpečnostní kamera. Poté se začal potácet. Když se na místo dostavili přivolaní strážníci, byl v takovém alkoholovém opojení, že nereagoval na žádné podněty. Pro podezření z otravy alkoholem byla přivolána zdravotnická záchranná služba. Případ dořeší přestupková komise.

Zapomněl klíč od vozu ve vozíku

6. března

Když v dopoledních hodinách prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v ulici Na Průtahu nedaleko obchodního domu Albert, oslovil je muž, který je upozornil, že v jednom nákupním vozíku si někdo spolu s vloženým žetonem zapomněl klíč od vozidla. Na klíči bylo logo Škoda. Strážníci informovali zástupce prodejny pro případ, kdyby klíče přišel hledat jejich majitel, že klíče budou uschovány na služebně městské policie a následně v pracovní den předány na ztráty a nálezy.


Noční vycházka
1. března

V noci před jedenáctou hodinou byla městská policie přivolána do Bystřické ulice. V jednom domě se zde měla pohybovat skupina osob, které se do vchodu údajně dostala po vykopnutí dveří. Na uvedeném místě se nacházelo 6 osob. Z toho dva chlapci nedovršili patnácté narozeniny. Byl informován odbor sociálních věcí a chlapci byli předání svým zákonným zástupcům. Zbylé osoby byly řešeny za porušení zákazu vycházení. Jeden z mladíků byl v době páchání přestupku na vycházce z výchovného ústavu. Poškození vchodových dveří nebylo zjištěno.

Čokoládu si nedonesl

28. února

Před půl třetí odpoledne byli strážníci přivoláni do obchodu Penny, kde se malý chlapec pokusil odcizit čokoládu. Ostraha obchodu mu čokoládu zabavila, ale chlapci se podařilo utéci směrem do Chomutovské ulice. Ani podle popisu se ho nepodařilo najít. Strážníci pracovníky obchodu vyzvali, že pokud by se tento chlapec opět v obchodě objevil, ať volají městskou policii.  

Rušilo jí naklepávání řízků

27. února

Po šestnácté hodině se na městskou policii obrátila žena z domu v Chomutovské ulice, kterou rušilo bouchání od sousedů nad ní. Strážníky poprosila aby sousedům domluvili protože je nemocná a bouchání ji vadí a nemůže spát. Sousedka z uvedeného bytu strážníkům sdělila, že jediné klepání byla příprava řízků na oslavu narozenin jejího muže.

Světlo nechali opravit

27. února

V ranních hodinách prováděla hlídka městské policie kontrolu Nábřeží Maxipsa Fíka. Poblíž restaurace Split si jeden ze strážníků všiml poškozeného osvětlení pad ocelovým zábradlím. O závodě byly informovány Technické služby Kadaň. Následně byla závada pracovníkem služeb odstraněna.

Kamera odhalila viníka

26. února

Ráno po sedmé hodině obsluha dohlížecího kamerového systému městské policie zjistila, že u jednoho popelnicového stání jsou odloženy kusy nábytku a další věci. Ze záznamu byl zjištěn muž, který zde věci den předtím odložil. Dle popisu a místní znalosti ho strážníci poznali. Muž se ke svému jednání přiznal a byla mu uložena bloková pokuta.


Noční klid nerušila poprvé
25. února

V noci kolem jedné hodiny byla městská policie přivolána na sídliště Na Podlesí, kde docházelo k rušení nočního klidu nad měrným hlukem. Při příjezdu před uvedený dům strážníci slyšeli hlasitou hudbu a mluvu. Uživatelce bytu, ze kterého hluk vycházel, již přestupková komise udělila napomenutí za podobný prohřešek. Případ byl předán správnímu orgánu.

Chtěl se napít zadarmo

24. února

Večer po půl deváté řešili strážníci případ muže z Chban, který v Kauflandu vypil zakysaný nápoj v hodnotě necelých 20 korun a prázdný obal poté na místě odhodil. Jeho počínání ale zaznamenal kamerový systém. Jak strážníci zjistili, muž se podobného přestupku dopustil v loňském roce. Případ byl předán správnímu orgánu.

Zachraňovali kotě ze stromu

22. února

Městská policie byla upozorněna na kotě, které  se nacházelo na stromě nedaleko restaurace Ušák a nemohlo dolů. Strážníci zjistili, že se nachází vy výšce zhruba 20 metrů. I přivolaní hasiči usoudili, že je to příliš vysoko a kotě poté zachránili přivolaní stromolezci.

Srážku s autem divočák nepřežil

20. února

Večer po šesté hodině přijala městská policie oznámení, že u Tušimic došlo ke srážce automobilu s lesní zvěří. Na místě se nacházelo usmrcené divoké prase. Druhé zvíře podle řidiče údajně uteklo do lese. Usmrcené zvíře bylo odtaženo na okraj vozovky. Strážníci na místě usměrňovali dopravu. Na místo bylo na žádost řidiče poškozeného vozidla přivolána dopravní policie. Případ byl oznámen mysliveckému sdružení.


Sníh padal ze střechy
18. února

Po poledni asistovali strážníci při odklízení ledu a sněhy ze střechy budovy městského úřadu ve Švermově ulici, kterou prováděli hasiči pomocí vysokozdvižné plošiny. Strážníci dohlíželi po dobu čištění na zajištění bezpečnosti chodců.

Díky čipu se pes rychle vrátil k majitelce

17. ledna

V noci kolem desáté hodiny byla městská policie upozorněn na psa bez majitele, který se pohyboval v Husově ulici.  Za přispění dalšího „pejskaře“ se ho podařilo odchytit. Díky čipu a jeho registraci se podařilo zjistit majitelku, které si pro svoji fenku přijela před jedenáctou hodinou. Při jejím převzetí uvedla, že se jí při večerní pocházce vysmekla z vodítka a utekla. Svojí majitelce byla předána v pořádku

Putoval na záchytku

16. ledna

Po půlnoci zajišťovali strážníci doprovod muže z Prunéřova, který byl převážen na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici  v Teplicích. V krvi mu bylo naměřeno 3,1 promile alkoholu. Po celou dobu asistence nebylo nutné použít donucovací prostředky. V letošním roce již strážníci zaznamenali pět podobných případů.

Hlasitá hudb
a
13. ledna

V půl třetí v noci přijala městská policie oznámení o rušení nočního klidu v jednom z domů v Kadani. Strážníci se po příjezdu sami mohli přesvědčit, že z uvedeného bytu je slyšet hlasitá hudba. Strážníci se spojili s uživatelem bytu a upozornili ho, že se dopouští přestupku.

Krádež mu neprošla

12. ledna

Po devatenácté hodině byli strážníci přivoláni do obchodního domu Albert, kde se muž z Kadaně pokusil  o krádež zboží v celkový výši 576 Kč. Zboží si dal pod bundu a chtěl ho pronést ven. U východu byl zadrženou ostrahou. Byla mu uložena pokuta.


Další černá skládka
3. února

Dopoledne po deváté hodině byla hlídka městské policie vyslána do Chomutovské ulice, kde se měla nacházet černá skládky. Oznamovatel jim popsal muže, který odpad nosil k popelnicím. Po místním šetření se ho strážníkům podařilo vypátrat. Muž ale tvrdil, že na zmíněné místo odložil jen část odpadu a neví, kdo tam odložil zbytek. Přislíbil, že odpad odstraní během dopoledne. To se také stalo, jak strážníci zkontrolovali.

Nedbala na zákaz a popíjela

31. ledna

K
olem půl páté odpoledne hlídka městské policie během kontrolní činnosti v Chomutovské ulici zpozorovala ženu, která porušovala zákaz konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství. Žena byla zjevně pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek. Chovala se zmateně. Již předtím byla žena upozorněna na to, aby alkohol se svým známým na veřejnosti nekonzumovala. Případ byl oznámen správnímu orgánu.

Ženě pomohl
i do bytu
31. ledna

Po jedenácté hodině odpoledne vyrazili strážníci prověřit telefonát na zdravotnickou záchranou službu o ženě od krve v domě v Golovinově ulici. V uvedeném vchodu se nacházela žena, které se nemohla dostat do bytu z důvodu ztráty klíče. Měla malou krvavou ranku u oka, kterou si způsobila pádem. Ošetření odmítla. Jelikož byla zjevně pod vlivem alkoholu, tak si nepamatovala, kde klíče nechala. Nebyla ani schopna odpovědět, zda nechala zapnutý plynový sporák. Na místo byla přivoláni hasiči, kteří byt otevřeli.

Zmožen ulehl pod lavičku

31. ledna

Před jednou hodinou odpoledne přijala městská policie oznámení o muži ležícím u lavičky v Chomutovské ulici. Strážníci nalezli zmíněného muže z Kadaně pod lavičkou. Byl zjevně pod vlivem alkoholu, ale bez zranění.  Muž měl potíže s koordinací svých pohybů a tak mu strážníci pomohli a nasměrovali ho domů, kde si ho převzala jeho matka.


Sražená srna
28. ledna

Odpoledne před pátou hodinou zavolal na městskou policii řidič a oznámil, že srazil srnu. Strážníci na uvedeném místě, na pravé straně komunikace u odbočky k firmě STS Prunéřov nalezli usmrcenou srnu. Protože hrozil další střet vozidla
s usmrceným zvířetem, odsunuli srnu pryč z vozovky na stranu. O usmrceném zvířeti byl informován myslivecký spolek, který zajistil ekologickou likvidaci kadaveru.

Pro opilce služba není

27. ledna

Večer po deváté hodině se na městskou policii s žádostí o pomoc obrátili pracovníci Naděje. Do noclehárny v Prunéřově se dobýval opilý muž. Protože byl pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek, nebylo mu umožněno zde přenocovat. Za asistence strážníků zařízení opustil.

Rušil noční klid

23. ledna

Ve dvě hodiny v noci si obyvatele panelového domu v Tušimicích stěžovali na rušení nočního klidu. Strážníci po příjezdu slyšeli z otevřených oken hlasitou hudbu, hovor a zpěv. Muž z uvedeného bytu strážníkům řekl, že ho na hluk již upozornili sousedé, ale že noční klid ruší všichni v domě, tak toho nedbal. A nic platit nebude. Strážníci na místě setrvali, než nastal klid. Případ byl oznámen správnímu orgánu.


Bezdomovce vykázali
20. ledna

Večer kolem šesté hodiny se na městskou policii obrátili obyvatelé z jednoho domu v Chomutovské ulici, ve kterém se pohyboval bezdomovec. Strážníci na místě zjistili, že byl pod vlivem návykových látek. Jelikož na této adrese neměl trvalé bydliště, byl vykázán ze vchodu a poučen, jak se má chovat k cizímu majetku. O pomoc centra Naděje v Prunéřově nejevil zájem. Poškození nebo znečištění majetku nebylo zjištěno.

Černou skládku musela uklidit

18. ledna

Po šestnácté hodině obdržela městská policie oznámení o založení černé skládky u popelnicového stání. Strážníci na uvedeném místě nalezli dvě matrace a části nábytku. Během šetření se jim podařilo zjistit, kdo zde věci odložil. Šlo o ženu, která se strážníkům přiznala a řekla, že zde věci odložila do jejich odvezení. Strážníci ji poučili, jak mám odpadem z domácnosti správně nakládat. Žena si následně zajistila odstranění odložených věcí.

Ve vzteku rozbil dveře

16. ledna

Když kolem půl třetí v noci prováděla hlídka městské policie kontrolu v Chomutovské ulici, zastavil je muž a oznámil, že viděl dva muže, kteří rozbili výplň vchodových dveří u jednoho domu a upřesnil jim i směr jejich útěku do ulice Bystřická. Zde je strážníci také nalezli. Jeden z dvojice se strážníkům přiznal, že skleněnou výplň dveří rozbil ve vzteku, když dveřmi  silně bouchl. Druhý muž jen přihlížel. Pachatel slíbil úhradu škody. Případ byl předán k dořešení Policii ČR


Žena potřebovala pomoc
12. ledna

Večer po osmé hodině byla městská policie informována, že ve Věžní ulici u kontejnerů sedí opilá žena a nemůže vstát. Žena si po příjezdu strážníků stěžovala na bolest v oblasti břicha. Jinak nejevila žádné známy fyzického ublížení nebo zranění. Z jejího dechu byl cítit alkohol. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která ženu odvezla k ošetření do nemocnice.

Děti nedodržely pravidla

11. ledna

Kolem páté hodiny odpoledne byla městská policie upozorněna na velkou skupinu dětí bez roušek na sídlišti Na Podlesí. Strážníci na místě zastihli osm dětí, které poučili vyhlášených opatřeních proti šíření covid-19 a jak je děti porušily. O případu byl informován odbor sociálních věcí.

Pálení kabelů přivolalo strážníky

11. ledna

Kolem půl jedenácté dopoledne zpozorovala hlídka městské policie černý kouř nad garážemi v Chomutovské ulici. Před garážemi byla zapálena hromada kabelů. Muž, kterého strážníci na místě zastihli, se přiznal, že z nich chce vypálit měď. Ale při projednávání přestupku se snažil odvést pozornost strážníků tím, že jim teatrálně sděloval, že mu někdo vykradl garáž, a proto pálí zbytky kabelů. Jeho počínání projedná příslušný správní orgán.

Mladík na útěku popíjel

9. ledna

Večer po půl deváté byla hlídka městské policie vyslána do Chomutovské ulici. Kde před vchodem jednoho z domů měla skupinka děti, které popíjely alkohol. Strážníci na uvedeném místě zastihli tři osoby. U všech byla provedena orientační dechová zkouška. Alkohol v dechu (0,28 promile) měl pouze mladík, který byl na útěku z výchovného ústavu v Místě. Byl předán Policii ČR.

Po domluvě odešel

8. ledna

Večer kolem osmé hodiny se na městskou policii s žádostí o pomoc obrátili pracovníci z Kauflandu, kde se nacházel opilý muž, který odmítal z obchodu odejít. Strážníci muže vyvedli ven a po jejich domluvě z místa odešel.


Při oslavě narozenin čas rychle běží
6. ledna

Kolem druhé hodiny v noci byli strážníci přivoláni do Sukovy ulice, kde v jednom domě docházelo k rušení nočního klidu. Z uvedeného bytu byl slyšet hlasitý hovor a občas smích. Obyvatel bytu strážníkům řekl, že má narozeniny a na návštěvu si pozval sousedy z přízemí. Na omluvu dodal, že si neuvědomil kolik je hodin a přislíbil okamžitou nápravu.  Návštěva poté odešla.

Co na silnici nepatří

4. ledna

Když hlídka městské policie prováděla kolem třetí hodiny odpoledne kontrolní činnost, všimli si strážníci vozidla, které vleklo na tažném laně automobil, který zjevně nesplňoval podmínky provozu na pozemních komunikacích. Vozidlu chyběly podstatné části karoserie a příslušenství.  Strážníci vozidla na vhodném místě zastavili.  Muž v taženém vozidle se k porušení předpisů doznal a zajistil si odtah vozidla. Případ byl předán správnímu orgánu k dořešení.  

Rušila hlasitá hudba

27. prosince

Před půlnocí vyjížděla hlídka městské policie do Chomutovské ulice, kde noční klid v jednom z domů rušila hlasitá hudba. Muž, který si hudbu pouštěl, s přestupkem nesouhlasil a tak jeho případ dořeší přestupková komise.

Hlasitá oslava vánočních svátků

26. prosince

Po půlnoci byla městská policie přivolána do ulice Kpt. Jaroše, kde docházelo k rušení nočního klidu. Strážníci zjistili, že se na uvedeném místě nachází 5 osob z jedné rodiny, které zde slavily vánoční svátky. Sousedy rušil jejich zpěv. Organizátor oslavy ji ihned ukončil.

Kočka skončila v útulku

22. prosince

Městská policie byla večer upozorněna, že se ve vchodě jednoho domu na sídlišti 1. máje nachází kočka, které je zde již druhý den a nikdo o ni nejeví zájem. Strážníci kočku odchytili. Byla klidná a neměla žádné zranění. Následně byla předána do kočičího útulku.


Pyrotechniku chtěli zadarmo
16. prosince

Večer po půl deváté předala ostraha Kauflandu strážníkům dva chlapce z Kadaně a Klášterce nad Ohří podezřelé z krádeže. První vzal na prodejně zábavní pyrotechniku v hodnotě kolem 50 korun a strčil jí druhému do bundy. Poté oba prošli přes pokladnu a zboží nezaplatili. Oba nezletilci byli předání svým zákonným zástupcům a o případu byl informován také odbor sociálních věcí.

Ztracené balíčky doručili

15. prosince

Večer po šesté hodině se na městskou policii obrátili dvě dívky z Kadaně, které našly nedaleko Alza boxu u Penny dva balíčky bez adresáta na zemi a nikdo si jich nevšímal. Strážníkům se komplikovanou cestou podařilo zjistit majitele, kterému byly balíčky určeny. Šlo o muže z Klášterce nad Ohří, kterému zásilku předali.

Museli si po sobě uklidit

15. prosince  

Odpoledne po druhé hodině byla hlídka městské policie vyslána na sídliště Na Podlesí, kde kamerový systém zaznamenal dvě osoby, které okolo sebe dělaly nepořádek. Strážníci na místě zjistili, že jde o dva mladíky. Strážníci je vyzvali, aby nepořádek po sobě uklidili a byla jim uložena pokuta.

Zapomenutý kočárek

15. prosince

Po šestnácté hodině byla městská policie upozorněna na prázdný kočárek na parkovišti v Zahradní ulici. Oznamovatel měl obavu, že ho zde mohla zanechat matka, která ve spěchu naložila dítě do auta a na kočárek zapomněla. Strážníkům se majitele kočárku nepodařilo dohledat a tak kočárek převezli na služebnu.

Hledali hada v matraci

14. prosince

Na městskou policii se kolem druhé hodiny odpoledne obrátil muž z věžní ulice, který se obával, že má v matraci hada. Přivolaní strážníci po prohledání všech možných míst v jeho bytě hada neobjevili, ani stopy, které by o jeho přítomnosti nasvědčovaly. Muž uvedl, že měl v bytě i potkany a pohyb pod matrací mohl způsobit tento hlodavec. Strážníci muži doporučili aby v případě, že by skutečně hada ve svém bytě znovu zahlédl, aby se znovu obrátil na tísňovou linku. V opačném případě mu byla doporučena deratizační služba.

Zachránili lišku z jímky

14. prosince

Po poledni se na městskou policii obrátili zaměstnanci Skládky Tušimice a oznámili jim, že v jedné jímce uvízla liška a nemůže se z ní vlastními silami dostat ven. Strážníci na místě zjistili, že důvodem je jílovitý povrch jímky. Hrozilo, že zde zvíře uhyne. Strážníci použili odchytovou tyč a lišce pomohli dostat se ven. Následně byla vypuštěna do volné přírody.

Sousedku rušila distanční výuka

11. prosince

Ráno před devátou hodinou řešila městská policie sousedský spor v domě v Chomutovské ulici. Žena si stěžoval na souseda, že ji napsal výhrůžný dopis, že jestli u něho bude ještě jednou ťukat na dveře, tak s ní vyrazí dveře. Důvodem bylo chování jeho dcery, která měla nahlas počítat při distanční výuce a ženu to rušilo. Možnost řešit věc u přestupkové komise žena odmítla. Strážníkům řekla, že muži napsala také dopis, ve vší slušnosti, kde mu vše vysvětlila.   


Opilý sedl za volant
7. prosince

V noci před jednou hodinou projížděla hlídka městské policie ulici Na Průtahu. Strážníky upoutala osoba vycházející z budovy čerpací stanice jdoucí k vozidlu. Podle jejího chování a nejistých pohybu nabyli podezření, že je pod vlivem alkoholu. Počkali, zda se vozidlo rozjede.  Automobil se dal do pohybu Kláštereckou ulici do města. Jízda vozidla byla nápadně nejistá a řidič nedržel přímou stopu. Hlídka vozidlo zastavila na parkovišti pod služebnou Policie ČR. Již po otevření okénka vozidla byl cítit pach alkoholu. Za volantem byl muž z Kadaně, kterému orientační dechová zkouška naměřila v krvi 1,68 promile alkoholu. Případ byl předán Policii ČR.

Bez řidičáku a ještě nedodržel pravidla

4. prosince

Po patnácté hodině prováděla hlídka městské policie kontrolu v Chomutovské ulici. Přitom jim nedal přednost automobil vyjíždějící z parkoviště. Za jeho volantem seděl mladý muž z Kadaně., který není držitelem příslušného řidičského oprávnění. Zkouška na požití alkoholu nebo návykových látek byla negativní. Případ dořeší příslušný správní orgán.

Pyrotechniku prý našli u popelnic

3. prosince

V půl deváté večer byla hlídka městské policie vyslána do Chomutovské ulice, kde si měli mladiství hrát se zábavní pyrotechnikou. Strážníci na uvedeném místě zastihli dva dvanáctileté chlapce, které jim řekli, že zábavní pyrotechniku našli u popelnic. Strážníci je poučili o nebezpečí spojené s používáním pyrotechniky a o omezení jejího používání dané vyhláškou. Oba mladiství pak byli předání zákonným zástupců. O případu byl informován odbor sociálních věcí.  


Hluk od souseda rušil
3. prosince

Kolem půl desáté večer si na hlučného souseda postěžovala žena z domu v Zeyerově ulici. Když ho na to upozornila, tak byl na ní vulgární. Jak strážníci na místě zjistili, muž z Kadaně byl pod vlivem alkoholu a pohádal se doma s přítelkyní. Slíbil, že již bude klid.

Stromy bylo nutné porazit

1. prosince

Odpoledne byla hlídka městské policie vyslána do Husovy ulice, kde u dětského hřiště byly dva stromy ve špatném stavu. Strážníci se spojili s odborem životního prostředí. Bylo domluveno, že stromy budou druhý den pokáceny. Strážníci označili místo tak, aby do té doby nemohlo dojít k úrazu.

Odmítače čeká postih

29. listopadu

V půl druhé odpoledne si strážníci během kontrolní činnosti v Chomutovské ulici všimli mladíka, který stál v blízkosti dalších osob a neměl nasazenou roušku ani jiný prostředek k zakrytí úst a nosu. I po upozornění si odmítl roušku nasadit a odmítl i prokázat svoji totožnost. Proto byl předveden na Policii ČR, k prokázání totožnosti. Protože kladl pasivní odpor, musely být použity donucovací prostředky. Případ byl předán přestupkové komisi.

Na autě našel mouku a vajíčk
a
29. listopadu

Ráno v půl deváté se na městskou policii obrátil muž z Chomutovské ulice a oznámil, že mu někdo nejspíše z okna domu hodil přes noc na auto vajíčka a mouku.  Podezření měl na děti.


Hlasité narozeniny
24. listopadu

V noci před půl jedenáctou bylo na městskou policii nahlášeno rušení nočního klidu v domě v Chomutovské ulici. Uživatelka uvedeného bytu strážníkům přiznala, že slavili její 60. narozeniny. Přislíbila, že již bude klid.

Strůjce černé skládky odhalili

21. listopadu

Odpoledne po půl dvanácté zaznamenala obsluha kamerového systému městské policie skupinku dětí, které ve vnitrobloku v Chomutovské  ulici nosily věci ke kontejnerům. Strážníci na místě našli odložený starý dřevěný nábytek. Místním šetřením byl zjištěn pachatel přestupku, který slíbil nápravu a odvoz nábytku.

Nadstandardní využití veřejného WC?

20. listopadu

Po šestnácté hodině si obsluha kamerového dohlížecího systému všimla muže a ženy, kteří spolu vstoupili do WC u kina Hvězda. Nejprve do části s pisoárem a poté do části s mísou. Strážníci, kteří se na místo dostavili, je vyzvali aby WC opustili. Strážníkům vysvětlovali, že jim bylo zima a chtěli se ohřát. Byli požádáni aby nadále využívali standardním způsobem po jednom a pro účely k tomu určené.


I hlasitá mluva může rušit noční klid
15. listopadu

V noci před jednou hodinou byla městská policie přivolána do domu v Chomutovské ulici, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Při příjezdu strážníků byl v uvedeném vchodě klid, ale po chvilce zaslechli z uvedeného bytu hlasitý hovor. Muž, který vedl rozhovor se svou ženou, si neuvědomil, že mluví poněkud hlasitěji a může tak rušit noční klid. Omluvil se za to.

Po partnerském sporu je tu Naděje

14. listopadu

Večer kolem osmé hodiny řešila městská policie partnerskou rozepři, ke které došlo v domě v Chomutovské ulici. Žena si přivolaným strážníkům stěžovala, že její přítel a majitel bytu jí omezuje tím, že ji zakazuje vařit, zhasíná světlo a slovně ji napadá a vyhrožuje. Muž to popřel a tvrdil, že žena do domácnosti finančně nepřispívá. Žena strážníkům řekla, že by ráda byt přítele opustila, ale bohužel jako samoživitelka a bez zaměstnání si nemůže jiné bydlení dovolit. Strážníci ženě doporučili aby se obrátili na neziskovou organizaci Naděje, která by jí v její situaci mohla pomoci.


Nebyl si jistý za kým jde
12. listopadu

V noci před desátou hodinou se v Golovinově ulici pohyboval muž z Prunéřova. Strážníkům, kteří ho upozornili na zákaz vycházení, tvrdil, že si není žádných opatření vědom a že jde ze svého bydliště na návštěvu k sestře, pak se opravil že k matce. Případ byl předán správnímu orgánu.

Rušil noční klid

8. listopadu

Před půlnocí docházelo k rušení nočního klidu v domě v Chomutovské ulici. Strážníci na místě zjistili, že k rušení nočního klidu dochází hlasitým projevem. Muž z uvedeného bytu slíbil, že již bude klid. Případ byl předán přestupkové komisi.

Podezřelý se jim neschoval

7. listopadu

Po půlnoci projížděla hlídka městské policie od hřbitova kolem autobusového nádraží. Strážníci si všimli, že od jednoho zaparkovaného osobního automobilu běží osoba směrem k jinému automobilu, u kterého blikala směrová světla a následně se do něj ukryla. Hlídka provedla kontrolu zaparkovaných vozidel. U jednoho z nich strážnici zjistili rozbité sklo u řidičových dveří, střepy na vozovce a plechovku od nápoje. Ve vozidle, kam běžela podezřelá osoba, se na zadním sedadle snažil skrýval muž z Mostu. Při zadržení kladl pasivní odpor a musely být použity donucovací prostředky. Zadrženého si převzala Policie ČR.


Co by se dělat nemělo
4. listopadu

Odpoledne po třetí hodině zaznamenal bezpečnostní kamerový systém větší skupinku dětí na jednom hřišti. Strážníci na místě zjistili skupinku sedmi chlapců ve věku od 10 do 12 let, kteří hráli fotbal. Byli poučeni o aktuálních opatřeních proti šíření koronaviru včetně  zákazu kolektivních sportů. Poučeni o tom byly i maminky s dětmi na blízkém dětském hřišti.

Je dobře, že lidé mají o druhé starost

3. listopadu

Ráno v půl osmé se na městskou policii obrátil muž, který měl starost o svého známého, který bydli na sídlišti 1. máje. Muž trpí Parkinsonovou chorobou a již dva dny se mu s ním nedaří spojit. Strážníci za dveřmi uvedeného bytu zaslechli sténání a těžké dýchání. Na jejich klepání a výzvu nikdo nereagoval. Do bytu se dostali zapůjčeným klíčem a muže našli ležet na zemi obličejem k podlaze ve výkalech a krvi. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba. Transport zraněného na nosítkách si vyžádal i pomoc kadaňských hasičů. V bytě se nacházel také pes, o kterého se strážníci postarali a následně ho předali přítelkyni zraněného.

Opatrnosti není nikdy dost

31. října

Večer v půl osmé se obsluze kamerového systému zdálo, že na sídlišti Na Podlesí došlo k nedovolenému použití zábavní pyrotechniky. Strážníci ná místě zastihli skupinku mladých lidí, kteří jim řekli, že čekají na kamaráda a hned půjdou domů. Všichni měli nasazené ochranné roušky a mezi sebou rozestupy. K použití zábavní pyrotechniky nedošlo, pouze jeden z přítomných si hrál se sprejem a zapalovačem. Přítomní byli poučeni jak se v době nouzového stavu chovat.


Budil pohoršení
26. října

V půl deváté večer přijala městská policie oznámení, že v ulici Na Průtahu u obchodního centra je opilý muž, kterého se kolemjdoucí bojí. Strážníci na uvedeném místě našli muže ze Žatce, který seděl na zemi a jevil známky podnapilosti a zřejmě i použití návykových látek. Byl bez zranění a se strážníky komunikoval. Řekl jim, že přijel z Klášterce nad Ohří. V přítomnosti strážníků si opakovaně sedal na zem a poté i lehl. Strážníci ho požádali, aby si sedl na některou z laviček v okolí. Poté muž z místa sám odešel.

Koťata předali do útulku

24. října

Na městskou policii se obrátila žena z Kadaně, která u obce Želina nalezla osamocená koťata. Strážníci si je převzali a předali do kočičího útulku v Kadani.

Rušil noční klid

24. října

Po půl jedené v noci museli strážníci zklidnit muže, který rušil noční klid tím, že rozbíjel sklo a bouchla do kontejneru na objemný odpad. Byla mu uložena pokuta.

Tahaly se za vlasy

23. října

Večer před šestou hodinou byla městská policie upozorněna na velký počet občanů před Slovanem, kde mělo dojít k potyčce. Na místo vyjela také hlídka Policie ČR. Při příjezdu strážníků se zde již nikdo nepral. Podle svědectví některých přihlížejících osob, měly se zde tahat za vlasy dvě ženy. Přítomní byli poučeni o dodržování vládních nařízení v době nouzového stavu. Následně se rozešli.

Nalezený průkaz patřil mrtvému

22. října

Když hlídka městské policie odpoledne prováděla kontrolu v Chomutovské ulici, skupinka dětí jim předala občanský průkaz, který děti našli v trávě pod lavičkou. Jak strážníci následně zjistili, držitel průkazu, kterým byl muž z Kadaně, je již po smrti.


Hořela popelnice
21. října

V noci kolem půl jedenácté byl městské policii nahlášen požár popelnice v ulici Na Průtahu poblíž restaurace Astra. Na místě již byla jednotka hasičů z Kadaně. Šlo o nádobu na komunální odpad o objemu 110 litrů. Strážníci na místě pořídili fotodokumentaci. Případ si převzala Policie ČR.

Zadrželi hledaného

19. října

Kolem šestnácté hodiny prováděla hlídka městské policie kontrolu Rooseveltových sadů během které se strážníci snažili dohledat osobu podezřelou ze spáchání trestného činu. Na okraji lesoparku si strážníci všimli muže, který odpovídal popisu hledané osoby. Při zadržení se strážníky spolupracoval. Byl předán Policii CR

Sousedka přivolala pomoc

17. října

O svou sousedku měla obavu žena z domu v Chomutovské ulici, která se po poledni obrátila na městskou policii. Přivolaným strážníkům sdělila, že starší ženě nese jídlo, ale ta jí neotvírá a z bytu jsou slyšet divné zvuky. Na místo byli přivoláni kadaňští hasiči, kteří byt otevřeli. Nemohoucí ženu našli ležet v obývacím pokoji. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která ženu odvezla do nemocnice k ošetření.

Noční klid nerušila poprvé

16. října

Kolem půlnoci byla městské policie přivolána na sídliště Na Podlesí, kde docházelo k rušení nočního klidu. Při příjezdu strážníků byla z uvedeného bytu slyšet hlasitá hudba, také zpěv a hlasitá mluva. Jak strážníci zjistili, uživatelka bytu byla již za tento přestupen řešena a proto byl případ předán přestupkové komisi.   


Uměli si poradit
12. října

Po šestnácté hodině byla městská policie upozorněna, že na chodníku v ulici Na Průtahu leží podnapilá ženu na chodníku. Strážníci nalezli spící ženu u lavičky při východu Rooseveltových sadů pod vlakovým nádražím. Nedaleko ní byla dámská kabelka, prázdná láhev od vodky a na lavičce telefon. Šlo o cizinku, kterou se jim nepodařilo probrat. Když zazvonil telefon, podařilo se strážníků se s volajícím, kterým byl bratr této ženy, domluvit prostřednictvím bývalé učitelky cizích jazyků jednoho ze strážníků. Bratr uvedl, že sestra se ráno nedostavila do práce a tak ji shání. Poté si pro ni přijel.

Noční klid museli zajistit strážníci

11. října

V půl jedné v noci byla městská policie přivolána na sídliště Na Podlesí, kde v jednom z domů docházelo k rušení nočního klidu hlasitou hudbou. Majitel uvedeného bytu strážníkům přislíbil, že s přáteli veškerý hluk omezí.

Bezdomovec usnul v králíkárně
8. října

Ráno před devátou hodinou přijala městská policie oznámení, že u domu v Poštovní ulici jsou otevřená vrátka do dvora a ve dvoře spí někdo v králíkárně. Šlo o místního bezdomovce, kterého strážníci vzbudili. Nebyl jim však schopen říci, jak se do králíkárny dostal. Večer popíjel s kamarádem, vypil větší množství alkoholu a vůbec na nic si nepamatuje. Strážníci zjistili, že vrátka do dvora se dají při větším tlaku snadno otevřít. K poškození majetku nedošlo. Případ byl předán Policii ČR.

Pomáhali při evakuaci

5. října

Po desáté hodině byl hlášen požár bytu v Golovinově ulici. Strážníci na místě usměrňovali provoz a shromažďovali evakuované nájemníky z postiženého domu, které doprovodili do Šuplíku, kde pro ně bylo zřízeno provizorní zázemí.

Rozjaření
mladíci
4. října

Ráno před osmou hodinou se obrátil na městskou policii obyvatel sídliště 1. máje, který si postěžoval, že zde dva opilí kluci dělají hluk a údajně rozbili nějaké sklo. Strážníci na místě zastihli dva opilé mladíky z Kadaně. Jeden z nich jim sdělil, že byli s kamarádem popíjet až do ranních hodin a teď ho chce dovést domů. Žádné sklo ale nerozbili. Strážníci jim doporučili, aby se nikde nezdržovali a šli rovnou domů.

Pomohli, jak mohli

3. října

S prosbou o pomoc se na městskou policii obrátila žena z jiného města, která při nákupu v obchodě ztratila klíče od vozidla. U sebe měla půlroční miminko a v autě zapomněla peněženku, telefon a byl v něm také pes. Tomu újma na zdraví nehrozila. Strážníci ženu uklidnili a vyzvali, aby se ještě jednou podívala v obchodě po klíčích. Po chvíli se žena vrátila i s nalezeným klíčem od vozidla. Strážníci tak mohli odvolat firmu přivolanou k otevření vozidla.


Ridgeback napadl čivavu
30. září

Na služebnu městské policie se v půl páté odpoledne dostavil muž, který strážníkům vylíčil napadení svého psa (čivava). Když psa venčil v Chomutovské ulici, šel proti němu muž s rhodéským ridgebackem, který neměl svého psa na vodítku a ten na čivavu zaútočil. Způsobil jí poranění, která si vyžádala veterinární ošetření. Majitele ridgebacka se vypátrat nepodařilo.

Znečištěná komunikace

29. září

Městská policie přijala oznámení o znečištění komunikace z Kadaňské Jeseně směrem do Kadaně. Strážníci na místě zjistili, že znečištění způsobila vozidla společnosti, která prováděla subdodávku prací pro stavební firmu. Hlídka kontaktovala stavbyvedoucí, který slíbil nápravu s tím, že čistění komunikace je již objednáno. Znečištění začali čistit zaměstnanci společnosti a druhý den bylo provedeno důkladné dočištění.

Z bytu se mu nechtělo

27. září

Ráno se na městskou policie s žádostí o pomoc obrátila žena, která v noci do bytu vpustila opilého kamaráda a ten ho nyní nechce opustit. Strážníkům řekla, že jde o jejího bývalého přítele, který po třetí hodině v noci přišel k ní domů a dobýval se do bytu. Proto jej vpustila a on usnul. Nyní žádá aby z bytu, kde nemá trvalý pobyt, odešel. Po vyzvání strážníků to také učinil. Předběžně se ještě s bývalou přítelkyní domluvil na vyzvednutí svých osobních věcí.

Bdělá spolupracovnice

22. září

V noci po jedenácté hodině byla městská policie upozorněna externí pracovnicí, na závady oplocení hřiště v Chomutovského ulici. Po šetření na místě byl o tom informován odbor životního prostředí.


Nevhodná zábava
21. září

Večer před devátou hodinou bezpečnostní kamerový systém městské policie zaznamenal dvě děti, které v Chomutovské ulici házely kameny na lampu veřejného osvětlení. Šlo o dva chlapce, kteří se snažili shodit z vrchu lampy malou plastovou lahev. Poškození lampy strážníci nezjistili. Chlapcům bylo doporučeno aby si zvolili jiný druh zábavy.

Zadrželi hledaného

21. září

Odpoledne před jednou hodinou prováděla hlídka městské policie kontrolu na sídlišti Na Podlesí.  Během této činnosti si strážníci všimli osoby jdoucí po chodníku, která odpovídala popisu osoby, po které bylo vyhlášeno pátrání. Šlo o muže z Jirkova, který při zadržení nekladl odpor a byl předán Policii ČR.


Museli jim domluvit
12. září

V noci mezi půlnocí a jednou hodinou obdržela městská policie stížnost na hluk na veřejném prostranství v Golovinově ulici. Strážníci po příjezdu na místo zastihli před restaurací skupinku asi 10 osob, které zde kouřily a hlasitě se bavily. Strážníci přítomné upozornili, že ruší noční klid. Někteří dokouřili a odebrali se do provozovny, zbylí se ztišili.

Hlučná oslava

11. září

Před půlnocí byla hlídka městské policie vyslána do Tyršovy ulici, kde docházelo k rušení nočního klidu hlasitou hudbou. Strážníci se po příjezdu na místo obrátili na majitele uvedeného domu. Ten se omluvil a strážníkům sdělil, že slaví narozeniny manželky. Přislíbil ztišení hudby. Strážníci počkali, až k tomu skutečně došlo.   

Kabelka se našla

10. září

Po třetí hodině odpoledne byla městská policie požádána MP Klášterec o pomoc v případu ztráty kabelky, kterou žena z Klášterce pravděpodobně zapomněla během jízdy autobusem. Strážnici zastihli uvedený autobus na zastávce u Lidlu. Obrátili se na řidiče a ten zapomenutou kabelku našel. Uvnitř kabelky se nacházela peněženka, peníze, telefon a další věci. Žena tak o nic nepřišla.

Museli ho tahat z kolejiště

9. září

V noci v půl jedenácté přijala městská policie oznámení o muži, který se nacházel v kolejišti na vlakovém nádraží. Strojvedoucí strážníkům sdělila, že muž vystoupil z vlaku, ale zřejmě pod vlivem alkoholu není schopen chůze. Muž z Polska strážníkům řekl, že přijel vlakem z Ústí nad Labem do Kadaně, kde mám domluvené zaměstnání. Hodlal přečkat na nádraží do rána a pak se nejbližším spojem vrátit zpátky do Ústí nad Labem. Strážníci mu vysvětli, že se nemůže pohybovat v kolejišti a pomohli mu se přesunout na bezpečné místo.


Okamžitá pomoc
1. září

Před šestnáctou hodinou prováděla hlídka městské policie kontrolu v Chomutovské ulici. Během ní strážníci uviděli upadnout člověka na chodník. Strážnici zjistili, že jde o muže z Kadaně, kterému se údajně zamotala hlava a poté upadl. Strážníci zkontrolovali jeho zdravotní stav ale nebyly zjištěny žádné známky zranění ani požití alkoholu. Muž lékařské ošetření odmítl a strážníci ho poté doprovodili do jeho domova.

Odložené věci musel uklidit

1. září

Městská policie přijala v odpoledních hodinách oznámení o černé skládce za bývalou pekárnou. Staré spotřebiče, pytle se stavební sutí, lino a další našli strážníci u kontejnerového stání. Provedli šetření v přilehlých domech. V jednom z nich nelezli otevřený byt a na chodbě další materiál, který se muž cizí národnosti chystal odložit ke kontejnerům. Muž slíbil nápravu tím, že odpad odveze na své náklady do sběrného dvora.

Utekli z výchovného ústavu

28. srpna

Večer před desátou hodinou požádala Policie ČR o pomoc při hledání vozidla, ve kterém měli být osoby po kterých bylo vyhlášeno pátrání. Hlídka městské policie vozidlo nalezla na parkovišti v Golovinově ulici. Ve vozidle bylo pět  mladistvých osob  bez dokladů. Dvě z nich odpovídaly popisu osob  v pátrání. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si zmíněnou pětici převzala k zjištění totožnosti. Zjistila, že tři osoby jsou pátrání pro útěk z výchovného ústavu.


Sám se přiznal
26. srpna

Večer před devátou hodinou byli strážníci vysláni do Chomutovské ulice. Po příjezdu na místo je oslovil muž, který se sám přiznal k úmyslnému rozbití skleněné výplně vchodových dveří. Udělal to ve vzteku, jelikož se pohádal se svou sestřenicí, která zde bydlí. Byla mu udělena pokuta a jeho skutek byl zaevidován do registru přestupků.

Spadl ze schodů

25. srpna

Odpoledne v půl druhé byla městská policie přivolána do domu v Chomutovské ulici k ležícímu muži. Muž,který byl pod vlivem alkoholu, pravděpodobně spadl ze schodů. Měl problém s komunikací, působil zmateně a stěžoval si na bolest nohy. Strážníci si všimli, že má levou nohu podivně zkrocenou a nerovnost v oblasti stehenní kosti. Na místo byla hned přivolána zdravotnická záchranná služba. Do jejího příjezdu poskytli strážníci muži první pomoc a kontrolovali jeho životní funkce.

Hořela udírna

22. srpna

Ráno po šesté hodině byl městské policie nahlášen v zahrádkářské kolonii. Dispečerka na místo přivolal také jednotku kadaňských hasičů. Na místě strážníci zjistili, že jde o požár udírny na zahradě. Majitele o této události vyrozuměli a na místě počkali, až bude požár uhašen.

Bývalá mu rozbila okno

22. srpna

V noci před druhou hodinou bylo na městské policie nahlášeno házení kamení do oken. Strážníci se na místě spojili s muže, který uvedl, že jeho bývalá přítelky mu hodila do okna lodžie pivní lahev a okno rozbila. Tato žena se ke všemu doznala. Muž byl poučen aby se spojil s majitelem bytu a ten vyčíslil vzniklou škodu. Věc dořeší přestupková komise.

Psí život není lidem lhostejný

20. srpna

Po jedenácté hodině byla městská policie upozorněna na psa, který byl již víc jak půl hodinu zavřený automobilu na parkovišti u Kauflandu. Strážníci v uvedeném vozidle psa skutečně objevili. Auto mělo trochu stažená zadní okénka. Řidiče se zkoušeli několikrát vyvolat místním rozhlasem  pracovníci obchodu. Bez úspěchu skončil i pokus o vyvolání majitele psa na blízkém koupališti. Nakonec se k vozidlu dostavila řidička s nákupem, která tvrdila, že hlášení rozhlasu nerozuměla. V té době byla dosahovala venku teplota kolem 28 stupňů. I když v tomto případě o týrání zvířete nešlo, dostalo se řidičce pokárání za její chování při péči o psa.    


Způsobil závadu bývalý přítel?
18. srpna

Na městskou policii se obrátila žena z Kadaně. Svoje vozidlo značky Ford měla zaparkováno na přilehlém parkovišti u služebny městské policie. Při cestě do Chomutova zjistila závadu na vozidla, když přední kolo začalo zadrhávat. Vozidlo v Chomutově odstavila. Prohlédl ho její bratr a zjistil, že byly povolené šrouby. Žena měla podezření, že závadu mohl způsobit její bývalý přítel, se kterým se nerozešla v dobrém a ani se s ním nestýká. Bylo jí doporučeno aby celou věc oznámila na Policii ČR.

Bezdomovce postavili na nohy

17. srpna

Kolem poledne byla městská policie upozorněna na chodníku ležícího muže v ulici Kpt. Jaroše.  Strážníci zjistili, že jde o místního bezdomovce. Zkontrolovali jeho zdravotní stav. Byl bez zranění, pouze pod vlivem alkoholu. Díky teplému počasí usnul na chodníku. Po probuzení odešel.

Pohádal se s matkou

12. srpna

V půl třetí v noci zaznamenala městská policie stížnost na nadměrný hluk v domě v Golovinově ulici. Příčinou byl muž křičící na ženu sprostá slova. Šlo o muže, který měl neshody se svou matkou. Strážníkům potvrdil, že se se svou matkou pohádal a omluvil se za hlučné chování. Jeho matka byla zjevně pod vlivem alkoholu. K žádnému zranění nedošlo.

Víc vystrašila sousedy

10. srpna

V noci před jedenáctou hodinou byla městská policie upozorněna na dívku sedící v okně domu na sídlišti Na Podlesí. Sousedi o ní měli strach. Po příjezdu strážníků se v uvedeném okně již nikdo nenacházel. Rodiče jedenáctileté dívky strážníkům vysvětlili, že dcera se pouze demonstrativně posadila na okno poté, co dostala vyhubováno za nepořádek ve svém pokoji. Dcera potvrdila, že neměla v úmyslu si nějak ublížit a jen se chtěla rodičům vzepřít.  


Navigace ho zradila
13. srpna

Polský řidič kamionu, který mířil do Tušimic, se příliš spolehl na navigaci, která ho ráno před osmou hodinou zavedla až na Mírové náměstí. Alespoň to tvrdil strážníkům, kteří mu uložili pokutu. Následně vyvedli nadměrné vozidlo z náměstí na správnou cestu. Díky nim, i zkušenosti řidiče nedošlo k žádné škodě na majetku.

Vyspal se na rohožce

9. srpna

Ráno po osmé hodině byla městská policie přivolána do Golovinovy ulice, kde si muž zabouchnul dveře od bytu a nemohl se dostat dovnitř. Na místě strážníci zjistili, že muž spal celou noc před dveřmi na rohožce. Protože u muže klíče od bytu nenašli, požádali o pomoc kadaňské hasiče, kteří byt otevřeli. Strážníci na místě počkali do příjezdu zdravotní sestry, která si pořídí duplikát klíče od bytu a v případě opakování situace muži otevře.

Fotil si jen nepořádek

8. srpna

Odpoledne před čtvrtou hodinou se na městskou policii obrátila žena z Tušimic, která byla s dětmi u vody a nelíbilo se jí, že je fotí muž schovaný za křovím. Muž, kterého strážníci zastihli u jeho chaty, uvedl, že rodinu oznamovatelky jen žádal, aby po sobě břeh Nechranic uklidili a fotil si odpad, který tam během dne přibyl. Strážníků dal k nahlédnutí fotografie v mobilním telefonu, které jeho slova potvrdily. Strážníci muže poučili aby podobné situace řešil v klidu a ve spolupráci s majitelem pozemku, kterým je obec Březno. Strážníci poté informovali oznamovatelku o průběhu šetření. Ta s rodinou místo opustila uklizené.


Hlučné mládež na hřišti
3. srpna

V půl osmé večer přijala městská policie oznámení, že na dětské hřišti na sídlišti Na Podlesí je skupina dětí, které zde kouří a dělají hluk. Strážníci na místě zastihli 7 dětí ve věku od 13 do 15 let. Nikdo z přítomných ale nekouřil ani nedělal hluk. Strážníci je přesto upozornili na četné stížnosti na jejich chování. Požádali je aby si našli jiné místo na scházení.

Nedal jim přednost

3. srpna

Odpoledne kolem jedné hodiny prováděla hlídka městské policie kontrolu v ulici Poštovní. Vozidlo značky Peugeot přijíždějící z vedlejší ulice nedalo služebnímu vozidlu přednost  a málem do něj nabouralo. Navíc řidič nebyl připoutaný. Šlo o muže z Klášterce nad Ohří, který u sebe neměl řidičský průkaz ani osvědčení o registraci vozidla. Že tyto doklady vlastní potvrdila až lustrace na Policii ČR. Věc dořeší odbor dopravy.

Po varování pokuta

2. srpna

V noci po desáté hodině  byla městská policie přivolána do Chomutovské ulice, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Z uvedeného bytu vycházela hlasitá hudba a zpěv. Muž, který strážníkům otevřel, vysvětlil, že slaví narozeniny a slíbil, že již bude klid. O zhruba hodinu později však byli strážníci na místo přivoláni znovu. Ženě, která se označila za pořadatelku oslavy, byla uložena pokuta.

Pozorná dispečerka

1. srpna
  
Ráno po půl osmé si obsluha kamerového dohlížecího systému všimla vozidla značky Audi na sídlišti 1. máje, které mělo otevřené dveře u řidiče. Na místo byla vyslána hlídka městské policie. Díky místní znalosti strážníci identifikovali majitele vozidla. Na místo se dostavila jeho přítelkyně, která vozidlo zajistila. Předtím provedla kontrolu, zda nebylo něco z vozidla odcizeno. Vše bylo v pořádku.


Hlučná oslava
26. července

Pár minut před půlnocí byla hlídka městské policie přivolána do Žitné ulice, kde docházelo k rušení nočního klidu. Z uvedeného bytu se ozýval zpěv a hudba. Otevřela mladá žena, která strážníkům řekla, že si byt půjčila od kamaráda a mají zde oslavu. Zúčastnilo se jí kolem deseti lidí. Žena se za rušení nočního klidu omluvila a slíbila, že již bude klid.

Rušení jako schválnost?

26. července

V noci před jednou hodinou na městskou policii  zavolala žena, která si stěžoval na opětovné rušení nočního klidu v domě v Chomutovské ulici.  Při příjezdu strážníků byl již na místě klid. Muž, který pouštěl nahlas hudbu, ji vypnul. Strážníci počkali s oznamovatelkou několik minut, zda se rušení nočního klidu nebude opakovat, ale muž o přítomnosti městské policie věděl a hlasitou hudbu si již nepustil.

Zavolali ji pomoc

25. července

Večer v půl desáté prováděla hlídka městské policie kontrolu v Chomutovské ulici. Strážníci si všimli sražené cyklistky. Na místě se nacházel také taxikář, kterému žena z Kadaně vjela pod auto. Strážníci přivolali zdravotnickou záchrannou službu a případ si převzala Policie ČR.

Sousedy rušily hrající si děti

24. července

V půl páté odpoledne byli strážníci přivoláni do Golovinovi ulice, kde si oznamovatel stěžoval na hluk od sousedů nad ním. Strážníci mu vysvětlili, že hluk hrajících si dětí sousedů není schválnost. Strážníci také oslovili i sousedy. Ty jim sdělili, že již apelují na bytové družstvo aby jim opravilo podlahu v pokoji, kterou mají špatnou, a tak nerušili souseda pod nimi.


Alkohol mu posílil sebejistotu
18. července

Po půlnoci zaregistrovala  obsluha kamerového systému skupinu čtyř osob, které byly zjevně pod vlivem alkoholu. Dosvědčovalo tomu i jejich chování (rozbití láhve, močení do květináče a odpadkového koše) při cestě k baru v ulici Jana Švermy a zpět na Mírové náměstí, kde skupina nastoupila do zaparkovaného vozidla. Vozidlo ale dojelo jen k Tyršově ulici, kde ho zastavila přivolaná hlídka městské policie. Za volantem seděl muž z Března, který odmítl dechovou zkoušku. Spolucestující tvrdili, že se s ním potkali náhodou a že jim nabídl odvoz se slovy, že je řidičem z povolání a tudíž i ve svém stavu je schopen je odvézt. Případ si převzala Policie ČR.  

Ztracená baterie

18. července

Kolem půl deváté dopoledne hlídka městské policie během své kontrolní činnosti našla na kruhovém objezdu mezi ulicemi Na Průtahu a Chomutovská baterii z elektrokola. Protože se nepodařilo zjistit majitele, byla předána na městský úřad do ztrát a nálezů.

Naháněli stádo dobytka

18. července

Večer po deváté hodině byla hlídka městské policie vyslána do Úhošťan, kde se mělo volně pohybovat několik kusů hovězího dobytka. Strážníci díky místní znalosti kontaktovali majitele zvířat a podařilo se jim několik kusů zahnat zpět na jeho pozemek. Přitom se zjistilo, že po okolních pozemcích se pohybuje celé stádo čítající cca 60 kusů. Aby se zabránilo pohybu zvířat směrem k hlavní silnici, kde hrozil střet s vozidly, byla na místo přivolána druhá hlídka MP. Společně se jim podařilo zahnat dobytek zpět na ohrazený pozemek.  

Vyžádal si ošetření

15. července

Před půl sedmou večer byli strážníci na žádost Policie ČR vysláni do Pokutické ulice, kde na zemi ležela osoba. Šlo o muže, který ležel v trávě vedle chodníku do Kadaňské Jeseně. Zjevně byl pod vlivem alkoholu. Se strážníky komunikoval zmateně a nebyl schopen chůze, ani jistě stát. Vyžádal si lékařské ošetření. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba. Zdravotní stav muže ale nevyžadoval hospitalizaci. Muž posléze odešel po svých do místa, kde se zdržuje.


Kosa narazila na kámen
14. července

Večer v půl osmé byla hlídka městské policie přivolána do Chomutovské ulice, kde se měli napadat dva muž. Strážníci na místě nalezli ležícího muže, kterého díky místní znalosti poznali. Muž měl krvavé zranění na obličeji, ale lékařské ošetření odmítl. Podle svědků měl muž napadat děti a poté napadnout muže, který v sebeobraně proti jeho útoku rázně zakročil. Případ si převzala Policie ČR.

Ukradl balík čokolády

12. července

Odpoledne kolem půl čtvrté byla městská policie upozorněna muže, který z jednoho obchodu utíkal s odcizeným zbožím. Oznamovatel strážníkům na místě upřesnil, že zahlédl dva muže a jeden z nich si nesl krabici, a poté začal utíkat. Druhý muž ho následoval. Strážníkům se ho podařilo podle popisu zadržet. Tvrdil jim, že se žádné krádeže nezúčastnil a v obchodě ani nebyl. Muže s krabicí, ve které byla čokoláda v hodnotě kolem 600 Kč, ani nezná. Znal jen jeho jméno. Že jde do obchodu krást zjistil až když utíkal ven. Případ si převzala Policie ČR.

Oslava narozenin se protáhla

6. července

V půl třetí v noci přijala městská policie oznámení o rušení nočního klidu v panelovém domě v Chomutovské ulici. Strážníci při příchodu do domu slyšeli hlasitý hovor z otevřeného okna uvedeného bytu. Jeho nájemník jim vysvětlil, že slaví narozeniny. A slíbil, že oslavu ukončí a bude klid. Strážníci později provedli kontrolu, zda k tomu skutečně došlo.


Rozjařený muž skončil na záchytce
18. června

Odpoledne kolem půl jedné byla městská policie přivolána do kadaňské nemocnice, kde měli na interní ambulanci problémového pacienta. Šlo o muže Klášterce nad Ohří, který měl pobíhat a skákat před jedoucí vozidla na rušné silnici. Za asistence strážníků bylo provedeno lékařské vyšetření. Muž neměl žádné zranění, ale test na drogy byl pozitivní. Proto lékař rozhodl o jeho převozu na záchytnou stanici v Teplicích. Ten byl proveden pod dohledem strážníků.

Jízdy na kole nebyl schopen
12. června

V půl páté odpoledne byla městská policie upozorněna na muže pod vlivem alkoholu, který v Golovinově ulici odhodil jízdní kolo do trávy a pokračoval dál pěšky. Šlo o kolo větší hodnoty. Strážníkům se podařilo muže najít. Byl právě odvážen sanitním vozem na ošetření do nemocnice. Muž se strážníkům přiznal, že kolo někde odhodil. Byl ve stavu, který vylučoval, že by na něj mohl znovu nasednout. Proto bylo dohodnuto, že si kolo vyzvedne, až ho propustí z nemocnice.  

Hádka o barvu rušila sousedy
11. června
Večer po deváté hodině byla městská policie přivolána do domu v Bystřické ulici, kde v jednom bytě mělo docházet k hádce a napadání. Po příjezdu slyšeli strážníci z uvedeného bytu pouze výměnu názorů ohledně malování. Obyvatelé bytu – žena z Velenic a muž z Bruntálu strážníkům vysvětlili, že v bytě žijí krátce a měli mezi sebou menší rozepři ohledně barvy na malování. Nikdo nebyl zraněn. Byli upozorněni, aby si dali pozor a aby tak nedocházelo k rušení nočního klidu.


„Zloděj“ tvrdil, že šel domů
10. června

Před šestnáctou hodinou přijala městská policie oznámení z domu v Tušimicích, že se zde do jednoho bytu někdo vloupal a rozbil přitom dveře. Oznamovatelka strážníkům na místě řekla, že ji muž nejprve kopal do vchodových dveří, poté šel o patro níž a rozbil dveře u jednoho bytu.  Označený pachatel, který byl z Klášterce nad Ohří, strážníkům řekl, že zde bydlí jeho družka u které přespává a on chtěl jít domů. O případu byla informována Policie ČR. Muž také strážníkům sdělil, že má u sebe v kufříku střelnou zbraň. Protože hrozilo, že by mohl být nebezpečný sobě nebo svému okolí, byla mu nasazena pouta. Následně byl převezen na Policii ČR k prokázání totožnosti. Je podezření, že se dopustil trestného činu.

Za nepořádek pokuta

9. června

Večer kolem devatenácté hodiny řešili strážníci dva muže, kteří zde dělali nepořádek. Kolem nich bylo poházeno několik pet lahví, plechovek a nedopalků od cigaret. Oba byli viditelně pod vlivem alkoholu. Protože u sebe neměli doklady, byli předvedeni na Policii ČR k ověření totožnosti a znečišťování veřejného prostranství jim byla uložena pokuta.

Pomohli mu na nohy

6. června

Když hlídka městské policie prováděla před šestnáctou hodinou kontrolu sídliště Na Podlesí, všimli si strážníci u jedno domu ležícího muže na trávě. Muž z Kadaně měl oteklý pravý kotník a stěžoval si na bolest a nehybnost pravé nohy v důsledku zranění. Přivolání zdravotnické záchranné služby odmítl s tím, že se bydlí opodál a že se chce  hlavně dostat domů, kde ho ošetří jeho přítelkyně. Strážníci muži pomohli vstát a cestou k jeho domovu ho podpírali.

Museli mu domluvit strážníci

5. června

Před půlnocí se na městskou policii obrátili lidé z domu v Chomutovské ulice, které rušila hra na kytaru a zpěv. Muž z uvedeného bytu strážníkům slíbil, že ihned hru ukončí a bude klid. Byl upozorněn, že pokud tak skutečně neučiní, bude mu udělena pokuta.


Ohraná písnička
2. června

Při kontrole Rooseveltových sadů si v místech za Kauflandem strážníci všimli místního bezdomovce, který zde na lavičce popíjel pivo. Byl vyzván aby přestal konzumovat alkohol a uklidil kolem se povalující igelitové tašky a skleněné lahve. Muž tak učinil a z místa odešel.  


23. března po jedenácté hodině v noci si obsluha dohlížecího kamerového sytému městské policie všimla muže pohybujícího se na střeše sportovní haly. Nějakým předmětem se snažil rozbít prosklené dveře, které se nachází na terase. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka městské policie. Před příjezdem strážníků muž ze střechy seskočil. Obsluha kamerového systému ho dále sledovala a strážníky navigovala. Když byl zadržen, strážníkům na otázku, co dělal na střeše, odvětil, že sbíral nedopalky. Případ si převzala k došetření Policie ČR.

15. října dopoledne zaznamenala obsluha bezpečnostního kamerového systému psa, který se volně bez dozoru pohyboval po dětském hřišti v areálu bývalých kasáren. Díky dohledu a trasování se  podařilo zjistit jeho majitele, který se nacházel v Průmyslové ulici. Psa si zajistil proti svévolnému pobíhání a byla mu uložena bloková pokuta.

Po sedmé hodině večer si obsluha kamerového systému městské policie všimla skupinky osob, které popíjely pivo na veřejném prostranství v Chomutovské ulici. Přivolané hlídce se podařilo prokázat přestupek u tří osob, kterým byla uložena bloková pokuta.

10. července v noci, kolem půl druhé zaznamenala kamera dohlížecího systému městské policie osobu, která při přecházení přechodu od Penny k Lidlu se zastavilo u dopravní značky a něco na ní kreslila lihovým fixem. Osoba pak pokračovala směrem ke Kauflandu. To již na místo mířila hlídka městské policie, která ji zadržela. Šlo o muže z Klášterce nad Ohří.  K činu se přiznal a byla mu udělena bloková pokuta.   

Večer 20. února došlo v Chomutovské ulici k rozepři několika lidí při které došlo nejen ke slovnímu ale i fyzickému napadání. Incident řešila městské policie. Jeden z aktérů  incidentu si stranou odložil pár červených bot v hodnotě 600 Kč. Nepozornosti zúčastněných využil muž z Kadaně, který tyto boty vzal a snažil s nimi nepozorovaně zmizet.  To se mu ale nepodařilo. V jeho stopách se vydal jeden ze strážníků. Před ním se dal pachatel na útěk.  Pravidelná fyzická příprava městské policie se ale v tomto případě vyplatila. Muž byl dostižen a boty se vrátily majiteli. Případem se bude zabývat přestupková komise.

V sobotu 30.listopadu po jedné hodině v noci prováděla hlídka městské policie kontrolu v okolí Kauflandu. Během kontroly si strážníci všimli dvojice mužů, kteří útěkem reagovali na projíždějící hlídku Policie ČR. Strážníci muže zadrželi. Šlo o občany Běloruska. Jeden z nich měl s sebou vínový batoh, ve kterém bylo několik různých barev ve spreji. Při kontrole Rooseveltových sadů, okolí zimního stadionu, koupaliště a sportovní haly bylo nalezeno několik sprejem pomalovaných míst. Další byla během dne nalezena na Nábřeží Maxipsa Fíka. Na základě místní znalosti bylo vysloveno podezření, že nápisy se shodují s těmi, které se v létě objevily na skateboardovém hřišti a na cyklostezce do Prunéřova. Případ si převzala Policie ČR.

V říjnu se městská policie zaměřila na kontrolu míst, kde nocují lidi bez domova. V okolí těchto míst vznikají černé skládky z věcí a odpadků, které zde bezdomovci zanechávají. Byly jim poskytnuty plastové pytle a rukavice, aby si nepořádek po sobě sami uklidili. Odvoz naplněných pytlů zajistily Technické služby Kadaň.

Během kontroly v Chomutovské ulici objevila hlídka městské policie černou skládku u kontejnerů na komunální odpad. Nacházely se zde odhozené kusy nábytku, plovoucí podlaha, pohovka, pračka, krabice a další vybavení bytu. Strážníci zahájili pátrání po tom, kdo tuto černou skládku založil. Během šetření jim pomohl záznam z kamery, kterou do domu instalovalo společenství vlastníků. Díky místní znalosti se jim podařilo identifikovat tři osoby, které věci ke kontejnerovému stání ukládaly. Byla jim uložena bloková pokuta. Jeden z trojice s ní nesouhlasil a jeho případ dořeší přestupková komise.

Při besedě s občany na sídlišti C zazněla připomínka k nepořádku u kontejnerových stání, kam lidé odkládají  především nepotřebné věci z domácností. Městská policie následně zvýšila kontrolní činnost za pomocí fotopastí a přenosných kamer. Díky tomu se již podařilo přistihnout několik hříšníků, jejichž případy následně řeší příslušné orgány. Je třeba připomenout, že občané Kadaně se mohou celý rok (365 dní)  a zdarma tohoto odpadu zbavit ve sběrném dvoře v areálu Technických služeb Kadaň v Polní ulici. Vrátnice je otevřena od 7.00 do 17.00 hodin. Navíc jsou v jednotlivých lokalitách města pravidelně rozmisťovány velkoobjemové kontejnery. Rozpis najdete na webových stránkách TS Kadaň a také v Kadaňských novinách.  

Po devatenácté hodině byla městská policie upozorněna na vylitou kapalinu na kruhovém objezdu u Lidlu. Povrch se stal kluzký a hrozila dopravní nehoda. Strážníci zjistili, že rozlitou kapalinou byla nafta. Na místo byli přivolání hasiči, aby znečištění vozovky odstranili. Dispečerka bezpečnostního kamerového systému ze záznamu zjistila, že nafta unikla z projíždějícího firemního vozidla a kudy vozidlo jelo. To potvrdily i skvrny od nafty. Podařilo se tak zjistit i totožnost řidiče. Případ byl předán příslušnému správnímu orgánu.        

Půl hodinu před půlnocí si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla počínání několika osob  z nichž jedna poničila nově vysazený strom i s jeho dřevěnou podpěrou. Přivolaní strážníci je zadrželi v Husově ulici, kde pětice chtěla navštívit zdejší zábavní podnik. Šlo o návštěvníky z jiných měst. K činu se přiznal mladík z Meziboří. Orientační dechová zkouška ukázala, že měl v krvi 0,19 promile alkoholu. Případ byl předán na odbor životního prostředí. Další kroky budou následovat po vyčíslení způsobené škody.

V půl třetí dopoledne byla hlídka městská policie vyslána do ulice Jana Švermy, kde se na zemi povalovali dva muži, zjevně pod vlivem alkoholu, kteří slovně napadali kolemjdoucí. Jak strážníci na místě zjistili, šlo o muže, kteří zaměstnávají strážníky skoro každý den. Zvláště jeden z dvojice, kterému pomáhali také předchozí den, aby se vůbec postavil na nohy. Musela k němu být přivolána zdravotnická záchranná služba, pro kterou je to rovně známý pacient.  A zmíněný muž zaměstnal strážníky a zdravotníky i den předtím, a ještě se choval tak agresivně, že při jeho převozu do nemocnice byla potřeba asistence městské policie. V tomto případě se jedná o téměř sisyfovskou práci, která zaměstná řadu lidí, kteří by mohli zatím společnosti sloužit jinak.

14. ledna po osmnácté hodině byli strážníci vysláni do ulice Jana Roháče. Z důvodu prudkého poklesu teploty a sněžení zde došlo k vytvoření náledí, na kterém dostal smyk osobní automobil, který zablokoval dopravu. Strážníci za pomoci posypové soli a štěrku uvízlé vozidlo vyprostili a teprve poté mohl projet i posypový vůz TS Kadaň. Městská policie též vlastními silami obnovila sjízdnost kruhového objezdu na křižovatce ulic Na Průtahu, Kpt, Jaroše a Chomutovská, kde uvízlá vozidla zablokovala dopravu. Dále za pomoci jednotky kadaňských hasičů provedli strážníci ruční prosolení komunikace vyproštění vozidel uvízlých nad stavebninami v ulici Rokelská, kde také nemohlo projet vozidlo údržby.

Nepořádek, který po sobě zanechávají lidé bez domova na místech, kde většinou přebývají, není strážníkům lhostejný. Zvláště, když někteří z nich se ve svém volném čase věnují myslivosti a mají k přírodě velmi blízký vztah. V prosinci bylo provedeno několik kontrol se zaměřením na veřejný pořádek. Bezdomovci nad nemocnici a v lesíku v Prunéřově byli na zanechaný nepořádek několikrát upozorněni. Slíbili, že si ho uklidí. Což také do stanovené lhůty učinili. Odpad uložili do pytlů, které odvezly Technické služby Kadaň.

18. listopadu v ranních hodinách si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla, že v Chomutovské ulici jsou odloženy části sedací soupravy vedle kontejnerového přístřešku. Z kamerového záznamu bylo zjištěno, odkud sem byl odpad sem v nočních hodinách přinášen. Strážníci pak následně zjistili, kdo sem odpad odložil. Muž z Kadaně jim řekl, že neměl možnost odvozu a že se odpad nesmí takto odkládat, prý netušil. Byla mu uložena bloková pokuta.
Před dvanáctou hodinou obsluha kamerového systému zaznamenala další ukládání odpadu k tomu přístřešku. Odpad vynášel muž z auta značky Ford. Muž z Klášterce se strážníkům přiznal, že zde věci odložil, protože si myslel, že kancelářskou židli někdo odnese a deky někdo využije. Také jemu byla uložena bloková pokuta.

Zachyceno kamerou

30. října po šestnácté hodině si obsluha kamerového systému všimla nakloněného stožáru u nákupního centra u křižovatky Na Podlesí a Na Průtahu. K poškození stožáru došlo silným větrem. Městská policie se spojila se zástupcem obchodního centra. Na místo byli přivoláni hasiči z Kadaně a Klášterce nad Ohří, kteří za pomoci vysokozdvižné plošiny nebezpečný stožár demontovali. Strážníci během demontáže dohlíželi aby nedošlo ke vstupu osob do ohroženého prostoru.

V noci po druhé hodině neušla pozornosti obsluhy dohlížecího kamerového systému podezřelé chování trojice osob v ulici Kpt. Jaroše. Zdálo se, že se pokouší zastavovat projíždějící vozidla s úmyslem prodat notebook, který měly u sebe. Bylo podezření, že může pocházet z krádeže. Před strážníky se podezřelí dali na útěk. Dvojice mladých mužů byla zadržena v Golovinově ulici. Třetí osobou byl nezletilec z Prunéřova. Muži tvrdili, že notebook našli. V té době neměla Policie ČR hlášení o jeho krádeži. Byl proto předán do ztrát a nálezů.

Večer po deváté hodině si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla jak v ulici Chomutovská u Slovanu jezdí nezletilé děti na kole a nemají na hlavě cyklistickou přilbu. Přivolaní strážnici zjistili, že jde o dva bratry, kteří již byli několikrát upozorněni na povinné nošení cyklistických přileb. Jejich rodiče porušení zdůvodnili tím, že žádné helmy doma nemají. O případu byl informován příslušný odbor městského úřadu.  

I když v Kadani není mnoho lidí bez domova, řada z nich zaměstnává městskou policii prakticky každý den.  Mezi každodenní úkoly strážníků tak patří pomáhat jim na nohy po nadměrné konzumaci alkoholu nebo řešit nepořádek, který po sobě na různých místech ve městě zanechávají. Jeden z mnoha případů zaznamenal kamera městské policie u kruhového objezdu v ulici Kpt. Jaroše. Bezdomovec zde na frekventovaném místě ulehl na chodník odpoledne po jedné hodině. Tedy v době, kde zde prochází také velký počet dětí a studentů kadaňských škol. Pro ně zrovna nebyl dobrým příkladem. Pomoci na nohy mu museli opět strážníci. Nepořádek, který po sobě zanechal uklidili pracovníci technických služeb.

Šestého srpna po jedné hodině v noci zpozorovala obsluha kamerového systému muže, jak v Chomutovské ulici na parkovišti před Tepelným hospodářstvím Kadaň demoluje osobní automobil. Přivolaní strážníci zjistili, že podnapilý muž rozbil zadní okno u zaparkovaného vozidla. Poškozené auto patří jeho otci z Tušimic. Ten se po oznámení na místo dostavil a potvrdil, že si to vyřeší mezi sebou.  Muž bude řešen za rušení nočního klidu.

V úterý 13. června došlo k dopravní nehodě na Špitálském předměstí, kterou zachytila kamera bezpečnostního systému. Nákladní automobil, jehož řidiče postihly zdravotní potíže, přejel kruhový objezd a skončil v zeleni. Naštěstí nedošlo ke zranění dalších osob ani k větších materiálních škodách.

1. dubna odpoledne před pátou hodinou upoutala pozornost obsluhy kamerového systému zábava trojice mladíků. Mladíci nejprve v ulici Jana Švermy rozhazovali písek a poté se skupinka přesunula na Mírové náměstí k automatům na výdej parkovacích lístků. Jak strážníci po příjezdu na místo zjistili, během deseti minut mladíci stačili vytisknout 135 kusů parkovacích lístků. Nezletilci byli předáni do rukou svých zákonných zástupců. Strážníci také informovali správce automatů. Podle něj nebyla způsobena žádná škoda.

Vozidlo, které vezlo před polednem zboží do jednoho z obchodů v ulici Jana Švermy, poškodilo lampu veřejného osvětlení umístěnou na zdi budovy. Strážníci zjistili, že vozidlo, které lampu poškodilo, odjelo směrem na Mírové náměstí. Zachytila ho jedna z bezpečnostních kamer městské policie. Hříšníka usvědčovala část kopule z lampy, kterou si vezl na střeše. Šlo o řidiče z Poděbrad. Protože se jednalo o dopravní nehodu, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR.

Odchyt hadů sice nepatří k běžným činnostem městské policie, ale strážníci ho zvládnou také. 30. srpna je přivolala žena z Vinohrad, kde hada objevila na terase u dveří svého domu. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o užovku obojkovou v délce přibližně 80 cm, která patří mezi chráněné živočichy naší přírody. Strážníci hada odchytili a následně vypustili poblíž vodního toku zpět do přírody.   

Večer v šest hodin obdržela městská policie oznámení, že v jedné kadaňské pivnici se nachází zcela nahý muž. Na místě se strážníci přesvědčili, že tomu tak skutečně je. Muž, který bydlí v ubytovně vedle pivnice, si vůbec nepamatoval, proč se ocitl nahý venku. Bylo zřejmé, že požil alkoholické nápoje, ale se strážníky komunikoval.  Strážníci se spojili s majitelem ubytovny, který zajistil její otevření aby nahý muž mohl zpět do svého pokoje. Byla mu uložena bloková pokuta za buzení veřejné pohoršení.

7. května došlo v Chomutovské ulici k dopravní nehodě, kterou zaznamenala kamera městské policie. Mladý cyklista bez přibrzdění a rozhlédnutí vjel na přechod a byl sražen projíždějícím autem jedoucím směrem do města. Utrpěl odřeninu lokte a měl tržnou ránu nad okem. Chlapce si převzal zdravotnická záchranná služba. Případ došetří Policie ČR. Je potřeba, aby rodiče svým dětem věnovali větší pozornost. Nenechali je vyjíždět bez ochranné přilby a stále jim zdůrazňovali základní pravidla bezpečnosti.  Prevence patří k stálým činnostem městské policie. V loňském kalendářním roce preventisté věnovali  200 vyučovacích hodin tomu, aby seznámili žáky kadaňských základních škol  (a 50  hodin v mateřských školách) se základy bezpečnosti silničního provozu nejen na silnicích, ale také na chodnících a cyklostezkách.

Snaha muže z Klášterce dostat se za každou cenu do sklepa domu v ulici Budovatelů, skončila jeho voláním o pomoc. Jak se snažil protáhnout dovnitř kolem schodišťového zábradlí a vstupem do sklepních prostor, zůstal mezi nimi zaklíněn. Aby ho mohli vyprostit, museli strážníci na pomoc přivolat kadaňské hasiče. Přivolána byla také záchranná zdravotnická služba, která muži s pohmožděným hrudníkem poskytla ošetření. Akci zdokumentovala služební kamera, kterými jsou strážníci vybaveni.   

Také kamera městské policie zaznamenala muže, který ležel v Chomutovské ulici u autobusové zastávky před 3. ZŠ. Než přijeli strážníci na místo, muže se zvedl a odešel směrem ke Slovanu. Zasahujícího strážníka opilý muž s plastovou lahví v ruce častoval sprostými slovy. Následovaly výhrůžky a nakonec došlo k přímému napadení zasahujícího strážníka. Muž v urážkách nepřestal ani po předvedení na Policii ČR.     

Během silvestrovských oslav a vítání nového roku nedošlo v Kadani k žádným mimořádným událostem, které by musela řešit městská policie. Na průběh oslav dohlížely také její bezpečnostní kamery.    

Kamera v prosinci zaznamenala také nebezpečné chování starší řidičky. Ta nasedla do svého vozu, který stál blízko přechodu v Jungmannově ulici. Rozjela se ve chvíli, kdy přes přechod přecházeli lidé, které vozidlem ohrozila.

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky