- MP Kadaň

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Základní informace

Zprávy z ulice

 

Kapesníčky jí vyšly draho
4. září

Před polednem řešila městská policie krádež supermarketu Kaufland. Starší žena z Kadaně zde odcizila papírové kapesníčky v hodnotě 19,90 Kč. V evidenci přestupků dosud neměla žádný záznam. Byla ji uložena bloková pokuta 200 Kč.

Záchrana skončila zatčením

4. září

Kolem jedné hodiny odpoledne byla městská policie přivolána do Chomutovské ulice, kde měl ležet muž bez známek života, ale který dýchal. Strážníci po příjezdu na základě místní znalosti poznali, že jde o muže z Prunéřova. Po probuzení byl zmatený, ale nakonec se strážníky komunikoval. Po prověření na Policii ČR zjistili, že je po něm vyhlášeno pátrání. Muž se následně pokusil o útěk, ale strážníci ho pomocí chvatů a hmatů zadrželi a nasadili mu pouta. Muž kladl odpor i při převozu a pokoušel se vykopnout okno služebního vozidla, ale v tom mu strážníci zabránili. Zadržený byl předán Policii ČR.

Seniorka v roli straky

3. září

V půl jedenácté byla městská policie přivolána do Kauflandu, kde došlo další drobné krádeži. Starší žena zde odcizila pytle do koše v hodnotě 24,90 Kč a svačinové sáčky v hodnotě 14,90 Kč. Byla jí uložena bloková pokuta.

Nakonec vše uklidil

1. září

Po poledni prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v ulici U Stadionu. U stání na kontejnery si všimla odložených kusů nábytku, desek a dřevěných šuplíků. Přitom nedaleko byl přistaven velkoobjemový kontejner na nadměrný odpad. Strážníkům se během pátrání po původci podařilo zjistit muže, který zde věci odložil. Na svoji obhajobu uvedl, že „to tam hází každý, tak proto může i on“.  A že nic odklízet nebude a pokutu také platit nebude. Věc byla proto předána přestupkové komisi. Zhruba po dvou hodinách provedli strážníci na místě opětovnou kontrolu a zjistili, že je zde uklizeno a odložené věci byla přemístěny do přistaveného kontejneru.

Vyčítal přítelkyni rozbitý vysavač

30. srpna

Před polednem byla městské policie přivolána do Ječné ulice. Přivolala je žena, které v té době byla na chytrém hřišti a slyšela z jednoho domu partnerskou rozepři, během které muž sprostě ženě nadával. Muž strážníků vysvětlil, že křičel na svoji přítelkyni protože zničila vysavač. Přítelkyně  již v bytě nebyla. Strážníci muži doporučili, aby příště nedorozumění ve své domácnosti řešil klidněji a méně hlasitě.


Založil si vlastní skládku
19. srpna

Před polednem upozornili městskou policii pracovníci statku Jezerka, že na Zlatém vrchu nalezli černou skládku, ve které pravděpodobně přespává nějaká bezdomovec.  Při příjezdu strážníků se na uvedeném místě nikdo nenacházel. Byla provedena fotodokumentace a o skládce byl informován odbor životního prostředí. Městská policie se pokusí zjistit původce skládky.

Hosté rušili noční klid

17. srpna

V noci před třetí hodinou byla městská policie přivolána do Husovy ulice, kde docházelo k rušení nočního klidu. Strážníci na uvedeném místě před nočním podnikem zastihli skupinu asi dvaceti osob, které chodí ven kouřit a hlasitě se baví. Také byly otevřeny dveře do podniku a skrz ně byla slyšet reprodukovaná hudba. Strážníci na to upozornili obsluhu, která přislíbila, že dohlédne na to aby k rušení nočního klidu nedocházelo.  Strážníci také upozornili přítomné  aby se hlasitě nebavili.  

K prutům se nikdo nehlásil

16. srpna

V jednu hodinu v noci přivolal člen rybářské stráže městskou policii pod jez v Želině. Na místě k lovu ryb se nacházely dva pruty s navijáky a stojany s hlásiči záběru. Na místě se nacházela žena ze Šumperku, která ale prohlásila že neví čí jsou pruty, ryby že nechytá a ani nevlastní povolení k jejich lovu a nevlastní rybářský lístek. Rybářské náčiní tak bylo jako nález předáno na městský úřad.   


Noční klid je třeba dodržovat všude
11. srpna

Po půlnoci byla městská policie vyslána do areálu v Prunéřovské ulici, ze kterého se ozývala hlasitá hudby. Strážníci zjistili, že zde dva kamarádi zde slaví 50 let. Muž, který pro ně oslavu pořádal si myslel, že když areál není v zastavěné oblasti, nebudou nikoho rušit. Po upozornění strážníků, že ruší noční klid, byl sjednána náprava. Při následné kontrola byla již oslava ukončena.

Pomoc byla nutná

11. srpna

V půl jedné odpoledne byla městská policie přivolána k restauraci u koupaliště, kde měl ležet zraněný podnapilý muž. Strážníci po příjezdu našli u laviček ležícího muže. Muž z Ústí nad Labem strážníkům řekl, že se léčí s vysokým tlakem a se srdcem. Předal jim osobní doklady a poté omdlel. Dýchal sám, na podněty nereagoval a viditelné zranění neměl. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba a do jejího příjezdu strážníci udržovali muže ve stabilizované poloze.

Motorkář nezvládl řízení

10. srpna

Během kontrolní činnosti, kterou prováděla před třetí hodinou odpoledne hlídka městské policie kolem Albertu, zaznamenali strážníci dopravní nehodu. Motorkář dostal na vozovce smyk a následně narazil do ostrůvku u přechodu. Strážníci mu chtěli poskytnout první pomoc, ale motorkář to odmítal, že se cítí bez zranění. Na místo se dostavila zdravotnická záchranná služba, kterou přivolal kolemjdoucí a poskytla mu ošetření.


Lovili hada
8. srpna

Před šestnáctou hodinou byla městská policie přivolána do Chomutovské ulice, kde se měl v prostoru mu Slovanu nacházet nějaký had. Strážníci v něm rozpoznali užovku obojkovou, kterou odchytili do plastové přepravky a na doporučení odborníka ze Zooparku Chomutov byla užovka vypuštěna do volné přírody.

Chytala bez rybářského lístku

7. srpna

Ráno před osmou hodinou přistihla rybářská stráž u jezu v Želině ženu, která měla uloveného kapra (65 cm, 6,5 kg) a neměla doklady potřebné k chytání ryb ani doklady totožnosti. Strážníci zjistili, že jde o ženu ze Staňkovic. Rybářská stráž rybu vrátila do Řeky. Žena uvedla, že si chtěla rybolov vyzkoušet, protože si v budoucnu plánuje požádat o vydání rybářského lístku. Případ dořeší příslušný orgán.

Noční křikloun také ničil

4. srpna

Po jedné hodině v noci prováděla hlídka městské policie kontrolu Husovy ulice. U hudebního klubu spatřili strážníci polonahého muže, který chodil okolo a pokřikoval. Strážníci muže uklidnili. Poté přišla jeho přítelkyně a odvedla ho domů. Muž z ostrahy klubu hlídce oznámil, že viděl jak zmíněný muž poškodil lampu veřejného osvětlení a betonovou stříšku skříně na měřiče plynu. Případ byl předán přestupkové komisi.

Opět dával
odpad kam nepatří
3. srpna

Večer po šesté hodině byla městská policie přivolána do Chomutovské ulice, kde měl někdo odkládat odpad, kam nepatří. Strážníci na místě zjistili, že vedle stání na popelnice někdo odložil staré nábytkové desky. Provinilce se během šetření podařilo odhalit. Byl jím muž z Chomutovské ulice. Přislíbil rychlou nápravu. Proto mu byla uložena blokové pokuta na dolní hranici. Strážníci také prověřili, zda uklizení odpadu skutečně došlo.


Po hádce si sbalila věci
1. srpna

Po osmé hodině obdržela městská policie telefonické oznámení z ulice Kpt. Jaroše, že sousedé se nejspíše perou. Na Löschnerově náměstí strážníci zastihli muže, který měl na sobě pouze bermudy a botami a trikem v ruce. Ten jim sdělil, že to on se pohádal se svojí přítelkyní a jeho pes hádku neunesl a utekl z bytu a posléze i z domu, když do něj přítelkyně při hádce stržila. Muž trval na tom, aby jeho přítelkyně opustila byt, ve kterém spolu žijí. Žena ale strážníkům řekla, že chce byt opustit, ale muž jí v tom brání. Nikdo z dvojice neměl viditelné poranění. Žena si poté sbalila svoje věci, vrátila klíče od bytu a odešla.

V noci si hrál s autíčkem

30. července

Kolem půl jedenácté v noci byla městská policie přivolána do Prunéřova, kde docházelo k rušení nočního klidu. Na uvedeném místě zastihli strážníci tři muže z nichž jeden jezdil po silnici autíčkem na dálkové ovládání. Strážníkům muž z Prunéřova řekl, že si autíčko pořídil  po dlouhých dvou letech a chce si s ním hrát. Přes den nemůže, protože se hned na místo seběhnou zde žijící děti. Proto si s ním hraje v noci, kdy již děti spí. Strážníci mu doporučili, aby si šel hrát s autíčkem tam, kde nebude nikoho rušit. Muž poslechl a strážníkům se omluvil.

Kabely si musí hlídat

26. červenc
e
Ráno se na městskou policii obrátil zástupce firmy, která provádí instalaci elektrického vedení podél železniční trati. Oznámil, že jim bylo odcizeno větší množství kabelů, které instalovali předešlý den, včetně jejich izolace. Ke krádeži došlo poblíž tunelu mezi Rooseveltovými sady a zahrádkami Bystřice. Zde byla také objevena vytvořená stěna s větví a okolo ní části kabelů a jejich izolace. Z důvodu výše způsobené škody si případ převzala Policie ČR. Bylo domluveno, že městská policie bude po dobu stavby provádět v oblasti častější kontroly a firma si pokusí lépe zajistit ostrahu staveniště.


Spěchal na toaletu a ven se již nedostal
25. července

Odpoledne po půl čtvrté byla hlídka městské policie přivolána do kadaňské nemocnice, kde na na dětském oddělení zůstal uzamčen jeden návštěvník. Strážníci se spojili s vrátnou a muže ze Slovenska, který přechodně bydlí v Kadani, pustili ven. Jak strážníkům vysvětli, do nemocnice ho přivezl jeho přítel. Protože potřeboval na toaletu, zaběhl na dětské oddělení, protože to měl nejblíž. Mezitím ale bylo dětské oddělení uzamčeno a on tam zůstal uvězněn. Strážníci pro jistotu provedli kontrolu, zda se v objektu ještě někdo nenachází.

Skokana po autech usvědčil otisk boty

22. července

V půl jedenácté v noci byla městská policie upozorněna na skupinku mládeže v Chomutovské ulici za Slovanem, která měla skákat po autech. Oznamovatelka uvedla i bližší popis pachatele a ukázala jim vozidla, která měla mládež poškodit. Na voze Octavia byl otisky od rukou a na vozidle Ford otisky od bot. K činu se nechtěl nikdo přiznat. Strážníci proto provedli kontrolu obutí přítomných. Stopy vedly k mladíku ze Žamberka, který byl v Kadani na prázdninách a odpovídal popisu.  Vzorek podrážky jeho boty se shodoval s otiskem na kapotě. K činu se doznal a případ si převzala Policie ČR.

Podnapilá dívka přišla o kabelku

21. července

V noci po třetí hodině vyjeli strážníci k podnapilé dívce, která ležela na trávě v ulici Na Podlesí a spala. Viditelné zranění neměla. U sebe měla koženou bundu a mobilní telefon. Po probuzení strážníkům řekla, že jde domů a zřejmě si potřebovala odpočinout, tak si sedla do trávy. Cítí se v pořádku a lékařské ošetření nepotřebuje. Strážníci ji pomohli na nohy, ale protože nebyla kvůli podnapilosti schopna sama pokračovat v chůzi, spojili se s matkou dívky, která si pro ni přijela. Strážníkům sdělili, že její dcera měla u sebe při odchodu z bytu ještě malou černou kabelku. Ta se však na místě ani v okolí nenacházela.

Roztančené děti

19. července

V půl šesté odpoledne obdržela městská policie telefonát, že na ploše u dětského hřiště jsou děti, které si pouští hlasitou hudbu. Strážníci na místě zastihli skupinku čtyř dětí ve věku kolem deseti let, které měly puštěné reproduktory a u toho tancovaly. Strážníci je poučili, aby nepouštěly hudbu příliš hlasitě.


I „šepot“ může rušit noční klid
18. července

V noci po desáté hodině byla městská policie přivolána na sídliště Budovatelů, kde měla před jedním domem hlučet skupinka. Strážníci na uvedeném místě zjistili, že se u lavičky baví tři ženy a jeden muž, nikdo ale nekřičel a mezi sebou si dokonce povídali šeptem. Přesto byli přítomní upozorněni na možnost rušení nočního klidu. Skupinka se poté rozešla.

Po pádu skončil v nemocnici

17. července  

Po půl čtvrté odpoledne byla městská policie upozorněna, že na trávníku na sídlišti Na Podlesí leží zraněný muž. Pravděpodobně vlivem pádu měl rozražené obočí nad pravým okem. Na žádnou bolest si nestěžoval, ale vzhledem ke zranění přivolali strážníci na místo zdravotnickou záchrannou službu, které ho převezla na ošetření do nemocnice. Důvod svého pádu jim muž z Kadaně nesdělil, ale přiznal, že ještě před touto událostí vypil asi tři piva.

Opilý muž musel z koupaliště pryč

15. července

Po druhé hodině odpoledne byli strážníci přivoláni na koupaliště v Kadani, kde se měla pohybovat podnapilá osoba. Po jejich příjezdu se zjevně podnapilý muž nacházel  před hlavním vchodem mimo areál koupaliště, ze kterého ho plavčík vykázal. Žádnou škodu na majetku muž nezpůsobil.

Zemřel mu soused

11. července

Večer se na městskou policii obrátil muž z domu na sídlišti 1. máje. Měl starost o nájemce bytu, kterého již týden nikdo neviděl a z jeho bytu byl cítit zápach. Muž byl podle sousedů očividně nemocný, proto se nabízelo podezření že zemřel. Na místo byla přivoláni hasiči a hlídka Policie ČR. Po otevření bytu se podezření potvrdilo. Muž byl nalezen mrtvý. Případ si převzala Policie ČR.

Nemohla se dostat domů

10. července

Ráno po páté hodině se na městskou policii obrátila žena, které údajně v baru v ulici Jana Švermy ztratila mobilní telefon a nemůže se dostat do bytu na sídlišti Budovatelů jelikož zlomila klíč. Strážníci zjistili, že je pod silným vlivem alkoholu, proto ji doprovodili domů. Zjistili, že dveře od bytu jsou pootevřené a klíč je zlomený v zámku. Když prozvonili číslo ztraceného mobilu, zjistilo se, že se nachází někde v bytě, kam strážníci nevstupovali. Ještě ženě doporučili, aby si zavolala zámečníka.

Pomohli řidiči v nouzi

10. července

Kolem sedmnácté hodiny prováděla hlídka městské policie kontrolu ve Hřbitovní ulici. Strážníci zde spatřili auto Hyundai s otevřenými dveřmi ve kterém seděl s nohama ven starší muž z Kadaně, který si stěžoval na slabost a omdléval. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba a muž byl převezen na ošetření do nemocnice. Na místo byli přivoláni také hasiči a hlídka Policie ČR. Protože opuštěné vozidlo tvořilo překážku silničního provozu, bylo odtlačeno mimo vozovku. Klíče  od vozidla převzala městská policie a později byly předány jeho majiteli.

Zmatený muž něco hledal v řece

6. července

Před dvacátou hodinou se ve vodě před hrází Kadaňského stupně nacházel zmatený muž. Strážníci zjistili, že je do půl těla ve vodě a zmateně jako by něco hledal. Za pomoci kolemjdoucích se muže z Klášterce nad Ohří podařilo vytáhnout na břeh. Byl dezorientovaný, měl vidiny, zjevně byl pod vlivem návykové látky. Jelikož bylo patrné, že potřebuje lékařské ošetření, byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba.

Ani noc neukryla hříšníky

6. července

V nočních hodinách prováděla rybářská stráž kontrolu u řeky Ohře v úseku pod osadou Pokutice. Byli zde přistiženi dva muži z Radonic, kteří prováděli rybolov bez patřičného povolení. Jejich přestupek dořeší příslušný orgán.      


Oslava na kopci
16. června

V půl sedmé ráno obdržela městská policie upozornění, že na Bystřickém kopci se nachází několik aut, ve kterých spí lidí a kolem je nepořádek. V době příjezdu strážníků byla na místě čtyři auta. Jejich řidiči byli z Kadaně, Lužice a Podbořan strážníkům řekli, že zde měli oslavu.  Na místě také bylo dále doutnající ohniště a postavený stan. Všichni přítomní byli vyzvání, aby nepořádek po sobě uklidili. Následně městská policie provedla kontrolu, zda se tak stalo. O případu byl informován odbor životního prostředí.

Noční kontrola odhalila hříšníka

15. června

Od půl dvanácté do druhého hodiny prováděla rybářská stráž za asistence městská policie kontrolu u řeky Ohře. Tentokrát byl odhalen jeden hříšník, který porušil dané předpisy.

Dvě nehody

15. června

V noci kolem druhé hodiny prováděla hlídka městské policie kontrolu v ulici Jana Roháče, když zaslechla ránu z místa pod Albertem. V křižovatce ulici Jana Roháče a Na průtahu se nacházelo havarované vozidlo Škoda Superb. Na místo se dostavila také hlídka Policie ČR. Řidič nejprve nereagoval na žádné podněty. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba. Řidič se zatím probral a bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholu. Strážníci poté pokračovali v hlídkové činnosti a zjistili, že v ulici Na Podlesí je havarované další vozidlo. I tento případ si převzala Policie ČR.


Hledaný se ukrýval v umývárně
12. června

Večer kolem deváté hodiny byla městská policie upozorněna, že v budově v Prunéřově se nachází osoba, kterou hledá Policie ČR. Strážníci provedli kontrolu objektu a muže, po kterém policie pátrala, našli ukrytého v umývárně. Následně byl předán Policii ČR.

Neodborná manipulace příčinou detonace

10. června

Po třetí hodně odpoledne došlo v jednom z bytů v Kadani k detonaci, kterou zavinila neodborná manipulace s plynovou lahví na plnění zapalovačů. Na místo byly přivolány hasičské jednotky z Kadaně a Klášterce nad Ohří a také zdravotnická záchranná služba. Muž, který neodbornou manipulaci prováděl, byl zraněn na noze a byl po ošetření převezen do nemocnice. V bytě se v době detonace nacházela také matka zmíněného muže se svým přítelem. Oba vyvázli bez zranění.

Neměli v noci klid

9. června

Před druhou hodinou v noci si obyvatelé Husovy ulici stěžovali, že zdejší klub ruší noční klid. Strážníci zjistili, že důvodem je hlasitá hudba nezavřené dveře po odchodu návštěvníků podniku. Spojili se s obsluhou a domluvili se, že hudba bude utlumena a dveře se budou zavírat.

Pil a pak sedl za volant

8. června

Večer před osmou hodinou obdržela městská policie upozornění, že v ulici U Stadionu nasedá podnapilý muž do vozidla Audi a vyjíždí do Chomutovské ulice. Zde ho také strážníci dostihli a zastavili. Muž za volantem byl viditelně podnapilý. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR. Provedená dechová zkouška ukázala, že muž má v krvi 2,65 promile alkoholu.

Rybáři si dávají pozor

7. června

Ve večerních hodinách prováděla rybářská stráž v doprovodu hlídky městské policie kontrolu rybářů v oblasti Nábřeží Maxipsa Fíka. Během kontroly nebyl zjištěn žádný nedostatek a všechny kontrolované osoby měly v pořádku doklady opravňující je k chytání ryb.   


Muže raději poslali do nemocnice
5. června

V půl osmé večer byla městská policie přivolána k domu v Chomutovské ulici, kde ležel zraněný muž. Muž se pokoušel otrhnout vchodové dveře a přitom upadl na hlavu. Poranil si její zadní část, kde měl tržnou ránu. Zjevně byl pod vlivem alkoholu. Vzhledem k povaze jeho zranění a jeho lehké dezorientaci, byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže převezla na ošetření do nemocnice.

Řádil pod vlivem omamných látek
?
5. června

Večer před devátou hodinou byli strážníci přivoláni do Chomutovské ulice, kde v jednom v bytě řádil muž, údajně pod vlivem omamných látek. Hlasitě řval, bouchal a vyhazoval věci z okna. Se strážníky muž komunikoval přes zavřené dveře a byl vulgární. Na místo se dostavil také hlídka Policie ČR. V bytě se měl zdržovat přítel majitelky bytu. Později se z bytu začal valit houstnoucí dým. Protože byla  obava o  ohrožení zdraví osob a hrozila větší škoda na majetku, policisté vstoupili do bytu. V obývacím pokoji seděl muž a uprostřed hořela hromada papíru a oblečení. Strážníci provedli prvotní uhašení ohniska požáru a na místo byli přivoláni hasiči. Muž byl agresivní a tak byly použity donucovací prostředky. Na svém těle měl viditelná malá řezná zranění, proto byl převezen na ošetření do nemocnice.

Pomohli ženě v nouzi

2. června

Před čtvrtou hodinou v noci se na projíždějící hlídku ulicí 1. máje obrátila žena, která strážníkům sdělila, že má doma nemohoucí maminku, která se jí svalila z postele na zem a on ji sama není schopná vrátit zpět na postel. Strážníci našli její maminku ležet vedle postele. Ta je ujistila, že se jí při pádu nic nestalo, že je jinak bez zranění. Strážníci ji pomohli zpět na postel.


Poškodil tři věci najednou
29. května

Městská policie byla před sedmnáctou hodinou přivolána k dopravní nehodě, ke které došlo na křižovatce ulic Na Průtahu a Jana Roháče, ze které vyjížděl kamion. Ten při odbočování poškodil zábradlí, veřejné osvětlení a dopravní značení. K újmě na zdraví nedošlo. Za volantem nákladního vozidla seděl řidič z Ostravy.  Na místo byla přivolána dopravní policie, která si případ převzala k došetření. Strážníci po potřebnou dobu usměrňovali provoz.

Zraněný muž skončil v nemocnici

27. května

Po dvacáté hodině byla městská policie vyslána k zimnímu stadionu, kde měl ležet zraněný muž. Strážníci zjistili, že má na temeni velkou podlitinu a tržnou ránu, ze které krvácel. Muž byl pod vlivem alkoholu, špatně komunikoval a neměl u sebe žádný doklad totožnosti, pouze mobilní telefon. Díky jemu se podařilo totožnost muže zjistit. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže převezla na ošetření.

Milovník sýrů zadarmo

27. května

Po půl osmé večer přistihla ochranka Kauflandu muže z Prunéřova při krádeži dvou kusů sýrů v celkové hodnotě 258 Kč. Zájem o zadrženého projevila Policie ČR, které strážníci muže bez zranění předali.

Chtěl přelézt bránu a skončil v nemocnici

26. května

Před půlnocí byla městská policie upozorněna, že před vjezdem do zahrádkářské kolonie za čerpací stanici leží nějaký muž. Na místě strážníci zjistili, že muž je pod vlivem alkoholu, má rozbitý nos a z obličeje mu teče krev. Na otázku, jak si zranění přivodil, odpověděl, že přelézal bránu do zahrádkářské kolonie, ze které spadl. Chtěl jít ke kamarádovi na chatu. Přesto, že ošetření odmítal, byla vzhledem k jeho stavu přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže z Kadaně převezla na ošetření do nemocnice.   


Chyběla rozumná domluva
21. května

Dopoledne po desáté hodině byla městská policie přivolána do Bystřické ulice, kde došlo neshodám mezi rodiči, kteří se měli střídat v péči o dítě. Při předání však nebyli schopni dosáhnout rozumné domluvy, s maximálním ohledem na stav své dcery, kdy došlo i na její pláč. Muž se dožadoval naplnění soudního rozhodnutí, žena tomu bránila. K fyzickému napadání nedošlo, pouze na vzájemné výčitky. O případu byl informován odbor sociálních věcí.

Hlučná oslava narozenin

20. května

V noci po jedenácté hodině docházelo k rušení nočního klidu v Chomutovské ulici. Obyvatele, kteří městskou policii přivolali, rušila hra na kytaru a zpěv. Z uvedeného bytu se kytara skutečně ozývala.  Žena, která strážníkům otevřela, se přiznala, že slaví narozeniny, ale že oslava již končí. Strážníci vyčkali, zda k tomu skutečně dojde. Až poté místo opustili.


Děti loupaly kůru ze stromy
15. května

Na sídlišti 1. máje u hřiště došlo k poškození stromu. Strážníci zjistili, že ho poškodily děti, které z tohoto stromu oloupaly kůru. O špatném skutku byli informování jejich  rodiče a záležitost byla projednána i ve škole,  kam docházejí, s oběma žáky za účasti zástupce ředitele školy. Případ byl předán k došetření odboru životního prostředí.

Psa vrátil domů

13. května

Při odpolední pochůzce v Chomutovské ulici, zjistil službu konající strážník volně pobíhajícího psa bez majitele. Po jeho odchytu mu jeden muž sdělil, že pes patří sousedovi, který ale není doma a dveře od bytu jsou otevřeny. Skutečně tomu tak bylo. Žádné poškození dveří ale nebylo patrné. Od souseda se strážník dozvěděl, že z bytu před chvílí odešla dcera majitele psa. Toho se podařilo kontaktovat, byl však mimo Kadaň. O situaci ale informoval svoji dceru, která se vrátila do bytu. Tvrdila, že při odchodu zamykala. Dveře byly skutečně zamčené, ale protože při zamykaní nebyly zcela dovřeny, k uzamčení bytu nedošlo. Pes se domů vrátil v pořádku.

Opakovat přestupek není moudré

11. května

V půl čtvrté dopoledne prováděla hlídka městské policie kontrolu ve Věžní ulici. Během kontroly bylo zjištěno vozidlo značky Mercedes, které stálo v zákazu vjezdu. Majitel vozidla, který se krátce na to dostavil na místo, se choval arogantně, a se slovy „Tady se nic řešit nebude,“ z místa ujel. Jak bylo zjištěno, stejného přestupku se dopustil 2. května a byla mu uložena pokuta. Případ byl předán příslušnému správnímu orgánu k dořešení.    


Noční křik
8. května

V noci kolem druhé hodiny rušil obyvatele v Chomutovské ulici hlasitý křik, který měl původ v hádce muže a ženy. Strážníci zjistili, že dvojice je z Kadaně a zjevně pod vlivem alkoholu. Za jejich prohřešek jim byla udělena bloková pokuta. Záznam v registru přestupků dosud neměli.

Pomohli ženě v nouzi

6. května

Ráno mezi sedmou a osmou hodinou byla městská policie přivolána do domu v Chomutovské ulici, kde se z jednoho bytu volala o pomoc starší žena. Na místo se dostavil i její syn, který strážníkům otevřel vchodové dveře. Ke vstupu do bytu jim však ještě bránil bezpečností řetízek. Strážníci si proto od souseda zapůjčili pilku na železo a kleště a se souhlasem syna řetízek odřezali. Poté se jim  podařilo dostat do bytu. Žena, která volala o pomoc, ležela na zemi a nemohla se hýbat. Také se jí špatně dýchalo. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která ženu převezla na ošetření do nemocnice.

Po rozchodu s přítelem skočila do vody

29. dubna

V půl jedenácté v noci byla městská policie požádána o pomoc při pátrání po ženě ze Žatce. Na policii se obrátila její sestra, když žena že skočila do řeky Ohře pod silničním mostem. Naposledy byla viděna jak přeplavala řeku v úrovni železničního mostu a na pravém břehu vylezla na břeh. Sestra měla obavu, že znovu mohla skočit do vody, protože byla silně rozrušena po rozchodu s přítelem. Do pátrání se zapojila i jednotka hasičů. Žena byla nalezena promočená nedaleko kostela v Želině.

Kamarádi se prali kvůli dívce

28. dubna

V půl osmé večer byla hlídka městské policie přivolána k prodejně Albert, kde se v té době prali dva mladiství. Strážníci se na uvedeném místě od přítomné ženy dozvěděli, že její syn se kvůli děvčeti nepohodl se svým kamarádem. Ten již na místě nebyl. Nikdo nebyl zraněn.


Dali návrh na zlepšení situace
23. dubna

Kolem desáté hodiny přivolala městskou polici na parkoviště před nemocnicí žena, která má invalidní dceru. U schodiště je osobní výtah pro vozíčkáře, od kterého vede úzká ulička. Do té zasahovalo parkující vozidlo, takže nebylo možno vozíkem projet. Tato situace se zde opakuje několikrát denně. O situaci bylo informováno vedení nemocnice společně s návrhem na možné řešení situace.

Bujará oslava
21. dubna
V noci před jedenáctou hodinou byla hlídka městské policie vyslána do Chomutovské ulice, kde v jednom z domů docházelo k rušení nočního klidu. Strážníci zjistili, že v uvedeném bytě se konala oslava 55. narozenin. Oslavenec byl poučen o rušení nočního klidu. Hosté již byt opouštěli a hudbu ztišili.

Nehoda nebo úmysl?

19. dubna

Večer po osmé hodině se na městskou policii obrátil muž ze sídliště Na Podlesí. Oznámil, že mu někdo poškodil skleněnou výplň okna u bytu nejspíše airsoftovou zbraní. Kulička, která oknem proletěla, nikoho nezasáhla. Nikdo podezřelý se v okolí bytu nenacházel. Strážníci muži doporučili, aby věc nahlásil na Policii ČR.

Škodu uhradí

19. dubna

V půl třetí v noci byli strážnici přivoláni do ulice Kpt. Jaroše. U vchodových dveří uvedeného domu našli muže pod vlivem alkoholu, který sotva stál na nohou. U vchodových dveří byla rozbitá skleněná výplň, jak vnitřní tak vnější část. Muž u sebe neměl doklady, ale díky telefonu se mu podařilo spojit se svým otcem, který měl noční službu v práci. Bylo domluveno, že se spojí se zástupcem vlastníků a dohodnou úhradu škody. Strážníci si následně ověřili, že se to skutečně stalo.


Vzorní rybáři
13. dubna

Během dopoledne provedla rybářská stráž za asistence městské policie kontrolu chytajících rybářů v revíru Ohře. Během kontroly nebyly zjištěny žádné závady.

Měl starost o souseda

13. dubna

Na městskou policie se obrátil muž z domu v Poštovní ulici, který měl starost o souseda. Ten již delší dobu nevyšel z bytu, na zvonění nereaguje a zevnitř je slyšet hrající televize. Strážníkům po delší době soused otevřel. Stěžoval si na dušnost, tlak na hrudi a otok nohy. Dále se jim řekl, že užívá léky na vysoký tlak a cukrovku. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu byla přivolána zdravotnická záchranná služba, který muže převezla na ošetření do nemocnice.

Porušil zákaz

11. dubna

Při pěší kontrole v Rooseveltových sadech kolem jedné hodiny odpoledne zjistili strážníci muže, který zde popíjel alkohol, choval se hlučně  a pokřikoval.  Byl předveden na Policii ČR k ověření totožnosti a byla mu uložena bloková pokuta.

Objevili čtyři hříšníky

11. dubna

Strážníci městská policie asistovali u kontroly, kterou prováděli pracovníci Oblastního inspektorát práce pro Ústecký kraj a Liberecký kraj se sídlem v Ústí nad Labem na stavbě v průmyslové zóně Královský vrch. Kontrola byla zaměřena na dodržování zákona o zaměstnanosti. V průběhu kontroly byly jištěny čtyři osoby, které na stavbě pracovaly v rozporu s uvedeným zákonem.


Chtěl vonět zadarmo
8. dubna

Kolem jedné hodiny odpoledne řešila městská policie případ muže z Velké Vsi, který chtěl vonět zadarmo. Přišel do Kauflandu, z regálu vyndal deodorant známé značky, použil ho na celé tělo a poté ho vrátil do regálu. Do této doby neměl v registru přestupků žádné provinění. Byla mu uložena bloková pokuta.

Svým zpěvem sousedy nepotěšil

5. dubna

V noci před jedenáctou hodinou byla hlídka městské policie přivolána na sídliště Na Podlesí, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Po příjezdu strážníci slyšeli, že z uvedeného bytu vychází hlasitý zpěv. Muž, který hlídce otevřel, jim sdělil, že oslavuje narozeniny. Za přestupek mu byla uložena bloková pokuta.

Počkali, než ochladnou emoce
5. dubna
Po jedenácté hodině v noci Policie ČR požádala městskou policii o spolupráci při zákroku v restauraci v Chomutovské ulici, kde docházelo k rvačce většího počtu osob. Na místě se zjistilo, že podnapilý muž měl rozepři s jinými zákazníky, kteří zde měli rodinnou oslavu. Případ si převzala Policie ČR. Strážníci na místě vyčkali, než horké hlavy na obou stranách nevychladly. Žádná osoba nepotřebovala lékařské ošetření.  


Opilého manžela doma nechtěla
3. dubna

Večer v půl byli strážníci přivolání do domu v Chomutovské ulici aby pomohli ženě vyřešit problém s opilým manželem. Strážníků žena řekla, že si přeje aby její opilý manžel odešel z bytu. Ten se k tomu ale neměl. K fyzickému napadání nedošlo.

Nezvaný spolujezdec

2. dubna

Po desáté hodině v noci se na městskou policii obrátil muž, kterému se do jeho vozu, zaparkovaném v Chomutovské ulici, dostal cizí muž. Přivolaní strážníci museli nezvaného spolujezdce z Kadaně probudit a pak ho vyzvali aby z auta vystoupil. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a ani nevěděl, jak se do auta dostal. Měl štěstí, že na majetku žádná škoda nevznikla a tak majitel auta nechtěl případ dále řešit.

Podezření z týrání psa

2. dubna

Na městskou policii se obrátila žena z Klášterce nad Ohří, která vlastní byt na sídlišti Na Podlesí. V bytě bydlí její vnuk a vnučka. Ta si pořídila německého ovčáka. Žena má podezření, že dochází k jeho týrání a požádala strážníky, aby věc prošetřili. V době jejich kontroly byl pes byl zavřený v jedné místnosti, kde byla spousta výkalů a prázdné misky, velikostí nedostačující pro toto plemeno. Pes nejevil žádné známy fyzického týrání. Byl pohublý, ale dostatečně temperamentní. Případ byl předán k řešení odboru životního prostředí.

Zbloudilá ovečka

1. dubna

Oznámení o zatoulané ovci u řeky na Nábřeží Maxipsa Fíka , které městská policie obdržela před devatenáctou hodinou, nebyl apríl. Podařilo se zjistit majitelku zvířete, která strážníků řekla, že slyšela odpoledne štěkat psa, který ovci naháněl již ve výběhu, a nejspíše ji zahnal k řece. Bylo jí doporučeno, aby si lépe zajistila výběh pro ovce.

Stálý klient

28. března

Před devatenáctou hodinou si hlídka městské policie povšimla ležícího muže v Poštovní ulici. Muž se strážníky nekomunikoval, nereagoval na podněty, jevil známky opilosti a měl tržnou ránu na hlavě. Vedle něj stála otevřená láhev s vodkou. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, které tohoto muže v tento den již dvakrát převážela k zákroku.   


Močili na náměstí
27.  března

V noci před jedenáctou hodinou zpozorovala obsluha dohlížecího kamerového systému dva muže jak močí na chodník na Mírovém náměstí. Strážníci zjistili, že šlo o muže z Klášterce nad Ohří a z Kadaně. Muž z Kadaně měl již v registru přestupků několik záznamů. Druhý muž zatím žádný. Podle toho byla jim byla stanovena výše pokuty za znečišťování veřejného prostranství.

Chtěl popíjet zadarmo

24. března

Večer před devátou hodinou byla hlídka městské policie přivolána do supermarketu, kde si muž z Kadaně schoval lahev vína pod bundu a prošel bez zaplacení kolem pokladny. Byla mu uložena bloková pokuta.

Pomohli mu na nohy

23. března

V noci před půl jedenáctou byla městská policie přivolána do ulice Václava Havla k muži, který potřeboval pomoc. Muž ležel na zemi a opodál byly francouzské hole. Sám se nemohl na nohy postavit. Strážníci muži pomohli na nohy aby se mohl dopravit do zařízení pro seniory, kde je ubytován.

Opékali si buřty na špatném místě

23. března

Odpoledne kolem třetí hodiny byli strážníci přivolání do zahrádkářské kolonie v ulici Zahradní, kde si u vodojemu skupinka lidí s dětmi rozdělala oheň a opékala si buřty. Dospělí byli poučeni, že oheň se v lese nesmí rozdělat, až ve vzdálenosti 50 m od něj. Oheň uhasili a pod dohledem strážníků místo opustili. Byla jim do budoucna doporučena místa, kde je možnost opékání uzenin na ohněm.

Děti ho rozčílily, tak vytáhl obušek

20. března

Večer v půl šesté městská policie spěchala do ulice Na Průtahu, kde měl muž ohrožovat občany teleskopickým obuškem. Strážníci na uvedeném místě našli muže z Hory sv. Šebestiána, který měl na zádech batoh. Strážníkům se přiznal, že v averzi po slovním útoku nějakých dětí vytáhl obušek a zvedl jej nad hlavu. Muž byl zjevně podnapilý a rozrušený, proto mu byla zbraň odňata a byl poučen o dalším postupu.


Vadili mu dupající děti
17. března

Po jedné hodině byla městská policie vyslána do Chomutovské ulice, kde mělo dojít mezi sousedy k vyhrožování újmou na zdraví. Oznamovatelka a její druh strážníkům řekli, že soused, který bydlí pod nimi, jim před chvilkou vyhrožoval že je zbije, když mu jejich děti nepřestanou dupat nad hlavou. Ten to popřel. Ale přiznal, že mu dupání dětí vadí a tak za sousedy zašel, protože chtěl ať své děti uklidní. Muž dále strážníkům řekl, že se bude do konce března stěhovat a slíbil, že už se jeho chování nebude opakovat.

Bezdomovci dali koni svobodu

16. března

Odpoledne před třetí hodinou  spěchali strážníci k Pokuticím, kde se na silnici pohyboval kůň. Zároveň byla informována majitelka koně z Kadaně. Strážníci do jejího příjezdu usměrňovali provoz na komunikaci. Majitelka si poté koně zabezpečila. Příčinou, proč se kůň dostal mimo pozemek bylo poškození několik tyčí elektrického ohradníku. Podle majitelky ho opakovaně poškozují bezdomovci, kteří se zdržují poblíž a tím si zkracují cestu. Proto se chystá postavit dřevěnou ohradu.  

Nebezpečný odpad

15. března

Po osmnácté hodině obdržela městská policie upozornění, že u kontejneru v Golovinově ulici je vyhozená acetylénová lahev. Nález byl oznámen také hasičům. Strážníci se přesvědčili, že oznámení bylo pravdivé a v kontejneru skutečně byla vyhozena láhev na acetylén. Protože nebyla označena, nebylo možné dohledat její původ. Byla odvezena na bezpečné místo.


Síla větru
11. března

Kolem devatenácté hodiny zaznamenala obsluha dohlížecího kamerového systému, že v Chomutovské ulici byla povalena dopravní značky, která vyznačují začátek a konec cyklostezky. Strážníci na místě zjistili, že k značky byly vyvráceny silnými poryvy větru. Informaci předali příslušnému odboru městského úřadu.

Rodinn
é spory
8. března

Večer po sedmé hodině byla městská policie přivolána do domu v Jungmannově ulici, kde v jednom z bytů docházelo k slovnímu napadání mezi rodinnými příslušníky. Šlo o ženu a jejího podnapilého syna. Strážníci se přesvědčili, že syn skutečně jeví známky opilosti a je vulgární. Když mu strážníci vysvětlili jeho nevhodné chování z bytu odešel.


Skončil v zeleni
5. března

Večer po deváté hodině přijala městská policie oznámení, že vozidlo BMW sjelo z Chomutovské ulice do křoví. Řidič strážníkům řekl, že se mu z neznámých příčin zasekl plynový pedál, auto prudce zrychlilo. Následoval smyk následkem kterého se vozidlo dostalo mimo vozovku a narazilo do živého plotu. Případ si převzal hlídka Policie ČR, která provedla orientační dechovou zkoušku s negativním výsledkem.

Po údajném násilníkovi pátrala policie

5. března

V půl druhé odpoledne byli strážníci přivolání do Chomutovské ulice, kde se napadaly dvě osoby. Šlo o ženu a muže. Žena tvrdila, že ji znásilnil dceru. Údajný násilník u sebe neměl doklady totožnosti a byl předveden na Policii ČR k jejímu ověření. Přitom se zjistilo, že po tomto muži bylo vyhlášeno pátrání.

Zapalovala kontejnery

3. března

V noci kolem půl druhé si hlídka městské policie všimla požáru v prostoru popelnicového stání v ulici Kpt. Jaroše. Přivoláni byli hasiči a případ oznámen Policii ČR. K dalšímu založení požáru kontejnerů na komunální odpad došlo po čtvrté hodině v Sukově ulici a zhruba o půl hodiny později v Koželužské ulici. Díky dohlížecímu kamerovému systému městské policie byla pachatelka brzy dopadena a usvědčen. Celkem bylo zničeno třináct nádob a poškozeny tři přístřešky. Předběžná škoda, bez majetku společnosti EKO-KOM, byla vyčíslena na zhruba 156 000 Kč.


Kontroly majitelů psů pokračují
28. února

Strážníci pokračují v kontrolách majitelů psů, kteří mají povinnost svého čtyřnohého miláčka řádně přihlásit a uhradit za něj stanovený poplatek.  
Ráno před osmou hodinou prováděli kontrolu v Chomutovské ulici. Majitel mladého psa, který nebyl přihlášen a nebyl za něj uhrazen poplatek, pochybení omlouval tím, že se domníval, že psa musí přihlašovat do jednoho roku. O případu byl informován ekonomický odbor městského úřadu.
Žena z Chomutovské ulice, kterou kontrolovali před jednou hodinou odpoledne, měla psa ve staří 7 let, ale nebyl řádně přihlášen. Žena tak neučinila ani po předchozím poučení a upozornění před 14 dny. Případ byl tak předán k řešení ekonomickému odboru městského úřadu.

Podnapilý řidič strážníkům neujel

28. února

V půl čtvrté v noci zaregistrovala hlídka městské policie vozidlo v Chomutovské ulici, které vyjíždělo z místa označené dopravní značkou zákaz vjezdu. Hlídka chtěla vozidlo zastavit, ale řidič nereagoval ani na výstražná světla a zastavit se ho podařilo až v ulici Kpt. Jaroše. Strážníkům nebyl schopen předložit doklady totožnosti a mluvil nesrozumitelně. Z jeho dechu byl cítit alkohol. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR. Orientační dechová zkouška ukázala 2,3 promile.   

„Přeparkování“ ho vyšlo draho

27. února

Večer po sedmé hodině, když hlídka městské policie prováděla kontrolu v ulici Československé armády, zastavil je muž z Radonic a upozornil je na řidiče, který byl zjevně pod vlivem alkoholu a naboural svým vozidlem jedno ze zaparkovaných aut. Odjel do Čechovy ulice, kde zaparkoval. Strážníkům řidič řekl, že vypil jen dvě piva a pouze chtěl přeparkovat z jedné ulice do druhé. Případ si převzala Policie ČR. Dechová zkouška u něj potvrdila požití alkoholu, kterého měl v krvi  2,7 promile.  

Kamera hříšníka sledovala

25. února

Asistentka prevence kriminality si před třetí hodinou odpoledne v Chomutovské ulici všimla muže, jak z osobního vozidla vykládá pneumatiky a ukládá je v přístřešku na komunální odpad. Asistentka upozornila hlídku městské policie, která pomocí kamerového systému osobní vozidlo sledovala až do Koželužské ulice, kde zaparkovalo. Řidiči z Kadaně, který pneumatiky odložil, byla udělena bloková pokuta.

K rušení nočního klidu se přiznala

24. února

V půl druhé v noci si lide z ulice U Stadionu stěžovali na rušení nočního klidu hlasitou hudbou. Při příjezdu hlídky se již hluk z uvedeného bytu neozýval. Majitelka bytu ale strážníkům přiznala, že hudbu pouštěla a vypnula ji teprve před příjezdem městské policie. Byla ji uložena bloková pokuta.


Chtěl skočit z mostu
20. února

Večer v půl desátá se na silniční mostě přes Ohří chystal muž z Klášterce nad Ohří skočit do řeky. Na místo byly vyslány hlídky městské i státní policie. Muže se podařilo přemluvit, aby od zamýšleného skoku z mostu a poté ho zdravotnická záchranná služba převezla do nemocnice.

Kdo má psa, má i povinnosti

20. února

V půl druhé odpoledne prováděla hlídka městské policie v Bystřické ulici jednu z kontrol zaměřených na dodržování povinností majitelů psů.  Žena, která si psa adoptoval z organizace Psí štěstí, strážníkům dále řekla, že psa má asi tři čtvrtě roku, pes stále není její a musí pravidelně podávat informace o jeho stavu. Žena byla poučena na povinnosti, které má jako držitelka psa. O případu byl informován ekonomický odbor městského úřadu.

Psa přihlásí

19. února

V půl čtvrté odpoledne prováděla hlídka městské policie v Bystřické ulici jednu z kontrol zaměřených na dodržování povinností majitelů psů. Muž, který neměl psa přihlášeného, strážníkům řekl, že ho má půl roku a teprve se ho chystá přihlásit a zaplatit stanovený poplatek. O případu byl informován ekonomický odbor městského úřadu.

Řešili havárii

16. února

Před jednou hodinou odpoledne byla městská policie vyslána do Prunéřova, kde měl téci voda a správce domu se nemohl dostavit na místo. Po příjezdu strážníky kontaktovala žena, která jim sdělila, že jí v bytě z odpadu ve sprše vytéká voda, které vylila již sedm kýblů. Ukázala část bytu, který byl pod vodu. Hlídce se přihlásil muž, který měl stejný problém. I jemu vytékala zpět z odpadu voda. Hlídka se spojila s instalatérskou firmou, která následně zajistila  vozidlo SČVK pro odčerpání a propláchnutí odpadů.


Znečištěná vozovka
12. února

Odpoledne před jednou hodinou řešili strážníci znečištění vozovky do Kadaňské Jeseně bahnem. Strážníkům se podařilo najít firmu, která provádí geologické práce a komunikaci znečistila. Kontaktovali následně zástupce firmy, který zajistil sjednal nápravu a zajistil  úklid vozovky.  

Zákaz kouření ho popudil

11. února

V noci před třetí hodinou došlo v baru v ulici Jana Švermy k napadení obsluhy. Muž z Kadaně hodil láhev po obsluze baru poté, co mu nedovolila v baru kouřit. Lahev trefila ženu do hlavy, čímž jí způsobila tržnou ránu za levým uchem. V baru tou dobou byli další tři hosté, kteří byli svědky této události. Pouze jeden z nich byl ochotný vše dosvědčit. Druzí dva měli z pachatel, který před příjezdem městské polici stačil z baru odejít. Ženu na ošetření odvezl její syn, kterému zavolala.


Zaměřili se na taxíky
5.-7. února

Městská policie provedla kontrolu zaměřenou na dodržování zákona o vozidlech taxislužby a stanovených podmínek. Celkem bylo zkontrolováno 13 vozidel. Ve dvou případech byl zjištěn závažný přestupek, který byl postoupen k řešení příslušnému orgánu.

Zfetovaného muže odvezla záchranka

6. února

Večer kolem osmé hodiny byla městská policie vyslána do Fibichovy ulice, kde se měl nacházet opilý muž. Po příjezdu strážníci zjistili, že muž má u sebe plechovku s toluenem a byl zjevně pod vlivem této látky. Nemohl se postavit na nohy, na rukou měl krvavé zranění a stěžoval si na bolest v levém lokti. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže převezla k ošetření do nemocnice. Protože se choval agresivně, při převozu byla nutná asistence městské policie.

Hřáli se na toaletách

3. února

V půl páté odpoledne byla městská policie upozorněna na skupinu mládeže, která měla dělat nepořádek na veřejných toaletách v ulici Kpt, Jaroše. Strážníci zjistili, že ve veřejné toaletě se schovává šest mladistvých před zimou a sněhem. Nepořádek ani poničené zařízení nebylo během kontroly zjištěno.


Zmizelo mu kolo
29. ledna

Na služebnu městské policie se dostavil muž z Rokle, který oznámil, že mu někdo u výjezdu z Husovy ulice naproti vrátnici nemocnice ukradl jízdní kolo, které měl zámkem zajištěné k lampě veřejného osvětlení. Nákupní cena pánského kola byla 13 000 korun. Případ byl předán Policii ČR. Při vyšetřování krádeže jí může pomoci záznam kamerového dohlížecího systému městské policie, na kterém  je u zmíněného kola zachycena trojice neznámých osob. Na pozdějším záběru se zde již kolo nenacházelo.

Ztratili pojem o čase

26. ledna

V noci po jedenácté hodině byla městská policie požádána o pomoc z důvodu rušení nočního klidu hlasitou hudbou v domě v Bystřické ulici.  Nájemce z uvedeného bytu se strážníkům omlouval. Zdůvodnil to tím, že slaví narozeniny syna a ztratili pojem o čase. Hudbu hned vypnul. Strážníci ještě v domě chvilku počkali, ale již byl klid.

Hlučná oslava

26. ledna

V noci mezi desátou a jedenáctou hodinou docházelo k rušení nočního klidu v domě v Chomutovské ulici. Obyvatel bytu, ze kterého se hlasitá hudba rozléhala, strážníkům řekl, že zde slaví narozeniny kamaráda a hlasitou hudbu vypnul.


V útulku jim bude lépe
21. ledna

Odpoledne kolem druhé hodiny odchytili strážnici dva psy, kteří se pohybovali bez majitele v prostoru přírodního koupaliště v Prunéřově. Podle místních to nebylo poprvé. Jak strážníci zjistili, majitel psů byl v tu dobu upoután na lůžko a nemůže se pohybovat. Byl před nástupem na oddělení LDN v Nemocnici v Kadani. Ze zdravotních důvodů se již není schopen se o psy starat. Psi proto byli umístěni do psího útulku v Jirkově.

Hlasitá hudba rušila souseda

21. ledna

V noci před jedenáctou hodinou byla městská policie přivolána do ulice Chomutovská, kde v jednom domě měla noční klid rušit hlasitá hudba. Strážníci na místě zjistili, že jde o hudbu z rádia, která však nijak nepřekračovala únosnou mez. Muž z onoho bytu po upozornění hudbu vypnul a slíbil, že se to již nebude opakovat.

Kdo v noci dupal?

20. ledna

Před půlnocí si obyvatelka bytu v Golovinově ulici stěžovala na hluk od souseda nad ní, mělo se jednat o hlasité dupání. Strážníci podobný hluk z uvedeného bytu neslyšeli. Pouze hovor dvou osob. Muž z onoho bytu si nebyl vědom ničeho, čím by noční klid mohl rušit.

Dravce předali do záchranné stanice

20. ledna

Kolem desáté hodiny byla městská policie upozorněna na poraněného dravce, který se nacházel nedaleko autobusové zastávky v Prunéřově. Strážníci na místě zjistili, že jde o káně lesní, které mělo poraněné křídlo. Po odchytu byl ptačí dravec přepraven do záchranné stanice pro zvířata v Chomutově.

Hlučná oslava narozenin

18. ledna

V noci před jedenáctou hodinou rušil sousedy hluk z bytu v Jungmannově ulici. Strážníci zjistili, že v uvedeném bytě probíhá oslava 70. narozenin. Po upozornění na rušení nočního klidu  došlo ke ztlumení hudby i dalšího hluku.


Vyšla sousedům vstříc
17. ledna
Před sedmou hodinou večerní se na městskou policii obrátili obyvatelé panelového domu z Chomutovské ulice, kterým vadila hlučná hudba vycházející z bytu další obyvatelky domu. I když ještě nebyl noční klid, strážníci se na ženu obrátili s tím, zda by nemohla hudbu ztišit. Žena žádosti vyhověla a hudbu ztišila.

Musel si po sobě uklidit

16. ledna

V ranních hodinách provedla hlídka městské policie kontrolu u cyklostezky podél Ohře směrem k Zásadě. Zde v provizorním přístřešku měl delší přebývat muž bez domova. Když ho strážníci upozornili na nepořádek, který v přírodě nemá co dělat, sdělil, že místo opustí, ale že potřebuje čas na to, aby místo vrátil do původního stavu.

Ustlal si pod schody
12. ledna

Večer před devátou hodinou byla městská policie upozorněna, že v jednom panelovém domě v Chomutovské ulici na muže, který spal pod schody. Po probuzení jevil známky opilosti a strážníkům tvrdil, že se v tomto domě zdržuje u své matky. Žena z uvedeného bytu potvrdila, že se jedná o jejího syna a odvedla si ho domů.


Zavolala o pomoc
10. ledna

V půl třetí v noci se na městskou policii se žádostí o pomoc obrátila žena z Chomutovské ulice, která  doma spadla z invalidního vozíku a nemohla se dostat zpět. Přivolaní strážníci slyšeli z bytu sténání. Žena je ale ujistila, že není zraněna a přivolat lékařskou pomoc nepotřebuje. Strážníci si všimli otevřeného okna na ventilaci. Přivolaní hasiči pak okno otevřeli. Žena ležela na zemi v koupelně. Pomohli jí zpět do invalidního vozíku. Lékařské ošetření nepotřebovala.

Měl strach jít do školy

8. ledna

Asistentka prevence kriminality po osmé hodině přivolala strážníky k nezletilému chlapci z osmé třídy, který by měl být ve škole. Strážníkům se chlapec svěřil, že nebyl ve škole již předchozí den. Jako důvod uvedl, že se do školy bojí jít, protože má strach ze svého třídního učitele, který na něj má být údajně zlý. Chlapec byl předán matce, který o problému nevěděla a přislíbila, že vše bude řešit a domluví si schůzku ve škole. Strážníci rovněž informovali o případu i zmíněného učitele.

Vadilo mu jak dupají sousedé

7. ledna

Večer kolem půl desáté byla hlídka městské policie vyslána do Chomutovské ulice, kde si oznamovatel z jednoho domu stěžoval na sousedy, kteří podle něj měli celý den běhat, dupat a bouchat dveřmi. Strážníkům řekl, že to sousedé nad ním dělají neustále. Pozval je do bytu, aby si to také poslechli. Bylo slyšet občasné podupávání a zavírání dveří. Šlo o zvuky běžné při provozu domácnosti.

Vánoční osvětlení rušilo sousedy

7. ledna  
   
Večer před sedmou hodinou řešila městská policie stížnost občanů ze sídliště Na Podlesí, kterým vadil laser, který jim svítil do oken panelového domu. Strážníci zjistili, že laser je součástí vánoční výzdoby. Byl namířen na nedaleké stromy, kde vytvářel různé obrazce. Majitel jim sdělil, že si není vědom, že by tím někoho obtěžoval. Naopak sousedé na něj často zvoní, aby osvětlení zapnul. Po upozornění, že to obtěžuje obyvatelé z protějšího domu, osvětlení vypnul.  


Nedá si pokoj
2. ledna

Před poledne byli strážníci na žádost Policie ČR vysláni do prodejny Albert, kde došlo k drobné krádeži. Té se dopustil muž z Rotavy, když odcizil zboží v hodnotě 120 Kč. Za stejný přestupek byl již několikrát řešen. Případ tak dořeší přestupková komise.

Byl to jen větříček

2. ledna

Kolem druhé hodiny v noci prováděla hlídka městské policie kontrolu na Mírovém náměstí. Před městskou galerii zjistili ležící kulisu betléma, které slouží pro památeční focení návštěvníků. Kulisa byla umístěna před galerii. Kontrolou kamerového záznamu bylo zjištěno, že k povalení kulisy v důsledku silného větru.

Jak na Nový rok?

1. ledna

O půlnoci si lidé stěžovali na hlasitou hudbu v ulici Kpt. Jaroše. Při příjezdů hlídky bylo z uvedeného objektu slyšet hlasité dunění a zpěv. Muž, který byl za to odpovědný, se hájil tím, že jde o soukromý pozemek, kde si může dělat co chce a celou věc projedná se svým právníkem. Strážníci ho upozornili, že porušuje noční klid. Muž slíbil, že hudbu ztiší. Věc byla předání k projednání správnímu orgánu, protože ke stejnému přestupku došlo 7. prosince.


Koulovali bezdomovce
20. prosince

Během kontroly na sídlišti 1. máje  zpozoroval procházející strážník jak na ležícího bezdomovce dorážejí děti a házejí po něm sněhové koule. Děti odehnal. Muž byl zjevně pod vlivem omamných látek. Strážník mu pomohl na nohy a zavedl do místa jeho bydliště.

Dětem do rukou
ani nepatřila
13. prosince

Obsluha kamerového systému zaznamenala dvě děti, které večer kolem půl deváté zapalovaly zábavnou pyrotechniku nedaleko Kauflandu. Jak strážníci na místě zjistili, čekaly zde v doprovodu svých rodičů na taxi. Rodiče se přiznali, že zmíněnou zábavnou pyrotechniku právě koupili a děti ji hned zapálily. Rodiče byli upozorněni že porušili vyhlášku města a případ byl oznámen na odbor sociálních věcí.


Noční klid jim nic neříkal
8. prosince

Na časté hádky a neustálý řev si večer v půl jedenácté postěžovali obyvatelé domu v Sukově ulici. Strážníci zjistili, že v uvedeném bytě bydlí skupinka bulharských občanů, kteří v danou chvíli oslavovali narozeniny jednoho z nich. V danou chvíli bylo slyšet jen hlasitý hovor. Hlídka jejich zástupce upozornila, že hlasitým hovorem ruší noční klid. Muž se přiznal, že neví, že je nějaký noční klid, ale omluvil se a sjednal nápravu.

Daleko bez bot nedošel

8. prosince

V noci před třetí hodinou byla městská policie přivolána do ulice 1. máje, kde docházelo k rušení nočního klidu. Oznamovatel jim řekl, že hluk nevycházel z bytu, ale z mezipatra na schodišti. Strážníci na uvedeném místě nalezli podnapilého mladíky, který ležel na břiše, oblečený ale bez bot.  Z nedalekého bytu byl slyšet hovor osob. Dveře do bytu byly pootevřené. Obrátili se na majitele bytu  a ten jim řekl, že osoba na chodbě je jeho kamarád, který se nejspíše rozhodl z bytu potají odejít domů. Jeho stav mu to však nedovolil. Proto kamaráda odvedl zpět do bytu s tím, že se o něj postará.

Hlučná oslava narozenin

7. prosince

Hlasitá hudba, která se kolem půlnoci ozývala z domu v ulici Kpt. Jaroše, rušila noční klid. Strážníci zjistili osobu odpovědnou za zde probíhající akci. Muž ze Slovenska jim řekl, že majitelem ubytovny a dnes slaví narozeniny. Po upozornění, že tím ruší noční klid se omluvil s tím, že hudbu ztlumí.

Polévali se pivem

7. prosince

Večer mezi osmou a devátou hodinou bylo z podniku na sídlišti Na Podlesí nahlášeno napadení mezi hosty. Přivolané hlídky na místě zasahovat nemusely. Strážníci zjistili, že oznamovatelka byla podle svých slov polita pivem vinou druhého hosta pivnice. Domnívala se, že je ze strany muže z Kadaně o schválnost. Reagovala tím, že ho také polila pivem a vrazila mu facku aby se bránila. Oba strážníky ujistili, že jsou v současné době pod vlivem alkoholu a nechtějí nic hlásit ani dále řešit. Žena zaplatila útratu a z pivnice odešla


Zvuk tlapek mu vadil
6. prosince

V noci kolem půl jedenácté se na městskou policii obrátil muž z Golovinovy ulice, že v bytě nad ním někdo běhá se psem, a to ho ruší. Při příjezdu strážníku byl v uvedeném bytě klid. Majitelka jim vysvětlila, že před chvílí vykoupala psa, aby nezapáchal, protože jde ráno na očkování, a ten chvilku běhal po bytě.

Za pořádek a močení do koše dostal pokutu

4. prosince

V půl jedné dopoledne prováděla hlídka městské policie kontrolu ve Smetanových sadech. Na jedná lavičce spatřili strážníci muže, který úmyslně odhazoval kolem lavičky odpadky a následně začal močit na odpadkový koš stojící vedle lavičky. Muži ze Slovenska byla uložena pokuta.

Věděli komu pomáhají

3. prosince

Večer po osmé hodině si strážníci při kontrole v Tyršově ulici všimli ležícího muže. Díky místní znalosti věděli, že jde o muže bez domova. Byl zjevně pod vlivem alkoholu a právě prodělal epileptický záchvat. Proto byla přivolána zdravotnická záchranná služba. Než přijela, prodělal muž ještě dva menší epileptické záchvaty. Poté byl odvezen k lékařskému ošetření de nemocnice.

Rušili noční klid

2. prosince

Před půlnocí byla městská policie přivolána do Husovy ulice, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Strážníci se po příjezdu na místo přesvědčili, že tomu tak skutečně je. Z uvedeného bytu byla slyšet hlasitá hudba. V bytě byli žena z Hrušovan a  muž z Kadaně, kteří byli upozorněni, že se dopouštějí přestupku


Zábavná pyrotechnika?
29. listopadu
Po šestnácté hodině obdržela městská policie upozornění od asistentky prevence kriminality, že v Rooseveltových sadech používá zábavnou pyrotechniku (bouchací sirky). Strážníci na místě zastihli skupinu čtyř chlapců. Upozornili je, že se dopustili porušení obecně závazné vyhlášky a předali je rodičům.

Volala o pomoc

27. listopadu

Volání o pomoc, které se ozývalo ve dvě hodiny z bytu jednoho z domů, zaznamenal soused, které se obrátil na městskou policii. Strážníci zjistili, že o pomoc volala žena, která spadla z invalidního vozíku a leží již delší dobu na zemi. Žena si stěžovala na bolesti ruky a nemohla se zvednout V bytě byl dále slyšet štěkot psa. Strážníkům se podařilo otevřít ventilačku, přes kterou se přivolaní hasiči dostali do bytu a pomohli ženě zpět do invalidního vozíku. Protože si žena stěžovala na bolest ruky a motání hlavy, byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, která ji odvezla do nemocnice. Než se vrátila domů, se ho jejího psa postarala městská policie.

Chtěli zábavu zadarmo

26. listopad
u
Odpoledne před třetí hodinou byla městská policie přivolána do Kauflandu, kde se měli čtyři mladíci pokusit odcizit zábavnou pyrotechniku. Když zjistili, že byli zpozorováni, odhodili ji a odešli ven z obchodu. Došlo tak poškození čtyř balení  zábavné pyrotechniky v hodnotě 71,60 Kč. Pouze jeden z chlapců si u sebe ponechal čtyři kusy pyrotechniky, které byly vráceny do prodejny. Chlapci byli předáni rodičům.

Hudební virtuos ho ruší

24. listopadu

Na hlasitou hru na kytaru souseda si odpoledne po třetí hodině postěžoval muž z Chomutovské ulici. Strážníkům sdělil, že jeho soused v bytě hraje na kytaru a bicí a nedá se to vydržet. Přiznal, že jeho spor se sousedem trvá již déle a byl také řešen na přestupkové komisi.

Strkanice mezi přáteli

24. ledna

V půl třetí v noci si obsluha kamerového dohlížecího systému všimla, že v Rokelské ulici dochází k fyzickému napadání mezi mužem a ženou. Strážníci na místě zjistili, že šlo o muže z Kotviny a slečnu z Kadaně.  Oba přiznali, že mezi nimi došlo k menšímu oboustrannému fyzickému napadení, které ale nechtěli dále řešit, protože byli přátelé. Ženu na její žádost strážnici doprovodili do místa bydliště.  


Močil ve výtahu
22. listopadu

Zástupci domu v Chomutovské ulici se na městskou policii obrátili s poukazem na nevhodné chování mladého muže z Radonic. Ten se v domě vymočil ve výtahu a ve vestibulu u poštovních schránek. Při jeho nepřístojném chování ho zachytily kamery bezpečnostního systému. Jeho matka strážníkům řekla, že je nyní mimo Kadaň a že se chystal vycestovat za zaměstnáním do Velké Británie.

Pomoc byla marná

17. listopadu

večer po půl osmé si obsluha kamerového systému všimla osoby v Jungmannově ulici u nového kruhového objezdu,které se snažily dávat první pomoc ležícímu muži. Jak strážníci dorazili na místo, zjistili, že jde místního bezdomovce. Byl v bezvědomí a puls byl nehmatný. Strážníci hned začali s první pomocí a masáží srdce, než na místo dorazila zdravotnická záchranná služba. Muže se přes veškerou snahu zachránit nepodařilo.

Hrátky s ohněm

17. listopad
u
Odpoledne před půl pátou byla hlídka městské policie vyslána do Rooseveltových sadů, kde se měla skupinka dětí ve věku 10-12 let pokoušet zapálit jednu z laviček. Než strážníci na místo přijeli, tak děti stačili utéci. Lavička byla navrchu mírně ohořelá.

Chtěli se zahřát

17.listopadu

Před šestnáctou hodinou obdržela městská policie oznámení, že někdo v lese za vodojemem v ulici Nad Nemocnicí rozdělává oheň. Strážníci na uvedeném místě zastihli tři muže bez domova, kteří zde ve stanu přespávají. Na místo se již dostavila hlídka Policie ČR, které oheň uhasila.  

Zloděj daleko neutekl
14. listopadu

Kolem 19.00 hod. byl přijat signál PCO z finančního úřadu v Kadani. Domněnka, že jde poruchu čidla se nepotvrdila. Správce budovy přistihl v kanceláři muže s kuklou na obličeji, který se dal následně na útěk. Z budovy se ven dostal, ale následně ho zadrželi strážníci a předali Policii ČR. Šlo o muže z Kadaně. Na zařízení úřadu vznikla škoda zhruba tisíc korun.

Vodní gejzír

12. listopadu

Odpoledne po třetí hodině byla městská policie upozorněna, že v Golovinově ulici vyvěrá ze země voda. Strážníci na místě zjistili, že k masivnímu úniku vody dochází u stání na kontejnery před parkovištěm. Ihned byli přivoláni pracovníci Severočeských vodovodů a kanalizací, kteří vodu vypnuli a zajistili následnou opravu.

Opilci na dětském hřišti

10.listopadu

V půl desáté večer zavolal na městskou policii muž z Komenského ulici a postěžoval si, že ve vnitrobloku na dětském hřišti sedí opilci a dělají hluk. Strážníci na místě zastihli tři muže bez domova, kteří byli pod vlivem alkoholu. Jeden z nich byl v takovém stavu, že nebyl schopen komunikovat  a měl krvavé zranění na obličeji. Na místo byla přivolána zdravotnické záchranná služba, která muže odvezla na ošetření do nemocnice. Zbylí dva muže strážníci ze hřiště vykázali.

Vajíčkem do okna

10. listopadu

Žena z Husovy ulice oznámila, že dopoledne po půl desáté hodině slyšela ránu do okna a zjistila, že na skle má rozbité vajíčko a směrem k sídlišti B utíkají tři chlapci ve věku 10-12 let v tmavém oblečení. Dále uvedla, že k dalšímu znečištění ona došlo 9. 11. kolem 19.00 hodin. K poškození okna nedošlo.

Hlučné narozeniny

9. listopadu

V noci před jedenáctou hodinou byla městská policie přivolána do ulice U Stadionu, kde docházelo k rušení nočního klidu. Z bytu, který jim oznamovatel ukázal, slyšeli strážníci hluk od více osob a hudbu. Muž ze Slovenska, který je v tomto bytě v podnájmu, jim řekl, že zde slaví narozeniny. Byla mu uložena bloková pokuta.


Ulehl u kolejí
8. listopadu

V půl osmé večer byla městská policie přivolána na nádraží v Kadani. Přičinou byl muž,který ležel u kolejiště. Strážníci zjistili, že jde o muže z Kadaně, který byl zjevně pod vlivem alkoholu, ale byl bez zranění. Byl vyzván aby se z důvodu bezpečnosti od kolejiště vzdálil, což také učinil. Poté si muž přivolal taxi a z nádraží o
djel.

Napadl ženu bez domova

5. listopadu

Večer po sedmé hodině byli strážníci přivoláni do kinokavárny, kde si neznámá žena stěžovala na napadení. Strážníci zjistili, že jde o místní ženu bez domova a muže z Rakovníka. Žena uvedla, že s ní muž cloumal a on se uhodila do hlavy. Lékařské ošetření odmítla. Rozhodla se, že se s případem obrátí na Policii ČR.

Stál kde neměl

5. listopadu

V Tyršově ulici u bývalého hotelu Svoboda stálo osobní vozidlo celý den. Jeho posádka prováděla vyklízecí práce v objektu. Stavební firma si však nevyřídila povolení ke stání vozidla. Případ bude řešit odbor dopravy.

Nebyl lhostejný

3. listopadu

Odpoledne po půl třetí, při kontrole v Golovinově ulici byla hlídka městské policie upozorněna kolemjdoucím, že na parkovišti pod nemocnici se nachází vozidlo s otevřeným oknem. Strážníci zjistili, že se jedná o vůz Citroën. Okno u spolujezdce bylo otevřené dokořán. Po chvilce se odstavil na místo majitel vozidla z Vilémova. Vůz si prohlédl a konstatoval, že se z něj nic neztratilo.

Knihy prý dával zadarmo

3. listopadu

V půl jedenácté dopoledne byla městská policie upozorněna na muže, kteří na parkovišti u Kauflandu mají prodávat knihy. Šlo o muže z Prostějova a Kadaně. Strážníkům tvrdili, že žádné knihy neprodávají, ale pouze rozdávají. Muž z Prostějova přijel na seminář, který se ale neuskutečnil, a tak se podle svých slov „vydal do ulic, aby rozdal  pár knih“.  Poté muži parkoviště opustili.

Noční klid rušila hádka o bodový systém NHL

2. listopadu

Před půlnocí byli strážníci přivoláni do Golovinovy ulice. Oznamovatelka si stěžovala na rušení nočního klidu. Z bytu byl slyšet hlasitý hovor více lidí. Nájemním strážníkům řekl, že zde slaví narozeniny. Na stejné místo byli strážníci přivoláni ráno před pátou hodinou. Tentokrát byl hluk silnější, jelikož se v bytě hádali a křičeli na sebe. Obyvatel bytu jim sdělil, že se hádají ohledně bodového systému v NHL. Byl si vědom, že opět byli hluční. Případ bude řešit přestupková komise.


Udělili mu varování
2. listopadu

Po třetí hodině v noci byla městská policie přivolána do Golovinovy ulice, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Žena, která strážníky přivolala, jim řekla, že z bytu nad ní byla slyšet hlasitá hudby a hluk. V době příjezdu strážníků byl však v domě klid. Muž, z uvedeného bytu jim řekl, že slavili a měli puštěnou hudbu. Dostalo se mu varování, aby se to neopakovalo, co muž přislíbil.

Ve sporu dvou mužů i marihuana

31. října

V noci byla hlídka městské policie vyslána do ulice Pod nádražím, kde mělo dojít k rvačce dvou mužů. Na místě se nacházeli dva muži ze Žatce a Chomutova. V době příjezdu strážníků se již neprali, jen se ústně dohadovali. Jeden z dvojice si strážníkům postěžoval, že druhý má u sebe nějaké množství marihuany  a že mju způsobil škodu na ubytovně a také mu zničil tablet. Na místo se dostavila hlídka Policie ČR, která si případ převzala.

Toulavá kočka poranila ženu

29. října

Na městskou policii se obrátila žena, kterou předchozí den poranila toulavá kočka na ruce. Po ošetření u lékaře bylo konstatováno, že je potřeba kočku odchytit a provést vyšetření na vzteklinu. Druhý den dopoledne žena strážníky upozornila, že kočka se opět pohybuje poblíž Astry. Strážníkům se ji následně podařilo odchytit. Šlo o kocoura černé barvy. Podezření na vzteklinu se naštěstí nepotvrdilo. Kocourek putoval do kočičího útulku. Čekalo ho kontrolní vyšetření a kastrace.

Rychlá pomoc

29. října

Ve tři hodiny v noci procházela hlídka městské policie ulici Jana Švermy. Během kontroly spatřili strážníci muže, který stál v předklonu a držel se za břicho. Při otázce, zda je v pořádku, se muž z Plzně posadil na chodník a strážníkům řekl, že má bolesti břicha a souhlasil s přivoláním zdravotnické záchranné služby, které ho převezla do nemocnice v Kadani.

Děti si chtěly jen zaskákat

26. října

Večer kolem desáté hodiny byla městská policie vyslána do ulice U Stadionu, kde pět dětí přelezlo plot u atletického stadionu. Děti skákaly na žíněnce. Po příjezdu hlídky děti začaly utíkat směrem k zimnímu stadionu a dále ke Kauflandu. Strážníci je dostihli u čerpací stanice a posléze předali jejich zákonným zástupcům. Ke škodě na majetku nedošlo. O případu byl informován odbor sociálních věcí.


Hledaného si všimli
23. října

Kolem jedné hodiny odpoledne kontrolovala hlídka městské policie oblast sídliště Na Podlesí. Přitom strážníci zpozorovali osobu, která odpovídala popisu hledaného muže z Kadaně. Muže zadrželi bez použití donucovacích prostředků a předali Policii ČR.

Pohádce strážníci neuvěřili

22. října

Po poledni byla městská policie upozorněna, že ve Věžní ulici se děje něco nekalého u zaparkovaného vozidla, které má již delší dobu rozbité zadní okénko. Strážníci po příjezdu zjistili, že u zmíněného vozidla, které mělo pootevřenou kapotu, stojí jiné auto, ve kterém seděli tři muži z Kadaně. Strážníkům tvrdili, že jim majitel vozidla dovolil aby si z něj vzali baterii. Strážníci si ale ověřili, že to není pravda. Proto přivolali hlídku Policie ČR, která si případ převzala k dořešení.

Sedmiletý byl s mámou v nočním baru

21. října

V půl druhé v noci byla městská policie upozorněna, že v baru v Chomutovské ulici se nachází sedmileté dítě. Po příjezdu na místo strážníci zde našli chlapce, který hrál stolní fotbal. Byla s ním jeho matka, která nejevila známky opilosti.  Strážníci ji vyzvali, aby bar se synem opustila, což také učinila. O případu byl informován odbor sociálních věcí.

Bezdomovci jen pomáhali ženě

19. října

Jen co uplynulo poledne byla městská policie upozorněna, že v Klášterecké ulici se nacházejí místní bezdomovci, kteří zde mají popíjet alkohol a dělat nepořádek. Informace se nepotvrdila. Strážníci sice na místě zastihli bezdomovce, kteří seděli u vchodu jednoho domu. Ale žádný alkohol ani nepořádek zde nebyl. Přítomní bezdomovci pomáhali ženě, která vyklízela byt po své zesnulé matce. Strážníci muže poučili, že nesmí pít alkohol na veřejnosti a musí udržovat pořádek.


Stála kde neměla
15. října

Před šestnáctou hodinou byla cílem městské policie Sukova ulice. Přivolal je sem držitel průkazu ZTP. Když chtěl zaparkovat na vyhrazeném místě, stálo zde neoprávněně jiné vozidlo.  Strážníci se přesvědčili, že jeho slova odpovídají skutečnosti. S řidičem se domluvili, že své vozidlo zatím zaparkuje jinde na volném místě. Na vozidlo, které zde neoprávněně parkovalo, byla nasazena „botička“. Patřilo řidičce z Loun, které byla uložena pokuta. Zároveň byl informován odbor dopravy, který její přestupek zapíše do karty řidiče.

Za volant bez řidičáku a pod vlivem

14. října

Večer kolem osmé hodiny byla městská policie vyslána zkontrolovat okolí Slovanu, kde se měl pohybovat automobil značky Mazda jehož řidič měl být pod vlivem alkoholu a drog. Strážníci zmíněné vozidlo objevili. Jeho řidič jim při kontrole řekl, že nemá řidičský průkaz už asi 3 roky. Ve vozidle byly dvě spolujezdkyně. Obě tvrdily, že tuto informaci nevěděly. Ale měly také podezření, že muž řídí pod vlivem drog nebo alkoholu. Případ byl předán Policii ČR, který muže zadržela, protože již několikrát porušil zákaz řízení motorových vozidel a navíc zde bylo podezření, že řídil pod vlivem návykové látky.

Pomoc přišla včas

12. října

Při pochůzkové činnosti v areálu Prefy se na službu konající strážníka obrátil s žádostí o pomoc muž z Kadaně. Řekl mu, že jeho otec je pravděpodobně uzavřený v dílně a má nějaký zdravotní problém. Maminka s ním mluvila asi před hodinou a prý mluvil hodně nesrozumitelně. Na místo byla hned přivolána zdravotnická záchranná služba a hasiči. Ještě před jejich příjezdem se hlídce a synovi podařilo dílnu otevřít a na zemi našli ležícího jeho otce, který nekomunikoval. Za pomoci hlídky a hasičů byl přenesen do sanitky a převezen na ošetření do nemocnice.

Za divokou jízdou alkohol

12. října

V noci po jedenácté hodině byla hlídka městské policie vyslána do ulice Kpt. Jaroše, kde dodávka bílé barvy svou nebezpečnou jízdou málem způsobila dopravní nehodu. Její jízdu zdokumentovali svědci na mobil upozornili strážníky, kudy dodávka jezdí. Strážníci si na tak na vozidlo počkali v Jungmannově ulici. Dodávka neměla přední poznávací značku a nesvítila jí zadní světla. Řidič zvýšil rychlost a pokoušel městské policii ujet. Honičku řidič vzdal v Poštovní ulici. Případ si převzala Policie ČR. Orientační dechová zkouška ukázala, že měl v krvi 1,59 promile alkoholu.

Toulavého psa museli vyprostit hasiči

7. října

Městská policie se několik dní pokoušela odchytit černou fenku křížence středního vzrůstu, která se pohybovala po Kadani. Pes nebyl agresivní, ale mohl ohrozit bezpečnost provozu. Byl však velmi plachý a před strážník utíkal. Dopoledne před jedenáctou hodinou zaběhla fenka do kostela svatého Petra a Pavla ve Dvořákově ulici přitom se zachytila mezi příčkami železného oplocení a nemohla se dostat ven. Na místo byla přivoláni kadaňští hasiči, kteří za pomoci vyprošťovací techniky psa ze sevření uvolnili a strážníci ho následně odchytili. Pes byl bez zranění převezen do psího útulku.


V noci neměl klid
2. října

V jednu hodinu byla městská policie přivolána do Věžní ulice. Oznamovatel si stěžoval na rušení nočního klidu. Strážníkům řekl, že soused již od pátku dělá hluk ve svém bytě. Z uvedeného bytu byla slyšet hlasitá hudba a křik. Jeho nájemník byl upozorněn na to, že ruší noční klid. Při kontrole evidence přestupků bylo zjištěno, že muž zde již má záznam. Případ tak byl oznámen na přestupkovou komisi.

Pomohli ji najít ubytování

29. září

Večer před devátou hodinou byla městská policie požádána o pomoc pro německy mluvící ženu v Sukově ulici. Jak strážníci zjistili, šlo o ženu z Berlína, která byla v Kadani za cykloturistikou a nemohla ve městě sehnat žádné ubytování na přespání. V té době nebylo skutečně v Kadani  téměř žádné volné lůžko. Díky místní znalosti se strážníkům  ale podařilo zajistit ženě přespání v ubytovně Harmonie.

Ulice plná kukuřice

2
7. září

Po šestnácté hodině si obsluha kamerového systému všimla, že v ulici Rokelská směrem od kruhového objezdu až k benzínové stanici EuroOil, došlo ke znečištění komunikace kukuřicí, která se vysypala z nákladního vozidla zemědělské společnosti. Hlídka vozidlo zastavila. Jeho řidič se k prohřešku doznal a okamžitě zajistil úklid komunikace.


Zdravotníkům přidělává práci
25. září

Kolem jedenácté hodiny byla pěší hlídka v Chomutovské ulici upozorněna na ležícího člověka. Strážníci se muže snažili probudit, ale muž moc nereagoval. Byl bez viditelného zranění ale třásl se zimou a měl promrzlé prsty na ruce. Šlo o muže z Rumunska. Byla přivolána zdravotnická záchranná služba. Do jejího příjezdu sledovali strážníci jeho stav a přikryli ho termoizolační folií. Byl převezen na interní oddělení. Zde onoho muže již dobře znají. Poslední době byl 6 x přivezen kvůli nadměrné konzumaci alkoholu. Naposledy v uvedený den ráno.

Zábava rušila okolí

23. zář
í
V noci před jednou hodinou si obyvatelé v Golovinově ulici postěžovali na rušení nočního klidu u restauračního zařízení. Strážníci na místě zastihli skupinku lidí, kteří posedávali v prostoru předzahrádky a hlasitě se bavili. Dveře do provozovny byly otevřené dokořán a hlasitá reprodukovaná hudba zevnitř také rušila okolí. Mělo jít o firemní akci. Případ byl postoupen k dořešení živnostenskému úřadu.

Životní prostředí bylo ohroženo

21. září

Odpoledne před třetí hodinou byla městská policie přivolána do Komenského ulice, kde ze zaparkovaného automobilu mělo něco vytékat. Strážníci zjistili, že jde o vozidlo značky Mercedes, které je je špatném stavu. Mělo podhuštěné pneumatiky, zkorodované prahy karoserie, která byla celkově potlučená. Pod motorem byla olejová skvrna o průměru kolem 30 cm.  Strážníci kontaktovali odbor živostního prostředím, který nařídil odtah vozidla. Uniklý olej zneutralizovali přivolaní hasiči. O případu byla informována Policie ČR.


Jak se nemá nikdo chovat
17. září

Dopoledne před devátou hodinou byla hlídka městské policie vyslána do Chomutovské ulice, kde mělo dojít ke znečištění veřejného prostranství u kontejnerů na tříděný odpad. Nacházelo se zde staré linoleum. Žena, které zde odpad vyhodila, strážníkům řekla, že je to jen na krátko, protože ho přítel odveze do sběrného dvora hned, jak odstěhují zbytek bytu. Při následné kontrole ale strážníci zjistili, že odpad není uklizen. Případ se řešil jako přestupek.

Opuštěný pes

17. září

Ráno po osmé hodině byla hlídka upozorněna, že v Rooseveltových sadech je ke stromu přivázaný pes. Strážníci psa nalezli v místech za hokejbalových hřištěm. Šlo o fenu křížence malého vzrůstu, která byla u stromu uvázána růžovým stahovacím vodítkem. Fena byla pohublá a ve špatném stavu. Na místo byl přivolán psovod městské policie, který následně psa převezl do útulku v Chomutově.

Chtěl skočit z okna

16. září

Po dvacáté hodině byla hlídka městské policie vyslána do Prunéřova, kde budil rozruch muž, který kopal do dveří. Strážníci na místě našli muže, který nevnímal je ani spolubydlící  a pokoušel se skočit z okna. Strážníci mu ve skoku z okna zabránili. Obešlo se to bez zranění. Poté přivolali zdravotnickou záchrannou službu a muž byl převezen do nemocnice.

Zloděje, který okradl chlapce, pomohl dopadnou kamerový systém

15. září

Večer před půl sedmou došlo v ulici Boženy Němcové ke krádeži mobilního telefonu, který pachatel odcizil desetiletému chlapci. Při kontrole záznamu z bezpečnostních kamer byla zjištěn pohyb podezřelého muže.  Hlídka městské policie provedla kontrolu v okolních ulicích, včetně barů a restauracích, kde obsluhu upozornili a předali popis pachatele. Z jednoho baru pak obdrželi oznámení, že muž odpovídající popisu se pohybuje v ulici Jana Švermy. Obsluha kamerového systému muže našla a viděla, jak vešel do baru v této ulici, kde ho strážníci následně zadrželi. Případ si převzala Policie ČR.

Áju chtěla jen obejmout

15. září

V půl třetí odpoledne obdržela hlídka městské policie oznámení, že dva muži a jedna žena poničili sochu Áji. Strážníci zjistili, že se ulomila mašle, která se po pádu rozpůlila. Podle popisu strážníci dostihli zmíněnou skupinku ve Švermově ulici. Šlo o návštěvníky z Frýdku Místku. Všichni se k činu doznali. Strážníkům řekli, že po sousoší lezli, protože se chtěli jen vyfotit. Kamenná mašle z  Áji spadla poté, co sochu žena objala. Po pádu se mašle rozlomila. Ujistili, že měli v úmyslu v pracovní den zajít na městský úřad a sjednat nápravu.   


Chtěl whisky zdarma
6. září

Večer před devátou hodinou došlo v jednom z kadaňských k pokusu o drobnou krádež. Muž z Kojetína chtěl bez placení lahev whisky značky Grant´s v hodnotě 222 Kč. Byla mu udělena bloková pokuta. V evidenci přestupků žádný hřích zatím zaevidovaný neměl.

Vandal u Katovy uličky

4. září

Pomalovanou zeď u jedné z kadaňských turistických atrakcí, ke které došlo ze strany ulice Na Příkopě, strážníci zdokumentovali. Pachateli hrozí obvinění ze spáchání trestného činu.

Chtěl jen ošetřit

3. září

Městská policie byla v půl třetí odpoledne přivolána do Komenského ulice, kde se měl nacházet muž, který potřebuje lékařské ošetření. Po příjezdu strážníci na místě našli známého bezdomovce, který se klepal zimou a byl pod vlivem alkoholu. Strážníkům na jejich otázku odpověděl, že by raději lékařské ošetření potřeboval. Po poskytnutém ošetření ale hospitalizaci v nemocnici odmítl.

Disky skončily v kopřivách

2. září

Na strážníka, který měl pochůzku v Rooseveltových sadech se obrátil otec s dětmi, kteří zde hráli diskgolf. Strážníkovi si postěžovali, že místo u některých košů je tak zarostlé křovinami a travinami s kopřivami, že děti nebo začátečníci v tomto prostoru ztrácejí svoje herní disky, které nejsou levnou záležitosti. Poznatek byl předán na předán na městský úřad.

Spolupráci v rámce akce HAD

1. zář
í
Městská policie byla požádaná Policií ČR v Kadani o spolupráci při celorepublikové akci s názvem HAD (Hazard, alkohol a děti 2018). Jde o preventivních kontroly zakázaného prodeje alkoholu dětem a hazardního hraní. Kontroly budou probíhat od srpna do prosince 2018 po celém území České republiky. V Kadani strážníci kontrolovali restaurační zařízení vybrané Policií ČR.

Oslava rušila sousedy

1. září

V noci po půl třetí byla hlídka městské policie přivolána do Fibichovy ulice, kde docházelo k rušení nočního klidu. Jak strážníci zjistil, šlo o skupinu mladých lidí v bytě, kteří  měli oslavu. Majiteli bytu byla za přestupek uložena bloková pokuta.Při besedě s občany na sídlišti C zazněla připomínka k nepořádku u kontejnerových stání, kam lidé odkládají  především nepotřebné věci z domácností. Městská policie následně zvýšila kontrolní činnost za pomocí fotopastí a přenosných kamer. Díky tomu se již podařilo přistihnout několik hříšníků, jejichž případy následně řeší příslušné orgány. Je třeba připomenout, že občané Kadaně se mohou celý rok (365 dní)  a zdarma tohoto odpadu zbavit ve sběrném dvoře v areálu Technických služeb Kadaň v Polní ulici. Vrátnice je otevřena od 7.00 do 17.00 hodin. Navíc jsou v jednotlivých lokalitách města pravidelně rozmisťovány velkoobjemové kontejnery. Rozpis najdete na webových stránkách TS Kadaň a také v Kadaňských novinách.  

Po devatenácté hodině byla městská policie upozorněna na vylitou kapalinu na kruhovém objezdu u Lidlu. Povrch se stal kluzký a hrozila dopravní nehoda. Strážníci zjistili, že rozlitou kapalinou byla nafta. Na místo byli přivolání hasiči, aby znečištění vozovky odstranili. Dispečerka bezpečnostního kamerového systému ze záznamu zjistila, že nafta unikla z projíždějícího firemního vozidla a kudy vozidlo jelo. To potvrdily i skvrny od nafty. Podařilo se tak zjistit i totožnost řidiče. Případ byl předán příslušnému správnímu orgánu.        

Půl hodinu před půlnocí si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla počínání několika osob  z nichž jedna poničila nově vysazený strom i s jeho dřevěnou podpěrou. Přivolaní strážníci je zadrželi v Husově ulici, kde pětice chtěla navštívit zdejší zábavní podnik. Šlo o návštěvníky z jiných měst. K činu se přiznal mladík z Meziboří. Orientační dechová zkouška ukázala, že měl v krvi 0,19 promile alkoholu. Případ byl předán na odbor životního prostředí. Další kroky budou následovat po vyčíslení způsobené škody.

V půl třetí dopoledne byla hlídka městská policie vyslána do ulice Jana Švermy, kde se na zemi povalovali dva muži, zjevně pod vlivem alkoholu, kteří slovně napadali kolemjdoucí. Jak strážníci na místě zjistili, šlo o muže, kteří zaměstnávají strážníky skoro každý den. Zvláště jeden z dvojice, kterému pomáhali také předchozí den, aby se vůbec postavil na nohy. Musela k němu být přivolána zdravotnická záchranná služba, pro kterou je to rovně známý pacient.  A zmíněný muž zaměstnal strážníky a zdravotníky i den předtím, a ještě se choval tak agresivně, že při jeho převozu do nemocnice byla potřeba asistence městské policie. V tomto případě se jedná o téměř sisyfovskou práci, která zaměstná řadu lidí, kteří by mohli zatím společnosti sloužit jinak.

14. ledna po osmnácté hodině byli strážníci vysláni do ulice Jana Roháče. Z důvodu prudkého poklesu teploty a sněžení zde došlo k vytvoření náledí, na kterém dostal smyk osobní automobil, který zablokoval dopravu. Strážníci za pomoci posypové soli a štěrku uvízlé vozidlo vyprostili a teprve poté mohl projet i posypový vůz TS Kadaň. Městská policie též vlastními silami obnovila sjízdnost kruhového objezdu na křižovatce ulic Na Průtahu, Kpt, Jaroše a Chomutovská, kde uvízlá vozidla zablokovala dopravu. Dále za pomoci jednotky kadaňských hasičů provedli strážníci ruční prosolení komunikace vyproštění vozidel uvízlých nad stavebninami v ulici Rokelská, kde také nemohlo projet vozidlo údržby.

Nepořádek, který po sobě zanechávají lidé bez domova na místech, kde většinou přebývají, není strážníkům lhostejný. Zvláště, když někteří z nich se ve svém volném čase věnují myslivosti a mají k přírodě velmi blízký vztah. V prosinci bylo provedeno několik kontrol se zaměřením na veřejný pořádek. Bezdomovci nad nemocnici a v lesíku v Prunéřově byli na zanechaný nepořádek několikrát upozorněni. Slíbili, že si ho uklidí. Což také do stanovené lhůty učinili. Odpad uložili do pytlů, které odvezly Technické služby Kadaň.

18. listopadu v ranních hodinách si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla, že v Chomutovské ulici jsou odloženy části sedací soupravy vedle kontejnerového přístřešku. Z kamerového záznamu bylo zjištěno, odkud sem byl odpad sem v nočních hodinách přinášen. Strážníci pak následně zjistili, kdo sem odpad odložil. Muž z Kadaně jim řekl, že neměl možnost odvozu a že se odpad nesmí takto odkládat, prý netušil. Byla mu uložena bloková pokuta.
Před dvanáctou hodinou obsluha kamerového systému zaznamenala další ukládání odpadu k tomu přístřešku. Odpad vynášel muž z auta značky Ford. Muž z Klášterce se strážníkům přiznal, že zde věci odložil, protože si myslel, že kancelářskou židli někdo odnese a deky někdo využije. Také jemu byla uložena bloková pokuta.

Zachyceno kamerou

30. října po šestnácté hodině si obsluha kamerového systému všimla nakloněného stožáru u nákupního centra u křižovatky Na Podlesí a Na Průtahu. K poškození stožáru došlo silným větrem. Městská policie se spojila se zástupcem obchodního centra. Na místo byli přivoláni hasiči z Kadaně a Klášterce nad Ohří, kteří za pomoci vysokozdvižné plošiny nebezpečný stožár demontovali. Strážníci během demontáže dohlíželi aby nedošlo ke vstupu osob do ohroženého prostoru.

V noci po druhé hodině neušla pozornosti obsluhy dohlížecího kamerového systému podezřelé chování trojice osob v ulici Kpt. Jaroše. Zdálo se, že se pokouší zastavovat projíždějící vozidla s úmyslem prodat notebook, který měly u sebe. Bylo podezření, že může pocházet z krádeže. Před strážníky se podezřelí dali na útěk. Dvojice mladých mužů byla zadržena v Golovinově ulici. Třetí osobou byl nezletilec z Prunéřova. Muži tvrdili, že notebook našli. V té době neměla Policie ČR hlášení o jeho krádeži. Byl proto předán do ztrát a nálezů.

Večer po deváté hodině si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla jak v ulici Chomutovská u Slovanu jezdí nezletilé děti na kole a nemají na hlavě cyklistickou přilbu. Přivolaní strážnici zjistili, že jde o dva bratry, kteří již byli několikrát upozorněni na povinné nošení cyklistických přileb. Jejich rodiče porušení zdůvodnili tím, že žádné helmy doma nemají. O případu byl informován příslušný odbor městského úřadu.  

I když v Kadani není mnoho lidí bez domova, řada z nich zaměstnává městskou policii prakticky každý den.  Mezi každodenní úkoly strážníků tak patří pomáhat jim na nohy po nadměrné konzumaci alkoholu nebo řešit nepořádek, který po sobě na různých místech ve městě zanechávají. Jeden z mnoha případů zaznamenal kamera městské policie u kruhového objezdu v ulici Kpt. Jaroše. Bezdomovec zde na frekventovaném místě ulehl na chodník odpoledne po jedné hodině. Tedy v době, kde zde prochází také velký počet dětí a studentů kadaňských škol. Pro ně zrovna nebyl dobrým příkladem. Pomoci na nohy mu museli opět strážníci. Nepořádek, který po sobě zanechal uklidili pracovníci technických služeb.

Šestého srpna po jedné hodině v noci zpozorovala obsluha kamerového systému muže, jak v Chomutovské ulici na parkovišti před Tepelným hospodářstvím Kadaň demoluje osobní automobil. Přivolaní strážníci zjistili, že podnapilý muž rozbil zadní okno u zaparkovaného vozidla. Poškozené auto patří jeho otci z Tušimic. Ten se po oznámení na místo dostavil a potvrdil, že si to vyřeší mezi sebou.  Muž bude řešen za rušení nočního klidu.

V úterý 13. června došlo k dopravní nehodě na Špitálském předměstí, kterou zachytila kamera bezpečnostního systému. Nákladní automobil, jehož řidiče postihly zdravotní potíže, přejel kruhový objezd a skončil v zeleni. Naštěstí nedošlo ke zranění dalších osob ani k větších materiálních škodách.

1. dubna odpoledne před pátou hodinou upoutala pozornost obsluhy kamerového systému zábava trojice mladíků. Mladíci nejprve v ulici Jana Švermy rozhazovali písek a poté se skupinka přesunula na Mírové náměstí k automatům na výdej parkovacích lístků. Jak strážníci po příjezdu na místo zjistili, během deseti minut mladíci stačili vytisknout 135 kusů parkovacích lístků. Nezletilci byli předáni do rukou svých zákonných zástupců. Strážníci také informovali správce automatů. Podle něj nebyla způsobena žádná škoda.

Vozidlo, které vezlo před polednem zboží do jednoho z obchodů v ulici Jana Švermy, poškodilo lampu veřejného osvětlení umístěnou na zdi budovy. Strážníci zjistili, že vozidlo, které lampu poškodilo, odjelo směrem na Mírové náměstí. Zachytila ho jedna z bezpečnostních kamer městské policie. Hříšníka usvědčovala část kopule z lampy, kterou si vezl na střeše. Šlo o řidiče z Poděbrad. Protože se jednalo o dopravní nehodu, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR.

Odchyt hadů sice nepatří k běžným činnostem městské policie, ale strážníci ho zvládnou také. 30. srpna je přivolala žena z Vinohrad, kde hada objevila na terase u dveří svého domu. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o užovku obojkovou v délce přibližně 80 cm, která patří mezi chráněné živočichy naší přírody. Strážníci hada odchytili a následně vypustili poblíž vodního toku zpět do přírody.   

Večer v šest hodin obdržela městská policie oznámení, že v jedné kadaňské pivnici se nachází zcela nahý muž. Na místě se strážníci přesvědčili, že tomu tak skutečně je. Muž, který bydlí v ubytovně vedle pivnice, si vůbec nepamatoval, proč se ocitl nahý venku. Bylo zřejmé, že požil alkoholické nápoje, ale se strážníky komunikoval.  Strážníci se spojili s majitelem ubytovny, který zajistil její otevření aby nahý muž mohl zpět do svého pokoje. Byla mu uložena bloková pokuta za buzení veřejné pohoršení.

7. května došlo v Chomutovské ulici k dopravní nehodě, kterou zaznamenala kamera městské policie. Mladý cyklista bez přibrzdění a rozhlédnutí vjel na přechod a byl sražen projíždějícím autem jedoucím směrem do města. Utrpěl odřeninu lokte a měl tržnou ránu nad okem. Chlapce si převzal zdravotnická záchranná služba. Případ došetří Policie ČR. Je potřeba, aby rodiče svým dětem věnovali větší pozornost. Nenechali je vyjíždět bez ochranné přilby a stále jim zdůrazňovali základní pravidla bezpečnosti.  Prevence patří k stálým činnostem městské policie. V loňském kalendářním roce preventisté věnovali  200 vyučovacích hodin tomu, aby seznámili žáky kadaňských základních škol  (a 50  hodin v mateřských školách) se základy bezpečnosti silničního provozu nejen na silnicích, ale také na chodnících a cyklostezkách.

Snaha muže z Klášterce dostat se za každou cenu do sklepa domu v ulici Budovatelů, skončila jeho voláním o pomoc. Jak se snažil protáhnout dovnitř kolem schodišťového zábradlí a vstupem do sklepních prostor, zůstal mezi nimi zaklíněn. Aby ho mohli vyprostit, museli strážníci na pomoc přivolat kadaňské hasiče. Přivolána byla také záchranná zdravotnická služba, která muži s pohmožděným hrudníkem poskytla ošetření. Akci zdokumentovala služební kamera, kterými jsou strážníci vybaveni.   

Také kamera městské policie zaznamenala muže, který ležel v Chomutovské ulici u autobusové zastávky před 3. ZŠ. Než přijeli strážníci na místo, muže se zvedl a odešel směrem ke Slovanu. Zasahujícího strážníka opilý muž s plastovou lahví v ruce častoval sprostými slovy. Následovaly výhrůžky a nakonec došlo k přímému napadení zasahujícího strážníka. Muž v urážkách nepřestal ani po předvedení na Policii ČR.     

Během silvestrovských oslav a vítání nového roku nedošlo v Kadani k žádným mimořádným událostem, které by musela řešit městská policie. Na průběh oslav dohlížely také její bezpečnostní kamery.    

Kamera v prosinci zaznamenala také nebezpečné chování starší řidičky. Ta nasedla do svého vozu, který stál blízko přechodu v Jungmannově ulici. Rozjela se ve chvíli, kdy přes přechod přecházeli lidé, které vozidlem ohrozila.

Kamera městské policie zachytila i drobnou nehodu, ke které došlo při vjezdu na parkoviště na sídlišti D. Auto sjelo z komunikace. Nehoda se obešla bez zranění a vážných škod.

Kamery městské policie zaznamenaly také chovaní řidičky, kterou chtěli strážníci řešit za běžný dopravní přestupek blokovou pokutou. Žena z Prahy se však se strážníky odmítla bavit, a když se jí pokoušeli zastavit, najížděla na ně autem. Strážníci ji dostihli v její provozovně. Její jednání tak bude mít dohru. Pro řidičku nepříjemnější v tom, že se zjistilo, že vozidlo, které řídila, je nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích. Firmě, která ho vlastní, tak hrozí ve správním řízení vysoká pokuta.

Kamerový systém městské policie opět prokázal, že je dobrým pomocníkem. Zachytil průběh dopravní nehody, ke které došlo na kruhového objezdu poblíž Smetanových sadů. Auto se dostalo mimo vozovku a poničilo sloupky oplocení. Záznam pomohl Policii ČR při vyšetřování příčin nehody.

Že jsou dohlížecí kamery platným pomocníkem městské policie, dokazují každý den. Platí to i pro případy pití alkoholu v místech, kde je to zakázané. To je i případ Chomutovské ulice u areálu Slovan. Mladík, kvůli kterému strážnici na místě zasahovali, navíc ještě nedovršil 18 let. Informaci tak obdržel odbor sociálních věcí.

K vandalskému jednání se rozhodla v neděli 5. dubna po jedenácté hodině v noci dvojice mladých mužů při cestě přes dokončenou část Löschnerova náměstí. Během chůze začali kopat do dřevěného hrazení podél cest. Celkem se jim podařilo poničit téměř tři desítky jeho částí. Po oznámení na místo vyrazily dvě hlídky městské policie. Strážníci, i na základě obdrženého popisu, oba mladíky z Kadaně zadrželi v Koželužské ulici. K činu se posléze přiznali. Jejich případ si převzala Policie ČR. V současné době již střeží prostor Löschnerova náměstí bezpečnostní kamera.

Město má možnost vyhláškou upravit provozní dobu tam, kde dochází k častému rušení nočního klidu, a ze strany provozovatele není snaha o nápravu stavu, který musí pravidelně řešit městská policie. Příkladem takové provozovny, kde v současné době dochází k častému rušení nočního klidu, je Fair-play v Jungmannově ulici. Dokladem jsou i záznamy z dohlížecí kamery.

Tak trochu jako kovbojové si mohli připadat strážníci a příslušníci Policie ČR, kteří se snažili 12. února po osmnácté hodině usměrnit pětici koní, které také zachytila kamera na kruhovém objezdu u Hřbitovní ulice. Koně, kteří utekli ze statku Jezerka, se následně vydali po obchvatu kolem obřadní síně směrem do Prunéřova. Podařilo se je však otočit a udržet na komunikaci nižší třídy. Nakonec společným úsilím strážníci, policisté a pracovníci statku koňům zatarasili cestu. Pak jim navlékli ohlávky a byli odvedeni zpět na statek. Důležité je, že díky včasnému zásahu nedošlo k žádné dopravní nehodě ani ke zranění osob nebo koní.

V prosinci obdržela městská policie oznámení o krádeži v prodejně Rossmann. Zboží odcizili dva muži, kteří následně z prodejny utekli. Při krádeži je ale zachytila kamera. A ze záznamu, díky místní znalosti, zjistili strážníci totožnost pachatelů. Následně je zadrželi u jednoho supermarketu, kde se snažil jeden z dvojice kradené zboží prodat. Druhý muž kradené zboží v hodnotě 3000 Kč prodal za 470 Kč jednomu prodejci potravin. Ten je odkoupil s vědomím, že bylo odcizeno. Za jeho jednání mu byla udělena pokuta. Dvoji zlodějíčků dopadla hůře. Z původního přestupku se nakonec stal trestný čin, protože oba pachatelé již byli za podobné delikty v minulosti trestáni.

Obsluze dohlížecího kamerového systému neušla dopravní nehoda, ke které došlo 19. listopadu ve 12.40 hod. na křižovatce ulic Jungmannova a Fibichova. Řidič vozidla VW Golf z Klášterce, který jel ve směru od průmyslové školy, nedal přednost vozidlu Škoda Octavia, které řídil muž z Kadaně a narazil do pravého boku vozidla. Ke zranění osob nedošlo, vznikla pouze škoda na vozidlech. Případ si převzala Policie ČR.

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky