- MP Kadaň

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Základní informace

Zprávy z ulice

 

Asistovali při nehodě
12. května

Kolem půl dvanácté byla hlídka městské policie vyslána k dopravní nehodě, ke které došlo v Prunéřovské ulici ve směru od centra. Nehoda se obešla bez zranění. Jelikož jedno z vozidel tvořilo překážku na pozemní komunikaci, strážníci do jeho odstranění usměrňovali provoz.

Kontrolovali nakládání s odpadem

11. května

Dopoledne po deváté hodině provedli strážníci kontrolu v prodejně v ulici Kpt. Jaroše, kde mělo docházet k nesprávnému nakládání s odpadem. Personál po dotazu uvedl, že kartony dávají dávají před obchod a pak nosí do sběru.

Potřebovala rychlou pomoc

9. května

Večer po půl desáté se na městskou policii s žádostí o pomoc obrátila žena z domu v Bystřické ulici.  Uvedla, že šla s odpadky a než si přivolala výtah, tak se ji zabouchly dveře od bytu. Klíče zůstaly v zámku zevnitř. V bytě se nachází její nemocná a nemohoucí maminka o kterou se bojí. Na místo byli přivolána hasiči, kteří byt otevřeli.

Měla problém se synem

8. května

Na žádost Policie ČR byli strážníci po sedmnácté hodině vysláni do Prunéřova, kde měla žena problém se synem. Jak strážníci zjistili, došlo pouze k slovní rozepři a fyzickému napadení nedošlo. Oba aktéři sporu byli poučení. Syn následně byt matky opustil a přislíbil, že se bude chovat slušně.

Drobná krádež

7. května

V půl čtvrté odpoledne byla hlídka městské policie přivolána do Kauflandu, kde došlo k drobné krádeži. Cizí státní příslušník se pokusil bez placení pronést zboží v hodnotě 589,80 Kč. Byla mu uložena pokuta.

Naháč spustil alarm

5. května

Ráno před půl sedmou se spustil alarm PCO v objektu v průmyslové zóně Královský vrch. Spustil ho neznámý nahý muž, který se procházel na travnaté ploše nedaleko oplocení a čidlo na něj reagovalo. Na záznamu bezpečnostní kamery je zachycen muž silnější postavy, jak se svléká ve křiví za plotem a poté se nahý prochází na travnaté ploše. Poté se opět obléká a odchází pryč.


Noční kontrola odhalila hříšníky
5. května

Spolu s rybářskou stráží prováděla městská policie kolem půlnoci kontrolu neoprávněného lovu u  Ohře po obou stranách řeky. Během kontroly byly zaznamenány dva případy lovu bez povolenky. Případy dořeší správní orgán.

Chtěl pomoci kamarádovi

4. května

Odpoledne před jednou hodinou zastavil hlídku městské policie na Studentském náměstí muž, který chtěl sdělit číslo na zdravotnickou záchrannou službu. Uvedl, že jeho kamarád upadl na obličej a má obavu, že má otřes mozku. Strážníci zjistili, že jde o jim známého bezdomovce, který byl v podnapilém stavu. Upadl na chodník, udeřil se do hlavy a odřel si hlavu a nos. Strážníci zkontrolovali jeho životní funkce a do příjezdu zdravotnické záchranné služby setrvali na místě.

Reklama patří jinam

3. května

Ráno v půl šesté hlídce městské policie neušel velký plakát umístěný za viaduktem v Prunéřově mimo vyhrazené plakátovací plochy. Vedení firmy, které zde reklamu umístilo, bylo vyzváno k jejímu odstranění ve stanovené lhůtě. V případě, že se tak nestane, bude dořeší věc správní orgán.

Strážníci si poradili a ženě v nesnázích pomohli

29.  dubna

V půl dvanácté se s žádostí o pomoc obrátila na městskou policii žena, která si ve vozidle zabouchla klíče a nemohla se dostat dovnitř, kde měla všechny svoje osobní věci. Přivolaní strážníci přes dispečink kontaktovali zámečnictví, které uvedlo, že tento typ auta nedokáže otevřít. Hasiči uvedli, že by museli rozbít okno. Strážníci nakonec našli v okolí kousek drátu a po domluvě s majitelkou vozidla se sami pokusili o jeho otevření. Podařilo se jim otevřít okno u zadních dveří a následně dveře u vozidla. K jeho poškození nedošlo.


Postavili ho na nohy
24. dubna

Na žádost Policie ČR byli strážníci před polednem vysláni na dětské hřiště v Chomutovské ulici, kde měl na zemi ležet muž. Po příjezdu na místo již zmíněný muž seděl na lavičce. Se strážníky komunikoval a po chvíli se zvedl a odešel. Na sobě neměl žádné viditelné zranění a lékařské ošetření nepožadoval.

Prozradila ho nejistá jízda

23. dubna

V noci kolem půl dvanácté prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost na Mírovém náměstí. Přitom pozornost strážníků upoutalo vozidlo svojí nejistou jízdou. Jeho řidič hledal místo k parkování a přitom ohrozil projíždějící vozidlo. Strážníci pojali podezření, že usedl za volant pod vlivem návykové látky. Po zastavení automobilu řidič uvedl, že si před jízdou dal jedno malé pivo. Orientační dechová zkouška ukázala 1,2 promile alkoholu v krvi. Případ si převzala Policie ČR.

Spáč ve vlaku

23. dubna

Večer před desátou  hodinou se s žádostí o pomoc obrátil na městskou policii průvodčí vlaku, který stál na nádraží v Prunéřově. Před zpáteční jízdou do Mostu je prováděn úklid vlaku, kterému ale brání spící cestující v jednom vagonu. Strážníci zjistili, že jde o muže z Mostu, který se na čerstvém vzduchu zcela probudil a průvodčímu se omluvil.


Rybařili bez povolení

17. dubna

Dopoledne kolem desáté hodině prováděli strážníci společně s rybářskou stráží kontrolu pravého břehu Ohře u Tušimic. Během kontroly nalezli u vody dva muže bez rybářského lístku a povolení k lovu. Měli nahozené pruty, ale zatím žádná úlovek. Jejich případ byl předán správnímu orgánu k řešení.

I hlasitý hovor může rušit

14. dubna

V noci po třetí hodině se na městskou policii obrátil obyvatel ze sídliště Na Podlesí. Vadil mu hlasitý hovor ze sousedního bytu. Díky tomu nemůže spát a ráno jde do práce. V uvedeném bytě byly tři osoby, které si povídaly. Strážníci je upozornili na možné rušení nočního klidu a dostali příslib, že rozhovor skončí a půjdou spát.


Svoje špatné parkování nechtěl řešit
6. dubna

Před polednem řešili strážníci špatně zaparkované auto v ulici Kpt. Jaroše před elektroprodejnou. Po chvíli se na místo dostavil řidič. Zakřičel, ať mu klidně dají pokutu, rychle nasedl do auta a z místa rychle ujel. Díky místní znalosti strážníci věděli, že se jedná o muže z Pětipes.

Ulomená značka

5. dubna

Asistent prevence kriminality upozornil městskou policii, že na dětském hřišti v ulici Chomutovská je ulomená dopravní značka. Strážnici na místě zjistili, že značka spadla kvůli povětrnostním podmínkám. Její základ byl uhnilý a neudržel ji. Značka byla převezena na Technické služby  Kadaň.

Pacienta strážníci uklidnili

3. dubna

V noci kolem jedné hodiny se na městskou policii obrátili zaměstnanci Nemocnice Kadaň, kteří měli problém s agresivním pacientem. Strážníci zjistili, že jde o muže z Klášterce nad Ohří. Po příjezdu strážníku začal se zaměstnanci nemocnice spolupracovat.

Řidičák neměl a přesto sedl za volant

1. dubna

Odpoledne kolem druhé hodiny byla hlídka městské policie vyslána ke Kauflandu  po oznámení, že vozidlo řídí osoba bez řidičského oprávnění. Strážníci vyčkali na místě. Následně viděli, jak do uvedeného vozidla nasedá řidič a dva spolujezdci. Po zastavení vozidla se řidič přiznal, že není vlastníkem řidičského oprávnění. Na místo byla přivolána Policie ČR, která si případ převzala.

Za odložení věcí u popelnic padla pokuta

30. března

odpoledne po druhé hodině byli strážníci vysláni do Chomutovské ulice, kde někdo vyházel z okna části nábytku (polštáře do gauče). Muž, kterého oznamovatel určil za strůjce nepořádku, se k činu přiznal. Strážníkům sdělil, že nemá jak části gauče odvézt do sběrného dvora. Byla mu uložena bloková pokuta.

Uvolněná trampolína

29. března

Asistent prevence kriminality před třetí hodinou odpoledne ohlásil na městskou policii, že na dětském hřišti „Lanáček“ jsou uvolněné pružiny na trampolíně. Strážníci zjistili, že na trampolíně chybí cca 10 kusů pružin. O věci byl informován odbor životního prostředí.

Převoz na záchytku bez komplikací

28. března

V půl jedenácté v noci byla městská policie požádána o asistenci při vyšetření a převozu pacienta na záchytku do Teplic. Převoz proběhl bez komplikací a během převozu nebylo nutné použít donucovací prostředky.


Chtěla být krásnější
23. března

Po třinácté hodině byla městská policie přivolána do Kauflandu, kde se mladá dívka z Prunéřova dopustila drobné krádeže. Bez placení se pokusila pronést paletku stínů a lesk na rty v celkové hodnotě 189,80 Kč. Zákonný zástupce dívky škodu na majetku na místě uhradil. O případu byl informován odbor sociálních věcí.

Ležela u popelnic

22. března

Večer před osmou hodinou byla městská policie upozorněna na ženu, která ležela u popelnic nedaleko Kauflandu. Žena z Chomutova byla zjevně pod vlivem návykové látky. Když ji strážníci oslovili, stěžovala si, že ji bolí záda v důsledku pádu a žádala lékařské vyšetření. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba. Strážníci se dozvěděli, že si předtím zakoupila v obchodě láhev vodky.

Dělali „rachot“ v domě

21. března

Kolem osmnácté hodiny se na městskou policii obrátil obyvatel domu z Chomutovské ulice, který si stěžoval na dvě opilé osoby, které dělají „rachot“ ve vchodu domu. Strážníci zjistili, že jde o mladšího muže a ženu, kteří seděli na schodech v mezi patře a byli v podnapilém stavu. Strážníci je vyzvali, aby dům opustil, což také učinili. Na místě byl pořádek.

Sousedy rušilo malování v neděli

20. března

V půl dvanácté byla hlídka vyslána do domu v Chomutovské ulici, kde si žena stěžovala na hluk od sousedů, a protože je neděle, chce mít klid. Po příjezdu na místo strážníci žádný hluk neslyšeli. Spojili se s majitelem bytu, který jim vysvětli, že maluje a pokládá lino a hluk dělá minimální. Protože se jednalo o sousedský spor, strážníci obě strany poučili. Poté došlo k uklidnění situace.


Sešlost rozpustil
10. března

V noci po třetí hodině si obyvatel domu v ulici U Stadionu stěžoval na rušení nočního klidu. Po příjezdu strážníků nebyla z uvedeného bytu slyšet hudba, pouze hlasitý hovor. Strážníci uživatel bytu upozornili na rušení nočního klidu i možné sankce. Muž přislíbil, že sešlost rozpustí.

Po svých psech musí páníčkové uklízet

7. března

Dopoledne po deváté hodině si všimli službu konající strážníci ženy se psem, který vykonal svoji potřebu. Žena ale exkrement po svém psovi neuklidila. Byla ji uložena pokuta.

Skončil na záchytce

7. března

Odpoledne po druhé hodině byla městská policie přivolána do ulice Kpt. Jaroše, kde měl muž pod vlivem návykových látek kopat do odpadkového koše a zaparkovaných vozidel. Při zákroku se muž pokusil napadnou jednoho ze strážníků, ale protože byl pod vlivem alkoholu, jeho pokus nedopadl dobře  a upadl na zem. Škodu na majetku nezpůsobil. Při lékařském ošetření byl agresivní a nakonec musel být převezen na záchytku do Teplic.

Parkoval kde neměl

6. března

Večer kolem osmé hodiny byla městská policie upozorněna na vozidlo v Tušimicích, které zaparkovala na trávě vedle chodníku. Strážníci mu nasadili „botičku“.  Posléze se ozval majitel vozidla s žádostí o její sundání. S přestupkem souhlasil a byla mu uložena pokuta.


Hlasitá hudba rušila sousedy
2. března

V noci byla městská policie přivolána do domu v ulici U Stadionu, kde sousedy rušila hlasitá hudba a zpěv z jednoho bytu. V bytě se nacházely tři osoby. Po upozornění od strážníků se obyvatelé bytu omluvili, hudbu vypnuli a přislíbili se ztišit.

Požár auta

2. března

Když po poledni prováděla hlídka městské policie kontrolu na mírovém náměstí, povšimli si strážníci kouře vycházející z jednoho vozidla. Majitel již prováděl hašení úložného prostoru, kde měl uloženo pracovní nářadí a hadry. Zahoření se podařilo uhasit před příjezdem přivolaných hasičů.

Kouřit chtěl zadarmo

28. února

Odpoledne před druhou hodinou byla hlídka přivolána do Kauflandu, kde došlo k drobné krádeži. Muž z Kadaně chtěl pronést přes pokladnu bez placení tabák v hodnotě 149 Kč. K činu se doznal a byla mu uložena pokuta.

Šarvátkou si ženy vyřizovaly rodinný spor

27. února

Večer v půl deváté došlo v Chomutovské ulici u Slovanu k šarvátce mezi dvěma ženami, které si takto vyřizovaly rodinný spor. Strážníci je po příjezdu na místo uklidnili. Protože bylo podezření, že došlo k trestnému činu, byla na místo přivolána Policie ČR. Kvůli kolapsů jedné z žen byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba.


Hrozící nebezpečí odstranili
22. února

Ráno před devátou hodinou si hlídka během kontrolní činnosti povšimla ulomené větve, jen volně zavěšené nad parkujícím vozidlem. Na místo byli přivoláni hasiči z Kadaně. Ti po příjezdu zjistili, že k bezpečnému odstranění větvě budou potřebovat vysokozdvižnou plošinu. Proto požádali o spolupráci hasiče z Klášterce nad Ohří, kteří tuto techniku mají.  Poté byla větev odstraněna. Během zásahu zajišťovali strážníci uzavírku komunikace.

Hluční mladíci

22. února

Kolem půl druhé v noci obdržela městská policie stížnost na rušení nočního klidu v ulici Chomutovská. Na uvedeném místě zastihli strážníci dva mladíky, kteří jim řekli, že šli doprovodit domů kamarádku a byli trochu hlučnější. Strážníci je upozornili na rušení nočního klid. O případu byl informován odbor sociálních věcí.

Skončil na záchytce

19. února

Dopoledne po desáté hodině byla městská policie upozorněna na muže, který spal na lavičce v Chomutovské ulici. Strážníci muže probudili a zjistili, že je pod vlivem alkoholu. Zhruba o dvě hodiny později kvůli němu vyjížděla městská policie znovu, tentokrát ulehl na dětském hřišti. Po probuzení již komunikoval nesrozumitelně a nemohl se postavit na nohy. Byla obava z intoxikace alkoholem. Orientační dechová zkouška ukázala 3,16 promile alkoholu. Po lékařském vyšetření byl muž převezen do protialkoholní a protidrogové stanice v Teplicích.

Vyhlášku dodržovat nehodlá

18. února

Večer kolem půl osmé prováděla hlídka městské policie kontrolu v Komenského ulici. Strážníky upoutali dva muž, kteří měli své psy na volno, a ne na vodítku, jak ukládá vyhláška. Jeden z dvojice uvedl, že vyhlášku dodržovat nehodlá protože jeho pes ho poslouchá a tak nevidí důvod ho mít na vodítku. Případ dořeší správní orgán.

Vítr strhl část střechy

17. února

V půl sedmé ráno byla městská policie přivolána k obchodnímu domu Kutu, kde vlivem silného větru došlo k uvolnění plechu se střechy. Strážníci místo, kde hrozil pád plechové krytiny, zabezpečili a na místo se dostavila jednotka hasičů, která střechu zajistila.


Museli mu pomoc se dostat domů
14. února

V půl jedné v noci ležel v ulici Komenského muž, zřejmě pod vlivem alkoholu. Strážníci zjistili, že bydlí v Jungmannově ulici. Muže rozchodili a doprovodili domů. Byl bez zranění a lékařské ošetření odmítl.

Oříšky chtěl zadarmo

13. února

Kolem tří hodin odpoledne byla městská policie přivolána do Lidlu, kde došlo k drobné krádeži. Zadržený muž odcizil balíček pistácií v hodnotě 109 Kč. K činu se strážníkům přiznal. U sebe neměl doklady totožnosti a tak byl k jejímu zjištění předveden na Policii ČR, která o něj projevila právní zájem a věc si převzala.

Kamera zachytila přestupek

12. února

Odpoledne po jedné hodině si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla dvoji mužů, kteří vynášeli z domu V Chomutovské ulici starou válendu a dětskou postýlku a starý nábytek uložili ke kontejnerovému stání. Strážníci muže upozornili na přestupek. Muži uvedli, že zde chtěli jen počkat na jejich auto aby věci odvezli do sběrného dvora. Strážníci vyčkali na místě, aby se tak opravdu stalo.  


Ovce na dětském hřišti
10. února

Odpoledne po třetí hodině byla hlídka městské policie vysláno do ulice Obránců míru, kde se na dětském hřišti pásly ovce. Strážníkům se podařilo zahnat ovce na pozemek, ze kterého utekly. Informovali jejich chovatele a ukázali mu místo kudy se ovce na hřiště dostaly. Kromě opravy děravého plotu slíbil také odklizení exkrementů, které ovce na hřišti zanechaly. O případu byl informován odbor životního prostředí.

Ostraze připadal opilý

9. února

Večer v půl sedmé byla městská policie upozorněna ostrahou Kauflandu na muže, které se motal a poté nasedl do auta. Městská policie sledovala pohyb vozidla, které strážníci zastavili v ulici Na Podlesí. Řidič souhlasil s orientační dechovou zkouškou na zjištění alkoholu v dechu. Zkouška byla negativní.

Problém se synem

8. února

Dopoledne před jedenáctou hodinou se na městskou policii obrátila žena ze sídliště Na Podlesí, která měla problém se synem. Stěžovala si, že je na ní agresivní. Strážníkům řekla, že syn, který k ní přišel domů, ji slovně uráží a hází po ní těžké věci. Syn trvalé bydliště v jejím bytě nemá. Strážníci mu doporučili aby se oblékl a z bytu odešel. To také učil.

Oslava setkání se protáhla

6. února

V noci před druhou hodinou si lidé z domu v Chomutovské ulici stěžovali na rušení nočního klidu. Uživatel uvedeného bytu strážníkům vysvětlil, že mu přijela rodina ze Slovenska a že trochu slavili. Slíbil nápravu a sešlost rozpustil.

Měl oprávněnou starost o maminku

3. února

Před jedenáctou hodinou dopoledne se na městskou policii obrátil s žádostí o pomoc muž z Klášterce nad Ohří, který se nemohl dostat za maminkou do bytu. Uvedl, že přes dveře nekomunikuje, jen štěká pes. Na místo byli přivoláni hasiči, kteří byt otevřeli. Ženu nalezli při vědomí v ložnici na zemi, na ní ležel noční stolek. Podle svých slov spadla již o půlnoci a neměla sílu vstát. Byla přivolána zdravotnická záchranná služba. Do vozidla transportovali ženu hasiči na nosítkách. O psa se postaral její syn.   


Dělal, co se nemá
2. února

Večer po deváté hodině prováděla hlídka městské policie kontrolu v Chomutovské ulici. Přitom si strážníci všimli mladíka, který odnášel větší dřevěnou desku a dával ji do kontejneru. Jak zjistili, mladý muž do kontejnerů nanosil několik dřevěných desek z obývací stěny. Strážníci ho upozornili, že se dopustil přestupku. Muž se omluvil, dřevěné desky vyndal a uklidil do matčina vozidla. Tento odpad patří do sběrného dvora.

Noční klid přerušily rány

1. února

V noci před čtvrtou hodinou přijala městská policie oznámení o rušení nočního klidu v domě v Golovinově ulici, které způsobují velké rány. Uživatelka bytu, ze kterého vycházely, strážníkům vysvětlila, že se jí rozpadla postel a tak se jí snažila opravit za pomoci kladívka. Dále sdělila, že je těžce nemocná a že ji přivezl otec z nemocnice. Lékařské ošetření odmítla. Byla upozorněna na rušení nočního klidu.

Dohlédli na přistání vrtulníku

31. ledna

Kolem šestnácté hodiny byla hlídka městské policie na žádost nemocnice požádána o asistenci při přistání záchranářského vrtulníku. Ten na heliportu bez problému přistál a následně s pacientem vzlétl. Vše proběhlo bez problémů.

Kontejner se převrátil na auto

30. ledna

Ráno po osmé hodině byla městská policie upozorněna, že kontejner na sběr použitého oblečení se převrátil na poblíž zaparkované vozidlo. Jak strážníci na místě zjistili, na vozidle byla rozbita skla na pravé straně a promáčknutý střední sloupek mezi okny. Byl informován majitel vozidla z Klášterce nad Ohří, který se dostavil na místo. Kontejner se vrátil na své původní místo.

Hudba z aut
a rušila noční pohodu
29. ledna

V noci po půl jedné byla městská policie informována o rušení nočního klidu, ke kterému dochází v Komenského ulici. Zde se nacházeli v zaparkovaném autě čtyři muži, kteří měli nahlas puštěnou hudbu. Strážníci je upozornili, že ruší noční klid. Hudbu hned vypnuli a omluvili se.


Rodinná hádka
26. ledna

Večer před sedmou hodinou přijala městská policie oznámení o rodinné hádce, která se vyostřuje, až má oznamovatel obavu. Muž, který se nacházel v uvedeném bytě, strážníkům potvrdil, že se s družkou z Jirkova hlasitě hádali a žena je na odchodu. Za své chování se omluvil a slíbilo, že se nebude opakovat. Žena nejevila žádné známky zranění a ujistila, že lékařské ošetření nepotřebuje.

Poškozená atrakce

25. ledna

Bdělý občan upozornil městskou policii, že nedaleko restaurace Split je poškozena atrakce po děti. Šlo takzvané létající kolo. Strážníci na místě zjistili, že se ulomila šlapací část atrakce, kterou odvezli na služebnu. O poškození atrakce byly informovány příslušné odbory městského úřadu a TS Kadaň.

Ležící muž neušel pozornosti

24. ledna

Večer před devátou hodinou si obsluha dohlížecího kamerového systému městské policie všimla, že ležící osoby. Strážníci na místě zjistili, že se jednám jim známého muže, který požil alkohol, upadl a praštil se do hlavy. Tekla mu krev z nosu, jinak neměl na hlavě žádné zranění. Muž se strážníky komunikoval a lékařské ošetření odmítl. Hlídka mu jen ošetřila nos.

Do baru chtěl i po zavírací době

23. ledna

V noci po jedenácté hodině se na městskou policii obrátil s žádostí o pomoc obsluha baru v Chomutovské ulici, kam se dobýval nějaký muž. Strážníci po příjezdu našli na místě mladého muže, který zvonil na zvonek do baru. Obsluha jim řekla, že mladík v baru popíjel s kamarády a když zavřeli a všichni odešli, tak se vrátil a bouchal na dveře. Mladý muž byl pod vlivem alkoholu a  prokázání totožnosti muselo být provedeno na Policii ČR.

Další hlučná oslava

21. ledna

Kolem půlnoci docházelo k rušení nočního klidu v domě v ulici Na Podlesí. Uživatel bytu strážníkům řekl, že slaví narozeniny a že si nevšiml kolik je hodin. Přislíbil okamžitou nápravu a oslavu rozpustil.    


Ohniště v lesoparku
19.ledna

Po osmé hodině byla městská policie upozorněna, že v Rooseveltových sadech je žhavé ohniště, které tam vzniklo pálením zbytků po kácení stromů. Vliv na znovu vyšlehnutí plamenů mělo větrné počasí. Na místo byli přivoláni kadaňští hasiči. Strážníci dále zjistili, že zhruba 100 metrů dál je další ještě žhavá hromada, která by také mohla způsobit požár. Oba ohně se podařilo včas uhasit.

Po vysvětlení se omluvil

18. ledna

Večer po deváté hodině vyjela hlídka městské policie od nemocnice, kde měl zdravotnický personál problém s agresivním mužem v čekárně, který je slovně napadal. Strážníci zjistili, že muž zde čekal se svou matkou, která měla zdravotní potíže a vadilo mu, že už čekají hodinu a nikdo se jim nevěnuje. Dostalo se mu vysvětlení, že v ordinaci mají těžce nemocného pacienta a až ho vyšetří, přijde řada na jeho matku. Muž se omluvil a ujistil, že už nebude dělat žádné problémy.

Dohlíželi na sběr odpadu

15. ledna

V době od 8.00 do 14.45 hodin zajistila městská policie doprovod řidiči Technický služeb při svozu komunálního odpadu z ulic U Stadionu, Bystřická, Chomutovská a z Prunéřova. Během této doby nedošlo k žádné mimořádné události a vše proběhlo v pořádku.

Rodinná sešlost rušila sousedy

14. ledna

V noci po jedenácté hodině přijala městská policie stížnost na rušení nočního klidu, ke kterému mělo docházet v domě v Chomutovské ulici. Jak strážníci zjistili, v uvedeném bytě se konala rodinná sešlost. Majitelka bytu jim řekla, že vrátil z nemocnice a přišli ji navštívit děti a vnoučata. Dále je ujistila, že se už budou rozcházet. Byla poučena aby již  k rušené nočního klidu nedocházelo.

Ženě pomohli
12. ledna

Po poledni kontrolovala hlídka městské policie oblast u prodejny Albert. Strážníci si přitom povšimli ženy, která se pohybovala velmi těžce.  Strážníků potvrdila, že má zdravotní problémy. Stěžovala si na bolesti hlavy, zad, kostrče a další zdravotní potíže. Žena požádala hlídku o přivolání zdravotnické záchranné služby. Do jejího příjezdu byli strážníci připraveni poskytnout ženě první pomoc.


Omyl se šťastným koncem
10. ledna

Kolem půl dvanácté se na městskou policii obrátil muž z domu v Chomutovské ulici se svou obavou. Ta spočívala v tom, že z bytu v přízemí je cítit nasládlý hnilobný zápach. Bylo zde podezření, že se v uvedeném bytě nachází mrtvá osoba. Na místo byla přivolána také Policie Čr, který si k otevření bytu přizvala hasiče. Než však došlo k otevření bytu, byla na chodbě objevena taška se sáčkem shnilého masa, která zde již byla několik dní. Byla uložena do nádoby na příslušný odpad a  bylo po zápachu.

Rychlá pomoc

9. ledna

Před sedmnáctou hodinou pomáhali strážníci ženě z Prunéřova. Protože měly problémy s krční páteří a špatně se jí dýchalo, vypravila se do nemocnice. Po cestě se jí ale udělalo zle a upadla nedalo výjezdu ze služebny městské policie. Sama nebyla schopna pokračovat v cestě. Strážníci na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která ženu převezla na ošetření.

Zadrželi hledanou osobu

7. ledna

V půl desáté večer prováděla hlídka městské policie kontrolu v okolí Kauflandu. V ulici Na Průtahu si strážníci povšimli ženy, jejíž podoba odpovídala osobě v pátrání. Žena u sebe neměla žádné doklady, ale na základě místní znalosti a fotografie osoby v pátrání byla její totožnost ověřena. Byla předána Policii ČR. Donucovací prostředky nemusely být použity.

Příčinou byl asi alkohol

6. ledna

Večer před sedmou hodinou byla městská policie požádána posádkou zdravotnické záchranné služby o asistenci. Na chodníku v ulici 1. máje ležel starší muž, zjevně pod vlivem alkoholu, který upadl a způsobil si zranění v oblasti hlavy a ramene.  Muž se strážníky moc nekomunikoval a nemohl se sám postavit ani pohybovat. Strážníci pomohli s jeho naložením do sanitního vozu.

Dbají na dodržování nočního klidu

5. ledna

Po půlnoci byla městská policie přivolána do domu v Chomutovské ulici, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Po příjezdu na místo strážníci z uvedeného bytu žádnou hlasitou hudbu neslyšeli. Strážníkům otevřela dívka, která zde bydlí se svou rodinou. Bytě byl ještě její kamarádka s kamarádem. Dostalo se jim poučení o dodržování nočního klidu. Vzhledem k věku přítomných byl případ oznámen na odbor sociálních věcí.  


Pyrotechnika opět přidělávala strážníkům starosti
14. prosince

Po devatenácté hodině obsluha kamerového systému zaznamenala v ulici Na Průtahu 4 mladíky, kteří házeli zábavní pyrotechniku na veřejném prostranství a na střechu strojovny koupaliště. Poté se vydali do lesoparku. Strážníci po šetření na místě skupinku dostihli na cyklostezce u skateboardového hřiště. Dva z mladíků zůstali na místě, ale druhé dvojici se podařilo utéci. Právě oni prý pyrotechniku  přinesli. Chlapci byli předání zákonným zástupcům a dostalo se jim poučení o zákazu užívání zábavní pyrotechniky na území obce mimo oslav konce roku, a nebezpečí, které dětem hrozí při neodborné manipulaci.

Další hlučná oslava

12. prosince

Krátce po půlnoci byla hlídka městské policie do Chomutovské ulice, kde v jednom domě mělo docházet k  rušení nočního klidu. Po příjezdu strážníků na místo se z uvedeného bytu ozývala hudba a zpěv. Muž, který strážníkům otevřel, jim sdělil, že slaví narozeniny. Slíbil, že oslavu ukonči a bude zde klid.

Kolo si chtěli ponechat

9. prosince

Když hlídka městské policie noční kontrolu v Chomutovské ulici, všimli si strážníci dvou mladíků s jízdním kolem, kteří na ně mávali. Strážníkům řekli, že jsou na cestě na služebnu, U Prioru nalezli neuzamčené jízdní kolo, které by si chtěli ponechat. Pokud se nepodaří zjistit majitele, bude kolo předáno na ztráty a nálezy.


Má čas nápravu
7. prosince

Na parkovišti v Pokutické ulici zaregistrovala hlídka městské policie automobil značky Škoda s propadlou známkou o technické způsobilosti k provozu na pozemních komunikacích. Navíc se blíží konec lhůty prodloužení těchto kontrol, který byl stanoven z důvodu pandemie covidu-19. Strážníci proto  na auto vylepili výzvu k jeho odstranění, aby si majitel stihl dát vše do pořádku. Po uplynulí lhůty bude provedena opětovná kontrola. Pokud nedojde k nápravě bude věc oznámena na odbor dopravy.

Pohřešovaný se vrátil domů

6. prosince

Dopoledne kolem půl desáté byla městská policie požádána o asistenci při pátrání po pohřešovaném muž. Strážníci obdrželi popis, co měl muž při odchodu na sobě. Na základě místní znalosti předpokládali, kdy by se starší muž mohl pohybovat. Když muže našli, se strážníky komunikoval ale mluvil zmateně. Proto byl služebním vozidle převezen na adresu bydliště, kde na muže čekala manželka.

Hlučné narozeniny

5. prosince

Po půl jedné v noci obdržela městská policie telefonické oznámení, že v jednom domě v Chomutovské ulici dochází k rušení nočního klidu. Když se strážníci spojili s uživatelkou bytu, ze kterého hluk vycházel, uvedla, že slaví narozeniny. Byla poučena o rušení nočního klidu.

Je potřeba být ostražitý

1. prosince  

Po poledni obdržela městská policie informaci o uhynulé labuti na Ohři u Nábřeží Maxipsa Fíka. Na uvedeném místě nalezli strážníci uhynulého ptáka asi dva metry od břehu. Z důvodu aktuálních opatření ohledně ptačí chřipky byl kontaktován odbor životního prostředí. Na základě pokynů byla uhynulá labuť umístěna do kafilerního boxu.

Po hádce skončil v cele

29. listopadu

Večer po půl deváté byla hlídka městské policie vyslána do Chomutovské ulici, kde mělo dojít k hádce. Strážníci při příjezdu na místo slyšeli řev, který přicházel od stezky pro chodce. Zde se nacházela trojice mužů. Jeden z nich strážníkům sdělil, že si s druhým vyřizuje nějaké spory. Strážníci na základě místní znalosti v jednom z trojice poznali osobu v pátrání. Muž byl zadržen a předán Policii ČR.

Usnul před dveřmi

27. listopadu

Po druhé hodině v noci se na městskou policii obrátila žena z domu Chomutovské ulici. Měla strach, že se do domu dostal někdo cizí, protože ze jednoho patra se ozývalo silné chrápání. Strážníci na místě zjistili, že jde o muže, který spal před svým bytem. Muže probudili a on zašel domů.   


Pomoc v nouzi
21. listopadu

Před polednem se na městskou policii obrátila žena z Kadaně s žádostí o pomoc. Její manžel, který špatně chodí, upadl a ona ho nebyl
a sama schopna zvednout. Strážníci, kteří přispěchali na pomoc, muže zvedli a posadili na židli. Naštěstí byl bez zranění a lékařské ošetření odmítl.

Pomocí kamer chovance na útěku brzy dopadli

20. listopadu

V půl deváté večer přijala městská policie oznámení, že zřízenci utekl z nemoc nice chovanec z ústavu. Pomocí dohlížecího kamerového systému byla hledaná osoba nalezena na autobusové zastávce v Chomutovské ulici. Chovanec neměl u sebe nic, čím by prokázal svoji totožnost. Na místo proto byla přivolána hlídka Policie ČR. Dorazila také sanitka pro jeho převoz. Převoz proběhl bez problémů a nebylo potřeba užití donucovacích prostředků.

Hádka v rodině

19. listopadu

Večer před osmou hodinou přiběhl na služebnu chlapec, podle kterého měl nevlastní otec mlátit jeho maminku.. V uvedeném bytě v Chomutovské ulici se nacházely dvě osoby. Muž ani žena neměli žádné zranění a v dané chvíli byl v domácnosti klid. Za přítomnosti strážníků se oba shodli, že nebudou pokračovat v hádce a vzájemných urážkách. Žena přiznala, že večer vypila pár sklenic vína, opilá se však necítila. - S hlídkou komunikovala srozumitelně a slušně. Případ byl oznámen na odbor sociálních věcí.  


Vrak musí odstranit
17. listopadu

Při noční kontrole v ulici Na Průtahu zjistila hlídka městské policie, že u čerpací stanice stojí osobní vozidlo, které nemá SPZ. Díky kódu se lustrací podařilo zjistit, že vozidlo bylo převezeno z Prahy. Strážníci na vozidlo umístilo výzvu k jeho odstranění do 16. ledna 2022.

Děti byly bez dozoru

14. listopadu

V půl druhé odpoledne byla městská policie upozorněna na větší skupinu dětí, které na dětském hřišti na sídlišti D skáčou na trampolíně. Strážníci zjistili, že šlo zhruba o 15 dětí bez doprovodu rodičů, které nedodržovaly provozní řád hřiště. Děti byly předáno svým zákonným zástupcům.  Informace o škodách (poničené informační tabule, propálená trampolína od cigaret) byla předána na odbor životního prostředí.

Volavku zahubil provoz na zobáku

13. listopadu
 
Kolem poledne obdržela městská policie oznámení z Úhošťan, že v potoce leží mrtvá volavka, které přiletěla den předtím. Strážníci volavku vylovili a zjistili, že uhynula z důvodu na motání provazu na zobák. Kadáver ptáka byl umístěn do kafilerního boxu a o případu informován odbor životního prostředí.

Neměl se k placení

13. listopadu

V noci po půl desáté se na městskou policii obrátila obsluha restaurace v Husově ulici a stěžovala si na agresivního hosta, které chce odejít bez placení. Muž ztratil lístek s útratou a svých sedm vypitých pit odmítal zaplatit. Po domluvě strážníků svou útratu zaplatil.

Pro bezpečnou cestu

11. listopadu

Městská policie byla požádána o asistenci při Kadaňské cestě sv. Martina. Akce probíhala od 17.00 hodin na Mírovém náměstí a následně se průvod vydal ulici Jana Švermy k františkánskému klášteru. Strážníci během průvodu usměrňovali dopravu aby účastníci průvodu mohli bezpečně projít přes přechody.

Rychlá pomoc

9. listopadu

Ráno kolem půl osmé se na městskou policii obrátila žena s žádostí o pomoc pro svoji maminku, které se překulila z postele na podlahu a bez pomoci se nemůže zvednout. Strážníci pomohli ženě zpět na postel za přítomnosti její dcery. Žena si na žádné zranění nestěžovala  a přivolání zdravotnické pomoci odmítla.


Za psího tuláka pokuta
7. listopadu

V půl osmé ráno obdržela městská policie upozornění, že v ulici Na Průtahu po parkovišti u obchodního domu Kaufland se pohybuje pes na volno bez majitele. Hrozila srážka s projíždějícími vozidly. Na základě místní znalosti strážníci poznali psa a věděli, kdo je jeho majitel. Muže z Kadaně se podařilo dohledat v lesoparku za Kauflandem. Svoji chybu uznal a za přestupek mu byla uložena pokuta.

Hlasitá kapela

5. listopadu

V noci kolem jedenácté hodiny prováděla hlídka městské polici kontrolu v Husově ulici. Strážníci z jedné provozovny slyšeli hlasitou hudbu. Muž, se kterým se spojili, uvedl, že se zde koná soukromá akce na kterou si přizval kapelu. Byl upozorněn, že dochází k rušení nočního klidu a vyzván, aby si hudbu ztlumili.

Vánoční pohodu si chtěl udělat levněji

4. listopadu

Večer před devátou hodinou byla městská policie přivolána do Kauflandu, kde došlo k drobné krádeži. Muž chtěl pronést bez placení pronést přes pokladny vánoční led osvětlení v hodnotě 99,90 Kč. Osvětlení ukryl do krabice k jinému zboží (vánoční stromek). Přitom ho zachytily bezpečnostní kamery. Byla mu uložena pokuta a zboží zaplatil.

Hlučná oslava

2. listopadu

V noci po jedenácté hodině obdržela městská policie oznámení, že domě v Chomutovské ulici dochází k rušení nočního klidu. Po příjezdu na místo slyšeli strážníci z uvedeného bytu hluk. Majitelka jim sdělila, že slaví narozeniny svého manžela a v bytě se nachází asi deset osob. Slíbila, že oslavu ukončí.

Provinění nezjistili

29.-30. října

Městská policie se zúčastnila spolu s Policií ČR kontrol restauračních zařízení v Kadani se zejména se zaměřením na podávání alkoholu mladistvým. Celkem byly kontroly provedeny v sedmi provozovnách a v žádné nebylo zjištěno protiprávní jednání.   


Pěší hlídky dbají na pořádek
25. října

Když v půl páté odpoledne prováděli strážníci pěší kontrolu v Chomutovské ulici, zahlédli muže, který nesl WC, zašel s ním do vnitrobloku a zpět se odcházel bez něj. Odložené WC nelezli u popelnicového stání. Muže dostihli u vchodu do domu. Na svou omluvu uvedl, že měnil WC a staré neměl kam odnést. Je prý domluven s TS Kadaň, které ho ráno odvezou na sběrný dvůr. Za přestupek mu byla uložena bloková pokuta.

Při rekonstrukci postupoval správně

24. října

Když pěší hlídka městské policie prováděla po jedenácté hodině dopoledne kontrolu v ulici U Stadionu, povšimli si strážníci odložených věcí vedle stání na kontejnery. Od starých dřevěných desek až po kusy obležení a několik pytlů. Provedli místní šetření a byli upozorněni na byt, kde se prováděla rekonstrukce. Jeho vlastník uvedl, že opravdu provádí rekonstrukci bytu, ale vše si řádně odváží do sběrného dvora.

Kradl a ještě byl agresivní

23. října

Před půl šestou odpoledne byla městská policie přivolána do Kauflandu, kde došlo k drobné krádeži. Muž z Kadaně, který odcizil zboží v hodnotě 201 Kč, byl agresivní. Nemohl ani prokázat svoji totožnost. Za použití donucovacích prostředků byl předveden na Policii ČR. Zde také skončil, vzhledem ke svojí trestní minulosti.

Majitel garáže strážníkům poděkoval

22. října

Večer po deváté hodině byla městská policie upozorněna, že v ulici Bystřická je otevřená garáž. Strážníci na místě zjistili, že nejde o násilné otevření, ale majitel pravděpodobně při odjezdu zapomněl garáž dveře zamknout. Strážníci garáž zajistili zámkem a nechali zde vzkaz majiteli, aby se dostavil na služebnu městské policie. Když se tak stalo společně s majitelem garáž otevřeli a  ten si vše překontroloval a uvedl, že se mu nic neztratilo. Následně si garáž zajistil a strážníkům poděkoval za její uzamčení.

Místní znalost se vyplácí

22. října

Dopoledne kolem jedenácté hodiny prováděla hlídka městské policie kontrolu v Chomutovské ulici. Strážníci upoutala skupinka osob u jednoho z obchodů. Při příchodu strážníků se jeden muž snažil rychle zmizet. Byl vyzván k prokázání totožnosti ale žádné doklady u sebe neměl. Na základě místní znalosti ale strážníci věděli, že se jedná o hledanou osobu. Muž byl zadržen a předán Policii ČR.

Strážníky zaměstnaly následky silného větru

21. října

Před polednem obdržela městská policie oznámení, že v ulici Jana Švermy u zastávky MHD je vyvrácený strom. Strážníci na místě odklidili větve z komunikace zajistili její průjezdnost. Na místo byli přivoláni hasiči. Podobná situace byla v Průmyslové ulici, kde byl rovněž spadlý strom. Strážníci opět odstranili větve z komunikace, zajistili průjezdnost a o další se postaral hasičský sbor. Další spadlé stromy byly na cyklostezce u mostu k Želině a v ulici Komenského.

Přestupek zaznamenala kamera

17. října

 Obsluha dohlížecího kamerového systému městské policie si povšimla dvou mužů v Chomutovské ulici, kteří vynášeli kusy nábytku k popelnicovému stání u vedlejšího vchodu. Muži se k odložení věcí přiznali a za přestupek jim byla uložena pokuta.


Zachraňovali zaklíněnou kočku
11. října

V půl třetí odpoledne přijala městská policie oznámení o kočce, která uvízla v otevřené ventilačce okna v domě v Chomutovské ulici. Protože se okno nacházelo v 1. patře, byli přivolali strážníci na pomoc kadaňské hasiče, kteří kočku z okna vyprostili. Zvíře bylo předáno do kočičího útulku, kde o něj bylo postaráno i pro veterinární stránce. Uživatel bytu, ve kterém se kočka nacházela, je již delší dobu nepřítomen a domů chodí jen občas.

Hádka probudila sousedy

10. října

V půl jedné v noci se na městskou policii obrátili obyvatelé domu, ve kterém rušila noční klid hádka z jednoho bytu, údajně zde mělo dojít k pranici. Muž, které strážníkům otevřel, potvrdil, že se doma pohádal s kamarádem, které je u něj na návštěvě. Svou roli sehrál alkohol. Muž měl řeznou ránu na noze od střepu, ale lékařské ošetření odmítl. Za hluk se omluvil a slíbil, že v bytě již bude klid.

Kontrolovali pořádek

9. října

V noci od deseti do půl jedenácté prováděli strážníci kontrolu v Husově ulici zaměřenou na pořádek a dodržován í nočního klidu. U restauračních zařízení byl klid a nacházelo se zde jen několik hostů, kteří kouřili.

Ája opět bez ruku

4. října

Kolem dvacáté hodiny prováděla hlídka městské policie kontrolu nábřeží u Splitu. Během kontroly strážníci zjistili, že sousoší Maxipsa Fíka a Áji bylo opět poškozené, konkrétně část levé ruky plastiky dívky. Ulomenou část se najít nepodařilo.

Z aut se sypal štěrk

4. října

Kolem jedenácté hodiny městská policie zaznamenal a rozsypaný štěrk na vozovce od silničního mostu přes řeku až po výjezd z Kadaně na průmyslovou zónu Královský vrch. Největší množství štěrku bylo vysypáno na kruhových objezdech. Odpoledne si hlídka všimla vozidla Tatra vezoucí štěrku, ze kterého se sypal štěrk. Vozidlo strážníci zastavili na průmyslové zóně. Řidič z Jirkova jim sdělil, že předním jel s vozidlem jeho kolega. Majitel firmy, pro kterého řidiči pracují, slíbil nápravu a úklid vysypaného štěrku.

Chtěl se vyhnout psovi a poškodil osvětlení

3. října

Ráno před osmou hodinou poškodil bagr při jízdě veřejné osvětlení v ulici Jana Švermy. Řidič bagru strážníkům sdělil, že jel od Strážiště a na přechodu pro chodce u františkánského kláštera mu do cesty vběhl pes, který utekl majiteli a on se mu snažil vyhnout. Přitom narazil radlicí do veřejného osvětlení. Případ si převzala Policie ČR. Oprava osvětlení byla zajištěna druhý den.

I menší oslava rušila sousedy

2. října

V noci před jedenáctou hodinou přijala městská policie oznámení, že v domě v Chomutovské ulici dochází k rušení nočního klidu hlasitou hudbou.. Uživatel bytu strážníkům sdělil, že mají menší oslavu. Byl poučen, že se dopouští rušení nočního klidu a jak bude postupováno v případě opakování přestupku.


Závadu nakonec našli
19. září

Večer po sedmé hodině byla městská policie přivolána do domu v Golovinově ulici, kde voda z jednoho bytu vytápěla sousedy. Byt obývá starší muž a byla obava, zda se mu něco nestalo, jelikož nereagoval na zvonek ani bouchání na dveře. Jeho sousedka ale strážníkům sdělila, že její soused  večer používá špunty do uší. Byla ochotná zaklepat ze svého balkonu na okno u souseda, a tak jej probudila. Důvodem vytápění byl protékající sifon u dřezu.  

Sladké ji zhořklo

19. září

V půl deváté večer řešili strážníci drobnou krádež ke které došlo v Kauflandu. Mladá žena ze Stráže nad Ohří strážníkům přiznala, že se snažila bez placení z obchodu vynést Studentskou pečeť. Byla ji uložena bloková pokuta.

Krádež se mu nezdařila

18. září

odpoledne po druhé hodině byla městská policie přivolána do Kauflandu, kde muž z Kadaně se pokusil odcizit zboží v hodnotě 259,80 Kč, když prošel pokladnou bez zaplacení. Byla mu uložena bloková pokuta  a přečin zapsán do evidence přestupků.


Odložené věci musela odvézt
15. září

Když večer před sedmou hodinou prováděla hlídka městské policie kontrolu v Chomutovské ulici, všimla si, že se u jednoho popelnicového stání nachází rozebraná postel u vchodu prkna ze skříně. Strážníci provedli místní šetření a zjistili ženu, která zde věci odložila. Uvedla, že tak učinila po domluvě s majitelem bytu, který měl vyhozený nábytek druhé den odvézt. Strážníkům přislíbila, že nepořádek uklidí. Strážníci následně provedli kontrolu, že se tak opravdu stalo.

Po nehodě daleko neujel

15. září

Odpoledne před třetí hodinou, když mířila z Chomutovské ulice do centra, byla hlídka městské policie svědkem dopravní nehody. Náklad umístěný na návěsu protijedoucího nákladního vozidla poškodil dopravní zrcadlo umístěné mezi čp. 1203 a 1202. Nákladní automobil pokračoval v jízdě. Strážníci za použití výstražných světel vozidlo zastavili v Prunéřovské ulici. Případ byl předán Policii ČR.

Mlsat chtěl zadarmo

12. září

Kolem jedenácté hodiny řešili strážníci drobnou krádež, ke které došlo v Kauflandu. Starší muž z Kovářské si při nákupu strčil do kapsy dvě tyčinky Margot, které chtěl vynést bez placení. K činu se doznal a byla mu uložena bloková pokuta.


Mytí auta se mu nezdálo
8. září

Po půl dvanácté se na městskou policii obrátil muž, kterému se nezdálo, jak dvě osoby umývají v Prunéřově auto. Podle oznamovatele měli přitom odhazovat odpadky do trávy. Strážníci na místě zjistili, že jde o muže z Klášterce a ženu z Kadaně, kteří si čistili okna u svého vozidla a čisticí prostředky měli položené vedle něj. Žádného přestupku se nedopustili.

Bezdomovce čekal úklid

6. září

Kolem poledne obdržela městská policie oznámení, že v křoví za budovou v Prunéřově byly nalezeny dvě hromady věcí, které byly zřejmě vytažené z kontejneru a nashromážděné dvojicí bezdomovců. Ti se v tu dobu na místě nenacházeli. Strážníci je ale zahlédli odpoledne při kontrolní činnosti v Sukově ulici. Oba přislíbili, že zmíněný nepořádek uklidí. Bude provedena kontrola.

Nechtěná krádež?

6. září

Po poledni řešila hlídka městské policie drobnou krádež v Kauflandu. Muž z Mostu, který se jí dopustil, tvrdil, že nic odcizit nechtěl, že si krém Nivea v hodnotě 89,90 Kč strčil do kapsy nechtěně. Vše si uvědomil až když ho za samoobslužnou pokladnou oslovil pracovník bezpečnostní agentury.  Pořízený videozáznam však jeho tvrzení vyvracel. Je na něm vidět jak muž držím krém  v ruce, rozhlíží se a když prochází mezi regály strčí si krém do kapsy. Případ dořeší přestupková komise.

Upozornili na oheň

5. září
   
Před polednem obdržela městská policie oznámení, že na Strážišti v zahrádkářské kolonii někdo pálí gumy. Strážníci ale zjistili, že se zde muž z Kadaně pokouší pálit čerstvě ořezané větve. Byl vyzván aby doutnající oheň uhasil. Byl poučen, jak má při pálení postupovat, aby neporušoval zákon o ochraně ovzduší. Ohlášení pálení hasičům provedl.

Ztracená holčička

5. září

Kolem jedenácté hodiny byli strážníci přivoláni k nemocnici, kde se nacházela devítiletá holčička, která nevěděla kam má jít. Její maminka si šla zaběhat a dívka měla jít k babičce bydlící v Golovinově ulici, která ale nebyla doma. Blízko ale bydlela druhá babička, která si holčičku od strážníků převzala a informovala její matku.

Po noční směně chtěl mít klid

3. září

V devět hodin ráno se na městskou policii obrátil muž, který měl problém se sousedem. Přišel z noční směny na zahrádku, kde se chtěl v klidu vyspat, ale nemůže, protože soused nad ním pouští hlasitou hudbu. Strážníci se s ním spojili. Muž jim řekl, že přišel na zahrádku pracovat a k tomu si pouští hudbu. Nicméně po  domluvě hudbu ztlumil aby nerušil okolí.


Skákal po autech
25. srpna

V noci před třetí hodinou se na městskou policii obrátila žena, které viděla jak muž skákal po autech zaparkovaných v Husově ulici. Strážníkům, kteří na místo dorazili, řekla, že ji v noci vzbudil hluk. Když se podívala z okna viděla muže, jak běží přes zaparkované vozy. Když na něj zakřičela z místa utekl. Strážníkům sdělila také jeho popis. Poničena byla tři vozidla. Případ si převzala Policie ČR.

Při odchodu ruší noční klid

21. srpna

Půl hodinku před půlnocí přijala městské policie oznámení, že před barem v Chomutovské ulici je hlučná skupina osob. Strážníci na místě přítomné upozornili na rušení nočního klidu a skupinka se rozešla. Situace se opakovala druhý den, kdy si obyvatelé ze sousedního domu opět stěžovali na rušení nočního klidu a strážníci museli zasahovat.

Testoval novou aparaturu

21. srpna

Kolem desáté hodiny byl důvodem oznámení dunivý zvuk, který vycházel z garáže v Prunéřovské ulici. Majitel garáže strážníkům vysvětlil, že zde testuje novou aparaturu. Byl upozorněn na rušení nočního klidu a při opakování bude věc řešit přestupková komise.

Kolo se našlo v potoce

20. srpna

Po třinácté hodině požádala o pomoc městskou policii žena, které někdo odcizil jízdní kolo, když byla nakoupit v Kauflandu. Šlo o starší kolo modré barvy. Při pátrání  v okolí Kauflandu a sídliště B strážníkům jedna žena řekla, že kolo viděla pohozené v potoce. Pachatele se vypátrat nepodařilo.  


Strážníci si poradili
11. srpna

Večer před sedmou hodinou přijala městská policie od asistenta prevence kriminality, že na hřišti v Chomutovské ulici je závada na pítku. Strážníci po příjezdu na místo kontaktovali odpovědnou osobu za provoz hřiště. Následně vypnuli tryskající vodu a namontovali zpět uvolněný kohout. Po zapnutí vody bylo pítko opět funkční.

Raději mu přivolali záchranku

9. srpna

Dopoledne po půl desáté byla hlídka městské policie vyslána do Bystřické ulici, kde se měla nacházet ležící osoba. Muž z Kadaně ležel na vozovce, se strážníky nekomunikoval a byl z něj cítit alkohol. Protože nebyl schopný sdělil, zda má nějaké zranění, byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba.

Po hře dětí zbyl nepořádek

8. srpna

Večer před půl sedmou byla městská policie upozorněna na nepořádek za garážemi v Bystřické ulici. Strážníci místním šetřením zjistili, že papírové krabice a další věci sem nosí děti, které si zde hrají a postavily si zde bungr. O které děti šlo, ze zjistit nepodařilo.


Plakáty dali kam nepatří
5. srpna

V odpoledních hodinách byla městská policie upozorněna na plakáty, které se objevily mimo výlepové plochy k tomu určené. Strážníci zjistili celkem osm poutačů do cirkusu, které byly umístěny na lampách veřejného osvětlení. Spojili se zástupci cirkusu, kteří slíbili, že plakáty s nepovolených ploch odstraní.

Motal se na silnici

4. srpna

Ráno před půl sedmou zaznamenala obsluha dohlížecího kamerového systému muže v Chomutovské ulici, který se motal po silnici a byl zřejmě pod vlivem alkoholu. Strážníci zjistili, že muž je pod vlivem návykových látek a není schopen na místě rozeznat nebezpečí, které mu hrozí. Nebyl schopen ani srozumitelné komunikace. Bylo rozhodnuto o jeho převozu na záchytku do Teplic. Dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 3,39 promile alkoholu v krvi.

Domluvili mládeži

30. července

V noci po jedenácté hodině byla městská policie přivolána do ulice U Stadionu, kde měla mládež hrát na kytaru a zpívat. Při příjezdu strážníku byli již všichni přítomní potichu až na jednu dívku. Strážníci je poučili, že se svým hlučným projevem dopouštějí přestupku.


Srně pomohli na svobodu
29. července

Ráno před osmou hodinou byla městská policie upozorněna na srnu, která se zachytila v oplocení když proskakovala skrz plot v Rokelské ulici. Strážník pomocí deky zvíře nejprve zklidnil a následně ho z oplocení vyprostil. Srna byla prohlédnuta a poté vypuštěna do přírody.

Hlučná oslava narozenin

28. července

V noci po desáté hodině byla hlídka městské policie vyslána do Prunéřova, kde na soukromém pozemku mělo docházet k rušení nočního klidu. Po příjezdu strážníků byla z uvedeného místa slyšet hlasitá hudba a zpěv. Mladý muž, který akci pořádal, strážníkům řekl, že slaví 18. narozeniny. I přes upozornění, že ruší noční klid, oslava pokračovala. Protože došlo k opakování přestupku, byl případ předán správnímu orgánu.

Krádež masa se nezdařila

27.července

V půl třetí odpoledne se s žádostí o pomoc obrátili zástupci Albertu, kde měli dva muži odcizit   masné výroby v hodnotě kolem 2500 Kč, když je vyvezli v nákupním vozíku z prodejny bez zaplacení. Za pomoci kamerového dohlížecího systému byli oba muži zadrženi v Husově ulici. Pro strážníky nebyli neznámí. V posledních třech letech byli totiž pravomocně odsouzeni za majetkové delikty. Zboží vrátili do prodejny a případ si převzala policie ČR.  

Noční párty v garáži

21. července

V noci před jednou hodinou byla hlídka městské policie vyslána do Prunéřovské ulice, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Strážníkům se podařilo zjistit, že hluk vychází z jedné garáže v chatové oblasti. Její majitel strážníkům řekl, že zde má malou sešlost s přáteli a pustili si nahlas hudbu. Strážníci je poučili, jak se mají v noci chovat.


Z obchodu utekl bez placení
19. července

Odpoledne po šestnácté hodině došlo v Kauflandu ke krádeži zboží a pachatel utekl. Podle jeho popisu ho strážníci dopadli v Chomutovské ulici. U sebe neměl doklady a proto byl předveden na Policii ČR k ověření totožnosti. Zde se k činu doznal a odcizené věci (zubní pasty) vyndal z batohu. Byla mu uložena pokuta.

Strážníkům se chlubil svými svaly

17. července

Když před půlnocí prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v Chomutovské ulici, začal mladý muž z Kadaně strážníky bezdůvodně častovat nadávkami a urážet je, že  nemají tak velké svaly jako on a snažil se je zesměšnit. Byl zjevně pod vlivem nějaké návykové látky. Strážníci mu doporučili aby šel domů a zanechal svého protiprávního jednání. Muž v něm pokračoval a byla mu uložena pokuta a přestupek zaevidován.

Pití alkoholu ho stálo svobodu

16. července

Odpoledne před pátou hodinou si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla muže, který u pítka v ulici Kpt, Jaroše pije alkohol. Podle vyhlášky města je na tomto místě pití alkoholu zakázané.  Strážníci, kteří na místo vzápětí dorazili požádali muže, který byl pod vlivem alkoholu, o prokázaní totožnosti. Muž byl pod vlivem alkoholu. Následně byl předveden na Policii ČR, kde bylo zjištěno, že se jedná osobu v pátrání a  Policie ČR si ho převzala.

Pomohli jim na nohy

15. července

V noci po jedenácté hodině byla městská polici upozorněna na dva muže ležící ve Školní ulici. Strážníci muže našli ležet u lavičky poblíž fotbalového hřiště. Muže se při příchodu hlídky probudili a  strážníci jim pomohli vstát. Oba byli pod vlivem alkoholu ale ani jeden z nich nepotřeboval  lékařské ošetření. Byli schopni chůze a místo v klidu opustili.  


Schovali se před deštěm
15. července

Po třetí hodině v noci byla hlídka městské policie vyslána do Chomutovské ulice, kde údajně docházelo k rušení nočního klidu. Strážníci po příjezdu na uvedené místo zjistili, že se u vchodu domu pod stříškou schovávají tři osoby. Pod vlivem alkoholu nebyly. Strážníci je poučili jak se mají chovat, aby nedocházelo k rušení nočního klidu.

O psa se postarali

13. července

Před polednem byla městská policie požádána o asistenci při odchytu psa v bytě na sídlišti Budovatelů a jeho odvozu do psího útulku. Požádala o to majitelka psa, která byla hospitalizovaná v nemocnici a neměla nikoho, kdo by se o psa mohl postarat. Strážníci psa odchytili a převezli do psího útulku v Jirkově. Přitom provedli kontrolu bytu (otevřená okna, tekoucí voda atd.).

Pomoc hledali u strážníků

12. července

Když před dvacátou hodinou prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost na sídlišti D, zastavila je skupinka dětí s žádostí o pomoc. Jeden z chlapců měl na čele tržnou ránu, kterou si způsobil pádem z koloběžky. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která chlapce převezla na ošetření do nemocnice. Rodiče chlapce se nepodařilo kontaktovat, jelikož pracují v zahraničí. Na starost ho má jeho sestra. Strážníci s chlapcem vyčkali v čekárně chirurgického ambulance do jejího příchodu.

Vadí ji zápach od sousedů

11. července

Na strážníky se při jejich kontrolní činnosti obrátila žena s podezřením, že její sousedi pěstují ve skleníku na zahradě, hned vedle nich, marihuanu. Žena strážníkům vysvětlila, že má  problémy s dýcháním a zápach ji obtěžuje. Její poznatek byl předán Policii ČR.

Nemocného muže našli brzy

3. července

Po poledni se na městskou policii s žádostí o pomoc obrátila žena poté, co její nemocný manžel trpící duševní nemocí odešel z domova neznámo kam. Měla o něj strach aby se mu něco nestalo. Městská policie podle jeho popisu a pomocí kamerového systému muže dohledala a doprovodila zpět domů.


Pomohli mu do stínu
16. června

Při kontrole v ulici Boženy Němcové spatřili strážníci muže ležícího na zemi. Muž byl při vědomí, ale byl dezorientovaný, evidentně pod vlivem návykových látek. Jejich kombinace s přímým sluncem, byla příčinou jeho stavu, jak uvedl jeho kamarád. Známky zranění neměl. Strážníci muže zvedli a odvedli do stínu na lavičku. Po chvíli muž z místa sám odešel.

Skončil na záchytce

16. června

Dopoledne po desáté hodině byla městská policie přivolána do Smetanových sadů, kde měl ležet muž na chodníku. Strážníci na místě zjistili, že muž, který spal na chodníku v parku je pod vlivem alkoholu bez zjevného zranění. Byla provedená orientační dechová zkouška, která ukázala 3,65 promile alkoholu v krvi. Muži byl převezen k lékařskému vyšetření a následně převezen do Protialkoholní a protitoxikomanické  záchytné stanice v Teplicích.

Hluční rybáři

15. června

Po půl jedenácté v noci obdržela městská policie stížnost na hlučné rybáře v Říční ulici. Strážníci prošli uvedený úsek podle řeky a u mola objevili rybáře z Kadaně s kamarády. Rybář při příchodu strážníků již uklízel svoje náčiní. K rušení nočního klidu nedocházelo.

Rychlá pomoc

15. června

Ráno v po půl deváté prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v Říční ulici. V té době procházel po chodníku starší muž s kolečkových chodítkem. Náhle bezvládně padl k zemi. Strážníci mu okamžitě spěchali na pomoc a snažili se s mužem komunikovat. Uvedl, že se mu zamotala hlava, následně se mi podlomily nohy a upadl obličejem na chodník a způsobil si tak zranění. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže odvezla na ošetření do nemocnice.


Hlučná oslava
10. června

V noci kolem jedenácté hodiny docházelo k rušení nočního klidu na sídlišti Budovatelů. Přivolaní strážníci slyšeli hluk z přízemí uvedeného domu. Majitel bytu přiznal, že mají menší oslavu a omluvil se za hluk. Slíbil, že oslavu ukončí.

Rozčílil se na matku

10. června

V půl jedné odpoledne byla městská policie upozorněna na muže, který oznamovateli vyřvával pod okny. Strážníci zjistili, že muž stál před domem a křičel do okna ve čtvrtém patře, kdy byla na návštěvě jeho matka. Na adresu matky měly padat hrubé urážky a výhrůžky. Důvodem bylo to, že mu matka nechtěla půjčit finanční hotovost. Strážníci ho vyzvali aby svého jednání zanechal a místo opustil.

Usnul na hřišti

6. června

Ráno před devátou hodinou byla městská policie upozorněna na muže, který spal na  chytrém hřišti. Strážníci zjistili, že jde o jim známého bezdomovce, který byl zjevně pod vlivem alkoholu a spal na jedné z atrakcí pro děti. Strážníci muže vzbudili a poučili, že zde spát nemůže. Muž poté místo opustil.

Hudba rušila noční klid

5. června

V noci po půl jedenácté byli strážníci přivoláni do Žitné ulice, kde podle oznamovatele rušila noční klid hlasitá hudba z restaurace. Strážníci zjistili, že na venkovní předzahrádce se nacházejí hosté a hraje zde hudba. Spojili se s obsluhou aby zjednala nápravu. Případ byl předán správnímu orgánu.

Bál se o své stádo

5. června

Po desáté hodině se na městskou policii obrátil muž ze zásady, která se bál o své stádo, jelikož někdo v penzionu odpálil ohňostroj. Zatím byl dobytek na pastvinách a neutekl. Strážníci zjistili, že se v penzionu koná svatební hostina. Ženich byl poučen o zákazu užívání zábavní pyrotechniky. Strážníky ubezpečil, že žádný ohňostroj nemají, že to předtím byl jen svatební dar. Osobu, která jej odpálila, se však zjistit nepodařilo.    


Hosty poučili
2. června

V noci před půl jedenáctou obdržela městská policie stížnost na rušení nočního klidu u restaurace v Husově ulici. Při příjezdu strážníků na místo sedělo několik lidí na předzahrádce. V době příjezdu žádný velký hluk z restaurace nevycházel. Strážníci hosty upozornili na rušení nočního klidu a ti se přesunuli dovnitř restaurace. Poučena  byla i obsluha.

Včely se rojily

2. června

V deset hodin přijala městská policie upozornění, že u dětského hřiště v Jungmannově ulici se nachází roj včel. Strážníci zjistili, že na stromu asi 10 metrů od hřiště jsou usazeny dva včelí roje. Na místo byl přivolán včelař, který oba roje odchytil a odvezl.


23. března po jedenácté hodině v noci si obsluha dohlížecího kamerového sytému městské policie všimla muže pohybujícího se na střeše sportovní haly. Nějakým předmětem se snažil rozbít prosklené dveře, které se nachází na terase. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka městské policie. Před příjezdem strážníků muž ze střechy seskočil. Obsluha kamerového systému ho dále sledovala a strážníky navigovala. Když byl zadržen, strážníkům na otázku, co dělal na střeše, odvětil, že sbíral nedopalky. Případ si převzala k došetření Policie ČR.

15. října dopoledne zaznamenala obsluha bezpečnostního kamerového systému psa, který se volně bez dozoru pohyboval po dětském hřišti v areálu bývalých kasáren. Díky dohledu a trasování se  podařilo zjistit jeho majitele, který se nacházel v Průmyslové ulici. Psa si zajistil proti svévolnému pobíhání a byla mu uložena bloková pokuta.

Po sedmé hodině večer si obsluha kamerového systému městské policie všimla skupinky osob, které popíjely pivo na veřejném prostranství v Chomutovské ulici. Přivolané hlídce se podařilo prokázat přestupek u tří osob, kterým byla uložena bloková pokuta.

10. července v noci, kolem půl druhé zaznamenala kamera dohlížecího systému městské policie osobu, která při přecházení přechodu od Penny k Lidlu se zastavilo u dopravní značky a něco na ní kreslila lihovým fixem. Osoba pak pokračovala směrem ke Kauflandu. To již na místo mířila hlídka městské policie, která ji zadržela. Šlo o muže z Klášterce nad Ohří.  K činu se přiznal a byla mu udělena bloková pokuta.   

Večer 20. února došlo v Chomutovské ulici k rozepři několika lidí při které došlo nejen ke slovnímu ale i fyzickému napadání. Incident řešila městské policie. Jeden z aktérů  incidentu si stranou odložil pár červených bot v hodnotě 600 Kč. Nepozornosti zúčastněných využil muž z Kadaně, který tyto boty vzal a snažil s nimi nepozorovaně zmizet.  To se mu ale nepodařilo. V jeho stopách se vydal jeden ze strážníků. Před ním se dal pachatel na útěk.  Pravidelná fyzická příprava městské policie se ale v tomto případě vyplatila. Muž byl dostižen a boty se vrátily majiteli. Případem se bude zabývat přestupková komise.

V sobotu 30.listopadu po jedné hodině v noci prováděla hlídka městské policie kontrolu v okolí Kauflandu. Během kontroly si strážníci všimli dvojice mužů, kteří útěkem reagovali na projíždějící hlídku Policie ČR. Strážníci muže zadrželi. Šlo o občany Běloruska. Jeden z nich měl s sebou vínový batoh, ve kterém bylo několik různých barev ve spreji. Při kontrole Rooseveltových sadů, okolí zimního stadionu, koupaliště a sportovní haly bylo nalezeno několik sprejem pomalovaných míst. Další byla během dne nalezena na Nábřeží Maxipsa Fíka. Na základě místní znalosti bylo vysloveno podezření, že nápisy se shodují s těmi, které se v létě objevily na skateboardovém hřišti a na cyklostezce do Prunéřova. Případ si převzala Policie ČR.

V říjnu se městská policie zaměřila na kontrolu míst, kde nocují lidi bez domova. V okolí těchto míst vznikají černé skládky z věcí a odpadků, které zde bezdomovci zanechávají. Byly jim poskytnuty plastové pytle a rukavice, aby si nepořádek po sobě sami uklidili. Odvoz naplněných pytlů zajistily Technické služby Kadaň.

Během kontroly v Chomutovské ulici objevila hlídka městské policie černou skládku u kontejnerů na komunální odpad. Nacházely se zde odhozené kusy nábytku, plovoucí podlaha, pohovka, pračka, krabice a další vybavení bytu. Strážníci zahájili pátrání po tom, kdo tuto černou skládku založil. Během šetření jim pomohl záznam z kamery, kterou do domu instalovalo společenství vlastníků. Díky místní znalosti se jim podařilo identifikovat tři osoby, které věci ke kontejnerovému stání ukládaly. Byla jim uložena bloková pokuta. Jeden z trojice s ní nesouhlasil a jeho případ dořeší přestupková komise.

Při besedě s občany na sídlišti C zazněla připomínka k nepořádku u kontejnerových stání, kam lidé odkládají  především nepotřebné věci z domácností. Městská policie následně zvýšila kontrolní činnost za pomocí fotopastí a přenosných kamer. Díky tomu se již podařilo přistihnout několik hříšníků, jejichž případy následně řeší příslušné orgány. Je třeba připomenout, že občané Kadaně se mohou celý rok (365 dní)  a zdarma tohoto odpadu zbavit ve sběrném dvoře v areálu Technických služeb Kadaň v Polní ulici. Vrátnice je otevřena od 7.00 do 17.00 hodin. Navíc jsou v jednotlivých lokalitách města pravidelně rozmisťovány velkoobjemové kontejnery. Rozpis najdete na webových stránkách TS Kadaň a také v Kadaňských novinách.  

Po devatenácté hodině byla městská policie upozorněna na vylitou kapalinu na kruhovém objezdu u Lidlu. Povrch se stal kluzký a hrozila dopravní nehoda. Strážníci zjistili, že rozlitou kapalinou byla nafta. Na místo byli přivolání hasiči, aby znečištění vozovky odstranili. Dispečerka bezpečnostního kamerového systému ze záznamu zjistila, že nafta unikla z projíždějícího firemního vozidla a kudy vozidlo jelo. To potvrdily i skvrny od nafty. Podařilo se tak zjistit i totožnost řidiče. Případ byl předán příslušnému správnímu orgánu.        

Půl hodinu před půlnocí si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla počínání několika osob  z nichž jedna poničila nově vysazený strom i s jeho dřevěnou podpěrou. Přivolaní strážníci je zadrželi v Husově ulici, kde pětice chtěla navštívit zdejší zábavní podnik. Šlo o návštěvníky z jiných měst. K činu se přiznal mladík z Meziboří. Orientační dechová zkouška ukázala, že měl v krvi 0,19 promile alkoholu. Případ byl předán na odbor životního prostředí. Další kroky budou následovat po vyčíslení způsobené škody.

V půl třetí dopoledne byla hlídka městská policie vyslána do ulice Jana Švermy, kde se na zemi povalovali dva muži, zjevně pod vlivem alkoholu, kteří slovně napadali kolemjdoucí. Jak strážníci na místě zjistili, šlo o muže, kteří zaměstnávají strážníky skoro každý den. Zvláště jeden z dvojice, kterému pomáhali také předchozí den, aby se vůbec postavil na nohy. Musela k němu být přivolána zdravotnická záchranná služba, pro kterou je to rovně známý pacient.  A zmíněný muž zaměstnal strážníky a zdravotníky i den předtím, a ještě se choval tak agresivně, že při jeho převozu do nemocnice byla potřeba asistence městské policie. V tomto případě se jedná o téměř sisyfovskou práci, která zaměstná řadu lidí, kteří by mohli zatím společnosti sloužit jinak.

14. ledna po osmnácté hodině byli strážníci vysláni do ulice Jana Roháče. Z důvodu prudkého poklesu teploty a sněžení zde došlo k vytvoření náledí, na kterém dostal smyk osobní automobil, který zablokoval dopravu. Strážníci za pomoci posypové soli a štěrku uvízlé vozidlo vyprostili a teprve poté mohl projet i posypový vůz TS Kadaň. Městská policie též vlastními silami obnovila sjízdnost kruhového objezdu na křižovatce ulic Na Průtahu, Kpt, Jaroše a Chomutovská, kde uvízlá vozidla zablokovala dopravu. Dále za pomoci jednotky kadaňských hasičů provedli strážníci ruční prosolení komunikace vyproštění vozidel uvízlých nad stavebninami v ulici Rokelská, kde také nemohlo projet vozidlo údržby.

Nepořádek, který po sobě zanechávají lidé bez domova na místech, kde většinou přebývají, není strážníkům lhostejný. Zvláště, když někteří z nich se ve svém volném čase věnují myslivosti a mají k přírodě velmi blízký vztah. V prosinci bylo provedeno několik kontrol se zaměřením na veřejný pořádek. Bezdomovci nad nemocnici a v lesíku v Prunéřově byli na zanechaný nepořádek několikrát upozorněni. Slíbili, že si ho uklidí. Což také do stanovené lhůty učinili. Odpad uložili do pytlů, které odvezly Technické služby Kadaň.

18. listopadu v ranních hodinách si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla, že v Chomutovské ulici jsou odloženy části sedací soupravy vedle kontejnerového přístřešku. Z kamerového záznamu bylo zjištěno, odkud sem byl odpad sem v nočních hodinách přinášen. Strážníci pak následně zjistili, kdo sem odpad odložil. Muž z Kadaně jim řekl, že neměl možnost odvozu a že se odpad nesmí takto odkládat, prý netušil. Byla mu uložena bloková pokuta.
Před dvanáctou hodinou obsluha kamerového systému zaznamenala další ukládání odpadu k tomu přístřešku. Odpad vynášel muž z auta značky Ford. Muž z Klášterce se strážníkům přiznal, že zde věci odložil, protože si myslel, že kancelářskou židli někdo odnese a deky někdo využije. Také jemu byla uložena bloková pokuta.

Zachyceno kamerou

30. října po šestnácté hodině si obsluha kamerového systému všimla nakloněného stožáru u nákupního centra u křižovatky Na Podlesí a Na Průtahu. K poškození stožáru došlo silným větrem. Městská policie se spojila se zástupcem obchodního centra. Na místo byli přivoláni hasiči z Kadaně a Klášterce nad Ohří, kteří za pomoci vysokozdvižné plošiny nebezpečný stožár demontovali. Strážníci během demontáže dohlíželi aby nedošlo ke vstupu osob do ohroženého prostoru.

V noci po druhé hodině neušla pozornosti obsluhy dohlížecího kamerového systému podezřelé chování trojice osob v ulici Kpt. Jaroše. Zdálo se, že se pokouší zastavovat projíždějící vozidla s úmyslem prodat notebook, který měly u sebe. Bylo podezření, že může pocházet z krádeže. Před strážníky se podezřelí dali na útěk. Dvojice mladých mužů byla zadržena v Golovinově ulici. Třetí osobou byl nezletilec z Prunéřova. Muži tvrdili, že notebook našli. V té době neměla Policie ČR hlášení o jeho krádeži. Byl proto předán do ztrát a nálezů.

Večer po deváté hodině si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla jak v ulici Chomutovská u Slovanu jezdí nezletilé děti na kole a nemají na hlavě cyklistickou přilbu. Přivolaní strážnici zjistili, že jde o dva bratry, kteří již byli několikrát upozorněni na povinné nošení cyklistických přileb. Jejich rodiče porušení zdůvodnili tím, že žádné helmy doma nemají. O případu byl informován příslušný odbor městského úřadu.  

I když v Kadani není mnoho lidí bez domova, řada z nich zaměstnává městskou policii prakticky každý den.  Mezi každodenní úkoly strážníků tak patří pomáhat jim na nohy po nadměrné konzumaci alkoholu nebo řešit nepořádek, který po sobě na různých místech ve městě zanechávají. Jeden z mnoha případů zaznamenal kamera městské policie u kruhového objezdu v ulici Kpt. Jaroše. Bezdomovec zde na frekventovaném místě ulehl na chodník odpoledne po jedné hodině. Tedy v době, kde zde prochází také velký počet dětí a studentů kadaňských škol. Pro ně zrovna nebyl dobrým příkladem. Pomoci na nohy mu museli opět strážníci. Nepořádek, který po sobě zanechal uklidili pracovníci technických služeb.

Šestého srpna po jedné hodině v noci zpozorovala obsluha kamerového systému muže, jak v Chomutovské ulici na parkovišti před Tepelným hospodářstvím Kadaň demoluje osobní automobil. Přivolaní strážníci zjistili, že podnapilý muž rozbil zadní okno u zaparkovaného vozidla. Poškozené auto patří jeho otci z Tušimic. Ten se po oznámení na místo dostavil a potvrdil, že si to vyřeší mezi sebou.  Muž bude řešen za rušení nočního klidu.

V úterý 13. června došlo k dopravní nehodě na Špitálském předměstí, kterou zachytila kamera bezpečnostního systému. Nákladní automobil, jehož řidiče postihly zdravotní potíže, přejel kruhový objezd a skončil v zeleni. Naštěstí nedošlo ke zranění dalších osob ani k větších materiálních škodách.

1. dubna odpoledne před pátou hodinou upoutala pozornost obsluhy kamerového systému zábava trojice mladíků. Mladíci nejprve v ulici Jana Švermy rozhazovali písek a poté se skupinka přesunula na Mírové náměstí k automatům na výdej parkovacích lístků. Jak strážníci po příjezdu na místo zjistili, během deseti minut mladíci stačili vytisknout 135 kusů parkovacích lístků. Nezletilci byli předáni do rukou svých zákonných zástupců. Strážníci také informovali správce automatů. Podle něj nebyla způsobena žádná škoda.

Vozidlo, které vezlo před polednem zboží do jednoho z obchodů v ulici Jana Švermy, poškodilo lampu veřejného osvětlení umístěnou na zdi budovy. Strážníci zjistili, že vozidlo, které lampu poškodilo, odjelo směrem na Mírové náměstí. Zachytila ho jedna z bezpečnostních kamer městské policie. Hříšníka usvědčovala část kopule z lampy, kterou si vezl na střeše. Šlo o řidiče z Poděbrad. Protože se jednalo o dopravní nehodu, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR.

Odchyt hadů sice nepatří k běžným činnostem městské policie, ale strážníci ho zvládnou také. 30. srpna je přivolala žena z Vinohrad, kde hada objevila na terase u dveří svého domu. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o užovku obojkovou v délce přibližně 80 cm, která patří mezi chráněné živočichy naší přírody. Strážníci hada odchytili a následně vypustili poblíž vodního toku zpět do přírody.   

Večer v šest hodin obdržela městská policie oznámení, že v jedné kadaňské pivnici se nachází zcela nahý muž. Na místě se strážníci přesvědčili, že tomu tak skutečně je. Muž, který bydlí v ubytovně vedle pivnice, si vůbec nepamatoval, proč se ocitl nahý venku. Bylo zřejmé, že požil alkoholické nápoje, ale se strážníky komunikoval.  Strážníci se spojili s majitelem ubytovny, který zajistil její otevření aby nahý muž mohl zpět do svého pokoje. Byla mu uložena bloková pokuta za buzení veřejné pohoršení.

7. května došlo v Chomutovské ulici k dopravní nehodě, kterou zaznamenala kamera městské policie. Mladý cyklista bez přibrzdění a rozhlédnutí vjel na přechod a byl sražen projíždějícím autem jedoucím směrem do města. Utrpěl odřeninu lokte a měl tržnou ránu nad okem. Chlapce si převzal zdravotnická záchranná služba. Případ došetří Policie ČR. Je potřeba, aby rodiče svým dětem věnovali větší pozornost. Nenechali je vyjíždět bez ochranné přilby a stále jim zdůrazňovali základní pravidla bezpečnosti.  Prevence patří k stálým činnostem městské policie. V loňském kalendářním roce preventisté věnovali  200 vyučovacích hodin tomu, aby seznámili žáky kadaňských základních škol  (a 50  hodin v mateřských školách) se základy bezpečnosti silničního provozu nejen na silnicích, ale také na chodnících a cyklostezkách.

Snaha muže z Klášterce dostat se za každou cenu do sklepa domu v ulici Budovatelů, skončila jeho voláním o pomoc. Jak se snažil protáhnout dovnitř kolem schodišťového zábradlí a vstupem do sklepních prostor, zůstal mezi nimi zaklíněn. Aby ho mohli vyprostit, museli strážníci na pomoc přivolat kadaňské hasiče. Přivolána byla také záchranná zdravotnická služba, která muži s pohmožděným hrudníkem poskytla ošetření. Akci zdokumentovala služební kamera, kterými jsou strážníci vybaveni.   

Také kamera městské policie zaznamenala muže, který ležel v Chomutovské ulici u autobusové zastávky před 3. ZŠ. Než přijeli strážníci na místo, muže se zvedl a odešel směrem ke Slovanu. Zasahujícího strážníka opilý muž s plastovou lahví v ruce častoval sprostými slovy. Následovaly výhrůžky a nakonec došlo k přímému napadení zasahujícího strážníka. Muž v urážkách nepřestal ani po předvedení na Policii ČR.     

Během silvestrovských oslav a vítání nového roku nedošlo v Kadani k žádným mimořádným událostem, které by musela řešit městská policie. Na průběh oslav dohlížely také její bezpečnostní kamery.    

Kamera v prosinci zaznamenala také nebezpečné chování starší řidičky. Ta nasedla do svého vozu, který stál blízko přechodu v Jungmannově ulici. Rozjela se ve chvíli, kdy přes přechod přecházeli lidé, které vozidlem ohrozila.

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky